(Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, MD11, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Status: Offline

(Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod martinlingan » 25. 08. 2017, 18:53

Jako každý jiný, tak i já jednou za čas navštěvuji mé prarodiče. Jedni bydlí v krásném rodinném domku v Jižních Čechách, všude samá příroda a klid, s těmi se vídám velmi často, za což jsem moc rád. S druhými prarodiči se zas tak často nevídám, důvod je prostý, bydlí od Prahy nějakých 11 tisíc kilometrů, v srdci Jižní Ameriky, Peru, odkud pochází můj taťka.
Prvotním hnacím motorem do tohoto výletu byly nesmírně vstřícné ceny letenek, kdy zpátečka z Amsterdamu do Limy vycházela na nějakých 6700 Kč, po krátké konzultaci s dalšími členy rodiny jsme nakonec zakoupili letenky pro moje rodiče, sestru, babičku a mě na termín 15.11. - 2.12. Já jsem bohužel musel letět domů o týden dřív, zážitků bylo přesto požehnaně.

15.11. 2016, 6:30
PRG-AMS
KL1350, E 190

Mrazivé úterní ráno. Normálně by mě to optimismem nenaplňovalo, jelikož zimu bytostně nesnáším, ale program byl jasný, takže nebylo co řešit. Fronta na check-inu se neskutečně vlelka, a tak nám po všech možných kontrolách nezbyl čas skoro na nic, než rychlou snídani a následný svižný přesun ke gatu.
První ranní let do země tulipánů byl naprosto plný, kabina v konfiguraci 2-2 na mě udělala celkem příjemný dojem. Krátce po startu začal servis, který zahrnoval nápoje, jak studené, tak teplé, a malou krabičku, která obsahovala sendvič a malý kelímek s vodou. Let uběhl velmi rychle, a tak jsme okolo osmé hodiny hladce dosedli na jednu z drah na letiští Schiphol. Pojížděli jsme celkem dlouho, dokud jsme nedorazili na plochu, kde stálo snad dalších 20 Embraerů a dalších několik Fokkerů 70, jejichž služba u KLM se chýlí ke konci. Po převozu busem do letištní haly a vyzvednutí zavazadel přišel na řadu opět check-in, tentorkáte u British Airways. Ten proběhl naprosto v pořádku, zbývalo už jen přečkat nějakých 6 hodin do odletu do Londýna.

IMG_0732.jpg
Rozbřesk nad Evropou


15.11. 2016, 14:45
AMS - LGW
BA2761, A320-200

Po 5 hodinách strávených v salonku v non-schengen části jsme nastoupili do Airbusu A320 a vydali se na další část dlouhé cesty. K tomuto letu bohužel nemám, co bych napsal, protože ihned po usednutí na sedadlo jsem usnul a probudil jsem se až těsně před přistáním, což, jak sleduju, bývá poslední dobou moje klasika, alespoň co se kratších letů týče.
V Londýně jsme měli na přestup celou noc, a tak jsme se ubytovali v Premier Innu, který byl hned vedle budovy severního terminálu letiště Gatwick.
Večer jsme se jeli na pár okamžiků podívat do centra Londýna, prohlédli si Westminster, London Tower, St. Paul’s Cathedral a dali si večeři v řetězci Itsu.

IMG_0741.jpg
Malej chlupatej embraér se zobákem


16.11. 2016, 10:15
LGW - LIM
BA2239, B777-200

Druhý den ráno jsme se po vynikající snídani odebrali na severní terminál a protože jsme již měli z předchozího dne odbavená zavazadla a vytištěné palubní vstupenky, šli jsme rovnou na bezpečnostní kontrolu. Co se týče letiště samotného, myslím si, že by si zasloužilo trochu renovace, přeci jen nepůsobí úplně svěžím dojmem.
Než jsme se nadáli, už jsme nastupovali do letadla, které už má bezpochyby něco odslouženo. Tady bylo celkem vidět, že až na výjimky na Gatwicku najdete od British Airways letadla, u kterých se nepočítá s žádnou inovací kabin. Týká se to jak malých, tak i velkých strojů. Na druhou stranu musím uznat, že starší sedačky byly velmi pohodlné, takže prvotní šok ze zastaralé kabiny a miniaturní obrazovky od IFE byl částečně fuč.
Asi vám nemusím nijak dlouze vysvětlovat, jak “zábavné” jsou lety přes Atlantik. Bylo tedy velké oživení, když jsem spatřil pobřeží Venezuely. Jak jsme se blížili víc a víc k Peru, byly k vidění překrásné scenérie, všechno to vyvrcholilo přeletem And a závěrečným přiblížením podél pobřeží Pacifiku. Zhruba v půl šesté jsme přistáli na letišti Jorge Chavéze, které je velmi moderní a v žebříčcích, které hodnotí letiště v celé Latinské Americe, se umisťuje pravidlně mezi prvními. S tím, jak také roste turistický ruch v Peru, roste i letový provoz, a tak je, stejně jako v Praze, plánovaná v Limě výstavba paralelní dráhy.
Po imigrační kontrole a vyzveduntí zavazadel nás čekal uvítací výbor ve složení babička, děda a dvě tety. Poté jsme se přesunuli do našeho ubytování v srdci Limy.
IMG_0770.jpg
Gatwick
IMG_0764.jpg
Boarding
IMG_0776.jpg
G-YMMB
IMG_0780.jpg
Kabina 777
IMG_0849.jpg
Amazonka
IMG_0878.jpg
Andy
IMG_0918.jpg
Přelet And
IMG_0956.jpg
Aeropuerto Jorge ChávezPrvní den v Limě měl jasně daný program, v plánu bylo vidět to hlavní, co Lima nabízí. Jako první jsme navštívili Museo Larco, což je krásné muzeum, které vypráví o historii kultur, které v průběhu staletí v Peru byly. Další byla Plaza de Armas, hlavní náměstí v Limě, kde zároveň stojí prezidentský palác. A třetí zastávkou byla čtvrť Barranco, což je bohémská část Limy, která je plná malebných domků, kostelů a všeho možného. Druhý den jsme také navštivili moderní čtvrť Miraflores, která se pyšní vysokými budovami a takovým “americkým” stylem.

IMG_1103.jpg
Barranco
IMG_1043.jpg
Plaza de San Martín, Lima
IMG_1078.jpg
Pobřeží v Limě
IMG_0999.jpg
Plaza de Armas
IMG_1075.jpg
Minibanány
IMG_1100.jpg
Barranco
IMG_1093.jpg
Gastroporno
IMG_1073.jpg
Nápaditá ochrana před zloději
IMG_0970.jpg
Ulice, kde jsme byli ubytováni
IMG_0978.jpg
Sancochado
IMG_1027.jpg
Katedrála na Plaza de Armas


19.11. 2016, 7:25
LIM - PIU
LA2312, A320-200


Po dvou dnech aklimatizace v hlavním městě byla na řadě taky malá porce relaxu. Zamířili jsme od Limy na sever, do města zvaného Piura. Let byl s hlavním dopravcem celého makroregionu, Latam Airlines. Přesto byla spousta letadel tohoto dopravce v barvách předchozí společnosti Lan. Poté došlo ke sloučení s brazilským Tam a vznikl velký hráč na poli jihoamerické letecké obchodní dopravy, Latam.
Let samotný trval zhruba hodinu a půl, během něho nám byl poskytnutý nápojový servis a malý snack v podobě místních krekrů nebo pražené kukuřice.
Příletová hala v Piuře je opravdu malinkatá, obsloužená jediným pásem na zavazadla a ihned po jeho odebrání vám stačí udělat tak šest kroků a jste venku. Tam na nás už čekal řidič, který nás odvezl do vesničky, která se jmenuje Vichayito. Je to od Piury nějaké dvě hodiny cesty na sever k rovníku.

IMG_1158.jpg
Servis na lince LIM - PIU
IMG_1168.jpg
Příletová hala v Piuře
IMG_1161.jpg
Peruvian


Po příjezdu jsme se ubytovali v malém, ale krásném resortu Vichayito Bungalows y Carpas. Již samotný název naznačuje, že máte možnost bydlet buď v bungalovu, nebo v perfektně vybaveném a bytelném stanu. Pro nás platila možnost první. Pokud byste měli cestu do Peru a měli jste pár dní k dobru a chtěli se vykoupat v Tichém oceánu, určitě neváhejte a do Vichayita vyražte. Odměnou vám bude krásná pláž, kterou budete mít jen a jen pro sebe, kvalitní služby v přátelském prostředí a vynikající kuchyně. Napsal bych, že vás čeká pannenská příroda, ale těch pár stromků v záplavě písešných dun mi to nedovolí. Opodál je vesnice, nebo městečko, chcete-li, jménem Máncora. Tam jsem se kdysi dávno (před 15 lety) učil jezdit na surfu, podmínky jsou na to víc než dobré. Je to ale daleko turističtější místo, takže pokud hledáte odpočinek a klid, Máncora nebude to pravé ořechové.
Co se týče počasí, bylo sice teplo, ale na pláži dost větrno a místama velké vlny. Prý to bylo kvůli zemětřesení, které se událo v Japonsku a bylo tu cítit.IMG_1191.jpg
Peruánská klasika
IMG_1239.jpg
Pláž ve Vichayitu
IMG_1275.jpg
Západ slunce u rovníku
IMG_1365.jpg
Ají de gallina
IMG_1367.jpg
Krámek s ovocem
IMG_1501.jpg
Divoký Pacifik
IMG_1349.jpg
Ráj na zemi
IMG_1333.jpg
Máncora
IMG_1214.jpg
Vichayito


22.11. 2016, 18:45
PIU - LIM
LA2309, A320-200


Po 4 dnech strávení ve víru těžké dřiny, kdy náplní každého dne bylo vyčerpávající válení na pláži a koupání, bylo na čase se vrátit zpět do Limy. Odbavení, bezpečnostní kontrola a celý let probíhaly naprosto standardně, a tak jsme krátce po osmé hodině večerní dosedli na dráhu letiště v peruánské metropoli. V tu chvíli mi došlo, že mi zbývá poslední den a pak tradá domů.

Rád bych vám napsal, že jsem poslední den v Limě trávil nějakým zvlášť zajímavým způsobem, ale asi pochopíte, že náplní celého dne bylo strávit co nejvíce času s příbuznými, které jsem tak dlouho neviděl.
Teď akorát koukám, že jsem se vůbec nezmínil o peruánské gastronimii, tak se to pokusím alespoň trochu napravit! Peruánská kuchyně je ovlivněná svojí polohou u moře, takže jsou zde k dostání různé druhy ryb a mořských plodů. Také tu najdete takové druhy ovoce a zeleniny, o kterých by se vám ani nezdálo. Dalším velkým tématem jsou brambory, těch se tu pěstuje několik tisíc druhů! Dále nejde nezmínit dva pro Peru tak typické nápoje jako jsou chicha morada, což je nápoj z fialové kukuřice a Inca kola, kterou jistě spousta z vás zná. Je to tradiční limonáda, má žlutou barvu a mně osobně chutná po žvýkačkách. V Peru je to pro mě nápoj číslo jedna! Co se týče piva, jsou zde hlavní dvě značky, a to Cusqueňa a Cristal.

24.11. 2016
LIM - MIA
AA1158, B757-200

Je čtvrteční brzké ráno a všichni jedeme na letiště. Já mířím přes krkolomný routing LIM - MIA - LHR - AMS - PRG domů, ostatní letí do Cuzca zjistit, jestli Machu Picchu pořád stojí na svém místě.
Po zdlouhavém boardingu jsem se usadil v zadní části letadla u okna, 757 v barvách American Airlines vypadá velmi elegantně, což zevnitř trochu kazí design sedaček, který vám navozuje pocit, jakoby letadlo bylo o 10 let starší než ve skutečnosti je. Každopádně proběhl na šestihodinovém letu dvakrát servis, v prvním případě se jednalo o vaječnou omeletu, ve druhém to byla krabička s obloženou houskou, dezertem a vodou. Při přeletu Karibiku se několikrát naskytla krásná podívaná. Standardní přiblížení, párkrát zacloumání letadlem, prásk a jsme v Miami!
Byla to moje první “návštěva” Spojedných Států, a tak jsem s trochou nervozity očekával, jak bude probíhat pohovor s imigračním úředníkem. Čekání ve froně jsem si elegantně krátil sledováním na telefonu zápasu Sparty se Southamptonem, který se zrovna hrál.
Samotný pohovor byl nad očekávání pohodový, po příchodu k přepážce se mě pán ne úplně světlé pleti zeptal “Whassup man, how are you doin’?” a v tomhle koloritu probíhal celý pohovor, než jsem dostal do pasu razítko. Zbývalo mi nějakých 2,5 hodiny do odletu, tak jsem si prošel svěže zařízený terminál a pak se usadil do jedné z restaurací a pořádně se najedl.

IMG_1399.jpg
Dreamliner v barvách LAN
IMG_1416.jpg
Už jsem viděl hezčí snídaně.. :-))
IMG_1426.jpg
Přelet Karibiku
IMG_1441.jpg
Elegance v podobě 757


24.11. 2016, 17:25
MIA - LHR
BA206, B747-400


Hodinu před odletem jsem už stepoval před gatem, kde se tvořila pěkná fronta. Nebylo pochyb, že bude “queen of the skies” nacpaná do posledního místa. Interiér byl stejný jako v triplsedmě cestou do Limy, některé kabiny už prošly renovací, tato zjevně ne. Jinak je 747 impozantní stroj, který nemá cenu asi více popisovat. Po startu se naskytl hezký pohled na Downtown a Miami Beach a několik okamžiků poté se začala podávat večeře. Na výběr bylo klasické “chicken” nebo “thanksgiving dinner”, samozřejmě jsem si vybral druhou možnost a nelitoval jsem. Spláchl jsem to červeným vínem a netrvalo dlouho a usnul jsem. Probudil jsem se až nad ránem, kdy jsme vyčkávali nad Londýnem. Provoz v tu dobu (před 7. hodinou ranní) byl opravdu neskutečný, při pojíždění po přistání jsem měl možnost sledovat, jak na tu samou runway neustále dosedali samí obři.
Po výstupu z letadla nastal úprk na pasovou a bezpečnostní kontrolu, abych stihl navazující let do Amsterdamu.IMG_1452.jpg
Všude samé AA25.11. 2016, 8:30
LHR - AMS
BA430, A320-200


Asi se nebudete divit, když vám sdělím, že jsem skoro celý let prospal. On na druhou stranu byl velmi krátký, a tak trochu obdivuju palubní personál, jak stihnul veškerý servis. Po přistání bylo třeba si vyzvednout zavazadla, znovu se odbavit na let do Prahy a pak vydržet asi 5 hodin do odletu do Prahy. Nakonec jsem se chvíli toulal po letišti a pak jsem se uvelebil v salónku v schengenské části, kde jsem čekal až do odletu.

25.11. 2016, 16:25
AMS - PRG
KL1357, E190

Poslední část mé cesty, musím říct, že ačkoliv mám cestování letadlem nadevše rád, už jsem se opravdu těšil, až budu konečně doma. Během celého letu se mi hlavou honily prazváštní myšlenky, přecijen vidíte část rodiny jednou za dlouhou dobu a teď znovu nevíte, kdy se opět shledáte.
Už za tmy jsme dosedli na dráhu 06 pražského letiště a já si konečně mohl říct: “Jsem doma!”

Původně jsem chtěl napsat, že se budu snažit, abych se do Peru mohl co nejdříve vrátit, ale nyní už můžu prozradit, že se tam za dva měsíce chystám znovu, tentokrát již na delší časový úsek, takže se s vámi jistojistě pokusím podělit o nové zážitky a poznatky.

Pokud jste dočetli až sem, tak vám děkuju a doufám, že jsou pro vás moje řádky alespoň něčím zajímavé a přínosné. Zároveň budu rád za všechny dotazy a připomínky!
Naposledy upravil(a) martinlingan dne 27. 08. 2017, 18:23, celkem upraveno 3 x.


CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod CheckFlyer » 25. 08. 2017, 23:16

Díky za parádní TR. Obdivuju, jak jste zvládnul tolik přestupů. A ještě k tomu přes atlantik s takovýma šlupkama. :lol: Nicméně, do Peru bych se rád určitě někdy podíval.

martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, MD11, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod martinlingan » 25. 08. 2017, 23:58

CheckFlyer píše:Díky za parádní TR. Obdivuju, jak jste zvládnul tolik přestupů. A ještě k tomu přes atlantik s takovýma šlupkama. :lol: Nicméně, do Peru bych se rád určitě někdy podíval.


Moc děkuju! No joo, cena je cena, za takovej peníz je třeba se trochu uskromnit. Ikdyž je fakt, že na konci už jsem toho měl plný brejle. :D
Peru je úžasná země, vřele doporučuju! :-)

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod CheckFlyer » 26. 08. 2017, 00:02

martinlingan píše:
CheckFlyer píše:Díky za parádní TR. Obdivuju, jak jste zvládnul tolik přestupů. A ještě k tomu přes atlantik s takovýma šlupkama. :lol: Nicméně, do Peru bych se rád určitě někdy podíval.


Moc děkuju! No joo, cena je cena, za takovej peníz je třeba se trochu uskromnit. Ikdyž je fakt, že na konci už jsem toho měl plný brejle. :D
Peru je úžasná země, vřele doporučuju! :-)


Jasně, to chápu. Není zač. :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2603
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod Fabo » 26. 08. 2017, 00:04

Rozepsal ses, ale dobry, hezky, jeste :D

To peruanske pobrezi vypada hezky, az mi je lito, ze se tam nejspis asi nikdy nepodivam.


martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, MD11, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod martinlingan » 26. 08. 2017, 00:17

Fabo píše:Rozepsal ses, ale dobry, hezky, jeste :D

To peruanske pobrezi vypada hezky, az mi je lito, ze se tam nejspis asi nikdy nepodivam.


Nějak mě to psaní chytlo, určitě co nevidět přidám další. :D
To pobřeží je opravdu hezký, zase ale musím říct, že ne všude. Na druhou stranu, co tak poslouchám, u Peru mají všichni zakódovaný Cuzco, Machu Picchu, Titicaca a Nazcu. Nikdo moc nemá šajna o tom, že je na severu parádní koupačka. :-) Ale... Karibik to ještě není.

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod miro776 » 26. 08. 2017, 00:46

Pekny trip report a fotky! 8) Ten prelet nad juznou amerikou aj tu B757 zavidim,
ja som ten error letel v seprembri 2016 v obratenom poradi, teda z AMS-LHR do Peru cez MIA (LAN B767) a z Limy priamo na LGW,ale to bol nocny odlet,teda take pohlady som nemal sancu vidiet.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2840
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod Night fly » 26. 08. 2017, 00:57

Pekny report, a zejmena ta cast u more :thumbup:

martinlingan píše:...nyní už můžu prozradit, že se tam za dva měsíce chystám znovu...


No jestli budes v Lime v první polovine rijna, dej vedet, zajdem na Pisco sour ;-)

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1091
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod Lkprak » 26. 08. 2017, 16:10

Děkuji za příjmné počtení. K těm videím se ještě vrátím a pořádně si je vychutnám.

michal4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod michal4 » 26. 08. 2017, 23:04

Díky za super počtení a inspiraci :ymapplause: Zrovna v půlce září tam jedu. Koupačku na severu už nestíhám, ale je v plánu se podívat, jestli Machu Picchu ještě stojí a zda nevypustili jezero Titicaca... :D

martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, MD11, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod martinlingan » 27. 08. 2017, 08:54

Night fly píše:Pekny report, a zejmena ta cast u more :thumbup:

martinlingan píše:...nyní už můžu prozradit, že se tam za dva měsíce chystám znovu...


No jestli budes v Lime v první polovine rijna, dej vedet, zajdem na Pisco sour ;-)


Bohužel tam budu až koncem října, navíc bychom museli zajít na něco jiného než Pisco, ochutnal jsem ho jednou a myslím, že to bylo i naposled. :D

martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, MD11, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod martinlingan » 27. 08. 2017, 09:01

miro776 píše:Pekny trip report a fotky! 8) Ten prelet nad juznou amerikou aj tu B757 zavidim,
ja som ten error letel v seprembri 2016 v obratenom poradi, teda z AMS-LHR do Peru cez MIA (LAN B767) a z Limy priamo na LGW,ale to bol nocny odlet,teda take pohlady som nemal sancu vidiet.


Děkuju! Ten přelet And byl fakt úžasnej. :thumbup: Taky jsem měl původně LIM-MIA letět s LAN 767, ale nakonec to bylo změněno za AA 757. Ale co jsem tak slyšel, tak 767 od LAN bylo příjemný překvapení, bylo to tak?

Děkuji za příjmné počtení. K těm videím se ještě vrátím a pořádně si je vychutnám.


To jsem rád. :-bd


Díky za super počtení a inspiraci :ymapplause: Zrovna v půlce září tam jedu. Koupačku na severu už nestíhám, ale je v plánu se podívat, jestli Machu Picchu ještě stojí a zda nevypustili jezero Titicaca... :D


Ono koupačka v září na severu, ačkoliv by zrovna tam u rovníku mělo být celoročně stejné počasí, by byla asi trochu brutální. :D
Teď zase hodně omezili vstupy turistů na MaPi, tak jsem zvědavej, jestli už to bude trochu organizovanější, teďka už můžeš prohlídku absolvovat jen s průvodcem. Vloni jsi mohl trajdat po ruinách sám, ale prý tam byl skoro až chaos, jak tam byly mraky lidí. :crazy:

michal4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod michal4 » 27. 08. 2017, 10:14

martinlingan píše:
miro776 píše:
Díky za super počtení a inspiraci :ymapplause: Zrovna v půlce září tam jedu. Koupačku na severu už nestíhám, ale je v plánu se podívat, jestli Machu Picchu ještě stojí a zda nevypustili jezero Titicaca... :D


Ono koupačka v září na severu, ačkoliv by zrovna tam u rovníku mělo být celoročně stejné počasí, by byla asi trochu brutální. :D
Teď zase hodně omezili vstupy turistů na MaPi, tak jsem zvědavej, jestli už to bude trochu organizovanější, teďka už můžeš prohlídku absolvovat jen s průvodcem. Vloni jsi mohl trajdat po ruinách sám, ale prý tam byl skoro až chaos, jak tam byly mraky lidí. :crazy:
Něco málo o to jsem četl. A jsem na to zvědavý. V červenci jsem o tom nemohl sehnat žádné bližší informace, jak to v reálu funguje.

Každopádně vstupenku (MP + Huayna Picchu) už mám koupenou půl roku dopředu přes oficiální stránky peruánské vlády. Na vstupence nemám nic takového napsaného. Jen otevírací doba je od 6 do 16. Zajímalo by mě, jak budou řešit vstupenky pod zakoupené pod starým systémem. Protože se mi nikdo ani nenamáhal zaslat informační e-mail. Jestli mě budou vyhazovat někdy v 13-14h budu slušně řečeno dost rozhladěný (však stála nějakých 60 USD na celý den).

Nedalo by se prosím sehnat info z místa / peruánských medií, jak to tam teď funguje? Klidně jen do SZ. Obzvlášť by mě zajímalo, jak tam jednají s lidmi, kteří mají lístky zakoupené podle starých pravidel (tento špek v novinách těžko najdu). Vždyť v tom lístku píšou, že můžu do areálu vstoupit kdykoliv do 16h, což jsou nějaké dvě hodiny po tom, co by mě měli vyhodit. A o průvodci ani slovo.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2840
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Status: Offline

Re: (Ne)normální rodinná sešlost, aneb za prarodiči přes půl světa

Příspěvekod Night fly » 27. 08. 2017, 12:33

martinlingan píše:Bohužel tam budu až koncem října, navíc bychom museli zajít na něco jiného než Pisco, ochutnal jsem ho jednou a myslím, že to bylo i naposled. :D


Tak to se tam mineme, ja tam budu do 15.10. A na pisco sour mam taky zajimavy vzpomínky, nicmene na trvaly zavrzeni to prece jen nebylo ;-)Zpět na “Trip reporty”


Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů