Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Steve »

tak z botů mě zatím vyzuli jen loni v zimě na ORY, darebáci, jinak nikde...


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Kamyl »

Steve píše:Já jsem asi před půlrokem už rezignoval na to vytahování sáčků z kufru, a nechávám to vždy projet rentgenem a zatím musím zaklepat, bez problémů. Vždy mám ale věci v sáčku, a nic tam není nad limit, je tam 50 ml parfém, 50 ml sprchový gel a přibližně stejně velká pasta na zuby.

A prošel jsem takto namátkou v PRG, BTS, BGY, AMS, BRU, FCO, IBZ.. V PRG, BTS a BGY opakovaně.

Je to pro mě hrozný opruz, vyndat z kapes klíče, mobily, sundat řemen, sundat hodinky, sundat bundu nebo kabát a kdybych měl ještě otevírat kufr... :roll:

Kdyz tohle udelas na STN, tak to mas skoro 100% sanci, ze ti rozkopou kufry do posledich smradlavych ponozek a pradla na pulte, pred celym letistem je to hodne prijemne...

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Smurfx »

whiskey píše:
Steve píše:Je to pro mě hrozný opruz, vyndat z kapes klíče, mobily, sundat řemen, sundat hodinky, sundat bundu nebo kabát a kdybych měl ještě otevírat kufr... :roll:


zabudol si na topanky...


Sundávání bot se naštěstí na většině evropských letišť nekoná. S tím vopruzují zejména na druhé straně Atlantiku.

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Kamyl »

No... Leteli jsme na Silvestra WRO-SNN a vcera zpatky a i ve WRO i v SNN zouvali skoro vsechny...

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Smurfx píše:Sundávání bot se naštěstí na většině evropských letišť nekoná. S tím vopruzují zejména na druhé straně Atlantiku.

me zuli v moskve ... :) ale jinak mi prijde ze naopak je zouvani dost casta vec ( i kdyz vlastni zkusenost je presne opacna). ... ve spouste pripadu jsem zazil, ze rada lidi se zouvala tak nejak automaticky, i kdyz nikde o zouvani nebylo ani slovo (ani ja jsem se nezouval, jen kdyz mi to nekdo rekne) ... ale zjevne zbytecne, protoze tem, co se nezuli, nikdo "problemy" nedelal ...


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Kamyl »

No ja presne totez radil zbytku rodiny, ze se maji zouvat jen az jim vylozene nekdo rekne a skoro vsechny poslali zpatky s botama na pas, vylozene jim ukazali ze se maji zout. Me to nastesti minulo tentokrat...

petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od petr.v »

Neni problem pri vhodnem maskovani bagetou v alobalu projet s plechovkama redbullu 250ml... Normalni sebevedomi, usmev, nemluvit arabštinou :)

A stejne bych byl rad kdyby to opatření mělo smysl, ačkoliv nad ním pochybuji, ale musíme věřit odborníkům.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Globik »

Pro upřesnění - pytlík musí být max.1 litr velký, ne 1 litr velký. A nikde není psáno, že těch vecí může být max.10. Lahvičky (tuby...) atd.musejí mít max.100 ml objem. Pokud mám 10 x 100 ml, tak se mi do litrového pytlíku nemohou vejít (pokud to nejsou zase jen pytlíky a mají nulovou tloušťku :D ) Naopak - pokud mám 20ml věci, tak se mi jich tam vejde víc než 10.

Tuhle ve FRA na přestupu z TATL letu na let do PRG jsem měl ve venkovní síťce litrovou flašku, kde bylo tak 150 ml vody, projela rentgenem a nikdo mi nic neřekl...

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od vita »

Kamyl píše:Nevim, jestli vsude, ale na Stanstedu toho byly cele bedny v odletove hale. Zadarmo...


No :lol: :lol: :lol:
Vřele doporučuju si jich nabrat štos a pak se s nima nechat chytit na bezpečnostní kontrole :lol:

skylix
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 24. 04. 2008, 15:17
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od skylix »

vita píše:
Kamyl píše:Nevim, jestli vsude, ale na Stanstedu toho byly cele bedny v odletove hale. Zadarmo...


No :lol: :lol: :lol:
Vřele doporučuju si jich nabrat štos a pak se s nima nechat chytit na bezpečnostní kontrole :lol:

Na letišti v Aténách sáčků byla kupa na takovém stolku, kde byla i židle. Ale nikdo na ní neseděl, tak ani nevím, jestli to bylo zdarma. Každopádně jsem si dva vzal.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Globik »

skylix píše:
vita píše:
Kamyl píše:Nevim, jestli vsude, ale na Stanstedu toho byly cele bedny v odletove hale. Zadarmo...


No :lol: :lol: :lol:
Vřele doporučuju si jich nabrat štos a pak se s nima nechat chytit na bezpečnostní kontrole :lol:

Na letišti v Aténách sáčků byla kupa na takovém stolku, kde byla i židle. Ale nikdo na ní neseděl, tak ani nevím, jestli to bylo zdarma. Každopádně jsem si dva vzal.

Ano, tam jako na civilizovaném letišti (na rozdíl od PRG) jsou zdarma.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od persona »

Ad sáčky: nevíte, kde se u nás dají koupit takové lepší, poctivější, silnější - ne to, co je k mání na letištích zdarma, ale myslím takový uzavíratelný na zdrhovaldo/zip. Před rokem jsem koupil 2 v Seattlu v drogerii á 1 USD, ale po 20 letech jsou už skoro zničené. Výborně se osvědčily, je to velmi dobrá věc, jen to nemůžu nikde sehnat, díval jsem se před měsícem v LA i Londýně a bez úspěchu. V Seattlu to tuším měli ve Wallgreens.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Night fly »

persona píše:Ad sáčky: nevíte, kde se u nás dají koupit takové lepší, poctivější, silnější - ne to, co je k mání na letištích zdarma, ale myslím takový uzavíratelný na zdrhovaldo/zip. Před rokem jsem koupil 2 v Seattlu v drogerii á 1 USD, ale po 20 letech jsou už skoro zničené. Výborně se osvědčily, je to velmi dobrá věc, jen to nemůžu nikde sehnat, díval jsem se před měsícem v LA i Londýně a bez úspěchu. V Seattlu to tuším měli ve Wallgreens.


Kup si u Tommy Hilfigera boxerky :wink: Byvaji zabalene v takovem pruhlednem zipovacim obalu, kam se mi pohodlne vejde veskera kosmetika klidne na tyden... Toto pouzivam uz skoro dva roky a zatim jsem jej neznicil.

dast
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 03. 12. 2008, 21:37
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od dast »

persona píše:Ad sáčky: nevíte, kde se u nás dají koupit takové lepší, poctivější, silnější - ne to, co je k mání na letištích zdarma, ale myslím takový uzavíratelný na zdrhovaldo/zip. Před rokem jsem koupil 2 v Seattlu v drogerii á 1 USD, ale po 20 letech jsou už skoro zničené. Výborně se osvědčily, je to velmi dobrá věc, jen to nemůžu nikde sehnat, díval jsem se před měsícem v LA i Londýně a bez úspěchu. V Seattlu to tuším měli ve Wallgreens.


Ja jsem je koupil v dm drogerii. Jsou na zip (jmenuji se Zipper :-)) a maji ruzne velikosti vcetne litrovych. Pouzivam uz pres rok a zatim se mi nepodarilo zadny znicit (ale nepouzivam porad ten samy dokola :-))

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:Kup si u Tommy Hilfigera boxerky :wink: Byvaji zabalene v takovem pruhlednem zipovacim obalu, kam se mi pohodlne vejde veskera kosmetika klidne na tyden... Toto pouzivam uz skoro dva roky a zatim jsem jej neznicil.

No nekecej! Já používám úplně ten samý! :D Jen si říkám, kdy mě kde vyfakujou, protože je to průhledné jen z jedné strany, z druhé je to matné, tedy jen tzv.průsvitné.


Odpovědět