Stránka 1 z 2

SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 10:27
od firefly
Prosím o info ohledně dopravy z letiště do centra ( kolem Union Square ). Budeme 4 , tak nevím, zda se vejdeme do jednoho taxi ? Jaké jsou asi ceny taxi? Případně jaká je možnost jiného transportu z letiště do města ( bus, vlak) ?
Předem moc děkuji.
Půjčení auta zvažujeme až při odjezdu z města, protože ceny parkování v městských hotelech se pohybují kolem 20 USD za den. Jelikož plánujeme být v San Francisku 3 dny a pohybovat se především ve městě, připadá nám zbytečné mít na ty 3 dny auto.
Ze SF jedeme do LA, odlet z LAX. To už auto mít budeme.
Uvítám jakékoliv náměty a rady.
Děkuji.

Re: SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 10:44
od dider
Taxi bude kolem 40-50. Je tam hodně Priusu ale sem tam i nějakej starej klasickej Ford a to by neměl být problém. Auto v centru je blbost právě kvůli parkování - můžu potvrdit na základě vlastní zkušenosti.
V SFO je určitě fajn si půjčit kola.

A až budete mít auto, nezapomeňte na Twin Peaks - parádní výhled!

Re: SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 11:43
od happyna
Dalsi moznost je vyuzit BART, stavi v centru SF na vice zastavkach. Cena okolo 8 USD. Takze ten taxi uz je asi lepsi. Jinak pokud vyuzijete BART tak na letisti v automatech mi neslo platit debetkou a ja mel po kapsach jen CAD a bankomaty moji kartu taky nejak nechteli brat...asi po 6 pokusu se jeden slitoval.

Re: SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 17:12
od dider
Do US vždy jen s kreditkou nebo embosovanou debetkou (při placení ovšem kliknout na "credit"). Ta od spořky zklamala snad jen jednou na no-name pumpě.

A pozor, na pumpě bez obsluhy může být problém, páč to chce zadat ZIP kod. Snad to páruje s místem držitele karty a evropské kódy pochopitelně nebere.

Re: SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 17:13
od flyingblue
dider píše:Do US vždy jen s kreditkou nebo embosovanou debetkou (při placení kliknout stejně na credit). Ta od spořky zklamala snad jen jednou na pumpě. A pozor, na pumpě bez obsluhy může být problém, páč to chce zadat ZIP kod. Snad to páruje s místem držitele karty a evropské kódy pochopitelně nebere.


Nebere to ani americky zip kody :-(

Re: SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 17:14
od dider
Jo to jsem zapomněl doplnit :thumbup:

Re: SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 17:27
od firefly
Mám embosovanou kreditku od CITI, po celém světě s ní platím a bez problémů, pouze teď při naší zářijové cestě po západu USA nešlo s ní platit u benzinky Chevron. Ovšem ani s jinými našimi kartami, zkoušeli jsme mou debetní od ČSOB, manželovu i synovu debetní, všechny byly embosované a nic. Takže jsme se pumpám Chevron vyhýbali. U ostatních pump to vždy bylo OK.
Manžel si vzpomněl, že přesně toto se nám stalo i předloni v Miami, též to prý byl Chevron. Tak nevím, kde mají problém.
Jinak samozřejmě děkuji za vaše tipy ohledně letiště SFO. :clap:

Re: SFO

Napsal: 05. 10. 2014, 18:34
od flyingblue
firefly píše:Mám embosovanou kreditku od CITI, po celém světě s ní platím a bez problémů, pouze teď při naší zářijové cestě po západu USA nešlo s ní platit u benzinky Chevron. Ovšem ani s jinými našimi kartami, zkoušeli jsme mou debetní od ČSOB, manželovu i synovu debetní, všechny byly embosované a nic. Takže jsme se pumpám Chevron vyhýbali. U ostatních pump to vždy bylo OK.
Manžel si vzpomněl, že přesně toto se nám stalo i předloni v Miami, též to prý byl Chevron. Tak nevím, kde mají problém.
Jinak samozřejmě děkuji za vaše tipy ohledně letiště SFO. :clap:


Arco am/pm taky nejde - respektive neslo uplne prvni.

Muj recept je vykaslat se na nejake slozitosti a vevnitr v boude predplatit nejakou signifikantni castku (treba 40 babek) a kdyz to bude min, tak Ti vrati. Asi by to slo pouzit i jako omezeny cashback :-)

Re: SFO

Napsal: 07. 10. 2014, 15:27
od Globik
jako cashback ro rozhodne fungovat nebude. tech 40 babek se jen zablokuje a zuctuje se skutecna cena nacerpaneho benzinu.

Re: SFO

Napsal: 07. 10. 2014, 15:32
od Globik
tak pokud mas americkou kartu, vezme to ten jeden spravny kod. pokud mas ceskou, tak je jasne, ze to americky nevezme. ponekud nechapu, jak jsi to myslel, zvlast za situace, ze americke jsou stejne jako evropske petimistne (tedy americke jsou i desetimistne, ale na pumpach se pouzivaji petimistne).
flyingblue píše:
dider píše:Do US
vždy jen s kreditkou nebo embosovanou debetkou (při placení kliknout
stejně na credit). Ta od spořky zklamala snad jen jednou na pumpě. A
pozor, na pumpě bez obsluhy může být problém, páč to chce zadat ZIP kod.
Snad to páruje s místem držitele karty a evropské kódy pochopitelně
nebere.


Nebere to ani americky zip kody :-(

Re: SFO

Napsal: 07. 10. 2014, 16:24
od dider
Jednoduše řečeno s CZ kartou přímo u stojanu s terminálem zaplatit nejde. U pumpaře na klasickém terminálu to jde jen u některých pump. Osobně mám vyzkoušené Shell a BP. Každopádně doporučuji mít u sebe cash, speciálně pro případy, když už tlačí čas a je potřeba co nejrychleji natankovat. Ale mít u sebe cash bude asi takové všeobecné cestovatelské doporučení.

Jinak kdo máte US kartu, tak je potřeba zadat práve jen ten jeden ZIP náležicí ke kartě.

Re: SFO

Napsal: 07. 10. 2014, 18:47
od Globik
dider píše:Jednoduše řečeno s CZ kartou přímo u stojanu s terminálem zaplatit nejde. U pumpaře na klasickém terminálu to jde jen u některých pump. Osobně mám vyzkoušené Shell a BP. Každopádně doporučuji mít u sebe cash, speciálně pro případy, když už tlačí čas a je potřeba co nejrychleji natankovat. Ale mít u sebe cash bude asi takové všeobecné cestovatelské doporučení.

Jinak kdo máte US kartu, tak je potřeba zadat práve jen ten jeden ZIP náležicí ke kartě.

S českými kartami lze zaplatit u některých pump i přímo na stojanu.

Re: SFO

Napsal: 07. 10. 2014, 20:01
od firefly
Ano, mohu potvrdit, mou českou kreditkou od Citibank jsme platili na všech pumpách přímo u stojanů bez problémů, nešlo to pouze u toho Chevronu.

Re: SFO

Napsal: 07. 10. 2014, 20:08
od dider
Globik: dik za update. Tak v tom pripade opravuji, ze to tedy nelze s kartou CS (a taky ne s holandskou kreditkou od ABN AMRO :) ). Zkousel jsem to hodne krat.

Nastesti ted uz mam i US kartu a je to v pohode.

Re: SFO

Napsal: 07. 10. 2014, 22:08
od flyingblue
Globik píše:jako cashback ro rozhodne fungovat nebude. tech 40 babek se jen zablokuje a zuctuje se skutecna cena nacerpaneho benzinu.


No ja uz jsem takovou transakci udelal :-)

Pumpar mi vydal 5 babek.