Hurghada - přílet

Odpovědět
anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Hurghada - přílet

Příspěvek od anyzek88 »

Ahoj, mám obrovskou prosbu. Přítel se dnes letěl potápět do Egypta. Odlétal v 9:00 ráno ze Stuttgartu se spol. Air Cairo, číslo letu SM 496 viz. http://www.flughafen-stuttgart.de/reise ... =departure. Sledovala jsem jeho let na flightradar24.com ale těsně před Egyptem letadlo z radaru zmizelo. Problém je, že na stránkách letiště v Hurghadě žádný odpolední přílet ze STR není a není ani na jiném letišti v Egyptě. Říkala jsem si, že třeba měli nějaké mezipřistání, ale nikde nemohu nic najít. Dokázal by mi prosím někdo poradit? Předem všem moc děkuju za pomoc.


tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od tempranilo »

anyzek88 píše:Ahoj, mám obrovskou prosbu. Přítel se dnes letěl potápět do Egypta. Odlétal v 9:00 ráno ze Stuttgartu se spol. Air Cairo, číslo letu SM 496 viz. http://www.flughafen-stuttgart.de/reise ... =departure. Sledovala jsem jeho let na flightradar24.com ale těsně před Egyptem letadlo z radaru zmizelo. Problém je, že na stránkách letiště v Hurghadě žádný odpolední přílet ze STR není a není ani na jiném letišti v Egyptě. Říkala jsem si, že třeba měli nějaké mezipřistání, ale nikde nemohu nic najít. Dokázal by mi prosím někdo poradit? Předem všem moc děkuju za pomoc.

No, myslím, že je vše v pořádku, letadlo už zase letí do Evropy, z Hurghady do Curychu, takže je vše v pohodě. Flightradar je dobrý informační zdroj, ale občas se objeví chyby a nepřesnosti.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od Lingus »

Doplnil bych, že na většině území Egypta nemá FR24.com pokrytí, takže se jedná o standardní jev :)

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od anyzek88 »

Moc děkuju za informace. Jen možná ještě hloupý dotaz. Nevíte proč není vidět přílet na webu letiště?

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od Lingus »

Protože oficiální stránky letiště Hurghada neexistují. Data na všemožných rádoby stránkách letiště zjevně pocházejí ze serveru flightstats.com, kde nejsou údaje o všech charterových letech. Stejný problém mám momentálně s letištěm Skiathos, když chci jít spottit. Polovina charterů v "letovém řádu" chybí, tak visím na fr24 a koukám co sem klesá :D


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od JackBrno »

Ty seš zase na Skiathosu? To mě štveš :-) Já jsem letos dolítl jen na Zakynthos :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od Lingus »

Už zase :-) Bohužel pozítří už frčíme domů. Jinak Zakynthos je taky fajn. My jsme teda byli v Laganas, což je trochu uřvané letovisko plné mladých, věčně ožralých anglánů, ale zas to bylo kousek po pláži do Kalamaki, což také není marné místo pro leteckého šílence :D

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od JackBrno »

Jo, já si nestěžuju, Zakynthos byl super, i nějaký ten spotting se tam dá, ale ani se mi nechtělo. Abych se vyhnul ožralým anglánům, bydlel jsem přímo v hlavním městě, což bylo super. No ale to už je poněkud mimo téma vlákna. Tak užívej zbytek Skiathosu! :-)

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od Lingus »

Dík, užiju :) Na zítra tu ještě máme trip lodí, což je teda něco pro mě :D ale i tak to snad bude super závěr dovolené, neberu-li závěrečný start z letadlové lodě, nově prodloužené o 110 metrů. Asi to dělá hodně, protože brždění při přistání už nebylo to, co loni. Kdo by to byl řekl..

anyzek88
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 23. 07. 2013, 20:27
Stav: Offline

Re: Hurghada - přílet

Příspěvek od anyzek88 »

Něco takového jsem tušila, každopádně moc moc díky. Zase jsem o něco chytřejší a hlavně klidnější ;)


Odpovědět