Jak nejlépe do San Diega?

Odpovědět
packy_GIS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 04. 2013, 12:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Od Nykøbingu po Bratislavu
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od packy_GIS »

Ahoj všem.
Chystám se na cestu do San Diega a našel jsem si dva spoje s Deltou, kterými bych potencionálně chtěl letět:
Varianta 1:
PRG (6:35) -> AMS (8:10)
AMS (9:00) -> ATL (12:30)
ATL(14:55) -> SAN (16:25)

Varianta 2:
PRG (6:35) -> AMS (8:10)
AMS (10:15) -> Portland (11:30)
Portland(14:55) -> SAN (17:15)

U varianta 1 se mi nezdá 50minut na přestup v Amsterodamu, ale Delta mě ujišťuje, že se to stíhá a že by to jinak nenabízeli (další letadlo letí případně za 2 hodiny).
Jaká cesta je obecně lepší? Jestli přes Atlantu nebo Portland? Nemám se zaoceánskými lety zkušenosti, tak bych byl rád za každý tip.
S ohledem na delší čas bych asi volil Variantu 2, ale už se vidím, jak naštvaně koukám, jak v 9.00 Delta odlétá do Atlanty a já ještě hodinu čučím na Schipolu :?
Díky
Honza


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od kowal »

Ahoj,

já bych asi na cestě tam neriskoval 50 minut v AMS, v případě jakéhokoliv zpoždění na prvním segmentu je to o zmeškání letadla a i v případě příletu na čas to bude na hraně stihnout/nestihnout.

To, že za dvě hodiny letí další let je sice hezké, ale nikdo ti nedá záruku, že se do něj dostaneš. Sám jsem byl nedobrovolně dva dny v NY, když jsem nestihl spoj do PRG a nebyl žádný další volný (byl tam vliv počasí na to zpoždění, ale to byla jen několika hodinová bouře) a nakonec jsem letěl místo přímého spoje oklikou přes BOS a AMS (ještě mi tam chtěli přidat CDG, ale do toho jsem už nešel).

Takže bych raději vsadil na jistotu s delším přestupním časem. Na cestě zpátky už bych to asi tolik neřešil, ale bral bych ohled na velikost letiště a nutné procedury, spojené s přestupem (nutnost přejít EU/non EU, vzdálenost mezi bránami).

David2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 74
Registrován: 24. 07. 2005, 10:54
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od David2 »

Tak to se na konferenci uvidíme :)

Jinak já normálně lítám do LA a od tam do San Diega autem, ale možná honíš čas.

Jinak na přestupy si dej raději víc času. Přestup na zaoceánký let v Evropě je časově náročnější a přílet na americkou půdu taky. Takže rozhodně druhou variantu.

David

packy_GIS
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 05. 04. 2013, 12:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Od Nykøbingu po Bratislavu
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od packy_GIS »

Ahoj,
o cestě autem přes LA jsem snad ani neuvažoval. Já se přihlásil na sobotu ještě na EdUC a dorazit ve čtvrtek večer do SAN je si myslím optimální (víc dní mi už nikdo nezaplatí :) ). Jak to vychází tím autem (cenově, časově). Máš tam to auto pak celou dobu, nebo ho vrátíš hned v SAN?¨
Pošlu ti SZ s dalšími dotazy ohledně konference :)
Díky
Packy

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od flyingblue »

packy_GIS píše:Ahoj,
o cestě autem přes LA jsem snad ani neuvažoval. Já se přihlásil na sobotu ještě na EdUC a dorazit ve čtvrtek večer do SAN je si myslím optimální (víc dní mi už nikdo nezaplatí :) ). Jak to vychází tím autem (cenově, časově). Máš tam to auto pak celou dobu, nebo ho vrátíš hned v SAN?¨
Pošlu ti SZ s dalšími dotazy ohledně konference :)
Díky
Packy


Cesta pres LAX ma asi dve nevyhody - velky letadlo (znamena oblibene 3-4-3) a prejezd bude unavny.


Pise ze Sheratonu v SAN (quick stop).


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od OR »

Pokud to neni v zime, neni moc duvodu, proc by rano KLM 6.35 melo byt z Prahy zpozdene. Z Prahy neleti nic touhle dobou a v AMS je to jeste pred spickou, letadlo je v PRG pres noc, takze dost casu nasrovnani pripadneho zpozdeni pri priletu.
Ja bych prestup 50 minut v AMS klidne dal.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od flyingblue »

OR píše:Pokud to neni v zime, neni moc duvodu, proc by rano KLM 6.35 melo byt z Prahy zpozdene. Z Prahy neleti nic touhle dobou a v AMS je to jeste pred spickou, letadlo je v PRG pres noc, takze dost casu nasrovnani pripadneho zpozdeni pri priletu.
Ja bych prestup 50 minut v AMS klidne dal.


S biometrickym pasem vystavenym v EU cloveka ani nezdrzi na schengenskych hranicich.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od bepo »

flyingblue píše:
OR píše:Pokud to neni v zime, neni moc duvodu, proc by rano KLM 6.35 melo byt z Prahy zpozdene. Z Prahy neleti nic touhle dobou a v AMS je to jeste pred spickou, letadlo je v PRG pres noc, takze dost casu nasrovnani pripadneho zpozdeni pri priletu.
Ja bych prestup 50 minut v AMS klidne dal.


S biometrickym pasem vystavenym v EU cloveka ani nezdrzi na schengenskych hranicich.

To by som si nebol istý, v polke marca boli všetky priechody pre biometrické pasy v AMS zatvorené a išlo sa cez ľudské kontroly a fronty tam boli teda poriadne ale majú to ako-tak zvládnuté a zamestnanci letiska pravidelne vyvolávajú čísla letov ktoré nestíhajú a berú ich dopredu. Ja som z HAV do VIE tiež mal mať 50 min ale radšej som zvolil ďalší let, predsa len je to rozľahlé letisko a dosť sa tam človek našlape.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak nejlépe do San Diega?

Příspěvek od flyingblue »

bepo píše:
flyingblue píše:
OR píše:Pokud to neni v zime, neni moc duvodu, proc by rano KLM 6.35 melo byt z Prahy zpozdene. Z Prahy neleti nic touhle dobou a v AMS je to jeste pred spickou, letadlo je v PRG pres noc, takze dost casu nasrovnani pripadneho zpozdeni pri priletu.
Ja bych prestup 50 minut v AMS klidne dal.


S biometrickym pasem vystavenym v EU cloveka ani nezdrzi na schengenskych hranicich.

To by som si nebol istý, v polke marca boli všetky priechody pre biometrické pasy v AMS zatvorené a išlo sa cez ľudské kontroly a fronty tam boli teda poriadne ale majú to ako-tak zvládnuté a zamestnanci letiska pravidelne vyvolávajú čísla letov ktoré nestíhajú a berú ich dopredu. Ja som z HAV do VIE tiež mal mať 50 min ale radšej som zvolil ďalší let, predsa len je to rozľahlé letisko a dosť sa tam človek našlape.


ja sel letos podvakrat (naposledy zacatkem dubna) a bylo to otevreny


Odpovědět