PRG-(BTS)-KSC

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od bureaucrat »

Tohle léto jsem se potřeboval dostat na daleký východ do Košic a jelikož se mi nechtělo cestováním ve vlaku strávit celou noc, rozhodl jsem se podívat, co nabízí ČSA. Čas odletu 17:35 je přímo ideální, člověk odpracuje co je třeba a pak se v klidu vydá na letiště. Přílet v 19:50 zas znamená, že krátce po osmé už sedí v hospodě v centru Košic. A to se za 2 tisíce vyplatí.


PRG- BTS (OK 966)
ATR 42-500 (OK-KFN)
LF: 90 %


V ten odletu byla odpoledne nad Prahou slušná bouře, chvíli jsem se i obával, jak si malinké ATR s takovým počasím pořadí. Představa boardingu z autobusu v dešti taky nebyla vůbec příjemná. Ale jak to už s letní bouří bývá, odezněla stejně rychle jako přišla a po páté bylo už zase hezké počasí.
Nástup v Praze probíhal klasicky od gatů na dolním podlaží a pak autobusem k odparkovaným ATR. Hned na začátku mě překvapila pestrost cestujících. Nechyběli business cestující, rodiny s dětmi (ale naštěstí žádní infanti), studenti, P2P i transferující pasažéři (dle c/s DL, AZ a myslím, že i KE).

Na letiště jsem přišel ve stejný čas jako korejská Královna nebes
Na letiště jsem přišel ve stejný čas jako korejská Královna nebes


Jelikož jsem měl nejlevnější tarif od ČSA, nemohl jsem si vybrat místo v letadle bez dalšího poplatku. Nicméně místenková loterie se na mě usmála a získal jsem sedadlo u okna, dokonce 11A, což je u ATR výborné pro rychlý výstup po přistání. Boarding probíhal svižně a z
Zajímavý byl poměrně vysoký počet cestujících, load factor byl kolem 90 %, napočítal jsem jenom 5 volných míst, z toho jedno bylo vedle mého.
Sedadlo v ATR je měkké a pohodlné, legroom není nic extra, pro člověka mé postavy však stačí.

Při 177cm je v ATR místo na nohy i slamák
Při 177cm je v ATR místo na nohy i slamák


Let probíhal hladce, umoudřené počasí umožnilo občas i zajímavý výhled. Hluk v ATR není nijak nesnesitelný a s puštěnou hudbou ve sluchátkách se to dá krásně vydržet. Posádka ČSA milá, profesionální a příjemná. K nim můžu říct skutečně jenom chválu. Po 50 minutách letu jsme přistáli v BTS.

Přelet na Brnem
Přelet na Brnem


Letiště BRQ
Letiště BRQ



BTS- KSC (OK 966)
ATR 42-500 (OK-KFN)
LF: 85 %


V Bratislavě značná část (víc než polovina) cestujících vystoupila a už jsem si myslel, že do Košic poletíme poloprázdní. Na letišti v BTS byl velký klid, kromě nás snad jenom jedno koupácké letadlo TVS a vládní letadla. Viděl jsem jak novou vládní letku, tak i tu starou, která se pár dnů po mém mezipřistání prý odebrala někam do muzea na poslední odpočinek.

Stará slovenská vládní letka
Stará slovenská vládní letka


Nová slovenská vládní letka
Nová slovenská vládní letka


Po chvilce však začali boardovat cestující z Bratislavy. Tady to byli zpravidla business cestující. Letadlo se zaplnilo téměř jako při odletu z PRG, i sedadlo vedle mě bylo pro druhou část letu obsazené.

Chlouba východoslovenského průmyslu - US Steel
Chlouba východoslovenského průmyslu - US Steel


Druhá část letu byla ještě kratší a po necelých padesáti minutách jsme přistáli na letišti v Košicích. Výhodu takhle malých letišť je, že doslova 5 minut od landingu je človek už před terminálem. Závěrem mohu říct, že jsem s tímhle spojením velice spokojený. Pokud bude příležitost, určitě i v budoucnu upřednostním letadlo před vlakem. Nevýhodou je, že v 17:35 se létá jenom Po, St a Pa. Pokud je ale obsazení konstantě takhle vysoké, jako jsem zažil já, myslím, že by byla šance na rozšíření i na další dny nebo na jiné slovenské letiště, třeba TAT.

Letiště Košice
Letiště Košice


Výstup z ATR
Výstup z ATR


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od Lkprak »

Moc pěkné! K odpolednímu kávě jak dělané :D

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od rXD »

Pekne, pekne. A CSA uz ciastocne aj splnilo tvoje prianie, a v utorok a stvrtok lietaju od zim.let.poriadku poobedne rotacie PRG-KSC cez BTS. Moj problem s tou linkou je, ze ak clovek prestupuje v PRG a pripadne este aj niekde inde, tak medzipristatie v BTS je uz prave ta mala dodatocna neprijemnost, ktora preklopi misky vah k inej volbe nez CSA (LOT, Austrian, Turkish, Budapest). Ale na point-to-point PRG-KSC je to akceptovatelne, a v PRG dnes uz prestupuje malokto, takze asi si v CSA zratali, ze takto im to vynasa viac.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od alesesl »

Diky za prijemny TR, kratky, ctivy a vse co bylo potreba rict bylo receno. Musim tuto linku nekdy vyzkouset, ikdyz v KSC jsem byl uz nekolikrat.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od prodejce »

legroom.JPG

.. tady jsem dumal chvíli nad tou fotkou, cože to čouhá v átéerku ze sedadla za kravinu... a pak mi to teprve došlo. Ty vole, to je klobouk! :o
A ty jsi v tom případě kloboučník, byrokrate! Jsi letecký cestující typu Hutchca bohemica a to živě na fóru airways.cz!! To tady ještě nebylo!!!

Myslím, že klidně můžeš požádat admina o změnu nicku, od teď si tě stejně budu pamatovat již jen jako Kloboučníka. :)

A taky by mě zajímalo, v jaké "restauraci v centru Košic" jsi seděl. Já si takový podnik nedokážu představit. Ale asi budu muset do Košic sám také někdy zavítat, abych si udělal vlastní představu. Zatím se orientuju jen podle fotek z internetu. Ostatně je to bývalá česká kolonie a já jsem tam ještě nikdy nebyl, to je taky ostuda.

Obrázek
Obrázek


bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od bureaucrat »

Děkuji všem za reakci a zvlášť prodejci za udělení této čestné přezdívky. Velice si toho vážím.
Dokonce je i velice pravděpodobné, že jsem měl i kostkovanou košili! Zatím jsem si ale u letištního personálu nevšiml žádné alergické reakce na mou osobu. Asi to fakt umí profesionálně skrýt. :-?
Co se týče té restaurace, zajímavý koncept (jak se dneska módně říká) je Republika Východu.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od jencik »

Tak Republika Vychodu je dost turisticky podnik, urcite su aj lepsie a nedaleko. Pre pripadnych dobrodruhov je nutne dodat, ze vacsina bytoviek na Hrebendovej uz je zburana, takze obrazky od prodejce nie su velmi aktualne, za exotikou treba do novej stvrte zvanej Maslickovo.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od Fabo »

V centre Kosic sa najde dost zaujimavejsich konceptov ako Republika Vychodu :D
Fotografiami od prodejce sa netreba riadit. Ta prva vobec nie je z Kosic, a ta druha sa nachadza mimo miest, kde by sa civilizovany clovek bezne vyskytoval. To je nieco ako odsuzovat Taj Mahal na zaklade indickych slumov. Alebo Prahu na zaklade Brna.

Co sa tyka reakcii na klobuk, v Prahe su na to asi zvyknuti, a na Slovensku sa druh Hutchca nevyskytuje, takze nie je dovod aby bol personal znepokojeny.

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od bureaucrat »

rXD píše: A CSA uz ciastocne aj splnilo tvoje prianie, a v utorok a stvrtok lietaju od zim.let.poriadku poobedne rotacie PRG-KSC cez BTS.

Asi hledám špatně, ale v rezervační systému ČSA na leden lety do KSC v 17:35 pořád vidím jenom v Po, St a Pa.

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od rXD »

bureaucrat píše:Asi hledám špatně, ale v rezervační systému ČSA na leden lety do KSC v 17:35 pořád vidím jenom v Po, St a Pa.


Poobednou rotaciou mam na mysli tu s preletom v KSC 14:05 - 14:25. Ta byvala doteraz priamo PRG-KSC-PRG, ale aktualne je cez BTS, minimalne na zimu.

jorge
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 15. 08. 2007, 22:01
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od jorge »

Do Kosic jsem v posledni dobe nekolikrat letel a musim rict, ze naprosta vetsina letu byla skoro nebo uplne vyprodana. BTS-KSC byva plne prakticky vzdy, pro mne trochu prekvapive tu linku zacalo vyuzivat i relativne dost lidi mezi PRG-BTS. (Kdyz to pred par lety zacalo letat, tak PRG-BTS letaly jednotky cestujicich)
Bohuzel pro CSA jejich revenue management funguje trochu “zvlastne”, takze nebyva vyjimkou, ze tyden dopredu letenku nesezenete (at mate kartu jakoukoliv) a musite bud s OS pres Viden nebo pendolinem.

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od krakra »

Jó Košice, to je krásná lokolita, konkrétně sídliště Luník
2589129_.jpg

2589127_.jpg

167405d3-dcdb-48db-8790-09fd4beb66db_image_5.jpg
97d6d93c0c_50591277_o2.jpg
97d6d93c0c_50591277_o2.jpg (69.75 KiB) Zobrazeno 9854 x

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od rXD »

jorge píše:Do Kosic jsem v posledni dobe nekolikrat letel a musim rict, ze naprosta vetsina letu byla skoro nebo uplne vyprodana. BTS-KSC byva plne prakticky vzdy, pro mne trochu prekvapive tu linku zacalo vyuzivat i relativne dost lidi mezi PRG-BTS. (Kdyz to pred par lety zacalo letat, tak PRG-BTS letaly jednotky cestujicich)
Bohuzel pro CSA jejich revenue management funguje trochu “zvlastne”, takze nebyva vyjimkou, ze tyden dopredu letenku nesezenete (at mate kartu jakoukoliv) a musite bud s OS pres Viden nebo pendolinem.


Este ostavaju dve rozumne moznosti: LOT cez WAW a Ryanair za 10EUR do BUD + shuttle bus (za 30EUR :-) ).

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od CheckFlyer »

Nechápu čím to je že na této lince nechtějí zvýšit frekvence. :D Aby se pak nestalo, že nastoupí třeba Ryanair/Wizz a ČSA bude mít po srandě.

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: PRG-(BTS)-KSC

Příspěvek od vladivostok »

CheckFlyer píše:Nechápu čím to je že na této lince nechtějí zvýšit frekvence. :D Aby se pak nestalo, že nastoupí třeba Ryanair/Wizz a ČSA bude mít po srandě.


Podľa mňa to bude tým že sa predáva na tejto linke najviac ten najlacnejší taríf tuším 69€ za jednosmernú letenku Ja keď som letel do Prahy pred rokom tak som kupoval letenku cez kiwi za 53€ Tak asi uprednostňujú linky kde dokážu predávať letenky za vyššie ceny...Inak ja som bol prekvapený dosť vysokým počtom transferovych pax ktorý ďalej pokračovali buď aeroflot do Moskvy alebo SAS do škandinávie


Odpovědět