10 nejlepších a 10 nejhorších letišť na světě



Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Lingus »

V podstatě docela trefné, i když s Port Moresby zkušenost nemám
:lol:

10. Paříž ( letište Charles de Gaulle), Francie
Toto letiště bylo zařazeno do TOP 10, protože je to typická ukázka letiště, které si hraje na prvotřídní letiště prvotřídního města, skutečnost je ale podle cestovatelů jiná. Letiště je špinavé, ošklivé, hlučné, příliš chladno kvůli naplno puštěné klimatizaci, personál neochotný, jídlo předražené. Jsou zde nepohodlné kovové lavičky, bezdomovci. Uvnitř letiště jsou místa počuraná od psů a povalují se tam psí či jiné výkaly.
:lol: :lol: ...trošku přehnané, ale francouzský chaos se zde vskutku nezapře

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Příspěvek od hafi »

Kámoš přímo v Port Moresby v poslednich dvou mesicich dvakrat prestupoval a nijak si nestezoval - mnohem vic nadaval na heathrow.
Btw, cely je to lehe manie proti Port Moresby - pred prazdninama vysel na xman.idnes.xz clanek o nejhorsich mistech pro dovolenou - a Moresy bylo opet na prvnim miste....

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Robert »

Jestli jsem to správně pochopil, tak je to sestaveno na základě názorů lidí, kteří na letištích při svých cestách také přespávají (viz pohodlné nebo nepohodlné sedačky). Takže se do ankety promítají i jiné zkušenosti než jen s přestupem. Jinak je zajímavé, že v originále jsou letiště s výjimkou prvního místa uváděna v abecedním pořadí, na iDnesu už je z toho žebříček.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Příspěvek od stano »

Určite každé letisko má svoje plus i mínus. Ja by som dal čierne body Madridu Barajas : zažil som tam tak strašne osra....toalety, že po prvý krát v živote som sa sám seba spýtal..za čo vlastne platím tie drahé letiskové poplatky ?


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

asi je tažké spraviť nejaký komplexný index. podľa jednotlivých kritérií by to bolo jednoduchšie hodnotiť... napr. spomínané toalety boli podľa mojich skúseností najlepšie na letisku IST - a vraj turecké záchody... :wink:

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Smurfx »

No ale s CDG souhlasím. Každý, kdo tam někdy přestupoval ví...

Opravdu chaos.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Ten zebricek je dost subjektivni, a hlavne zalozeny na kriteriu prespavani na letisti, coz napr. v mem pripade je pro hodnoceni letiste naprosto irelevantni. Mne zajima vzdalenost od centra, dopravni obsluznost, snadnost prestupu atd. a rekl bych, ze vetsina velkych letist na svete byla budovana s primarni funkci nastup/prestup/vystup do/z letadla a ne "spani na lavickach", coz je vydobytek posledni doby. Hodnotit letiste podle toho, ze je tam naplno pustena klimatizace, mi prijde absurdni...

S nekterymi body presto souhlasit lze, jako napr. na pozitivni strane s dalnevychodnimi huby (SIN, HKG, ICN) nebo na te negativni se SVO ("uprchlicky tabor"). A treba CDG se musim zastat, protoze z toho hodnoceni primo trci frustrace anglofonu, kteri tam jsou se svou "univerzalni" anglictinou povetsinou v pr...koncich.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

ohladne CDG mam pocit, ze panuje nejaky "vseobecne tradovany" nazor ake ja tam zla orientacia. zatial mi subjektivne neprisla vyrazne horsia ako na inych letiskach...
viac som to komentoval v inom vlakne...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

context píše:ohladne CDG mam pocit, ze panuje nejaky "vseobecne tradovany" nazor ake ja tam zla orientacia. zatial mi subjektivne neprisla vyrazne horsia ako na inych letiskach...
viac som to komentoval v inom vlakne...


Presne tak... kto je tam prvy raz, tak z toho moze byt voľáky zmätený; ale tiez mi pride, ze CDG sa v tomto ohlade nevymyka priemeru...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

CDG fakt nemusim, po transfere busom z jedneho terminalu na druhy brutalne dlhe rady na security, stali sme na schodoch atd...
Co sa tyka baksisneho pre sekuritakov, ani v KBP ani v CAI odo mna nikto nic take nechcel (to bude asi tym, ze som nkdy nemal snahu prespat na lavicke v terminali). Moj osobny favorit je MUC, SIN je tiez velmi v pohode. Velmi zavisi aj od toho, akou spolocnostou a ktorou triedou clovek leti. Je urcite velky rozdiel, ak niekto leti z FRA BA economy alebo LH first (osobne FRA nemam rad, ale FCT Lufthansy je uplne iny svet oproti zvysku letiska).

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od Zlin142 »

context píše:ohladne CDG mam pocit, ze panuje nejaky "vseobecne tradovany" nazor ake ja tam zla orientacia.


Já myslím, že např. zběsilý systém autobusů v kombinaci s typicky francouzsky arogantním personálem (security zejména) tenhle "všeobecně tradovaný" názor zdatně udržuje při životě. Jasně, že posuzovat letiště z úhlu komfortu přespávání je hodně specifické, ale z mých zkušeností je CDG skutečně hnus fialovej a ostuda SkyTeamu v Evropě. Matrixoidní monstrum T1 je "blast from the past" kde se čas (a úklid) zastavil někdy v roce 1975.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Re:

Příspěvek od Night fly »

Zlin142 píše:...z mých zkušeností je CDG skutečně hnus fialovej a ostuda SkyTeamu v Evropě. Matrixoidní monstrum T1 je "blast from the past" kde se čas (a úklid) zastavil někdy v roce 1975...


Jenomze zrovna CDG 1nema se SkyTeamem zhola nic spolecneho - maximalne tak runwaye :wink: A co se ostudy SkyTeamu v Evrope tyce, jednoznacnym lidrem je pro mne SVO. A PRG si v urcitych aspektech (ceny jidla) taky svuj dil zaslouzi.

CDG muze byt oriskem pro nekoho, kdo tam cestuje poprve (a tim spis, pokud zrovna cestuje letadlem VUBEC poprve), ale jakmile se tam clovek zorientuje, neni o nic horsi nez treba FRA. Ano, neochota personalu mluvit jinak nez francouzsky je znama, nicmene ani ta jejich franstina neni nijak oslniva. Takhle arabstina nebo nejaky africky dialekt, to je potom jina... :twisted: Nicmene ja na CDG tranzituji tak 5-10x rocne a zasadni problem jsem tam nemel.

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: 10 nejlepších a 10 nejhorších letišť na světě

Příspěvek od Lanbub »

No ale uznej ze tam neni zrovna cisto.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Re:

Příspěvek od Zlin142 »

Night fly píše:Jenomze zrovna CDG 1nema se SkyTeamem zhola nic spolecneho - maximalne tak runwaye :wink:


Lidem na hlavu padající nebo ta řádně ošuntělá část CDG2 ze které odlétá ČSA to nijak zásadně nevylepšuje.
A CDG3 je snad horší než Ruzyně v 80. letech

Night fly píše:A co se ostudy SkyTeamu v Evrope tyce, jednoznacnym lidrem je pro mne SVO. A PRG si v urcitych aspektech (ceny jidla) taky svuj dil zaslouzi.


To máš sice pravdu, ale PRG ani SVO* nejsou hub a u Ruska se to tak nějak automaticky očekává že to bude sh*t... :?

* bez vlastní zkušenosti, ale mám dojem že ohledně "kvalit" SVO panuje celkem všeobecná shoda


Odpovědět