Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Night fly »

Roiman4 píše:Jsem rad, ze nekteri by zabijeli za hodinove zpozdeni kvuli kufru, ale kdyz v tu dobu je malo lidi na handlingu a prileti to s hodinovou sekerou, tak se hold nestiha, kdyz prileti k tomu dalsi letadla... opravdu, nekteri by to snad chteli na zlatem podnose...


Vcera kolem 11:00 se na T2 sletlo snad 10 letu TVS, vsechny zhruba nacas. Tohle jde ciste za spatnou koordinaci prace handlingu, ze se na to nedokazou pripravit.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Globik »

zbozivulekral píše:
hafi píše:Btw co se stane s kufrem, který tam krouží a nikdo si ho nepřevezme? Někdo ho odnese do nějakých ztrát&nálezů? To bych se na to možná radši vykašlal, nechal kufry kuframa a dojel si tam pro ně druhý den...


Krouží tam tak 20 minut a pak pro to jdou z reklamací zavazadel. Zjistí pak, jestli to není nějaký zpožděný kufr a pokud ano, naloží ho a odvezou majiteli.

A pokud to není zpožděný kufr?

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Lemon »

marthym píše:Mně s prckem vadí i to, když má autobus zpoždění pět minut :D Zvláště takhle na noc je to naprd¨- ale pokud v pohodě usnuly, tak palec nahoru, naše nezná spaní vsedě. A vlastně i proto jsem se ptal (a proto jsem taky radši kupil dražší letenky). Tohle bych do sebe kdysi vážně neřekl (přespávání na letišti je vážně minulost)

Naše taky ne, cestou zpět jsem zvednul obě područky a nějak jsem je tam přes sebe naskládal naležato... :biggrin: Akorát jsem je musel cestou asi desektrát přearanžovat, protože jednomu vždycky padala noha ze sedadla... A do binu jsem nic nedával kvůli tomu, že v batohu pod nohama jsem měl připravené dvě menší dečky a dva tenké polštářky... 8)

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Roiman4 »

Night fly píše:
Roiman4 píše:Jsem rad, ze nekteri by zabijeli za hodinove zpozdeni kvuli kufru, ale kdyz v tu dobu je malo lidi na handlingu a prileti to s hodinovou sekerou, tak se hold nestiha, kdyz prileti k tomu dalsi letadla... opravdu, nekteri by to snad chteli na zlatem podnose...


Vcera kolem 11:00 se na T2 sletlo snad 10 letu TVS, vsechny zhruba nacas. Tohle jde ciste za spatnou koordinaci prace handlingu, ze se na to nedokazou pripravit.


Pres den je tam uplne jiny pocet lidi nez na nocni. Ale nadavat umi kazdy...

MeKE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 13. 02. 2018, 19:35
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od MeKE »

Night fly píše:-celkove se cesta tam vyrovnala drivejsim zkusenostem s FR, EZY apod., vydrzet to slo. Akorat uz by se TVS mohl treba konecne posunout do 21.stoleti, zavest OLCI a na letisti uz mit jen baggage drop-off.


QS OLCI má. Na letoch, ktoré sú ako "pravidelné" (približne chápte ako QS1xxx a z Prahy) online ch-in funguje nejaký deň pred. Problém je, že väčšine cestujúcich od cestoviek sa nedávajú bežné letenky, takže sa odbaviť nemôžu. Napr. na letoch smer PMI a AGP je bežné, že je veľa ľudí už odbavených. Ako Bag Drop funguje tuším 239.

Night fly píše:Vcera kolem 11:00 se na T2 sletlo snad 10 letu TVS, vsechny zhruba nacas. Tohle jde ciste za spatnou koordinaci prace handlingu, ze se na to nedokazou pripravit.


S tým handlingom je to podobne ako s veľkým množstvom podobných zamestnaní v Prahe. Nie sú ľudia na pokrytie bežnej prevádzky. Ak si dobre pamätám tak Norwegian robí rovnako Menzies a do nedávna fungovali na každý let 2 prepážky. Check-in sa niekedy zatváral 30 minút pred odletom. Vo Vilniuse na DY chodia 4 ľuda. Kamarátka, ktorá tam pracuje bola v šoku, keď som sa jej zmienil o 2 prepážkach v Prahe.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Night fly »

Roiman4 píše:
Night fly píše:
Roiman4 píše:Jsem rad, ze nekteri by zabijeli za hodinove zpozdeni kvuli kufru, ale kdyz v tu dobu je malo lidi na handlingu a prileti to s hodinovou sekerou, tak se hold nestiha, kdyz prileti k tomu dalsi letadla... opravdu, nekteri by to snad chteli na zlatem podnose...


Vcera kolem 11:00 se na T2 sletlo snad 10 letu TVS, vsechny zhruba nacas. Tohle jde ciste za spatnou koordinaci prace handlingu, ze se na to nedokazou pripravit.


Pres den je tam uplne jiny pocet lidi nez na nocni. Ale nadavat umi kazdy...


Ja ale nemluvim o situaci kolegy Lemona, kdy uprostred noci prileti zpozdeny let, tam je nejaka prodleva vzhledem k dobe a nizkemu poctu lidi na nocni jeste pochopitelna. Ja mluvim o situaci, kdy uprostred dne planovane prileti vetsi mnozstvi letu a handling to stejne nezvlada.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Night fly »

MeKE píše:
Night fly píše:-celkove se cesta tam vyrovnala drivejsim zkusenostem s FR, EZY apod., vydrzet to slo. Akorat uz by se TVS mohl treba konecne posunout do 21.stoleti, zavest OLCI a na letisti uz mit jen baggage drop-off.


QS OLCI má. Na letoch, ktoré sú ako "pravidelné" (približne chápte ako QS1xxx a z Prahy) online ch-in funguje nejaký deň pred. Problém je, že väčšine cestujúcich od cestoviek sa nedávajú bežné letenky, takže sa odbaviť nemôžu. Napr. na letoch smer PMI a AGP je bežné, že je veľa ľudí už odbavených. Ako Bag Drop funguje tuším 239.


Tohle vim, na druhou stranu to taky bylo zavedeno teprve nedavno (2 roky?), a uprimne, je fakt takovy problem udelat integraci systemu tak, aby byl OLCI alespon z domaci zakladny dostupny vsem bez ohledu na to, jakym zpusobem se k letence dostali :?: Napr. v Australii jsem videl uz i self-sevice bag drop, tam clovek na letisti uz prakticky do kontaktu s prepazkou neprisel.

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Beerbar »

pro self-sevice bag drop nemušíš až do austrálie, už nějakou dobu funguje ve VIE

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od JackBrno »

Night fly píše:Tohle vim, na druhou stranu to taky bylo zavedeno teprve nedavno (2 roky?), a uprimne, je fakt takovy problem udelat integraci systemu tak, aby byl OLCI alespon z domaci zakladny dostupny vsem bez ohledu na to, jakym zpusobem se k letence dostali :?: Napr. v Australii jsem videl uz i self-sevice bag drop, tam clovek na letisti uz prakticky do kontaktu s prepazkou neprisel.

Tady mají máslo na hlavě cestovky, je úplně běžné, že letenky dávají cesťákům zástupci CK až na letišti před odletem. A upřímně, když člověk vidí skladbu lidí letištích s CK, těžko by mohl očekávat, že alespoň 50% bude schopno se odbavit z domu on-line :)

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od bureaucrat »

Self-service bag drop je minimálně pět let i na LHR.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Globik »

Air Berlin také neměl pro cestovkove koupaky OLCI a pritom klasickou pravěkou letenku jsme měli doma hodně dlouho před odletem. Takže cestovky za to asi nemůžou.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Fabo »

Zalezi...

U EK letenky od Corendonu (cestovky, ne aerolinek) jsem to mel tak nejak naopak.

Letenku jsem od CK doanou nemel, ani jsem si ji nevyzved na letisti. Ani mi ji nebyli schopni vydat na pozadani (chtel jsem zkusit co by stal upgrade).
Dle vseho mela CK nejakou "skupinovku" na kterou zadavali jmena k EK az kratce pred odletem.

Tedy na odlet z AMS jsem musel chte nechte na normalni odbaveni. Nicmene na palubce bylo cislo ETKT s kterym se mi pak uz povedlo dostat do online systemu EK, a na let z CMB jsem udelal OLCI


Odpovědět