Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Odpovědět
hama
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 04. 2011, 14:32
Stav: Offline

Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od hama »

Koncem května letíme v rámci jedné letenky s British Airways Praha - Londýn - Chicago (ORD) dále s American Airlines - Salt Lake City. Na přestup v Chicago (ORD) máme zhruba hodinu a půl. Nemá někdo prosím zkušenost s přestupem na tomto letišti, zda se dá nějakým způsobem předejít dlouhému čekání na pohovor s imigračním pracovníkem, jak probíhá přesun mezi terminály? Z Evropy přiletíme na Terminál č.5 a pak se musíme přemístit na Terminál č.3 na let s American Airlines do SLC. Díky předem za postřehy.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od Night fly »

ORD ma spolu s JFK a LAX jednu z nejhorsich povesti, co se imigracniho tyce. Jinak v jinych tematech zde na foru se zminuje, ze jakykoliv prestup v USA pod dve hodiny zahrnujici i imigracni procedury je sazkou do loterie a napr. ja osobne bych do toho nesel. Predbehnout frontu na imigracnim vetsinou neni jak, pokud nejsi zrovna na invalidnim vozicku.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od gr09 »

ORD bylo moje prvni letiste v Americe. Imigracni bylo uplne v pohode (mel jsem stesti, bylo otevrenych dost prepazek a pohovor byl uplne bezproblemovy), ale 1.5 hodiny bych neriskoval.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od jjj »

Na ORD jsem priletel z CDG kolem poledne a fronta na imigracnim byla asi 5 minut. Naprosta pohoda. Na T3 pojedes vlackem. Z imigracniho na stanici to je 5 minut a cesta sama je tak 10.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od Night fly »

jjj píše:Na ORD jsem priletel z CDG kolem poledne a fronta na imigracnim byla asi 5 minut. Naprosta pohoda. Na T3 pojedes vlackem. Z imigracniho na stanici to je 5 minut a cesta sama je tak 10.


Tim lip pro tebe, ale tohle je spis vyjimka nez pravidlo. Ja jsem taky zazil pruchod imigracnin na ATL za 10 minut, ale spolehat na to rozhodne nejde.


m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od m@rtin »

Ahoj, mám stejný problém na letu Mnichov - Chicago - San Diego přestup z T5 na T1 za 2 h a 15 minut. Co mám dělat v případě, že navazující let nestihnu? Přepážka Star Alliance a dohadovat se?
Díky

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od flyingblue »

m@rtin píše:Ahoj, mám stejný problém na letu Mnichov - Chicago - San Diego přestup z T5 na T1 za 2 h a 15 minut. Co mám dělat v případě, že navazující let nestihnu? Přepážka Star Alliance a dohadovat se?
Díky


Prepazka DOPRAVCE a chtit po nich, at to vyresi. Zadne dohadovani. Proste at najdou reseni.

hama
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 04. 2011, 14:32
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od hama »

Tak jsme ten přestup samozřejmě nestihli :D !! Ale bylo to spíše způsobeno ještě 1/2hodinovým zpožděním letadla BA z Londýna. Ještě v letadle před přistáním na O'Hare za námi přišla letuška s informací, že na letišti máme počítat všude s přednostním odbavením, dostali jsme speciální výrazně červenou cedulku Express Connection a běželi jsme k imigračnímu pracovníkovi jako první, pak pro zavazadla, pak vláčkem na Terminál 3, odbavit zavazadla, projít bezpečnostní kontrolou a doběhnout až na Gate G11, kterej je šíleně daleko od vstupu do Terminálu 3, doporučuju předem kouknout na mapu terminálů na http://www.ohare.com/PassengerInformati ... tMaps.aspx
Bohužel náš gate už byl uzavřen, byl tak cca čas plánovaného odletu. Obrátili jsme se tedy hned na zástupce American Airlines, s kterými jsme měli letět. Hned nám vyhledali další volný let do Salt Lake City, až ráno v 8h. Dostali jsme od American Airlines voucher na dinner v hodn. 40 USD, na breakfast v hodn. 30 USD a voucher na ubytování v hotelu Marriott Chicago O'Hare. Kufry jsme tedy ani nevyzvedli, do hotelu zajeli jen s příručními zavazdly. A ráno zpět na letiště. A vše nakonec šlo zvládnout v pohodě. Příště hlavně no stress! :)

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od m@rtin »

Tak mě to čeká 29. července. Pokud poletí Lufthansa načas, snad se to stihne.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od jjj »

Ted me napada jak resit situaci, kdy priletis na ORD na T5 a pokracujes dal (jako hama). Projdes imigracnim a cekas na kufr. Kufr ne a ne prijet a cas odletu z T3 se blizi. Nechas kufr kufrem a stihnes letadlo nebo resis kufr a pripoj ti uleti? Kdo je za co zodpovedny?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od Globik »

jjj píše:Ted me napada jak resit situaci, kdy priletis na ORD na T5 a pokracujes dal (jako hama). Projdes imigracnim a cekas na kufr. Kufr ne a ne prijet a cas odletu z T3 se blizi. Nechas kufr kufrem a stihnes letadlo nebo resis kufr a pripoj ti uleti?
Pokud máš starý kufr a v něm troje staré trenky, trička a boty, tak bych pochopil Tvůj dotaz. Kufr si totiž musíš sám pronést přes celní a zemědělskou kontrolu, jinak máš smolíka, nikod ho za Tebou nikam nepošle. Co se ale stane s kufrem dál, zda ho zlikvidují nebo dají do celního skladu k pozdějšímu vyzvednutí, netuším.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od jjj »

Globík píše:
jjj píše:Ted me napada jak resit situaci, kdy priletis na ORD na T5 a pokracujes dal (jako hama). Projdes imigracnim a cekas na kufr. Kufr ne a ne prijet a cas odletu z T3 se blizi. Nechas kufr kufrem a stihnes letadlo nebo resis kufr a pripoj ti uleti?
Pokud máš starý kufr a v něm troje staré trenky, trička a boty, tak bych pochopil Tvůj dotaz. Kufr si totiž musíš sám pronést přes celní a zemědělskou kontrolu, jinak máš smolíka, nikod ho za Tebou nikam nepošle. Co se ale stane s kufrem dál, zda ho zlikvidují nebo dají do celního skladu k pozdějšímu vyzvednutí, netuším.


Ja jsem se mezitim zeptal na American Arlines a postup je nasledujici. Pokud kufr nenajdes na pasu vcas, bez k prepazce AA, sdel jim svuj problem a pospichej chytit pripoj. Az se kufr najde, privezou ti ho.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup na Chicago O'Hare International Airport ( ORD )

Příspěvek od Globik »

Tak to se omlouvám. To je naprosto proti logice věci a US pravidlům. Běžně si každý musí pronést kufr přes celnici, odevzdat tam celní prohlášení a pokud je nějaká nesrovnalost, podezření apod., následuje pohovor s dalším úředníkem a případně šacování, vyhazování jídla apod. V lepším případě. Holt další potvrzení toho, že USA jsou zemí extrémů.


Odpovědět