John F. Kennedy (New York)

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od xmenadis »

Zakládám topic pro toto velmi známé a často navštěvované letiště, jelikož samostatný obecný thread tu nemá.

A začnu... Nevíte někdo, jestli má na Terminálu 8 nějaký z operátorů pobočku? Potřeboval bych si, ideálně již na letišti, koupit SIM kartu, ale na stránkách letiště jsem nenašel, zda tam nějaký operátor je. Díky za případné odpovědi.


misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od misob »

Na JFK som teda nikdy nebol, ale v MIA a EWR mali po opusteni tranzitneho priestoru a vstupu do priletovej haly male stanky rozni virtualni operatori, v BUF bol zas automat na simky ( a v EWR tusim tiez ). takze urcite s tym nebudes mat problem

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od xmenadis »

ok, díky za info... budu tedy hledat spíš virtuální operátory a jejich stánky

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od misob »

Virtuální operátori sú pre turistov pobývajúcich v USA asi najvýhodnejší. Ja som si kúpil Simple Mobile (nič iného totiž v MIA v príletovom terminále nebolo k mání). Za 40 USD dostaneš predplatenku s neobmedzeným volaním a SMS po USA, neobmedzené SMS do celého sveta (volať bohužial nejde) a 2 GB dat. Síce píšu "data unlimited", sle jedná sa bohužiaľ o typickú reklamštinu. Po vyčerpaní datového limitu už nemôžeš využívať LTE, takže rýchlosť výrazne poklesne. ale aj tak je to celkom dobrý kauf :)

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od xmenadis »

To je hodně slušná nabídka... když jsem si psal s helpem AT&T, tak mi operátor napsal, že mi můžou nabídnout volání a SMS po USA + 500 MB dat za $45... moc díky za tip, protože mě původně ani nenapadlo hledat virtuální operátory.


misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od misob »

Za málo, rád pomôžem, pokiaľ viem. Konieckoncov, nebyť tohto fóra, tak by som svoj pobyt v USA obmedzil na 3 týždne na Floride a určite neabsolvoval, to čo sa mi absolvovať podarilo :)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od dejavu »

Já tradičně beru předplacenku T-Mobile. Mají buď za 2 usd/den neomezené volání a SMS v rámci států (a možná i něco do zahraničí) + neomezená data 2G. Za 3 usd/den je to samé + tuším 300 MB 3G/LTE. Po vyčerpání to spadne na 2G, pak je to neomezené.

Na letišti to asi mít nebudou, je to potřeba aktivovat v prodejně T-Mobile. Aktivační poplatek je 10 dolarů a dá se to aktivovat na libovolný počet dnů. Takže na týden to vyjde 14 nebo 21 dolarů + 10 aktivace.

Platnost karty je půl roku.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od xmenadis »

Těch 300 MB je teda na den? Jestli jo, tak tohle je taky dost zajímavé... zkusím na mapě pohledat, kde je u Penn Station nějaká nejbližší prodejna.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od pepa007 »

Jediný SKUTEČNĚ unlimited data má T-Mobile za $80 na měsíc. Všichni ostatní ti sníží rychlost na nepoužitelno a říkají tomu unlimited.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od dejavu »

xmenadis píše:Těch 300 MB je teda na den? Jestli jo, tak tohle je taky dost zajímavé... zkusím na mapě pohledat, kde je u Penn Station nějaká nejbližší prodejna.

Bylo to tak, ale najít to na webu nedokážu. Je potřeba se poptat v obchodě. Na webu teď vidím 500 MB/den v LTE/3G za 5 USD. Pak mají 1 GB/týden za 10 USD. I to mi přijde ok. Asi zdražili, naposled jsem to kupoval v lednu.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od velpa.66 »

Mám dotaz.
Jezdí z JFK do centra nejaký rychlovlak podobný LHR express.Mám na JFK čas 6h na přestup tak jestli má smysl si odskočit do města.
Dík za radu.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od neuromancer »


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od pepa007 »

velpa.66 píše:Mám dotaz.
Jezdí z JFK do centra nejaký rychlovlak podobný LHR express.Mám na JFK čas 6h na přestup tak jestli má smysl si odskočit do města.
Dík za radu.


to moc nestíháš. přímej vlak nejede a celkově ti to vezme 60-90 minut. nejhorší je že co do rychlosti si nepomůžeš ani taxíkem, protože sou fakt zácpy.

jediný řešení je helikoptéra. to si nedělám p***l :-) Gotham tě s trochou štěstí přepraví tam a zpět za 2x $99 a trvá to 6 minut. http://www.gothamair.com

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od Globik »

pepa007 píše:
velpa.66 píše:Mám dotaz.
Jezdí z JFK do centra nejaký rychlovlak podobný LHR express.Mám na JFK čas 6h na přestup tak jestli má smysl si odskočit do města.
Dík za radu.


to moc nestíháš. přímej vlak nejede a celkově ti to vezme 60-90 minut. nejhorší je že co do rychlosti si nepomůžeš ani taxíkem, protože sou fakt zácpy.

jediný řešení je helikoptéra. to si nedělám p***l :-) Gotham tě s trochou štěstí přepraví tam a zpět za 2x $99 a trvá to 6 minut. http://www.gothamair.com

Jestli do toho vrtulníku nechceš investovat, tak lepší se projet metrem (většina trasy je nadzemní) a třeba se jen půl hoďky projít po Manhattanu.
Pokud jsi v NYC už byl, tak by byla vhodnější varianta se podívat po Queensu nebo po Brooklynu, cesta Ti sebere méně času a jsou i tam poměrně zajímavé lokality.

misob
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 121
Registrován: 21. 03. 2015, 00:30
Oblíbené typy letadel: CR7, E170
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: John F. Kennedy (New York)

Příspěvek od misob »

Globik: No neviem, ja som v Queense býval týždeň a okrem Queensboro bridge mi tam nič zaujímavé neprišlo. Táto časť NYC by sa dala nazvať mestom auto a pneu servisov :D


Odpovědět