Los Angeles - LAX

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Los Angeles - LAX

Příspěvek od whiskey »

http://www.latimes.com/local/lanow/la-m ... z2jQ0x1wyG

naco su tam ti TSA vlastne? Aby zaistovali bezpecnost ocividne nie...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-live-lax-shooting-tsa-agent-alleged-gunman-shot-20131101,0,3517669.story#axzz2jQ0x1wyG

naco su tam ti TSA vlastne? Aby zaistovali bezpecnost ocividne nie...


Buzerujou cestaky. Overeno praxi :-)

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od megizze »

Ahoj! Potřebovala bych poradit. Zítra letím z NYC do Los Angeles. Kamarád tam přílétá z Asie, máme sraz na letišti. On ovšem přilítá a cca 4 hodiny později, tak ho potkam na terminálu, kam přiletí on... Ty 4 hodiny bych nerada strávila někde venku, ale chtěla bych zůstat uvnitř letiště v části, kde jsou obchody, salonky (mam vip kartu, tak třeba tam najdu svůj salonek) atd. Nevíte, jestli je to možné? Prostě tam bejt pár hodin a tou kontrolou projít až po těch 4 hodinách? A když v podststatě můžu teda až po těch 4 hodinách se přemístit na jeho terminál a dohromady až s nim projít tou kontrolou? Nicméně on přilítá z Asie, takže asi bude muset projít tou vízovou kontrolou a pohovorem... Já z USA, takže ne. Takže vlastně moc nevim, jak to udělat. Díky moc za všechny rady! Johana

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od flyingblue »

megizze píše:Ahoj! Potřebovala bych poradit. Zítra letím z NYC do Los Angeles. Kamarád tam přílétá z Asie, máme sraz na letišti. On ovšem přilítá a cca 4 hodiny později, tak ho potkam na terminálu, kam přiletí on... Ty 4 hodiny bych nerada strávila někde venku, ale chtěla bych zůstat uvnitř letiště v části, kde jsou obchody, salonky (mam vip kartu, tak třeba tam najdu svůj salonek) atd. Nevíte, jestli je to možné? Prostě tam bejt pár hodin a tou kontrolou projít až po těch 4 hodinách? A když v podststatě můžu teda až po těch 4 hodinách se přemístit na jeho terminál a dohromady až s nim projít tou kontrolou? Nicméně on přilítá z Asie, takže asi bude muset projít tou vízovou kontrolou a pohovorem... Já z USA, takže ne. Takže vlastně moc nevim, jak to udělat. Díky moc za všechny rady! Johana


Vetsina salonku po tobe bude chtit boarding pass navazujiciho letu ... Podminky ziskas u provozovatele konkretniho salonku.

A pocitej, ze Ti zapsane zavazadlo vyjede az za bezpecnostni komtrolou a uz se do trenzitu nebudes moc vratit.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od prodejce »

Čau Johano, ten dotaz je trochu zmatený .. ty ho vyzvedáváš, nebo spolu pak letíte dál, a je to v LAX nebo v NYC?

Obecně - pokud poletíš bez odbaveného zavazadla tak nemusíš jít "ven". Pokud ovšem máš odbavený kufr tak ti nezbyde nic jiného než jít "ven" a tam si vzít kufr z pásu. Zpátky "dovnitř" už se pak nedostaneš. Stejně tak se nedostaneš do VIP salonku bez palubní vstupenky na nějaký odlet.


s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od s543 »

On přijede z Asie - tedy projde pasovkou - vyzvedne si zavazadla - projde celnicí - a vyvede ho to ven do nekontrolované části k východu. I pokud v LAX přesedáš z mimo USA linky na vnitrostátní tak procházíš tímto procesem včetně vyzvednutí a znova podání zavazadel.

Ty budeš na domácím letu, tedy klidně můžeš vejít tam kam jeho vyvede "přistávací proces z mimo USA".

Ale třeba jsem nepochopil na co se ptáš ?

megizze
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 06. 2010, 19:57
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od megizze »

Díky za odpovědi. Omlouvám se, že to byl zmatený dotaz, je to takhle:
- Já letím z NYC, kde právě pobývám, do Los Angeles.
- On letí z Asie do Los Angeles.
Tam se setkáme a společně budeme 5 dnů v Los Angeles.
- zavazadlo mám malé, takže ho nebudu odbavovat a vezmu si ho normálně do letadla.

Šlo mi o to, jestli se můžu ty 4 hodiny pohybovat po obchodech apod., a následně se přemístit do terminálu, kam on přiletí. :-)

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od kowal »

Ty nebudeš procházet žádnou pasovou kontrolou, tvůj kamarád ano. Pravděpodobně přiletí na jiný terminál, takže stejně budeš muset vyjít ven a vyzvednout si ho, až projde přes pasovku, vyzvedne zavazadlo a projde přes celnici.
Skoč si někam na kafe, zjisti kam přiletí a tam ho potom můžeš čekat. Spolu určitě neprojdete a na příletu obvykle salónky nebývají (někde ano, ale většinou pro first/business class).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od Globik »

megizze píše:Šlo mi o to, jestli se můžu ty 4 hodiny pohybovat po obchodech apod., a následně se přemístit do terminálu, kam on přiletí. :-)

Vystoupíš z letadla do gatu a poté se můžeš časově neomezeně volně pohybovat po letišti, tedy v té části, která je mezi Tvým gatem a východem. Tedy po všech obchodech, restauracích atd, které se tam (ve Tvém terminálu, resp.ve Tvé části Tvého terminálu nacházejí. Pokud jsou všechny terminály "vnitřně" propojeny, pak vlastně po všech obchodech celého letiště atd. Ale to podle mě nejsou. Jak vyjdeš ven do veřejné části, už se zpět nedostaneš. Ještě jinak: Můžeš se časově neomezeně a volně pohybovat kdekoli, než projdeš jakýmikoli "dveřmi", které jsou jen jednosměrné, resp.než narazíš na "dveře", k jehož vstupu je nutno předložit platnou palubku na odlet. Takto to platí obecně na všech US letištích.

Awathorn
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 24. 04. 2008, 07:41
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od Awathorn »

Zdravím všechny!

Mám otázku týkající se přestupu v LAX. V sobotu odpoledne přiletím z LHR, pokračuji do SAN. Přílet je na mezinárodní terminál, následný let z terminálu 4, vše American Airlines, čas na přestup 2:39. Bude se jednat o mojí první zkušenost s americkými letišti. Pokud jsem se díval dobře, cesta z Int. terminálu na terminál 4 je krátká a nejlépe jí absolvovat pěšky. Moje otázka směřuje ale trochu jinam - lze si kufr po vyzvednutí znovu zacheckovat již na terminálu 4 u přepážky AA a na čtyřku už se vydat bez něj? Možná je to blbost, ale někde jsem se dočetl, že na T4 bývají větší fronty a pokud by se člověk zdržel např. na imigračním, let z Londýna měl zpoždění atd., mohla by takováto možnost bodnout. Díky a pokud je to blbý dotaz, tak jej ignorujte :)

Rofledman
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 109
Registrován: 29. 09. 2016, 10:45
Oblíbené typy letadel: B773, B744
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od Rofledman »

Ahoj,

mám jeden dotaz a věřím, že Vaše zkušenosti jsou silné a dočkám se odpovědi :) Pokud mám plánovaný přílet v 13:05 do LAX, od kolika si mám objednat auto? Jde mi o to, jak cca dlouho trvá, než se dostanu přes pasovku s pohovorem a následně shuttle do půjčovny, konkrétně Alamo. A zase tam nechci někde kejsnout hodinu :D Měl jsem v plánu dát cca 15h? Což mi přijde moc pozdě, tak že by 14:30? :D

V New Yorku jsem na pasovce zažil blázinec, protože bylo letiště kvůli počasí chvíli zavřený a pak se tam začalo sedat ostošest a bylo nás tam xxx, takže tam mám dost zkreslené časy a nevím kolik může být ten nejrychlejší :)))

Díky moc!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od flyingblue »

Rofledman píše:Ahoj,

mám jeden dotaz a věřím, že Vaše zkušenosti jsou silné a dočkám se odpovědi :) Pokud mám plánovaný přílet v 13:05 do LAX, od kolika si mám objednat auto? Jde mi o to, jak cca dlouho trvá, než se dostanu přes pasovku s pohovorem a následně shuttle do půjčovny, konkrétně Alamo. A zase tam nechci někde kejsnout hodinu :D Měl jsem v plánu dát cca 15h? Což mi přijde moc pozdě, tak že by 14:30? :D

V New Yorku jsem na pasovce zažil blázinec, protože bylo letiště kvůli počasí chvíli zavřený a pak se tam začalo sedat ostošest a bylo nás tam xxx, takže tam mám dost zkreslené časy a nevím kolik může být ten nejrychlejší :)))

Díky moc!


Neres to, velky autopujcovny berou cas, kdy si auto vyzvednes ne to, co napises na webu.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od prodejce »

Otevření nového paparazzi-free terminálu v LAX pobouřilo levicový tisk:

https://www.theguardian.com/world/2017/ ... elebrities

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od persona »

Omlouvám se za oslí můstek, ale zrovna mi jdeš s LAX do rány. Ani ne tak kvůli luxusu privátního terminálu, ale chtěl jsem Tebe nebo někoho znalého poprosit o radu, zda jde na Kayaku nebo někde jinde vyhledat více než 6 segmentů anebo ještě lépe a přesněji: zda si může člověk u nějakého prodejce v ČR přidat stop-overy do itineráře jako je např. tento: https://www.kayak.com/flights/BRQ-LAX/2 ... 2017-11-16 - je to jen příklad, našel jsem i let z BRQ přes MUC do SEA, kde na cestě tam byl přestup v ORD a nazpět třeba přestup v IAD. Vím, asi záleží na podmínkách Lufthansy/Air Canada/nebo jiné aerolinky, ale líbilo by se mi strávit 2 - 3 dny na přestupu v chicagských a washingtonských muzeích, když bych se tam už vlekl takovou dálku. Ještě nedávno by byl let s jedním nebo dvěma přestupy z Brna do SEA, SFO nebo LAX takřka surrealistický. :-)
Děkuji za případnou radu.

K LAX a tamním celebritám doporučuji detailnější pojednání než je v Guardianu: http://www.newyorker.com/magazine/2016/ ... levins-tmz a kontextově: https://en.wikipedia.org/wiki/TMZ

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Los Angeles - LAX

Příspěvek od prodejce »

Na letence do USA může být zpravidla až 10 segmentů (5 v každém směru), nicméně stopovery buďto nejsou povoleny vůbec, anebo u dražších tarifů za poplatek 300 EUR/kus. Je tedy výhodnější dokoupit vnitrostátní přelety zvlášť...


Odpovědět