Jak nejlevněji do salónku?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od flyingblue »

Aleq píše:Mel jsem jich vic, bohuzel je CSA zneplatilo. Leteli jsme ted na dovolenou, schvalne jsem kvuli tomu letel s Aeroflotem a hadejte - pozvanky expirovaly, i kdyz to na nich napsany neni. A Aeroflot nerespektuje Elite Plus CSA a do salonku taky nepoustel.


Nejen CSA, zda se, ze i dalsi clenove SkyTeamu s tim maji nejaky potize.


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od dydzej »

Aleq píše:Mel jsem jich vic, bohuzel je CSA zneplatilo. Leteli jsme ted na dovolenou, schvalne jsem kvuli tomu letel s Aeroflotem a hadejte - pozvanky expirovaly, i kdyz to na nich napsany neni. A Aeroflot nerespektuje Elite Plus CSA a do salonku taky nepoustel.

Expirace voucheru CSA (vydanych k platinove karte OK Plus) byla oznamena min tri mesice predem. Sice se mi to take nelibilo,ale bohuzel, jednou si to tak v CSA nastavili a my uz s tim nic nenadelame. :)

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od Aleq »

Aeroflot primo rekl- CSA nam neplati za cestujici v salonku, tak je nam lito, ale nemuzete vstoupit.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od romul »

Aleq píše:Aeroflot primo rekl- CSA nam neplati za cestujici v salonku, tak je nam lito, ale nemuzete vstoupit.


Vážení držitelé Platinových a Zlatých karet OK Plus,
rádi bychom vás informovali, že od 1. listopadu 2012 je opět možné využívat bezplatných vstupů do letištních salonků na letech operovaných společností Aeroflot. Poskytnutí této výhody je podmíněno splněním podmínek aliance SkyTeam, které se k této výhodě vztahují.
Zároveň bychom vám chtěli připomenout, že vstupy držitelů Zlatých a Platinových karet programu OK Plus mohou být v některých zemích a na některých letištích omezeny. Zejména se jedná o letiště v Ruské federaci. Níže vám zasíláme aktuální přehled výjimek vztahujících se k této výhodě.
Letiště v Ruské federaci

V Ruské federaci je možný vstup pouze do salonků na těchto letištích:
Moskva Šeremetěvo (SVO), Petrohrad (LED), Omsk (OMS), Kemerovo (KEJ), Irkutsk (IKT), Barnaul (BAX) a Jekatěrinburg (SVX) – pouze mezinárodní terminál.

Ostatní letiště

Na letištích v Almatě (ALA), Baku (GYD), Doněcku (DOK), Düsseldorfu (DUS), Larnace (LCA), Lvově (LWO), Minsku (MSQ), Popradu (TAT), Štrasburku (SXB) a Taškentu (TAS) není vstup do salonků možný.
Za případné komplikace se vám ještě jednou omlouváme.
S pozdravem,
Váš tým OK Plus

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od Aleq »

Posilal jsem stiznost a odpovedeli mi prave timto mailem, tj. uz to jde. Smula. Poslali mi aspon jako kompenzaci 1000 mil.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od Globik »

Save on a US Airways Club membership
Plus earn up to 5,000 Preferred-qualifying miles
As a Dividend Miles member, you can join the US Airways Club between November 12 and November 18, 2012 and pay only $400. Plus for a limited time, you'll earn 5,000 Preferred-qualifying miles and we'll waive the $50 initiation fee with promo code 5KPQM.

One membership gives you access to the US Airways Club, United Club and Star Alliance lounges - more than 250 clubs worldwide. Join online, call 800-828-8522 or stop by any US Airways Club. Be sure to provide your Dividend Miles number and promo code 5KPQM.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od gr09 »

Globik píše:As a Dividend Miles member, you can join the US Airways Club between November 12 and November 18, 2012 and pay only $400.

US Gold to maj za $325, to se moc netrhli.

LKKB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 15. 04. 2011, 13:25
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od LKKB »

Máte někdo přehled o nejvýhodnější kreditce, která umožňuje celosvětový vstup do salonku? Diners club po neustálém omezování má nyní limit na 5 vstupů za rok, což je opravdu hodně málo....

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od gr09 »

Celosvetove netusim, ale jestli litas casto pres nejaka specificka letiste (treba IST, DOH), tak HSBC Premier..

LKKB
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 15. 04. 2011, 13:25
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od LKKB »

Podle informací, co jsem našla, je HSBC Premier od roku 2010 v Česku zrušeno.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od gr09 »

LKKB píše:Podle informací, co jsem našla, je HSBC Premier od roku 2010 v Česku zrušeno.

Mas spravne informace, ale to jeste nebrani v tom Premiera mit. Muzes si ho otevrit treba na Channel Islands/Jersey.

fred
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 22. 04. 2011, 16:20
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od fred »

dydzej píše:MasterCard® salónek bude přístupný široké veřejnosti. Držitelé prémiových platebních karet MasterCard® (Gold, World, Platinum, World Elite) majívstup do tohoto salónku až do konce roku 2012 zdarma. Rovněž děti do 3 let mají vstup do salónku zdarma. Cena pro doprovod je 450 Kč


Funguje ještě volný přístup do salónku?
Podle tohodle by měl... ?
https://www.eliteprogram.cz/mastercard-lounge.php

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od RAdek »

Osobně vyzkoušeno na gold UnicreditBank, já zdarma, manželka za 450,-. Jenže je to jen na T1 :(, bohužel většina mých cest je z T2.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od nartym »

RAdek píše:Osobně vyzkoušeno na gold UnicreditBank, já zdarma, manželka za 450,-. Jenže je to jen na T1 :(, bohužel většina mých cest je z T2.


taky jsem tam byl na unicreditbank world... za tu hodinu, co jsem tam byl, tak jsem potkal 4 lidi

fred
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 22. 04. 2011, 16:20
Stav: Offline

Re: Jak nejlevněji do salónku?

Příspěvek od fred »

Bohužel jsem neměl čas si to ověřit. Místo plánované hodky - hodky a čtvrt v salónku jsem mazal přímo na gate. Zpoždění bylo zapříčiněno rovnou měrou dvěma faktory.
1. neuvěřitelné zpoždění AE z hlaváku kvůli pondělní dopolední dopravní špičce.
2. šílené množství rusky mluvících bábušek na checkinu, každá s alespoň 3-4 kufry/krabicemi.


Odpovědět