Rio de Janeiro (GIG)

supervaclav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 18. 09. 2012, 11:49
Stav: Offline

Re: Rio de Janeiro (GIG)

Příspěvek od supervaclav »

Ahoj,
mně osobně veškerá hromadná doprava připadala poměrně bezpečná (BUS, metro), aspoň při použití ve dne. V noci bych neuvažoval nad ničím jiným než nad taxi.
Co se týká té délky cesty, tak je to opravdu velmi závislé na čase přepravy. Ráno, po šesté v sobotu, jsme se z GIG dostali na Copacabanu během 45ti minut. Cestou zpět, jiný den odpoledne, to trvalo o hodinu déle. Dokážu si představit, že v dopravní špičce to opravdu může trvat i dvě a půl hodiny.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rio de Janeiro (GIG)

Příspěvek od michal4 »

Ahoj, vím, že zde v cestopisech je řada lidí, co byla v Brazílii. Slibuji, že budu pokračovat dál v hledání. V Riu budu něco přes 4 dny. Měl bych dvě otázky:
1) Na jakou stranu v letadle je dobré si sednout, abych při typickém přiblížení z Evropy viděl panorama Ria? Plus to samé ale při odletu na Iguacu?
Při přistávání nad Iguacu je také možné zahlédnout vodopády?

2) Při probírání materiálů o Riu jsem narazil na Ilha Grande. Ač jsem původně chtěl celou dobu zůstat v Riu, myslím, že by nebylo špatné se tam podívat na jeden den, možná jeden a půl.
- Hledal jsem day tour z Ria a nemůžu nic pořádného najít. Zatím z toho mám pocit jako, když na Příkopech vidím nabídky exkurzí do Kutné hory za 899,-. Nejlevnější jsem našel za 62$, jinak všechno ostatní kolem stovky. Nejsem zdatný plavec ani milovník šnorchlování, tak zastávky pro tyto činnosti neocením. Spíš point-to-point z Copacabany na ostrov, povození kolem ostrova, po ostrově, prohlídka městečka na pobřeží (ale jiného než pluje trajekt z r2r). Nebo jsou ty ceny OK -> proč?
- Jinak jsem si projel trasu Rome2riem a rád bych se optal - odpovídá to skutečnosti? Jak cena, tak routing. V některých cestopisech jsem našel, že to je přímo z Angra dos Rios. Dá se po ostrově pohybovat jinak než pomocí taxi? Na pěší procházky je celkem dost velký. Musí se bookovat doprava dlouho dopředu, protože ceny stoupají (např. jako u Flixbusu) nebo je často vyprodaná či to stačí až na místě?
https://www.rome2rio.com/map/Rio-de-Jan ... nde-Island

Díky

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Rio de Janeiro (GIG)

Příspěvek od Airbus380 »

1) Při přistání na GIG klasické panorama Ria neuvidíš, nicméně lepší je rozhodně pravá strana. Při letu na mnohem zajímavější SDU je to pak trochu loterie, ale obecně je taky lepší pravá strana.

2) Na Ilha Grande jsem nebyl, takže s tím konkrétně neporadím, nicméně jel jsem tím autobusem přes Angru (do Paraty) a jízdenky je rozhodně vhodné koupit předem, hlavně kvůli obsazenosti.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rio de Janeiro (GIG)

Příspěvek od michal4 »

Díky za odpověď. Trochu jsem kutal, provrtával jsem se recenzemi a tohle vypadá celkem použitelně. Cena nic moc, ale ani ta doprava samostatně není žádné terno a s citlivým výběrem spojů a místa odplutí trajektů se dá srazit o 1/4. Ale bez jídla a pohybu kolem/po ostrově.
https://s2rio.com/tour-angra-dos-reis-y-ilha-grande/

EDIT: Otázka samozřejmě je, jestli si ty recenze nepíšou sami. Sympatické je, že by se částka měla platit až v den odjezdu (až na zálohu v ceně lepšího obědu).

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Rio de Janeiro (GIG)

Příspěvek od velpa.66 »

Při přistání na IGU jsme vodopády viděli.
igu3.JPG
igu2.JPG
igu2.JPG
Letěli jsme SDU-CGH(přestup)-IGU
Přílohy
igu1.JPG


shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Rio de Janeiro (GIG)

Příspěvek od shady »

michal4 píše:2) Při probírání materiálů o Riu jsem narazil na Ilha Grande. Ač jsem původně chtěl celou dobu zůstat v Riu, myslím, že by nebylo špatné se tam podívat na jeden den, možná jeden a půl.
- Hledal jsem day tour z Ria a nemůžu nic pořádného najít. Zatím z toho mám pocit jako, když na Příkopech vidím nabídky exkurzí do Kutné hory za 899,-. Nejlevnější jsem našel za 62$, jinak všechno ostatní kolem stovky. Nejsem zdatný plavec ani milovník šnorchlování, tak zastávky pro tyto činnosti neocením. Spíš point-to-point z Copacabany na ostrov, povození kolem ostrova, po ostrově, prohlídka městečka na pobřeží (ale jiného než pluje trajekt z r2r). Nebo jsou ty ceny OK -> proč?
- Jinak jsem si projel trasu Rome2riem a rád bych se optal - odpovídá to skutečnosti? Jak cena, tak routing. V některých cestopisech jsem našel, že to je přímo z Angra dos Rios. Dá se po ostrově pohybovat jinak než pomocí taxi? Na pěší procházky je celkem dost velký. Musí se bookovat doprava dlouho dopředu, protože ceny stoupají (např. jako u Flixbusu) nebo je často vyprodaná či to stačí až na místě?
https://www.rome2rio.com/map/Rio-de-Jan ... nde-Island
Díky



Z Ria na Ilha Grande je najlepsie ist do Conceicao de Jacarei. Angra dos Reis je pridaleko. Odtial si zoberies Flex boat, stoji to 40 BRL na osobu, chodi kazdu hodinu. Prevadzkuju to dve firmy - Objetiva a villa Nova. Obe maju rovnake clny. Mozes sa tam dostat aj z Mangaratiby, tam ale chodi pomaly skuner 1x denne s odchodom 10:30 a trva mu to dve hodiny.
Do Jacarei je najlepsie ist taxi (~400 BRL), alebo ak chces usetrit tak pozri shared van Rio-Jacarei. Chodi tam aj autobus, tym som ale nesiel, je lacny, ale ide 4 hodiny. Taxikom je to 2:20, Vanom okolo 3 hodin
Ostrov je bez ciest, teda aj bez aut, tie maju len miestne urady a hasici. Jedine co tam funguje je taxiboat na turisticke miesta. Vsetci chodia na Lopes Mendes, dlha plaz s bielym pieskom. Taxi boat stoji 25 BRL jednym smerom a trva 20 minut, skuner 15 BRL a trva plavba 50 minut. Po prichode do pristavu este musis ist cez kopec asi 25 minut, kym prides na plaz.
Mestecko Abraao ako take neponuka nic - su tam 4 ulici penzionov a restauracii. Nedaleko sa nachadzaju zrucaniny vazenia, kde boli ubytovany otroci, ale na nejaku prehliadku to moc nie je.
Osobne by som to ako daytrip nerobil, neoplati sa to financne ani casovo. Radsej si zober noclah a ostan tam jednu, dve noci. Na ostrove casto vypadava elektrina, takze sa moze stat, ze nebudu fungovat terminaly, takze maj nejaky cash.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rio de Janeiro (GIG)

Příspěvek od michal4 »

velpa.66: Dík za fotky. Takže levá strana :)

shady: Každopádně díky za odpověď a tipy k dopravě po ostrově. Avšak vzhledem k tvému pojetí cesty z Ria jsme každý z dost odlišného světa. Cestovat takto "na čočíka" se jistě dá, ale není to můj styl a peněženka by nejpozději při cestě zpět už lehce držkovala. Spěchat, rovnou půjčím auto. Jet tam na několik nocí, už mě nebude zajímat, že taxi 2:20 a bus 4:00.

Čím víc o tom místě vím, tím si víc jsem jistý, že vlastní dopravou to tam na den nemá cenu. Jedině nějaká dobře naplánovaná tour z Ria u dobře hodnocené agentury. Ta vychází kolem 200 realů, tj. +/- jako součet individuální dopravy na ostrov.


Odpovědět