Check-in

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

BB píše:
dracoola píše:Asi oba,nevim :D

Ale vim urcite ze kdyz si cestujici treba po boardingu vymysli ze chce ven,tak musi VSICHNI cestujici z letadla a ukazat si na svoje kufry aby bylo jasne ze dotycny nic v letadle nenechal a spravne by jeste securitaci meli prohledat letadlo.


U koho ze to litas? Pokud vystoupi z kabiny, kde uz byl, tak by si meli vystoupit pax se svymi kabaty a taskami, ale odbavene kufry je CSA schopne vyndat i bez vykladani celeho letadla. A beztak z kabiny vystupuji akorat lide, ktere si odvazi zachranka a kteri prosli predtim bezpecnostni kontrolou, takze pokud neni duvod k podezreni, tak se ani kabina neprohledava.


Tak jsem asi pri skoleni spal a probudil se az kdyz mi davali diplom... :D Ne,ja jen ze nam nekde v Sofii pani pri pojezdu k ranveji vstala a zacala rvat ze si chce vystoupit,tak jsme se museli vracet zpet a vsichni pax museli ven se vsema jejich vecma a pak to tam nekdo prohledaval,to co se delo se zavazadly jsem osobne nevidel ale tipnul jsem si ze probehla identifikace...


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

dracoola píše:Tak jsem asi pri skoleni spal a probudil se az kdyz mi davali diplom... :D Ne,ja jen ze nam nekde v Sofii pani pri pojezdu k ranveji vstala a zacala rvat ze si chce vystoupit,tak jsme se museli vracet zpet a vsichni pax museli ven se vsema jejich vecma a pak to tam nekdo prohledaval,to co se delo se zavazadly jsem osobne nevidel ale tipnul jsem si ze probehla identifikace...


A jak dlouho to trvalo? Identifikace je tak na hodinu az dve, u Bulharu bych to tipla na cele odpoledne, nez jim vysvetlis, co maji delat.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

BB píše:
dracoola píše:Tak jsem asi pri skoleni spal a probudil se az kdyz mi davali diplom... :D Ne,ja jen ze nam nekde v Sofii pani pri pojezdu k ranveji vstala a zacala rvat ze si chce vystoupit,tak jsme se museli vracet zpet a vsichni pax museli ven se vsema jejich vecma a pak to tam nekdo prohledaval,to co se delo se zavazadly jsem osobne nevidel ale tipnul jsem si ze probehla identifikace...


A jak dlouho to trvalo? Identifikace je tak na hodinu az dve, u Bulharu bych to tipla na cele odpoledne, nez jim vysvetlis, co maji delat.


..presne tak,3hodky kvuli blaznivy zensky... :roll:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

skater píše:Pokud mám vystaveno na jedné letence segmenty PRG-CDG-MEX-SJO-BOG-CDG-PRG, z čeho pracovník check-inu pozná, kam až chci odbavit? Ptaj se nebo usuzujou podle datumů....nerad bych skončil v MEX...


No hlavně se radší připomeň a pak si zkontroluj zavazadlový lísteček kam ti ten kufr poslali a jestli sedí čísla letů podle letenky....vymlouvat se pak na chybu cin agenta ti pak někde v jižní americe nepomůže...

skater píše:A druhá otázka.. Co se děje se zavazadly, pokud se náhodou stane, že při tranzitu zavazadla stihnou přestoupit a PAX ne, čímž jsou zavazadla v cílové destinaci dříve než PAX? Předpokládám, že nejezdí osamoceně celý den dokola...


No jestli se nedostavíš k odletu tak tvoje kufry se vyloží. Jestli ten let nestihneš, protože budeš mít krátky čas na přestup tak tvoje kufry to taky nebudou stíhat. Vyložit Jumbo v Mexiku zabere nejkau tu chvilku a je spíš možné, že ty to stihneš a kufry ne. A jestli budou kufry dřív tak se budou nákladat na konci a tím pádem je stihnou i rychle vyložit jestli bys nestíhal. Jinak kufry bez pax by neměli letet. Vlastně nesmí. Jedině jako RUSH-ka(zpoždeny kufr, který posílají reklamace).
A jestli je víc kufrů než ma bejt a ne a ne dohledat chybu tak se nechá vyložit celé letadlo, lidi se postaví do fronty, kufry taky a nastane identifikace. PAX ukazuji postupne na svoje kufry a ten který zbyde se vyloží. Je to proto, aby někdo třeba nedoložil do vozíku nenápadně kufr navíc nebo podobně. Noční můra každého handlingu. Já jednu zažil, průser jako prase, velké delay....atd. Ale jak píše BB v dnešní době je všechno kontrolováno a musí to "sedět podle computeru". Ten taky často odhalí chybu.

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

[quote="dider]
No jestli se nedostavíš k odletu tak tvoje kufry se vyloží. Jestli ten let nestihneš, protože budeš mít krátky čas na přestup tak tvoje kufry to taky nebudou stíhat. Vyložit Jumbo v Mexiku zabere nejkau tu chvilku a je spíš možné, že ty to stihneš a kufry ne. A jestli budou kufry dřív tak se budou nákladat na konci a tím pádem je stihnou i rychle vyložit jestli bys nestíhal. Jinak kufry bez pax by neměli letet. Vlastně nesmí. Jedině jako RUSH-ka(zpoždeny kufr, který posílají reklamace).
[/quote]

V MEX mám času dost, cca 3,5 hod., nejmíň času na tranzit mám na CDG - 1 hodinu a 40 min. Segment CDG-MEX letím AF 767.


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

skater píše:[



CDG... :cry:

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

dracoola píše:
CDG... :cry:


Děkuji za psychickou podporu :)

Vidíš ten tranzitní čas nereálně?

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

skater píše:
dracoola píše:
CDG... :cry:


Děkuji za psychickou podporu :)

Vidíš ten tranzitní čas nereálně?


O cas ani tak nejde ale o CDG... Tu peux parler francais? Si non,tu n as pas de chance!... Desole...
:D

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

skater: já bych to tak tragicky neviděl. Každej říka, že CDG je průser, ale znám lidi co tam neměli problém. Osobně jsem přes CDG neletel, ale nejak bych se asi nebál. Věr mi, že průser s přestupem/kuframa se ti může stát kdekoliv. Akorát je na CDG asi trochu větší pravdepodobnost(Francie, řeč, velké letiště) Hlavně si dej bacha, aby si měl všechno dobře odbavené, vyžádej si sedadlo co nejvíc vpředu, aby si mohl co nejdřív utíkat a zkus si gate letu do MEX zjistit už v Praze. Pro jistotu. Plus vytiskni plánek letiště z netu atd. Po přiletu do CDG si zkontroluj jestli ho nezměnili a upaluj. Cestu se naučíš během letu :) Ale hlavně si nech handbag plus základní věci a cennosti. Aby ti nedělalo problémy počkat den dva na kufry. prostě počítej s tím, že se něco může posrat. 8)

Aldaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 04. 01. 2007, 00:17
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Aldaa »

dracoola píše:
BB píše:
dracoola píše:Tak jsem asi pri skoleni spal a probudil se az kdyz mi davali diplom... :D Ne,ja jen ze nam nekde v Sofii pani pri pojezdu k ranveji vstala a zacala rvat ze si chce vystoupit,tak jsme se museli vracet zpet a vsichni pax museli ven se vsema jejich vecma a pak to tam nekdo prohledaval,to co se delo se zavazadly jsem osobne nevidel ale tipnul jsem si ze probehla identifikace...


A jak dlouho to trvalo? Identifikace je tak na hodinu az dve, u Bulharu bych to tipla na cele odpoledne, nez jim vysvetlis, co maji delat.


..presne tak,3hodky kvuli blaznivy zensky... :roll:


Ahoj,
připojím jednu podobnou zkušenost z Colomba.
Nejdřív po letadle (B767) několikrát proběhli všichni PP a neustále nás přepočítávali a pořád se nemohli dopočítat. Po nějaké době to vzdali a začali vyvolát jakési jméno cestujícího - také asi bez výsledku. Nakonec celé letadlo vždy po několika řadách vyhnali na plochu a tam byly vyskládány všechny zavazadla. Každý musel ukázat na to svoje a to bylo naloženo. Ani nevím jak to dopadlo, každopádně jsme sice se zpožděním, ale přece odletěli takže nakonec se asi dopočítali. :)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

hlavne pockej az se nafoukne [securité tobogann], zkontroluj si ze pás je [atašéé], let neni [retardé] ani [anulé] a pri dekompresi si nasad [oxyžéén de la vizáž] Hlaseni ve francouzstine je fakt zazitek :D

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

dider píše:skater: já bych to tak tragicky neviděl. Každej říka, že CDG je průser, ale znám lidi co tam neměli problém. Osobně jsem přes CDG neletel, ale nejak bych se asi nebál. Věr mi, že průser s přestupem/kuframa se ti může stát kdekoliv. Akorát je na CDG asi trochu větší pravdepodobnost(Francie, řeč, velké letiště) Hlavně si dej bacha, aby si měl všechno dobře odbavené, vyžádej si sedadlo co nejvíc vpředu, aby si mohl co nejdřív utíkat a zkus si gate letu do MEX zjistit už v Praze. Pro jistotu. Plus vytiskni plánek letiště z netu atd. Po přiletu do CDG si zkontroluj jestli ho nezměnili a upaluj. Cestu se naučíš během letu :) Ale hlavně si nech handbag plus základní věci a cennosti. Aby ti nedělalo problémy počkat den dva na kufry. prostě počítej s tím, že se něco může posrat. 8)


Jo,zlaty slova a dobre popsane. Taky jsem nemel v CDG nikdy problem,nevim jestli to je treba tim ze mluvim taky FJ ale vim ze me furt posilali nekam na prepazku 10, prestoze tam NIKDY nikdo nebyl.Jak jsem se smal, kdyz me tam pri jiny navsteve CDG opet posilali na magickou prepazku 10, kde pochopitelne nikdo nebyl(podle me tam posilaj kazdyho otravu),nenechal jsem se jiz tedy tak lehce odbyt a tak jsem nalehal vic,vysledek byl ten ze me poslali na prepazku 32 kde nikdo opet nebyl atd. atd. atd... ale jinak to letiste neni AZ TAK spatny,jen me stvou s tim ze neradi davaj jako cabin zavazadla nahoru trosku vetsi kufricky,jsou v tom prisni ale pak to zas maji jejich CC na palube lehci,nez u nas kde se az tak moc na to nekouka a 3kabinky na osobu neni tezke spatrit.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Já jsem v CDG přestupoval a bylo to silné kafe: místo chobotu nás odstavili na ploše, pojizdná maringotka, která vycucne lidi z letadla s náma havarovala-upadlo kolo, nebyli stavu nás z nakloněné budky evakuovat, pro přestupu do nové maringotky nás dovezli zpátky k letadlu, ze kterého jsme před tím vystoupili a klepali na zavřené dveře, aby nás někdo pustil dovnitř...a ja jsem pak klepal na skoro zavřené dveře mé návazné linky za oceán...

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

skater píše:Pokud mám vystaveno na jedné letence segmenty PRG-CDG-MEX-SJO-BOG-CDG-PRG, z čeho pracovník check-inu pozná, kam až chci odbavit? Ptaj se nebo usuzujou podle datumů....nerad bych skončil v MEX...

A druhá otázka.. Co se děje se zavazadly, pokud se náhodou stane, že při tranzitu zavazadla stihnou přestoupit a PAX ne, čímž jsou zavazadla v cílové destinaci dříve než PAX? Předpokládám, že nejezdí osamoceně celý den dokola...

Většinou se tě pracovník check-inu přímo zeptá, kam chceš zavazadla poslat 8) - na rozdíl od vydání palubní vstupenky je možno zavazadla poslat kamkoliv, dokonce i vymyšlenou linkou do vymyšlené destinace :) Na druhou otázku už tu bylo odpovězeno, v podstatě bych to shrnula tak, že zavazadla nikdy nemůžou letět před tebou, jedině s tebou nebo za tebou... Jinak je to velkej průšvih :)

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Yankee Alpha píše:zavazadla nikdy nemůžou letět před tebou, jedině s tebou nebo za tebou...


TEORETICKY by to slo, ale to by se z tech zavazadel muselo stat cargo!


Odpovědět