Bezpečnostní prohlídky od 6.11.

Odpovědět
VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Bezpečnostní prohlídky od 6.11.

Příspěvek od VictorK »

Od pondelka plati nove predpisy pro bezpecnostni prohlidky pred vstupem na palubu letadel v EU. Co si myslite o fungovani noveho postupu v praxi? Nejake zazitky?

Do vcerejska to u mne vypadalo celkem v pohode, jen jednou nam do letadla privezli prvni pulku cestujicich 20 min po planovanem odletu, a tu druhou za dalsich 20 min. Mate lepsi ci horsi zkusenosti?


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

9.11. jsem odlital do OTP. Vychod B7 (konec prstu B). Spolecna bezpecnostni kontrola pro Bukurest, Vilnius a Kyjev. Dale mel odletat Budapest. Fronta 40 minut, jely 2 rentgeny ze 3. , zpozdeni na odletu 25 minut.

BtW: asi o dvacet minut mi uteklo vyhlasovani 10 000 000. letosniho uzivatele letiste. (Nahodou CSA, Zlata karta, let do JFK :-) ), byl jsem na odbaveni 9 999 850 ;-). U odbaveni na T1 taky fronta jak v cinsky samoobsluze (taky tak odhadem na trictvrtehodinu).

Jinymi slovy - dost strasny.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od axen »

Vcera pri letu LHR-FRA-PRG jsem v londyne nemel zadne problemy, nechali me vzit si na palubu i zapalovac. Ve FRA uz se jim ale nelibil, tak mi ho soupli do pytliku.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Navrat z Bukuresti OTP - let CSA na priletu o hodinu zpozden (pry kvuli bezpecnosti v Praze). Letadlo se podarilo v Bukuresti otocit za 45 minut od pristani do startu, coz pri plne B734 povazuju za velmi slusny cas. (41 minut od zastaveni na stojance po pocatek pojizdeni).
V Bukuresti jsem takovou frontu jeste nezazil - 25 minut pred rentgenem, ale bylo u toho spousta bezpecaku, kteri asistovali cestujicim a slo to pomerne rychle. Bezely vsechny ctyri rentgeny + jeden, ktery se normalne pouziva jen pro posadky a VIP. Krome tech co vytahli z rady, aby se moc nepozdily lety nikdo nepredbihal, fronta stala klidne a celkem v pohode.
Celkove z toho mam lepsi pocit nez v Praze.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »



VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Jafa píše:http://technet.idnes.cz/boj-s-terorismem-je-nove-zalozen-na-technologii-pytliku-a-lepenky-p9o-/tec_denik.asp?c=A061113_113447_tec_denik_kuz

8) 8) 8)

Chlapik je frajer, ze to cele dokaze brat s humorem. Ale proti tuposti je to asi jedina obrana. Rozhodne ted uz muzu chodit do prace s pocitem sucha a bezpeci.8)
Mimochodem, se zavedenim novych predpisu doslo k zajimave situaci - seberou vam pri kontrole jogurt, rtenku ci roztok na cocky, ale zaviraci nuz si vzit muzete (v nekterych clenskych zemich). :shock: :? Neni tu neco spatne?

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od FL330 »

VictorK píše:Mimochodem, se zavedenim novych predpisu doslo k zajimave situaci - seberou vam pri kontrole jogurt, rtenku ci roztok na cocky, ale zaviraci nuz si vzit muzete (v nekterych clenskych zemich). :shock: :? Neni tu neco spatne?

Veru je. Vlastny zazitok spred tyzdna: ostrazita letiskova ochranka mi zhabala plastovu prepisovacku a ofukovaci balonik na optiku (ktory mimochodom neni na blackliste). O hodinu neskor mi v lietadle naservirovali obed a k nemu - ejhla - kovovy pribor. Teroristi asi necestuju biznis triedou... :roll:

Fakt by ma zaujimalo, na com slapu bruselski uradnici. A nielen oni, sfetovanych je medzi "kompetentnymi" a "zodpovednymi" zjavne celkom pozehnane.

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Příspěvek od Anelyx »

A kde se onen pytlík dá sehnat? V Německu je na prodej snad v každém větším obchodě- s označením že se jedná o letištní pytlík 8) . Ale v ČR sem na něj ještě nenarazila. Je k dostání někde na letišti? :)

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Anelyx píše:A kde se onen pytlík dá sehnat? V Německu je na prodej snad v každém větším obchodě- s označením že se jedná o letištní pytlík 8) . Ale v ČR sem na něj ještě nenarazila. Je k dostání někde na letišti? :)


Na letisti v automatech nebo libovolny zaviratelny pytlik z kazdeho papirnictvi.

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Příspěvek od Anelyx »

Předpokládám ale litrové, že jo :). Díky za odpověď, jen sem si nebyla jistá. 8)


Odpovědět