Beijing Capital Arpt

klokan1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 07. 06. 2008, 09:48
Stav: Offline

Beijing Capital Arpt

Příspěvek od klokan1 »

Ahojte, moc se tady nepíše o Pekingu, mám tam přestup, jak to tam vypadá,na přestup tam mám 2 hod, zpátky 4 hod ,prý je to tam velké, snad největší vzdálenosti na gejty pro pěší přesun, dík za případné info.


lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od lukoslaf »


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od happyna »

S těma vzdálenostma na gate máš pravdu :)
Nejdelší letištní terminál? Vede Peking před Atlantou

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od flyingblue »

klokan1 píše:Ahojte, moc se tady nepíše o Pekingu, mám tam přestup, jak to tam vypadá,na přestup tam mám 2 hod, zpátky 4 hod ,prý je to tam velké, snad největší vzdálenosti na gejty pro pěší přesun, dík za případné info.


Zalezi natom, cim letis :-)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2208
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od pavelpmi »

happyna píše:S těma vzdálenostma na gate máš pravdu :)
Nejdelší letištní terminál? Vede Peking před Atlantou

No, ono v tom článku dost míchají délku terminálu, pěší trasu a vzdálenost od vstupu do terminálu k nejzazšímu gatu (přičemž nikde není psáno, kromě toho článku, že tam člověk musí pěšky; v řadě případů to samozřejmě ani nejde).

Tady je ten článek CNN: World's longest distance to airport departure gate

Stejně ale nevím, jak třeba přišli u Curychu na ty dva kilometry.

Ale při té příležitosti jsem se podíval, jak to máme tu v Palmě - k nejzazší bráně je to od vstupu do terminálu přesně kilometr cesty, asi na 200 metrech je pojízdný chodník.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od whiskey »

pavelpmi píše:Stejně ale nevím, jak třeba přišli u Curychu na ty dva kilometry.

V ZRH by to mohli byt posledne D gates (to som slapal minulu nedelu, mam v zivej pamati), pripadne cokolvek v E terminali.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od Steve »

Přestup v Pekingu mezi terminály 1 a 2 je v pohodě, jezdí shuttle bus ve směru terminál 2 - terminál 1 - terminál 3 - terminál 2 a tak pořád dokola, a přestup ze dvojky na jedničku vezme minutu v buse, pěšky v protisměru 10 minut svižnou chůzí.

V noci se dá přestup z 1 na 2 anebo opačně zvládnout za 75 minut i s vyzvednutím a znovuodbavením bagáže a pasovou procedurou, ve dne je potřeba počítat raději s 90 minutami.

Přestup na terminál 3 je horší, bus z 1 na 3 jede asi 25 minut.

Samozřejmě vše za předpokladu letu bez zpoždění, což je v této části světa loterie..

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od RAdek »

Nemáte nějaké tipy, jak využít desetihodinový denní přestup k výletu mimo letiště? Viděl jsem na netu, že exitují induviduální výlety na čínskou zeď asi za 75 USD. Pokud do města, tak jak na to a co vidět?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od flyingblue »

RAdek píše:Nemáte nějaké tipy, jak využít desetihodinový denní přestup k výletu mimo letiště? Viděl jsem na netu, že exitují induviduální výlety na čínskou zeď asi za 75 USD. Pokud do města, tak jak na to a co vidět?


Poridil bych si vizum dopredu, pred nedavnem byla fronta na 72 hodinove vizum odhadem na 4 hodiny

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od RAdek »

Vychází mně to podle info na MZV, že vízum není třeba:

ČLR s platností od 1. 1. 2013 zavádí novou vízovou politiku pro turisty ze 45 zemí světa včetně ČR. Turisté mohou vstupovat do níže uvedených měst a pobývat zde po dobu 72 hodin bez víza za níže uvedených podmínek:
- mají platnou letenku s odletem během 72 hodin z města uvedeného v seznamu do třetí země;
- mají platné vízum této třetí země (pokud je třeba);
-pohyb turistů je omezený pouze na oblast vstupu (navštívit více měst není možné)

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od Airbus380 »

To není úplně přesné (jako často na webu MZV)... Vízum potřeba je, akorát ho dostaneš zadarmo na letišti. Pořád si ale musíš vystát tu frontu.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od RAdek »

To není úplně přesné (jako často na webu MZV)... Vízum potřeba je, akorát ho dostaneš zadarmo na letišti. Pořád si ale musíš vystát tu frontu.

Tak to při frontě 4 hodiny dost o ničem. Nevíte, jestli se o to dá požádat u nás?

Hansie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 06. 03. 2013, 23:09
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od Hansie »

RAdek píše:
To není úplně přesné (jako často na webu MZV)... Vízum potřeba je, akorát ho dostaneš zadarmo na letišti. Pořád si ale musíš vystát tu frontu.

Tak to při frontě 4 hodiny dost o ničem. Nevíte, jestli se o to dá požádat u nás?


Ano, zde:

http://www.chinaembassy.cz/cze/

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od RAdek »

jsem stále více zmaten, ale že by se dalo v Praze žádat o bezvízový vstup 72 hodin jsem nenašel. Spíš to pořád vypadá, že až na letišti:
3. Jak mají cizinci, kteří splňují podmínky pro 72-hodinový bezvízový tranzit, o tranzit žádat?

Odpověď: Cizinci, kteří splňují podmínky pro 72-hodinový bezvízový tranzit, musí žádost o bezvízový tranzit oznámit letecké společnosti, která je dopravuje do jednoho z daných měst. Letecká společnosti o této skutečnosti informuje imigrační orgány na příslušném letišti v Číně a imigrační orgány po ověření, zda jsou splněny podmínky pro bezvízový tranzit, povolí vstup do země.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Beijing Capital Arpt

Příspěvek od flyingblue »

RAdek píše:jsem stále více zmaten, ale že by se dalo v Praze žádat o bezvízový vstup 72 hodin jsem nenašel. Spíš to pořád vypadá, že až na letišti:
3. Jak mají cizinci, kteří splňují podmínky pro 72-hodinový bezvízový tranzit, o tranzit žádat?

Odpověď: Cizinci, kteří splňují podmínky pro 72-hodinový bezvízový tranzit, musí žádost o bezvízový tranzit oznámit letecké společnosti, která je dopravuje do jednoho z daných měst. Letecká společnosti o této skutečnosti informuje imigrační orgány na příslušném letišti v Číně a imigrační orgány po ověření, zda jsou splněny podmínky pro bezvízový tranzit, povolí vstup do země.


si proste v Praze zazadas o vizum


Odpovědět