Přestupy

Odpovědět
Claire
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 01. 2011, 11:59
Stav: Offline

Přestupy

Příspěvek od Claire »

Ahoj.
Ráda bych se zeptala jak je to s přestupa. Když si koupím letenku z Prahy do Říma a pak z Říma na Maltu co mám dělat? Jako myslím co s kufrem kontrolou a tak. POradíte mi? Díky:)


holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Přestupy

Příspěvek od holovsky »

No na to není jednoduchá odpověď. Co se týče kufrů, tak jsou tyto možnosti:

A) Máš obě cesty na jedné letence (kupováno jako jedna letenka na maltu s přestupem), tak pak ti na 98% odbaví v Praze kufr až do cíle a pouze na maltě si ho vyzvedneš.

B) Kupuješ ty letenky zvlášť (jako 2 samostatné). Tady pak záleží, zda oba dopravci mají smlouvu o předávání zavazadel (často jí mají, pokud jsou v jedné alianci). Pokud ano, tak i tak je naděje, že ti z Prahy odbaví zavazadlo až do cíle. Musí se o to v Praze ale požádat.

C) No, ale pokud máš letenky oddělené a dopravci spolu nespolupracují (typicky low-cost dopravci, ale klidně i klasické) tak si musíš kufr vyzvednout klasicky po příletu do Říma, vylézt s ním ven a znovu provést check-in a odbavit kufr jako ostatní cestující, co zde cestu začínají.

PS: Jak to bude probíhat ti samozřejmě sdělí v Praze na check-inu, kde odevzdáváš kufr. Musíš se tam zetat, kam můžou kufr odbavit, zda až na maltu. Tam ti vše vysvětlí. Vždy prostě platí, že je při odevzdání kufrů důležité ověřit jejich cílovou destinaci.

Claire
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12. 01. 2011, 11:59
Stav: Offline

Re: Přestupy

Příspěvek od Claire »

Děkuji:)

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Přestup v USA na cestě do Evropy

Příspěvek od pavelpmi »

Nevěděl jsem kam s tím, tak to zkusím tady:

Mám bonusovou letenku od US Dividend Miles z Palmy do Honolulu se stopoverem v LAX, takže v itineráři na stránkách US to bylo uvedeno jako Mallorca - Los Angeles (3 lety), Los Angeles - Honolulu a Honolulu - Mallorca (3 lety).

Teď mám potvrdit jednu z dalších změn (změna času o minutu), ale vidím, že zpáteční cesta je v itineráři nově rozdělena na dvě části: Honolulu - Los Angeles a Los Angeles - Mallorca.
Lety jsou:
UA HNL-LAX 22:21 - 06:50+1
LH LAX-FRA 14:55+1-10:35+2
LH FRA-PMI.

Jde mi o to, abych se mohl odbavit z HNL až do PMI, moc nestojím o to muset se znova odbavovat v LAX, trávit tam několik hodin s kufrem a platit za kufr na cestě HNL-LAX.

Myslíte, že to bude možné, že mám změnu potvrdit, nebo má u US rozdělení do skupin tento význam? Všechno je to jedna letenka, v itineráři United jsou lety jeden za druhým a v itineráři Lufthansy je HNL-LAX-FRA-PMI.

Psal jsem jim, ale prý mám zavolat. Protože ale komunikaci s nimi považuju za frustrující, tak to zkouším napřed tady.

Díky za radu!

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přestup v USA na cestě do Evropy

Příspěvek od flyingblue »

pavelpmi píše:Nevěděl jsem kam s tím, tak to zkusím tady:

Mám bonusovou letenku od US Dividend Miles z Palmy do Honolulu se stopoverem v LAX, takže v itineráři na stránkách US to bylo uvedeno jako Mallorca - Los Angeles (3 lety), Los Angeles - Honolulu a Honolulu - Mallorca (3 lety).

Teď mám potvrdit jednu z dalších změn (změna času o minutu), ale vidím, že zpáteční cesta je v itineráři nově rozdělena na dvě části: Honolulu - Los Angeles a Los Angeles - Mallorca.
Lety jsou:
UA HNL-LAX 22:21 - 06:50+1
LH LAX-FRA 14:55+1-10:35+2
LH FRA-PMI.

Jde mi o to, abych se mohl odbavit z HNL až do PMI, moc nestojím o to muset se znova odbavovat v LAX, trávit tam několik hodin s kufrem a platit za kufr na cestě HNL-LAX.

Myslíte, že to bude možné, že mám změnu potvrdit, nebo má u US rozdělení do skupin tento význam? Všechno je to jedna letenka, v itineráři United jsou lety jeden za druhým a v itineráři Lufthansy je HNL-LAX-FRA-PMI.

Psal jsem jim, ale prý mám zavolat. Protože ale komunikaci s nimi považuju za frustrující, tak to zkouším napřed tady.

Díky za radu!


At uz Ti reknem cokoliv, stejne to zalezi na agentovi na miste.

Pokud to mas vsechno na jedne letence, tak se v LAX na ceste zpet zovu odbavovat nebudes. Nevim, kdo ty lety operuje, mozna budes muset pro novej boardingpas, ale kufry pojedou do do PMI.


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Přestupy

Příspěvek od pavelpmi »

Dík, je to United a Lufthansa.


Odpovědět