Marrakech - RAK

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Marrakech - RAK

Příspěvek od alesesl »

Dobry Den vsem,
za nekolik dni letime s kamaradkou na 6 noci do Marrakese. Smerem tam letime PRG-LGW-RAK s Easyjetem 29.1. a nazpet 4.2. RAK-MAD-PRG s Easy & Wizzairem.

Ubytovani mame zajistene po celou dobu v Marrakesi. Planujeme projit mestu v lednu a pak od 1.2 pujcit auto na 3 dny a jezdit na ruzne vylety do okoli jako Zagora, Ouarzazeta, Vysoky Atlas atd.

Mam nasledujici otazky. Jak to chodi na letisti v RAK, da se tam bezne fotit nebo ani ne, nebot jsem cetl ze je to na pul vojenske letiste. Take jsem nenasel stranky letiste RAK nikde na netu.

Mate nekdo zkusenosti s dopravou do mesta. Priletime okolo 19 hodiny a hotel mame v medine.

CO tak pujceni auta, mate nekdo nejake tipy? Jak se jezdi v Maroku, maji tam slusne silnice? Jak je to s parkovanim v Marrakesi?

Diky predem
Ales


Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od Smurfx »

alesesl píše:Dobry Den vsem,
za nekolik dni letime s kamaradkou na 6 noci do Marrakese. Smerem tam letime PRG-LGW-RAK s Easyjetem 29.1. a nazpet 4.2. RAK-MAD-PRG s Easy & Wizzairem.

Ubytovani mame zajistene po celou dobu v Marrakesi. Planujeme projit mestu v lednu a pak od 1.2 pujcit auto na 3 dny a jezdit na ruzne vylety do okoli jako Zagora, Ouarzazeta, Vysoky Atlas atd.

Mam nasledujici otazky. Jak to chodi na letisti v RAK, da se tam bezne fotit nebo ani ne, nebot jsem cetl ze je to na pul vojenske letiste. Take jsem nenasel stranky letiste RAK nikde na netu.

Mate nekdo zkusenosti s dopravou do mesta. Priletime okolo 19 hodiny a hotel mame v medine.

CO tak pujceni auta, mate nekdo nejake tipy? Jak se jezdi v Maroku, maji tam slusne silnice? Jak je to s parkovanim v Marrakesi?

Diky predem
Ales


1) na letišti jsem fotil v pohodě
2) přímo před letištěm má zastávku moderní městský bus, který jede až skoro na hlavní náměstí Jema-el-Fna - naprosto bez problémů
3) Silnice tam jsou slušné, jezdí se tam jako jinde v Arábii, spíš o něco slušněji. Půjčení auta bych se nebál, i když jsme půjčeno neměli

doporučuju stránky wikitravel.org, které vždy pomůžou při cestě do neznámé země/místa a je tam spoustu aktuálních a praktických tipů

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od mareček »

1. foceni v pohode
2. doprava do mediny busem, jak je psano vyse, ale ani taxikari nejsou spatni. doporucuju ignorovat zacatek fronty taxiku pred vychodem i nahanece, dojit si dozadu k poslednim taxi a domluvit si (nabidnout+smlouvat) lepsi fixni cenu k hotelu. a odolat cestou stiznostem taxikare na pocet deti/manzelek/krizi/pocasi/cokoliv (pointou bude vzdy zadost o vic penez :) taxikar navic umi zaridit spoustu dalsich, v maroku velmi zajimavych a vyhledavanych veci a sluzeb ;)
3. v maroku funguje pujcovna avis, da se zabookovat predem online, vrele doporucuji vybrat si dacii - je levna, spolehliva a projede vsude. pozor na silence na silnicich, hustej provoz v marrakesi a velmi caste namatkove policejni kontroly mimo mesta, ktere maji stejny ucel jako taxikarovy stiznosti - prachy :) pujcene auto ma vsak mistni spz, coz situaci malinko usnadnuje - obvykle si vas nevyberou, jdou po turistech (efekt lze doplnit turbanem, pod kterym se ztrati bily oblicej....

Kdyztak napis SZ nebo mail, byl jsem tam dlouho, mam i uplne konkretni tipy k tematu a spoustu fotek :)

goro
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 30. 08. 2010, 11:17
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od goro »

mareček píše: byl jsem tam dlouho, mam i uplne konkretni tipy k tematu a spoustu fotek

To je paráda, taky se tam chystám, nějaké zkušenosti se budou určitě hodit.
Můj předběžný plán zahrnuje cestu z Marrakeche do Azilalu, podívat se na vodopády, pak dojet do berbetských vesnic Agouti / Tabant a přejít hlavní hřeben Atlasu přes horu MGoun, až do údolí na jih od Atlasu. Pak do Ouazazatu, možná s krátkým výletem do pouště, busem na horské sedlo Tizi-n-tikka a dále zpět do Marrakeche. Snad se to za týden dá stihnout.

Moje otázky:
a) za kolik se dá v Marrakechi sehnat levné ubytování (máme vlastní lehké spacáky, takže to nemusí být Hilton:)) V cestopisech na netu uvádí obvyklou dolní hranici 50dh, ale nevím, nakolik je to aktuální - jestli se dá najít levněji, nebo už je tam naopak všude dráž
b) je lepší peníze měnit na letišti nebo v centru, nebo je vybrat z bankomatu?
c) hledám mapu atlasu, oblast kolem Mgoun - snažím se najít nějaké skeny na internetu, zatím nicmoc. Dá se vygooglit anglický průvodce Lonely planet po Maroku, tam nějaké základní mapky jsou, ale není to ono.
d) dá se spolehnout na místní stravování natolik, že si vůbec nepovezeme vlastní proviant a v každé vesnici po cestě seženeme ubytování a stravu?
e) případně dejte nějaké tipy na dobré ubytování, nápady na úpravu trasy, apod.

Díky

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od mareček »

musim rict, ze cestuju trochu nestandartne - jezdim s francouzskymi travellery v kamionech. doletim do cile, pujcim si auto a pak jezdim s nima. takze mam trochu jine zkusenosti, nez byva obvykle, ale pokusim se odpovedet na otazky:

a) byl jsem tam naposled 2009, ale ta cena asi porad vicemene sedi. obecne je ubytovani velmi levne a to o malinko drazsi je zase luxusni :) spacaky se hodi, noci jsou chladne (ted) a topeni nemaji nikde.
b) ve mestech neni problem s bankomatama, na cestu po venkove bych asi neco vymenil - v marrakesi v centru to rozhodne nebude problem.
c) nevim presne, jak s mapou atlasu, ale muzes zkusit hledat na http://mapy-pruvodce.sopka.cz/shop_list.php?idZeme=153. vybornej pruvodce po celym maroku je http://mapy-pruvodce.sopka.cz/shop_detail.php?idZbozi=28, byl jsem z nej nadsenej, pouzivali jsme ho celou dobu a muzu jedine chvalit. obsahuje prakticke veci, rady, proste dokonaly :thumbup:
d) jidlo, stejne jako ubytovani, se da sehnat vsude relativne levne. samozrejme, jak jsem psal v predchozim prispevku, porad se musi pocitat s tim, ze se z vas budou snazit vytahnout penize navic, ale vzdycky se to da ukecat k oboustranne spokojenosti. je dobre projevit snahu, umet alespon zakladni fraze francouzsky a nedat najevo, ze jsem tam poprve, nic neznam a jsem uplne bezradnej :) oni to zkousi na bohate turisty, ale staci ukazat, ze nemam plny kapsy eur, a oni to vzdaji... casto jsem pouzival vetu (ve francouzstine): "nejsem turista, ale cestovatel. v evrope jsem bezdomovec, zivim se odpadky a obcas musim zebrat" :lol:


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od pepa007 »

chtěl bych se zeptat jak je to aktuálně s cenama dopravy z/na letiště?

kolik stojí bus a jak dlouho jede?
kolik stojí taxík?

Jde mi o to, že tam letím na pár dní a půjčení auta by mě vyšlo na nějakých 1500 korun - to možná není o moc víc než taxík, na druhou stranu netuším jestli mi v tomhle městě vůbec auto k něčemu bude - tipuju že je tam všechno zajímavý víceméně pár minut pěšky a nějakou hromadnou dopravu není třeba řešit?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od MEA »

S fotením problém nebol. Busy do mesta chodia, ale ja som mal požičané auto. Pokúsili sa ma oklamať o deň prenájmu na konci proste naúčtovali o deň viac (napriek tomu že sa dohovorím aj arabsky). Keď som im "sľúbil škandál" pred nemeckým párom, ktorý si práve požičiaval auto, otočili o 180 a platila stará cena... Marrakéš ako mesto nemám rád, ale okolie (najmä to vzdialenejšie) je pekné. Marrakéš je fejk pre turistov, bohužiaľ... Ceny za ubytko vpohode aj za 10 eur na noc a menej.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od pepa007 »

MEA píše:S fotením problém nebol. Busy do mesta chodia, ale ja som mal požičané auto. Pokúsili sa ma oklamať o deň prenájmu na konci proste naúčtovali o deň viac (napriek tomu že sa dohovorím aj arabsky). Keď som im "sľúbil škandál" pred nemeckým párom, ktorý si práve požičiaval auto, otočili o 180 a platila stará cena... Marrakéš ako mesto nemám rád, ale okolie (najmä to vzdialenejšie) je pekné. Marrakéš je fejk pre turistov, bohužiaľ... Ceny za ubytko vpohode aj za 10 eur na noc a menej.


Uvědomuješ si že ty předchozí příspěvky na který odpovídáš jsou z roku 2011? :D :D Klasická past tady :D

Ale zeptám se tě ještě na jednu věc - to ubytování. Na AirBnB mi to nabízí cenu za celej dům (riad) třeba s 5 ložnicema za nějakých 50-100 eur na noc - to je fakt cena za úplně celej barák?? Píšou tam třeba kapacita 10 lidí, ale není mi jasný jestli si beru jeden "pokoj" nebo celej dům. Díky

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od Night fly »

Nevim jak v Marrakesi, ale ja ted na Havaji mel pres ABnB dum se trema loznicema, obyvakem a kompletne vybavenou kuchyni za 95,-$/noc. Takze rozpeti 50-100€ mi prijde odpovidajici za cely dum.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Marrakech - RAK

Příspěvek od MEA »

aha, no neuvedomujem :)
posledný príspevok síce bol 2016 ale tie ostatné 2011, už to vidím, paráda... :)))


Odpovědět