Přestup na Heathrow

Odpovědět
Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Přestup na Heathrow

Příspěvek od Anelyx »

Dobrý den,
nutně sháním informace o přestupech na Heathrow. Letím z ČR do Cairns (Austrálie) a v Londýně mám na přestup jen hodinu a půl. Vždy jsem létala jen přímo, takže s přestupy nemám žádné zkušenosti. Přilétám k 1T a odlétám ze 4T. Vím že k přestupům jsou autobusy ale nevím jak vypadají. Také jsem se někde dočetla že jsou placené a někde zase že je to služba zadarmo. Také bych se chtěla zeptat jak to probíhá po vystoupení z letadla, jestli tam jsou nějaké speciální kontrolní přepážky pro přestupy....atd. Předem moc díky za to že doletím :)


ok
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 171
Registrován: 28. 01. 2003, 08:59
Bydliště: Morgantown
Stav: Offline

Příspěvek od ok »

Na Heathrow jsem nikdy neprestupoval. Vim, ze tam jezdi mezi terminaly jakysi autobus, ale otazka je jestli by nebylo rychlejsi projit pasovou a jet 1 zastavku vlakem Heathrow Express (jezdi kazdych 15 minut). Oboji je zadarmo, ale na kazdem kroku jsou kontroly. Hodina a pul na prestup mezi T1 a T4 je na hranici toho, co bych si jeste troufnul.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Hodina a půl by ti měla stačit, každopádně by si neměla nikde příliš lelkovat a nejkratší cestou mířit směr T4. Vše je přehledně značeno, takže není třeba se ničeho obávat. Autobusy, které jezdí mezi terminály jsou pochopitelně zadarmo (resp.už jsi na ně přispěla při kupování letenky ve formě určité části letištních poplatků). Autobusy nemůžeš minout...a vypadají normálně, jen šofér sedí na blbé straně... :) Cestou budeš muset projít přes různé security, takže hlavně pozor na tekutiny, pasty, gely atd....platí i pro šampony, parfémy a jiné šminky...zažil jsem tam i opakované individuální prohlídky před gatem a vše se nemilosrdně vyhazovalo... :?

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Příspěvek od Anelyx »

A kam to mám dát? :shock: Když sem letěla minulé léto, tak se to muselo striktně dodržovat.. Ale teď to má být snad v nějakých průhledných pytlících. Každopádně s sebou do letadla budu muset něco z již zmíněných věcí mít. 8)

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Anelyx píše:A kam to mám dát? :shock: Když sem letěla minulé léto, tak se to muselo striktně dodržovat.. Ale teď to má být snad v nějakých průhledných pytlících. Každopádně s sebou do letadla budu muset něco z již zmíněných věcí mít. 8)


Staci si to nejdulezitejsi dat do pruhledneho pytliku o obsahu 1litr a zadna z tech lahvicek nesmi mit na obalu napsano vic nez 100ml (nezajima je kolit tam toho treba je i kdyby to bylo na dne ale kolik je napsano na obalu!). A zbytek holt do odbaveneho kufru.
Je to podle me hrozny ale oni to na security hodne resi,Anglie je tim znama. Dokonce i nam v Londyne na crew gate, nas totalne zkontrolujou a minule i kapitanovi zabavili zubni pastu ktera mela vetsi obsah... (I presto ze si myslim ze kdyby pilot fakt chtel nekam s tim letadlem prasknout tak to udela kdy a jak jen sam bude chtit a nebude k tomu urcite potrebovat zubni pastu ale na druhou stranu obdivuju typickou anglickou prezicnost a trpelivost vsech security pracovniku,nikdy nemavnou rukou a vse vzdy peclive zkontrolujou.)


Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Příspěvek od Anelyx »

Hm to je hrozný, ale co hlavně mě teď zajímá abych se bez větších komplikací dopravila z T1 do T4. Moc vám díky za vaše postřehy 8) a rady :)

Anelyx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 16. 05. 2007, 19:34
Stav: Offline

Příspěvek od Anelyx »

Ještě jeden dotaz- kde se tam vyzvedávají palubní vstupenky?

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Anelyx píše:Ještě jeden dotaz- kde se tam vyzvedávají palubní vstupenky?


Tu dostaneš už při odbavení v Praze (aspoň ve většině případů, záleží jakou letenku a kam máš)

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

Dnes (26MAY07) jsem měl čas T4-T1 cca 35 minut - ale na security jsem šel přes fast track (BA CW).

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Příspěvek od skater »

Ten mán asi nestíhal transit a chtěl naskočit do letadla z plochy....

http://www.novinky.cz/clanek/135315-na- ... tadlo.html

ClaireM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 09. 07. 2011, 16:29
Stav: Offline

Re: Přestup na Heathrow

Příspěvek od ClaireM »

Za týden letím z PRG na LHR a pak na JFK a mám dotaz. :-) Jak funguje přestup mezi terminály T5 a T3?? Musí se znovu procházet všemi kontrolami tzn. muzím znovu odbavit i kufry. Bude mi stačit 80 minut?? Děkuju moc za odpověd:-)

chicaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 22. 03. 2012, 00:27
Stav: Offline

Re: Přestup na Heathrow

Příspěvek od chicaaa »

muzu se zeptat, jestli muzu opustit letiste kdyz prestupuju na heathrow? mam na prestup asi 18 hodin a to se mi tam vazne trcet nechce ..

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Přestup na Heathrow

Příspěvek od georgo »

chicaaa píše:muzu se zeptat, jestli muzu opustit letiste kdyz prestupuju na heathrow? mam na prestup asi 18 hodin a to se mi tam vazne trcet nechce ..


Jses obcan EU, tak bez problemu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přestup na Heathrow

Příspěvek od Globik »

Dokonce si tam můžeš v úschovně nechat příruční zavazadla. Nevím, zda je na všech terminálech, každopádně vím, že je na T5, téměř u eskalátorů k metru. Levná ale samozřejmě není...


Odpovědět