Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Odpovědět
herpeto1000
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 06. 01. 2012, 09:32
Stav: Offline

Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Příspěvek od herpeto1000 »

Dobrý den,
mám možná hloupý dotaz,ale rád bych letěl do Dubaje,letenku mám vybranou,ale mám dotaz. Let je z Prahy do Vídně, kde je asi 17 hodin pauza a pak teprve letí do Dubaje. Mám to do Vídně o hodně blíž než do Prahy a navíc to čekání by bylo zbytečné.Takže otázka zní mohu nastoupit až ve Vídni ? Nebude to problém a při cestě zpět ,zde cestu zase zakončit přestože mám letenku až do Prahy ? Společnost je Austrian Airlines. Je to letenka za dobrou cenu. Přímé lety z Vídně jsou dražší, proto bych raději využil tuhle. Zajímalo by mě jak na to na letišti reagují, podle selského rozumu by to mělo být v pohodě,ale nejsem si jist, jestli by mi tam odbavily zavazadla apod. Děkuji.


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Příspěvek od romul »

herpeto1000 píše:Dobrý den,
Takže otázka zní mohu nastoupit až ve Vídni ?


Odpověd zní ne! U síťových dopravců (cesta v jedné rezervaci, v jedné letence) platí vždy pravidlo, že let musí být využit v pořadí dle navazujících kuponů (segmentů). Pokud je cestující no show na prvním úseku tak mu dopravce automaticky ruší ostatní úseky cesty, a to bez náhrady. Jiná situace je u low cost dopravců kde si cestující kupuje několik samostatných jednosměrných úseků.

Nastoupení cesty až ve Vídni zní možná selským rozumem logicky, ale letenky žádnou logiku nemají, čili tento postup velmi nedoporučuji...

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Příspěvek od Jerry X »

Na zpáteční cestě si však můžeš nechat odbavit zavazadla pouze do VIE a ukončit cestu tam.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Příspěvek od romul »

Jerry X píše:Na zpáteční cestě si však můžeš nechat odbavit zavazadla pouze do VIE a ukončit cestu tam.


Přesně tak to je. Řada cestujících si u síťových dopravců po Evropě kupuje zpáteční letenky s návratem čert ví kdy, který stejně nevyužijou a nechají propadnout, neb je to levnější než jednosměrná letenky. U posledního úseku je to jedno.

Jen u odbavení zavazadla pouze do VIE je třeba si to na check-inu pohlídat a zkontrolovat si label z kufru. V případě, že však přijede autem do Prahy tak výstup ve Vídni ztrácí smysl...

herpeto1000
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 06. 01. 2012, 09:32
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Příspěvek od herpeto1000 »

Moc děkuji za odpovědi, to je škoda, že je to tak nelogicky nastaveno.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Příspěvek od flyingblue »

herpeto1000 píše:Moc děkuji za odpovědi, to je škoda, že je to tak nelogicky nastaveno.


Je to nastaveno velmi logicky.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Letenka PRG-VIE-DXB je možno nastoupit až ve Vídni ?

Příspěvek od beardie »



Odpovědět