Prestup Bangkok

Odpovědět
sm0lda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2007, 21:01
Stav: Offline

Prestup Bangkok

Příspěvek od sm0lda »

Ahoj,

za mesic letim do Thajska s Arabame s prestupem v Dubaji. Priletim do Bangkoku a mam 3hod cas (pri jistotu) na prestup na linku do Phuketu (Thai airlines). Vse ze stejneho letiste Suvarnabhumi.

Jak bude probihat transfer? Jeste jsem nikdy neprestupoval, vzdy primo a to jsem toho nalital. V Dubaji reknu ze Bangkok neni moje konecna destinace, ze jedu do Phuketu a oni mi prehodi automaticky kufr na spoj do Phuketu, pockam v bezcelce, najdu si gate nastoupim a tim to hasne?

To je prvni vec.

Druha vec je zpatecni cesta. V Bangkoku budu mit hodne casu. Prilerim v 10hod a Arabi leti az za 15hod v 00:30. Mohu si odbavit kufr k Arabum hned dopoledne a jet v klidu do mesta? Nebo to tak nefunguje?

Predem diky za info. Hodne mi to pomuze a budu aspon klidnejsi.

Diky Jirka


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od pavelpmi »

Všechno se odvíjí od toho, jestli máš jednu letenku nebo dvě.
Pokud píšeš, že let BKK-HKT je operovaný Thai Airways, tak bych to viděl asi na dvě, protože se mi zdá, že Emirates dávají ten let s Bangkok Airways.
Předpokládám, že Araby myslíš Emirates. :crazy:

sm0lda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2007, 21:01
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od sm0lda »

Ano mam dve letenky. Jednu Emirates do Bangkoku z PHA a druhou Thai z Bangkoku do Phuketu a zpet. Takze jak myslis, ze to bude? Diky

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od gr09 »

sm0lda píše:Ano mam dve letenky. Jednu Emirates do Bangkoku z PHA a druhou Thai z Bangkoku do Phuketu a zpet. Takze jak myslis, ze to bude? Diky

Praha Ruzyne je PRG, PHA je letiste nekde ve Vietnamu
Emirates ti odbavi kufr do BKK, tam si udelas vizum, vyzvednes kufr a pujdes znova na checkin.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od skater »

gr09 píše:............... vyzvednes kufr a pujdes znova na checkin.


A pokud bude mít zpoždění víc jak dvě hodiny na příletu, tak si navíc půjde koupit již poněkud dražší novou letenku na navazující segment....


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od pavelpmi »

skater píše:A pokud bude mít zpoždění víc jak dvě hodiny na příletu, tak si navíc půjde koupit již poněkud dražší novou letenku na navazující segment....

Nebo pokud bude fronta na imigračním...

sm0lda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2007, 21:01
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od sm0lda »

Pokud jedes na turistiku tak do 30 dni nepotrebujes viza. Tak mi to rekli na Thajske ambasade. Dneska jsem tam volal.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od pavelpmi »

Víza od srpna opravdu nepotřebuješ. Ale přes imigrační budeš muset projít (já jsem tam loni stál z druhé strany 45 minut), pak pro kufr a znova se odbavit. Tak good luck!
Moc nevěřím tomu, že by ti Emirates poslali kufr s online checkinem Thai až do HKT.

sm0lda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2007, 21:01
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od sm0lda »

A kdyz letim s Thai tak si musim udelat na internetu online checkin nebo neco podobneho jako vyzaduje Ryanair? Kua tak uz ted zacinam mit strach... :? ja jsem myslel, ze me tady uklidnite, jako ze je to v pohode a takove ty nesmyslne reci a vy takhle na me. Aspon vim na cem jsem.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od dejavu »

Letos mi Emirates odbavili kufr v Praze na letu do KUL az do cilove destinace, coz bylo LGK. A tam jsem letel s Malysian. Podobne mi v PRG odbavili kufr na prestup i v dalsich pripadech. Pokazde vice letenek, mimo alianci atd...
Takze varianta 1: zkusit to nechat odbavit v Praze az do cilove destinace, je na to sance.
Varianta 2: odbaveni bude jen do BKK, pak na letisti vzit kufr, vyjit ven a znovu se odbavit.

Vizum uz netreba, tri hodky na prestup na BKK staci bohate i pro variantu cislo 2, ale nesmi mit prvni let vyrazne zpozdeni. Pak je to smolik :-(

Smerem zpet nemam tucha, pokud neodbavi hned, coz si myslim, tak hledat uschovnu. Ale o te v BKK nevim.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od kuba.biker »

To odbavení kufru až do HKT bude nejspíš záležet na ochotě pracovníka na check inu, ale třeba s Malaysia Airlines mám zkušenost stejnou jako Dejavu; kufr byl bez problému odbaven až do cílové destinace (KL Sentral-KLIA-BKK-IST-PRG).
Tipnul bych si, že pro vnitrostátní lety bude mít Thai Airways otevřeno několik přepážek bez ohledu na destinaci, takže drobné zpoždění způsobené čekáním na imigračním by nemuselo hned znamenat zmeškaný let.
Jinak při cestě zpatky lze využít úschovnu zavazadel - pokud si dobře vzpomínám, nachází se v jednom ze spodních podlaží na východním konci terminálu - poplatek je cca 100 THB.

sm0lda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2007, 21:01
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od sm0lda »

Tak mam cestu zdarne za sebou a pisu postrehy. Kufry odbaveny z PRG rovnou do HKT bez nejakych vetsich problemu. Cesta PRG - DXB bez problemu, akorat cekani na navazujici let v Dubaji docela porod (8hod). Letiste narvane k prasknuti. Sedatek hodne, ale vsechny obsazene. Zadna slast. Po uspesnem cekani cesta DXB - BKK bez problemu. Jen 6ti hodinova cesta v 777 zadny zazrak hodne malo mista na nohy. Zlaty Airbus z PRG do DXB. V BKK imigracni a vse uplne bez problemu. Za 20 min vsechny formality vyrizene a uz zbyvalo jen cekani na let do HKT.

Cesta zpet, kufry neodbaveny z HKT az do PRG. Vubec to ale nevadilo, protoze jsme meli jeden den na prohlidku Bangkoku, takze nam prislo vhod, ze jsme je mohli dat do uschovny (cca 75Kc na den/kufr). Dale vse bez problemu.

Jen me prekvapilo, ze Emirates temer v kazde destinaci na odletu min 30min zpozdeni, ale v cili vzdy na minutu presne, nekdy i o neco drive.

Tot zhruba vse, kdyby mel nekdo nejaky dotaz, jsem pripraven :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od whiskey »

sm0lda píše:Cesta zpet, kufry neodbaveny z HKT az do PRG. Vubec to ale nevadilo, protoze jsme meli jeden den na prohlidku Bangkoku, takze nam prislo vhod, ze jsme je mohli dat do uschovny (cca 75Kc na den/kufr). Dale vse bez problemu.

Did you pack your luggage yourself? Was it within your sight at all times? :lol:

sm0lda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21. 11. 2007, 21:01
Stav: Offline

Re: Prestup Bangkok

Příspěvek od sm0lda »

We had two baggages. I packed them from PRG to BKK in Ruzyne not by myself. When I was on my return trip I forgot to pack them in Bangkok and I was little bit nervous...

That's it.


Odpovědět