Přestup v Torontu

Odpovědět
martin.cerny11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 03. 2014, 20:22
Stav: Offline

Přestup v Torontu

Příspěvek od martin.cerny11 »

Ahoj mám dotaz, za dva týdny letíme do Calgary s přestupem v Torontu, jak to funguje se zavazadlem? Slyšel jsem něco o tom, že v USA se musí vzít kufr a jít přes imigrační a pak ho zase nechat naložit. Neví někdo jak je to v Kanadě? Dle letového řádu máme na přestup jen 1,45 hod a nevím jak by se stíhalo čekat na kufry a pak je ještě někde odevzdávat. Letenka je rovnou do Calgary. Moc děkuju za případnou odpověď.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od alesesl »

martin.cerny11 píše:Ahoj mám dotaz, za dva týdny letíme do Calgary s přestupem v Torontu, jak to funguje se zavazadlem? Slyšel jsem něco o tom, že v USA se musí vzít kufr a jít přes imigrační a pak ho zase nechat naložit. Neví někdo jak je to v Kanadě? Dle letového řádu máme na přestup jen 1,45 hod a nevím jak by se stíhalo čekat na kufry a pak je ještě někde odevzdávat. Letenka je rovnou do Calgary. Moc děkuju za případnou odpověď.


Ten samy zpusob jako v USA funguje v Kanade. Po priletu projdes imigracnim, vyzvednes kufr, projdes celnici, za celnici bude pas, na ktery kufr zase hodis a vyzvednes v Calgary.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od Globik »

Kdo jste někdy na tomto letišti přestupovali, ideálně jste přiletěli ze zahraničí:
Kolik času byste minimálně doporučili na přestup? Včetně pasovky? Resp.když člověk přiletí ze zahraničí a pokračuje opět do zahraničí, jde přes pasovku (tedy model USA) nebo nejde (model např.Evropa)?
A jak je to s kufry v Kanadě po příletu z USA, pokud se jedná o tranzit (návazný let je opět do zahraničí)? Musí se vyzvednout a projít s nimi celnicí nebo se přeloží bez účasti cesťáka?
Díky

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od Fabo »

Nemaj v Torontu americke celniky? Nebo si to pletu s jinym kanadskym letistem?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od Globik »

To nevím, ale jednalo by se o cestu USA - Cesko (ne obráceně), tak o to tu nejde.


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od jencik »

Zalezi podla toho, s kym letis. Air Canada to ma na jednom terminaly, takze batozina az do cielovej destinacie a na connections stali Kanadania a len pozreli destinaciu s europskym pasom, tak hned ma poslal dalej na security,pasovka trvala len kratko. Pokial by si nahodou musel na druhy terminal, tak zrejme baggage claim druhy terminal atd

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od Globik »

jencik píše:Zalezi podla toho, s kym letis. Air Canada to ma na jednom terminaly, takze batozina az do cielovej destinacie a na connections stali Kanadania a len pozreli destinaciu s europskym pasom, tak hned ma poslal dalej na security,pasovka trvala len kratko. Pokial by si nahodou musel na druhy terminal, tak zrejme baggage claim druhy terminal atd

Oba lety by měly být s Air Canada (resp.jeden - do Prahy - s Rouge, ale to předpokládám nehraje roli).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od micaello »

Nevím, zda to pomůže, ale když jsem 2016 letěl FRA-YVR via YUL, kde jsem přestupoval, tak v YUL jsem musel projít kanadským imigračním. Kufr jsem měl odbaven až do YVR. FRA-YUL operován LH, YUL-YVR operován AC.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od MarcosFT »

micaello píše:Nevím, zda to pomůže, ale když jsem 2016 letěl FRA-YVR via YUL, kde jsem přestupoval, tak v YUL jsem musel projít kanadským imigračním. Kufr jsem měl odbaven až do YVR. FRA-YUL operován LH, YUL-YVR operován AC.


Je to jak rikas, vystoupis z letadla, jdes na imigracni, transfer, pravdepodobne i kontrola, to si nepamatuju, ale byl bych prekvapenej, kdyby tam nebyla a pote ke gatu. O kufr se nestaras. Takze je nutne mit ETA..

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Přestup v Torontu

Příspěvek od lukaskr »

před nějakou dobou jsem letěl CDG-YUL-YOW a v YUL bylo nutné vyzvednout kufr a podat ho znovu (ala USA), včetně imigračního...


Odpovědět