SFO

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: SFO

Příspěvek od s543 »

Každopádně v rámci globalizace se možnost úspěšného zaplacení neamerickou kartou v USA s postupující dobou velmi viditelně ZHORŠUJE - rok od roku.

Před deseti lety tento problém neexistoval, dnes lze EU embosovanou debetní kartou - deklarovanou v US jako kreditní nebo EU kreditní což není v reálu žádný rozdíl zaplatit u stojanu spíše vyjímečně.

Pokud chce terminál čipovou kartu - už jsem potkal - tak myslet si že zadáš PIN a hotovo je čistý omyl NE-EEE. US systém s chipem a PINem je nekompatibilní se zbytkem světa - podobně dopadnou US karty s jejich chipem v Evropě a jinde ve světě. Mnohokrát otestováno. Prostě Amerika nechce akceptovat světové normy. Pravda GSM přejali ale pořád jen tak zčásti ale je to na postupu - jak to dopadne s platebníma kartama uvidíme zatím nenastává konvergence ale divergence od zbytku světa.

Byl se mnou i držitel Francouzské debetní i kreditní karty a dopadl stejně jako já tedy (na rozdíl ode mne byl z toho zcela rozčílený) - následuje návštěva "boudy".... Problém je není li bouda s člověkem - pak je nutno vyhledat jinou pumpu.


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: SFO

Příspěvek od gr09 »

s543 píše:Byl se mnou i držitel Francouzské debetní i kreditní karty a dopadl stejně jako já tedy (na rozdíl ode mne byl z toho zcela rozčílený)

Tak to at radsi nejezdi do Japonska :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SFO

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:
s543 píše:Byl se mnou i držitel Francouzské debetní i kreditní karty a dopadl stejně jako já tedy (na rozdíl ode mne byl z toho zcela rozčílený)

Tak to at radsi nejezdi do Japonska :D


Krome vyberu v bankomatu byly moje Citi Mastercard i Reiffeisen VISA provozne bezproblemove.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: SFO

Příspěvek od whiskey »

flyingblue píše:
gr09 píše:Tak to at radsi nejezdi do Japonska :D


Krome vyberu v bankomatu byly moje Citi Mastercard i Reiffeisen VISA provozne bezproblemove.

ak nenajdes inde ten spravny bankomat, tak na kazdom post office fungoval slovensky mastercard uplne bez problemov a opakovane.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: SFO

Příspěvek od gr09 »

whiskey píše:ak nenajdes inde ten spravny bankomat, tak na kazdom post office fungoval slovensky mastercard uplne bez problemov a opakovane.

Posta to jisti, ale maji omezenou pracovni dobu..

flyingblue píše:Krome vyberu v bankomatu byly moje Citi Mastercard i Reiffeisen VISA provozne bezproblemove.

Tak to asi zlepsili, v roce 2012 jsem si tam krome posty neskrtnul (VISA a Mastercard vydana v CZ a UK, VISA vydana v CH)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SFO

Příspěvek od flyingblue »

gr09 píše:[
flyingblue píše:Krome vyberu v bankomatu byly moje Citi Mastercard i Reiffeisen VISA provozne bezproblemove.

Tak to asi zlepsili, v roce 2012 jsem si tam krome posty neskrtnul (VISA a Mastercard vydana v CZ a UK, VISA vydana v CH)


Ono Ti s ni neslo platit? To je divne, obe moje karty jsem vesele pouzival k placeni jak v roce 2010 v Hiroshime, tak v roce 2013 v Tokiu.

supervaclav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 18. 09. 2012, 11:49
Stav: Offline

SFO

Příspěvek od supervaclav »

Ahoj, co se placeni týká tak jsem letos během několika pobytu ve statech s kreditkou Mastercard od KB v podstate nemel problém. U pump kde to tvrdošíjně vyzadovalo zip jsem statečně používal jeden z CA a v desítkách pripadu to proslo. Jednou kdesi uprostřed pustiny v Nevadě na stojanu visel napis, ze kreditky se dají použít jen u kasy. Tam jsem automat nezkousel ač se tvářil funkčně, kartu odnesl, pokladni si ji jen polozila vedle kasy a po natankovaní protahla.
Co se tyka bezdratovyho placeni (záměrně to omezuji kvůli Apple pay), tak je subjektivne min rozšířený než u nás, ale třeba v ATT krámě jsem tak minulej týden platil.
Abych se vrátil k původnímu dotazu, tak lístek na BART mi ceskou kartou koupit sel v pohodě, nicméně pro čtyři lidi s baglama uz bych asi volil také taxi. Ale jak píšu, možná je moje pozitivní zkušenost daná tím, ze je to opravdu kreditka, byť česká.
Naposledy upravil(a) supervaclav dne 12. 11. 2014, 14:24, celkem upraveno 2 x.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: SFO

Příspěvek od skater »

supervaclav píše:Ahoj, co se placeni týká tak jsem letos během několika pobytu ve statech s kreditkou Mastercard od KB v podstate nemel problém. U pump kde to tvrdošíjně vyzadovalo zip jsem statečně používal jeden z CA a v desítkách pripadu to proslo. Jednou kdesi uprostřed pustiny v Nevadě na stojanu vysel napis, ze kreditky se dají použít jen u kasy.


Stejná zkušenost z roku 2009. Můj oblíbený ZIP byl 90210. Ale musí být z daného státu, při prvním tankování v Nevadě jsme s kódem 90210 pohořeli. :D


Odpovědět