Letištní poplatky

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Letištní poplatky

Příspěvek od Sau »

Ma tu nekdo prehled kolik plati aerolinky za vystup lidi z letadla chobotem vs. plochou?

Bo ted naposled ve Vidni jsme letadlem prijeli az k chobotu, misto ale uziti jeho prijely dvoje motorizovane schody a tri autobusy. To je pro letiste ten chobot tak draha vec, ze si za nej uctuje tak moc, az se aerolinkam vyplati zaplatit radsi 5x vic jine techniky?


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Letištní poplatky

Příspěvek od hafi »

a nešlo o to, že bylo třeba pasažéry dostat na jiný terminál a letadlo bylo připraveno pro nástup dalších pasažérů chobotem?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letištní poplatky

Příspěvek od Globik »

hafi píše:a nešlo o to, že bylo třeba pasažéry dostat na jiný terminál a letadlo bylo připraveno pro nástup dalších pasažérů chobotem?

Dovolil bych si upřesnit: Pokud se nemýlím, tak se na Schwechatu ohledně terminálů nehraje na Schengen/neschengen jako na Ruzyni, tedy v každém terminálu by měl být Schengen i neschengen. Takže pokud chobot třeba vedl do Schengenu a letadlo přilétlo z neschengenu (nebo obráceně), tak byl ten bus nutný.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Letištní poplatky

Příspěvek od Sau »

Priletelo se z ne schengenu. Takze "chyba" byla pristaveni k "schengenovskem" chobotu? (Asi teda pak letelo dal do schengenu?)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letištní poplatky

Příspěvek od Globik »

Sau píše:Priletelo se z ne schengenu. Takze "chyba" byla pristaveni k "schengenovskem" chobotu? (Asi teda pak letelo dal do schengenu?)

Zadej to do FR24 apod. a uvidíš, zda je tomu tak :-)


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Letištní poplatky

Příspěvek od hafi »

Občas i připojí chobot, ale pak člověka z půlky chobotu naženou po schodech dolů na plochu do autobusu. Zrovna při posledním letu se mi tohle stalo v Praze po večerním příletu z Amstru. Vzhledem k tomu, že jsem byl asi ve 3. řadě a vystupoval jen s příručákem mezi prvními, tak jsem měl z chobotu radost a už jsem myslel, ze stihnu dřívější bus. Výsledkem bylo, že jsem mrznul v buse než vyběhla půlka letadla.


Odpovědět