Hong Kong (HKG)

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Smog... v Hong Kongu..

Příspěvek od tygrlive »

ANHILATOR píše:Zdravím.. ví někdo z vás jak je to s tím Smogem v HKG? Je to závislé třeba na určitém období?? Rád bych se tam vydal někdy konce října či začátkem listopadu.. a nerad bych měl na fotkách jen hnusnou mlhu (-: Minulý rok mi to bohužel nevyšlo...


chystám se konec dubna/začátek května dá se to? nebo mám zvolit nějakou jinou destinaci?


meir13
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 240
Registrován: 27. 12. 2008, 16:38
Bydliště: On the way from Sharjah to Bacoor or other way around.
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od meir13 »

Kdyz bude tayfun tak to pekne rozfouka. Ale sezona jeste neni. :lol:

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od Lanbub »

Poradil by někdo levné ubytování v Hongkongu?

ANHILATOR
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 72
Registrován: 09. 08. 2008, 20:35
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od ANHILATOR »

Lanbub píše:Poradil by někdo levné ubytování v Hongkongu?


Jestli je to ještě aktuální tak doporučiji http://www.caritas-chs.org.hk/eng/bianchi_lodge.asp

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od nartym »

Pristi tyden letim "dvojboj" Hong Kong a Taipei, je moznost sehnat mapku mesta na letisti HKG a TPE? Nechci kvuli par dnum kupovat velky pruvodce, diky za info.


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od MS743 »

Na letisti v HK jdi na tourist desk (information) a mas tam za darmo mapy a basic city guide. Kdyz pojedes vlakem do mesta tak nekupuj listek v automatu ale primo u prodejce (hned u tech masin), kdyz koupis 2 tak to vyjde o 20-30% levneji.

V TPE jsem nejakou dobu nebyl ale predpokladam ze to same.. vsude tourist offices a maji tam brozury

Uzij si HK.. bude tam pekne (pro nas co se poti v BKK)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od Zdenek »

V HK vyjde nejlevněji jet busem S1 na Tung Chung Station tam koupit Octopus card a dále jet MTR. Ale záleží na denní době a též na tom kolik má člověk bagáže, peněz a času.
jinak http://www.hongkongairport.com/eng/tran ... _hkia.html

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od romul »

Já tam přiletím ve 23hod. večer a hotel mám rezervovaný na Ice House Street v centrálním HKG, což je kousek od konečné metra z letiště a Ferry Terminálu, takže pojedu metrem...

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od nartym »

romul píše:Já tam přiletím ve 23hod. večer a hotel mám rezervovaný na Ice House Street v centrálním HKG, což je kousek od konečné metra z letiště a Ferry Terminálu, takže pojedu metrem...


Prave jsem prijel z letiste na hotel na Ice House Street :D

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od nartym »

MS743 píše:Na letisti v HK jdi na tourist desk (information) a mas tam za darmo mapy a basic city guide. Kdyz pojedes vlakem do mesta tak nekupuj listek v automatu ale primo u prodejce (hned u tech masin), kdyz koupis 2 tak to vyjde o 20-30% levneji.

V TPE jsem nejakou dobu nebyl ale predpokladam ze to same.. vsude tourist offices a maji tam brozury

Uzij si HK.. bude tam pekne (pro nas co se poti v BKK)


Diky, jj koupil jsem u tech prodejcu a jel vlakem na Hong Kong station, jinak pocasi nic moc hlasej 22°C a dest, tak uvidime.
Btw priletel jsem s EK A380, cislo letu symbolicky EK380 a ke vsemu to byl muj 100. let a load factor v Y byl podle me max. 20%, nedalo by se to nekde zjistit? 26.11. let EK380 v 10:05 z DXB. Dost me to prekvapilo, podle me bylo vic lidi v C a F nez v Y. Hned jsem si vzpomnel cocika, jak byl sam v A380.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od romul »

nartym píše:Prave jsem prijel z letiste na hotel na Ice House Street :D


:-) Já mám rezervaci do Mini hotel Central location, 38 Ice House Street, Central, Hong Kong

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od nartym »

romul píše:
nartym píše:Prave jsem prijel z letiste na hotel na Ice House Street :D


:-) Já mám rezervaci do Mini hotel Central location, 38 Ice House Street, Central, Hong Kong


Ha, tak to je dobry :D, prave lezim na pokoji v desatem patre toho hotelu :-) a pokoje jsou docela vtipny, jak jsou opravdu mini :-)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od romul »

nartym píše:Ha, tak to je dobry :D, prave lezim na pokoji v desatem patre toho hotelu :-) a pokoje jsou docela vtipny, jak jsou opravdu mini :-)


Svět je malej, a Hong Kong, to je jenom taková větší vesnice :-)

Menší pokoj než maj v Fragrance Hotel-Selegie v Singapuru, kde jsem byl letos, to snad už ani nejde. Koupelna a wc dohromady měly asi 1m2, v pokoji mini dvojpostel a kolem postele tak málo místa, že nebylo skoro kam postavit kufr. Ale co, lokace dobrá a na ty potřeby to stačí...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od flyingblue »

romul píše:
nartym píše:Ha, tak to je dobry :D, prave lezim na pokoji v desatem patre toho hotelu :-) a pokoje jsou docela vtipny, jak jsou opravdu mini :-)


Svět je malej, a Hong Kong, to je jenom taková větší vesnice :-)

Menší pokoj než maj v Fragrance Hotel-Selegie v Singapuru, kde jsem byl letos, to snad už ani nejde. Koupelna a wc dohromady měly asi 1m2, v pokoji mini dvojpostel a kolem postele tak málo místa, že nebylo skoro kam postavit kufr. Ale co, lokace dobrá a na ty potřeby to stačí...


To by ses cejtil v RHO hotelu na Damraku jako velkovezir :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Hong Kong (HKG)

Příspěvek od persona »

romul píše:
nartym píše:Ha, tak to je dobry :D, prave lezim na pokoji v desatem patre toho hotelu :-) a pokoje jsou docela vtipny, jak jsou opravdu mini :-)


Svět je malej, a Hong Kong, to je jenom taková větší vesnice :-)

Menší pokoj než maj v Fragrance Hotel-Selegie v Singapuru, kde jsem byl letos, to snad už ani nejde. Koupelna a wc dohromady měly asi 1m2, v pokoji mini dvojpostel a kolem postele tak málo místa, že nebylo skoro kam postavit kufr. Ale co, lokace dobrá a na ty potřeby to stačí...


Protože je HKG mé oblíbené město, dovoluji si nesouhlasit a kdyby vesnice u nás vypadaly jako tato, budu prvním, kdo se na tuto "vesnici" přestěhuje :-)
Ale vážně: tak si trošku více zaplaťte, i v HKG jsou 3 a 4hv. pokoje, které jsou na místní poměry velmi rozlehlé a není to ani tak extra drahé.


Odpovědět