Miami

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Miami

Příspěvek od Kamyl »

No koukal jsem, jestli tu uz neni podobne tema a nenasel jsem, tak snad nezakladam duplicitni vlakno... :)

Nevite nekdo,jak to je s prestupem v MIA? Ohledne zavazadel, trensfer desk, prechodu mezi terminaly, atd.? Je to jako jinde v na US letistich, ze si budem muset za imigracnim vyzvednout bagly, jako bychom v MIA koncili a znova je podat nekde na transfer desk? (pokud nam je taliani v MXP neztrati :) )

Letime PRG-MXP-MIA-JFK, do MIA priletime s Alitalii, pokracujem za 2,5 hodky s Deltou na JFK. Vse vystaveno na jednu rezervaci, takze predpokladam, ze si budem moct v PRG odbavit zavazadla az do JFK.

Diky...


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od Night fly »

Jako kdekoliv jinde v USA: v MIA si budes muset kufry vyzvednout, projit celnici a odevzdat je k re-checku. Bez ohledu na to, ze je budes mit ex PRG otagovane az do JFK.

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od Ulafme »

Doporučuji co nejrychleji vystřelit z letadla, v MIA jsem zažil naprosto nejúděsnější immigration ze všech letišť v USA. A vzhledem ke společnostem a destinacím, které přistávají na South Terminal se ani není co divit :)

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od Kamyl »

Dikes moc za odpovedi. Takze nejak logicky predpokladam, ze na JFK jako domestic flight uz pujdeme uplne mimo jakekoli imigracni prepazky rovnou k baglum... :?:

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od honzeek1 »

Ulafme píše:Doporučuji co nejrychleji vystřelit z letadla, v MIA jsem zažil naprosto nejúděsnější immigration ze všech letišť v USA. A vzhledem ke společnostem a destinacím, které přistávají na South Terminal se ani není co divit :)


Svata pravda, naposledy v breznu to trvalo pres hodinu nez jsme prosli, co naplat ze LH priletela predcasne... radeji absolvovat imigracni v ATL a pak uz jen priskok...


tiburon
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 29. 07. 2005, 13:52
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od tiburon »

Již dlouho zde žádný dotaz nepadl a nepředpokládám, že by se změnilo něco k lepšímu. Pro jistotu, než přestup v MIA úplně vyřadím, se chci znalých zeptat s jakým časem počítat na přestup z Jižní Ameriky do Londýna? Nejlevnější let má jen 1:46 a to je předpokládám málo, natož se dvěma relativně malými dětmi. A současně 1:30 na LHR na cestě z PRG do MIA? To je také málo, že?
Cestuji tímto směrem relativně často, ale zásadně mimo USA, tentokrát je však rozdíl v ceně letenek natolik citelný, že mne to donutilo uvažovat o výjimce.
Pokud vůbec uvažovat s přestupem v USA, které tamní v úvahu přicházející letiště je nejpřijatelnější (nejméně nepřátelské)?
Děkuji moc.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od MarcosFT »

Muze to byt win win a vsechno jit podle planu nebo taky naopak. Vsechno se bude odvijet od imigracniho. Vcera jsem odlital z MIA s AA v dobe, kdy chodi lidi pres security na let BA a bylo to prekvapive rychle. LHR je kapitola sama o sobe, z T3 na T5 za hodinu a pul samozrejme jde, ale vse musi jit podle planu a musis mit trochu stesti na jinak ohavnou proceduru security check na T5...

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od firefly »

Prosím o radu.
V listopadu poletím trasu PRG-LHR-MIA-CUN a stejně i zpět a jelikož jsem ještě nikdy nezažila, abych nekončila v USA, tak se ptám, jak probíhá transit na letišti MIA. Jestli se také musí na imigrační nebo na jiný podobný pohovor? Stále mám platnou ESTA.
Letiště v Miami znám celkem dobře, ale vždy jen jako konec nebo začátek cesty.
Předem moc děkuji za všechny odpovědi a rady.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
26. 09. 2021, 08:39
Prosím o radu.
V listopadu poletím trasu PRG-LHR-MIA-CUN a stejně i zpět a jelikož jsem ještě nikdy nezažila, abych nekončila v USA, tak se ptám, jak probíhá transit na letišti MIA. Jestli se také musí na imigrační nebo na jiný podobný pohovor? Stále mám platnou ESTA.
Letiště v Miami znám celkem dobře, ale vždy jen jako konec nebo začátek cesty.
Předem moc děkuji za všechny odpovědi a rady.
V USA musíš vždy na imigrační, pokud není imigrační kontrola provedena již na odletovém letišti. Tranzitní prostor neexistuje, z letadla se jde na imigrační, jiná cesta z letadla není. Stejně tak si pak musíš vyzvednout všechny kufry, projít s nimi celnicí a znovu je podat (obvykle je za celnicí nějaké transferové okénko, kam se to dává), i když na tagu máš (a musíš mít!) Tvoji destinaci, kam ty kufry pak pokračují. To vás vše čeká na cestě tam i zpět.
Takže se vás IMHO týkají i vstupní covidová opatření pro vstup do USA, i když jen tranzitujete.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od firefly »

Takže pokud tomu dobře rozumím, jestli si Biden rozmyslí otevřít USA toho 1.listopadu, tak máme smůlu? Jinak samozřejmě s testem před odletem počítáme a jsme plně naočkovaní. Teď jsem teda z toho dosti nervózní. Vlastně strašně nervózní.

ow_flyer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 10. 2017, 16:33
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od ow_flyer »

Ano, pokud si to sleepy Joe rozmyslí, máte smolíka.. teroeticky by šlo požádat přepravce o rerouting mimo území USA, v rámci aliance. Jestli to v praxi jde asi zodpoví ostatní. Osobní zkušenost nemám. Od začátku covidu se adrenalinovejm zážitkům, jako je long haul cestování vyhýbám :biggrin:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
26. 09. 2021, 11:56
Takže pokud tomu dobře rozumím, jestli si Biden rozmyslí otevřít USA toho 1.listopadu, tak máme smůlu? Jinak samozřejmě s testem před odletem počítáme a jsme plně naočkovaní. Teď jsem teda z toho dosti nervózní. Vlastně strašně nervózní.
Obavám se, že je to tak. Jak píše kolega, pokud jde udělat změna zadarmo, zkusil bych letět jinudy.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od firefly »

Ach jo, přitom by úplně stačilo, kdyby Sleepy Joe dodržel, co slíbil. Předpokládám, že nejsem sama, jak tady, tak i v ostatních evropských zemích, kdo asi neuváženě tomu termínu 1.11. uvěřil.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od Globik »

Jinak toto potvrzuje moje domněnky, že pro tranzitující není žádná výjimka (které jsou obvyklé např.v mnoha evropských zemích):
"You cannot enter or transit the USA if you have been in the UK, Ireland, Schengen zone, Iran, Brazil, China, or South Africa within the previous 14 days. "
Zdroj: vláda UK https://www.gov.uk/foreign-travel-advic ... quirements

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miami

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
26. 09. 2021, 19:50
Ach jo, přitom by úplně stačilo, kdyby Sleepy Joe dodržel, co slíbil. Předpokládám, že nejsem sama, jak tady, tak i v ostatních evropských zemích, kdo asi neuváženě tomu termínu 1.11. uvěřil.
Tak já pevně doufám, že to dodrží. A že nebude dělat problémy s tou AstraZenecou.


Odpovědět