Učebnice o letectví

Odpovědět
Lucyy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 07. 2016, 13:14
Stav: Offline

Učebnice o letectví

Příspěvek od Lucyy »

Dobrý den,
doporučíte mi někdo dobrou knížku o letectví ?
Ráda bych poznala, jak funguje letecká doprava, provoz na letišti, komunikace,
bezpečnost... Ne vyloženě historie. Knížka může být i odbornějšího rázu. Děkuji :)


easydrink
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 27. 04. 2014, 11:27
Stav: Offline

Re: Učebnice o letectví

Příspěvek od easydrink »

Já myslím, že tyhle informace se dají docela dobře najít i na internetu. Ale pokud opravdu chceš učebnice, pak by možná stálo za to podívat se na stránky ČVÚT (zřejmě fakulta dopravní), kde je obor zabývající se řízením letecké dopravy. Nebo je možné si najít nějaká fóra, kam píšou studenti (např. vejška.cz) a poptat se studentů přímo. Obdobný obor je i na vysoké škole obchodní v Praze, takže je možno hledat i tam.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Učebnice o letectví

Příspěvek od micaello »

Kdysi, ještě před mým prvním letem vůbec, jsem dostal tuto knihu: J. Evans - Jak létají dopravní letadla
https://www.kosmas.cz/knihy/204959/jak- ... i-letadla/

Myslím si, že pro laika naprosto skvěle popsáno, jak co funguje, od samotných procedur na letišti, breefingů, předstartovní přípravu, start, let, přistání atd., k tomu krásně vysvětleno, laicky pomocí základních fyzických principů, jak vůbec letadlo funguje a co mu umožňuje létat, jak a čím se ovládá atd.

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Učebnice o letectví

Příspěvek od lukaskr »

Letové postupy a provoz letadel - Vladimír Soldán

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Učebnice o letectví

Příspěvek od happyna »

Zajdi si do Spaleny na VŠO do knihovny. Zda se mi, ze knizky snad pujcovali i cizim..
Ja mam mozna jeste ze skoly nejaky knizky doma.


mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Učebnice o letectví

Příspěvek od mbsvobodova »

V učebnicích se nevyznám, ale vyhledávám většinou literaturu, která je pro mě, laika srozumitelná, ale zase se něco dozvím a není to úplně pro pitomce. =D Čtu většinou v angličtině a tím se člověku i dost rozšíří množství dostupné literatury. Co mám za sebou a můžu doporučit je:
Patrick Smith: Cockpit Confidential (www.askthepilot.com). Různé informace ze všech koutů letectví formou otázek a odpovědí.
David Soucie: Safer Skies. Kombinace osobního příběhu kariéry autora a bezpečnosti v letectví.
Momentálně mám rozečtené Skygods od Roberta Gandta, což je příběh Pan Am - zatím se líbí. =)


Odpovědět