Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

diskuzed
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 01. 12. 2008, 21:10
Stav: Offline

Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od diskuzed »

Všude se píše o tom, že partémy, gely atd musí byt v uzavřeném sášku 20x20cm? Kde se dá takový sáček pořídit? Jsou sáčky zapečetěny, tzn. pro cestu tam a zpět jsou potřeba dva sáčky? Děkuji za informace.


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od BB »

Sáček má mít objem 1l, v něm může být max 10ks věcí po 100ml. Musí být uzavíratelný, tj. s nějakým lepícím páskem. Některé aerolinie a některá letiště je dávají zadarmo, v Praze je lze zakoupit v automatech rozmístěných po terminálech, stojí to asi 10 nebo 20 Kč. Potřeba 2 a více sáčků na víc cest je otázkou šikovnosti, někdy se dá ten pásek rozlepit a opakovaně zalepit, ja to jen překládám tím spojem dolu a ještě nikdy to nikdo nevzal do ruky a nezjistil, že to vlastně zalepené není...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Kamyl »

Ja pouzivam tyhlety sacky, uzaviratelne, ale teoreticky neomezene krat pouzitelne. Zatim to vzdycky proslo v pohode...
http://online.officedepot.cz/itemdetail.aspx?el=370.585

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od ziletka »

Nekde jsem zaslechl, ze by se opatreni tykajici se omezeni tekutin na palube mela rusit. Nevite o tom nekdo vic?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od euroflyer »

diskuzed píše:Všude se píše o tom, že partémy, gely atd musí byt v uzavřeném sášku 20x20cm? Kde se dá takový sáček pořídit? Jsou sáčky zapečetěny, tzn. pro cestu tam a zpět jsou potřeba dva sáčky? Děkuji za informace.

v anglii se na letišti běžně dávají zadáčo


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Kamyl »

Nevim, jestli vsude, ale na Stanstedu toho byly cele bedny v odletove hale. Zadarmo...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Malvolio »

Stejně tak na Schipholu, použil jsem jeden na zbytek goudy :-)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Night fly »

BB píše:Sáček má mít objem 1l, v něm může být max 10ks věcí po 100ml. Musí být uzavíratelný, tj. s nějakým lepícím páskem. Některé aerolinie a některá letiště je dávají zadarmo, v Praze je lze zakoupit v automatech rozmístěných po terminálech, stojí to asi 10 nebo 20 Kč. Potřeba 2 a více sáčků na víc cest je otázkou šikovnosti, někdy se dá ten pásek rozlepit a opakovaně zalepit, ja to jen překládám tím spojem dolu a ještě nikdy to nikdo nevzal do ruky a nezjistil, že to vlastně zalepené není...


Ehm... ja od zacatku platnosti tohoto narizeni pouzivam obaly od slipu nebo boxerek :oops: Beze srandy: maji tak 22x13x5cm, jsou pruhledne a maji zip. Kosmetika na 3-5 dnu se mi do nich vejde zcela bez problemu.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od vita »

Já chci použít sáčky do mrazáku na zeleninu.

teď jste mě uklidnili, po prvním příspěvku jsem se lekl, že to musí být nějaký spešl sáček, který security při kontrole zalepí :)

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od stevard »

v podstate jde o to, aby ty tekutiny byly pohromade, nelovil je kazdej 5 minut po taskach, security videla, co to je aby se to nevysypalo pri manipulaci nebo pri projizdeni v rentgenu. Pokud toho mam rouzmny mnozstvi, tak je jedno jestli to dam do pytliku od tatarky nebo jen na tu misku do rentgenu :))

JanoLietac
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 06. 2008, 20:57
Oblíbené typy letadel: na kukanie prakticky vsetky, aj ked najoblubeniejsia je 747; na cestovanie cokol
na cestovanie cokolvek pokial je tam menej ako 300 ludi....
Bydliště: medzi TYS a ILZ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od JanoLietac »

od zaciatku tohoto opatrenia pouzivam vetu.... "I have no liquids in the backpack... But I have a notebook there. Do you need to see it? ...hm, also a digital camera. hm, two of them.. do you need to see both?"

samozrejme mam v ruksaku taku tu hygienicku tasticku od NW/KL, co davaju vo WBC... ked som ju minule kontroloval tak som tam nasiel asi 5 mini samponov, 6 mini zubnych past, krem po holeni, krem na opalovanie :)

ked ma raz nacapaju, tak uz mam pripravenu vetu "oh, crap, and I thought I lost it... I guess it does not help that I'm such a disorganized person. hm, do you need to see the notebook? "

zatial som veselo preniesol vsetky zubne pasty, sampony, etc. vzdy cez kontrolu bez toho zeby ich kontrolovali :)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od ziletka »

Hmm tak to je zajimave, ja mam uplne opacnou zkusenost. Napriklad v HHN po mne chteli, abych narval do sacku i tavene syry, v BTS mne zase prohrabali batoh kvuli prazdne plastove lahvy. A ted naposled jsme odletali z PRG, kamarad mel tekutiny v bezne nepruhledne kosmeticke tasce, mezi tim mel i spray o objemu 150 ml, typek u rentgenu ho vytahnul a jenom mavl rukou. Na ORY uz nam to samozrejme neproslo, nejdriv tam jsou nejaci lide co se zajimaji prave o tekutiny, jim jsme spray ukazali a bylo nam receno ze ho musime vyhodit do kose, schvalne jsme ho dali zpatky do batohu a nechali projet rentgenem, samozrejme pozornosti obsluhy neprosel a tak putoval do kose :D Jinak ta opatreni jsou podle mne celkem k nicemu a je to docela opruz, kdo chce neco propasovat urcite to dokaze narvat i do tech 100 ml lahvicek.

atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 134
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od atr »

Další možnost je to mít na sobě. Pokud člověk nepíská a nemá evidentně plný kapsy tak má hodně velkou šanci na úspěch.
Ohledně vody se dá legálně pronést prázdná láhev a na "bezpečných" letištích ji pak z kohoutku naplnit.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od Steve »

Já jsem asi před půlrokem už rezignoval na to vytahování sáčků z kufru, a nechávám to vždy projet rentgenem a zatím musím zaklepat, bez problémů. Vždy mám ale věci v sáčku, a nic tam není nad limit, je tam 50 ml parfém, 50 ml sprchový gel a přibližně stejně velká pasta na zuby.

A prošel jsem takto namátkou v PRG, BTS, BGY, AMS, BRU, FCO, IBZ.. V PRG, BTS a BGY opakovaně.

Je to pro mě hrozný opruz, vyndat z kapes klíče, mobily, sundat řemen, sundat hodinky, sundat bundu nebo kabát a kdybych měl ještě otevírat kufr... :roll:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Sáčky na tekutiny v příručním zavazadle

Příspěvek od whiskey »

Steve píše:Je to pro mě hrozný opruz, vyndat z kapes klíče, mobily, sundat řemen, sundat hodinky, sundat bundu nebo kabát a kdybych měl ještě otevírat kufr... :roll:


zabudol si na topanky...


Odpovědět