Toronto (YYZ)

Odpovědět
context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Toronto (YYZ)

Příspěvek od context »

preslúskal som celé fórum ale nenašiel som odpovede na zopár otázok nielen ohľadne letiska v Toronte
1. nikdy som nebol v Kanade, čo sa deje po prílete? colníci, imigration?
2. dovoz alkoholu? jediná požiadavka je doniesť slivovicu :-) limity? lepšie to dať do rádoby originálnej fľaše alebo radšej na cestu zvoliť niečo odolnejšie?
3. transfer do mesta a VV.
4. letím s TK + *A Gold - je tam len salónik Air Canada Maple Leaf Lounge alebo aj niečo iné?
5. čo v Toronte okrem CN Tower a Niagarských vodopádov?
6. koľko času si treba rezervovať pred odletom z YYZ? stačia obligátne 2 hodiny?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od Night fly »

Ad 5) Toronto Raptors, Toronto Maple Leafs, Chinatown, Batovo muzeum anebo Canadian Air and Space museum...

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od jay80 »

Ad 3) jezdi tam standard MHD, resp. Airport Express Bus (primo do centra) - u nej je zpatecni cena cca 40 CND

polisss
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 26. 03. 2008, 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: vychodní čechy
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od polisss »

1) vytahli si me uz pri vystupu z letadla a optavali se (predimigracni :wink: )... klasicke imigracni pak bylo doslova zaplavene lidmi a bylo to tak na hodinu (ale mozna jsem mel smulu na hromadny prilet vice letadel z Evropy)
3) existuji (pokud nepocitam taxi) asi jen dve moznosti - specialni a drazsi bus Airport Express, ktery jezdi do centra (k hotelum) a nebo mhd, kde je treba ale pocitat s kombinaci bus+metro (a delsi dobou cestovani)
5) asi jak je napsano vyse, na vodopady bych ale doporucoval vice nez den (tzn tam prespat a vyhnout se vikendu)
6) na prelet do YUL mi stacila hodinka (nemam zkusenost z odletem do Evropy)

vacica
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 07. 11. 2011, 09:49
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od vacica »

1. Tak já mám přesně opačný zážitek než poliusss. Přiletěl jsem linkou Lufthansy z Frankfurtu (skoro plná A340). Měl jsem právě obavy z toho, že tam budu muset kdoví jak dlouho stát ve frontě na imigrační, ale nakonec jsem byl vlastně okamžitě na řadě, pár otázek proč tam jedu a kam tam jedu, přivítání v Kanadě a bylo to. Pak jsem akorát chvíli musel čekat na zavazadlo.
3. Použil jsem běžnou MHD. Autobusem 192 na konečnou trasy metra 2 Kipling, z tama na St George (nebo Spadina) a odtud linkou 1 na Union. Jinak informace o MHD viz www.ttc.ca
6. Dvě hodiny by myslím měly celkem v pohodě stačit


simon1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 14. 06. 2010, 19:03
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od simon1 »

5) Hockey hall of fame, Bata shoe museum

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od context »

2) You are allowed to import only one of the following amounts of alcoholic beverages free of duty and taxes:
1.5 litres (53 imperial ounces) of wine; or a total of 1.14 litres (40 ounces) of alcoholic beverages

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od lukaskr »

Dal by tu někdo pivo, minisraz?

Clancy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 06. 2009, 18:43
Oblíbené typy letadel: B777-300ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Chyňava
Stav: Offline

Re: Toronto (YYZ)

Příspěvek od Clancy »

Imigrační-letěl jsem s dcerou (11 let), hned po výstupu z letadla mne odchytli 2 pistolníci se samopalama a vyptávali se co a jak a proč. Chtěli vidět i souhlas manželky, že letíme jen spolu.
Přepážka už v pohodě.
Cesta z letiště určitě bus TTC 192 na Kipling a pak metro. Dá se platit hotově v busu, řidič nevrací, nebo koupit žetony ( token ). Presto Card na letišti neprodávali (06/2017).
Toronto je fajn. CN Tower, Aquarium hned pod ní, chodník podél jezera, pláže, krásná procházka. Casa Loma, Národní muzeum. Doprava bus a metro pohoda, tramvaje trochu časový problém, protože zácpy a nemají volný pruh kolejí. Auta je běžně blokují.


Odpovědět