Víza při odbavení

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

to Anabel Lee, beetlebum: DÍKY za dobré zprávy! Předpokládám, že podobný průběh to má i při odletech z Německa... :wink:


VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Postup, ktery beetlebum a Annabel Lee popisuji funguje bez problemu, drobna potiz je jen v tom, ze s ceskym pasem se k nemu legalne nemate sanci dostat. Zakon osetrujici vydavani cestovnich dokladu totiz rika, ze platnych pasu muzete mit po patricnem zduvodneni treba pet, ale vsechny musi byt platne a po uplynuti platnosti je musite odevzdat. Takze kdyz si zazadate o novy pas, budou po vas ten stary chtit. Zbyva jedine - ten prosly "ztratit".

kormidylko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 20. 07. 2005, 04:49
Stav: Offline

Příspěvek od kormidylko »

VictorK píše:Postup, ktery beetlebum a Annabel Lee popisuji funguje bez problemu, drobna potiz je jen v tom, ze s ceskym pasem se k nemu legalne nemate sanci dostat. Zakon osetrujici vydavani cestovnich dokladu totiz rika, ze platnych pasu muzete mit po patricnem zduvodneni treba pet, ale vsechny musi byt platne a po uplynuti platnosti je musite odevzdat. Takze kdyz si zazadate o novy pas, budou po vas ten stary chtit. Zbyva jedine - ten prosly "ztratit".


Asi zalezi na koho narazis. Kdyz jsem si zadal o novy pas, tak se me pani sama zeptala, jestli si chci starej nechat kdyz mam porad platny vizum do US. Vyrobili jsme poznamku, ze starej vratim az ho nebudu potrebovat a bylo to v pohode.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

jak si nechat udelat dalsi pas

Příspěvek od bubo »

jeste to tu nepadlo, i kdyz to urcite nekteri vi - zazadas si o druhy pas a reknes, ze ho potrebujes z vizovych duvodu. A je to, mas dva pasy do konce platnosti a legalne.

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: jak si nechat udelat dalsi pas

Příspěvek od Yankee Alpha »

bubo píše:jeste to tu nepadlo, i kdyz to urcite nekteri vi - zazadas si o druhy pas a reknes, ze ho potrebujes z vizovych duvodu. A je to, mas dva pasy do konce platnosti a legalne.

Řeklo se to o pár příspěvků výše, navíc tady se řeší to, že jeden z těch pasů už bude v té době neplatný...
Ofiko si nechat pas po době platnosti asi nejde, ale já budu řešit stejný problém (moje krásná razítka ze zemí, kam se už asi nepodívám, jim nedám :twisted: ) a tak jsme se prostě stěhovali a starý pas někam zapadl...


wampa
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 386
Registrován: 12. 09. 2005, 20:46
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od wampa »

Docela mne udivuje ze zde se zde jeste neobjevila jedna moznost.

Pred zadosti o vizum si necham vystavit novy pas (vice jich preci mit muzu, napriklad kvuli tem vizum) a necham si do nej dat to Americke vizum.
Pas plati 10 let vizum take. Pri ostatnich cestach budu pouzivat ten prvni bez viza a do USA ten s vizem. Nekdo mi rikal ze jsou u zlodeju ve vetsi oblibe pasy s vizem do USA nez bez nej (nemyslim tim u nas ale v nekterych zemich).

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

Byl jsem si nedávno vyzvednout novej pas a tak jsem se při té příležitosti ptal slečny za přepážkou jak vyhláška upravuje množství pasů, které smí občan vlastnit. Sdělila mi, že prý jich mohu mít kolik chci, pokud při každé žádosti o nový pas dostatečně vysvětlím důvod proč žádám o vystavení dalšího cestovního dokladu.

Doposud jsem si nebyl jist jak je vyhláška přesně definována a tak jsem se domníval, že když mám doma v šuplíku tři pasy, že je to nějaký extrém. Opak je pravdou, a proto jsou zřejmě na úřadech tak velké fronty.... 8)

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

VictorK píše:Postup, ktery beetlebum a Annabel Lee popisuji funguje bez problemu, drobna potiz je jen v tom, ze s ceskym pasem se k nemu legalne nemate sanci dostat. Zakon osetrujici vydavani cestovnich dokladu totiz rika, ze platnych pasu muzete mit po patricnem zduvodneni treba pet, ale vsechny musi byt platne a po uplynuti platnosti je musite odevzdat. Takze kdyz si zazadate o novy pas, budou po vas ten stary chtit. Zbyva jedine - ten prosly "ztratit".


...presne tak, jak na potvoru si mi ten starý pas "ztratil"... 8) 8) 8)

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Ještě mě napadá jedná otázka: Chtějí celníci na Ruzyni při průchodu do tranzitu vidět to vízum? Aby se nestalo, že by chtěli ten starý pas zabavit... :evil:

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Jafa píše:Ještě mě napadá jedná otázka: Chtějí celníci na Ruzyni při průchodu do tranzitu vidět to vízum? Aby se nestalo, že by chtěli ten starý pas zabavit... :evil:

Celníkům je úplně fuk, jestli vízum máš nebo ne, stejně tak českým pasovákům - ti kontrolují jenom správnost a platnost dokladů pro výstup z ČR. Na destinaci a případné tvojí vízové povinnosti jim nezáleží - to všechno musí zkontrolovat pracovníci check-inu, protože pokutu v případě vrácení cestujícího platí dotyčná letecká společnost, nikoliv stát.

tomasscz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18. 10. 2012, 11:52
Stav: Offline

Re: Víza při odbavení

Příspěvek od tomasscz »

Mate nekdo predstavu jak to funguje ted? Stary pas propadly s platnymi vizy + novy biometricky, da se?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Víza při odbavení

Příspěvek od flyingblue »

tomasscz píše:Mate nekdo predstavu jak to funguje ted? Stary pas propadly s platnymi vizy + novy biometricky, da se?


Zeptej se ajrlonky

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Víza při odbavení

Příspěvek od gr09 »

tomasscz píše:Mate nekdo predstavu jak to funguje ted? Stary pas propadly s platnymi vizy + novy biometricky, da se?

Treba u viza do USA bez problemu, naopak to imigracni takhle doporucuji, dokud je vizum platne..

tomasscz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18. 10. 2012, 11:52
Stav: Offline

Re: Víza při odbavení

Příspěvek od tomasscz »

Jo, omlouvám se, jde o USA, na ambasádě tvrděj že to bude ok, jde mi spíš o check in tady v eu:)

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Víza při odbavení

Příspěvek od don_quijote »

tomasscz píše:Jo, omlouvám se, jde o USA, na ambasádě tvrděj že to bude ok, jde mi spíš o check in tady v eu:)


Nemyslím si, že by to nějak hrotili, pokud jim to vysvětlíš, popřípadě jim ukážes vytisknutý článek ze stránky ambasády.
Trochu OT, ale kamarádku takhle pustili při check-inu na let do Moskvy, aniž by měla vízum (respv. vízum ji začínalo až násedující den). Na SVO ji samozřejmě nepustili a Aerolfot jí hned změnil zpáteční letenku na deportační zpátky do PRG (vůbec netuším jak tohle může fungovat, asi se na to budu muset někdy podívat tady v knihovně). Po přímluvě konzula ji nakonec dovolili zůstat v salónku do půlnoci a pak projít přes pasovku. Nicméně letenka už zůstala změněná, neproletěná a kamarádka potom měla v Moskvě velký problémy, aby jí to změnili zpátky. Nevím, jaký je z toho moral, ale asi: nedráždi medvěda bez razítka.


Odpovědět