Skok po Číně

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Pohlaví: muž
Status: Offline

Skok po Číně

Příspěvekod Brut » 07. 01. 2018, 09:27

Už je to nějakou dobu kdy jsem naposledy psal trip report, ale během mé celkem už pravidelné služebky do jižní Číny jsem letěl do – alespoň pro mě – celkem exotické destinace, že něco napíšu. Bude vice fotek než textu.

Bylo potřeba se během několika dní dostavit na jednání v Suzhou nedaleko Šanghaje a i přesto, že samotné Suzhou má něco kolem deseti milionů obyvatel, nemá samotné letiště. To obsluhuje pro celou oblast mezinárodní letiště ve Wuxi. Mezinárodní jen díky letům do Hong Kongu a Taipei. Pro mě bylo nejjednodušší letět z letiště v Shenzhenu a na této lince bylo možné vybírat mezi Shenzhen airlines, China Southern, China Eastern a jakýmisi Donghai Air. Díky časům jsem nakonec vybral Shenzhen Airlines, ale díky různým rušením letů jsem nakonec jednu cestu letěs s China Eastern. Aspoň můžu srorvanávat. Pojďme se tedy podívat.

SZX-WUX CZ3209
31.10.2017 18:15 - 20:06
China Southern A321 B-6657 44K

IMG_3482.JPG
Letiště SZX Shenzhen Bao’an International

IMG_3490.JPG
Celkem prostorný odbavovací terminál. Letiště odbaví během roku 42 mil. pasažérů a tím je šesté největší v Číně. Moc mezinárdoních letů ale nemá, brzo třeba přibude Praha

IMG_3491.JPG
Místa na sezení v terminálu je pomálu, tak je potřeba si pomoct

IMG_3493.JPG
Odlety čínsky

IMG_3492.JPG
a odlety nějakou normální řečí

IMG_3488.JPG
Odbavení přes kiosek samozřejmně nemožné pro neČíňana

IMG_3496.JPG
Jediná přepážka otevřená, fronta ale žádná

IMG_3499.JPG
Dnešní let CZ3209 do Wuxi

IMG_3501.JPG
Letiště je ve tvaru + s dlouhou chodbou od security do centrální části terminálu odkud vedou další 3 prsty

IMG_3502.JPG
Letiště působí velmi prostorně, což je v Číně hodně zvláštní pocit

IMG_3504.JPG
Boarding měl začít v 17:05 a v době příchodu na gate 72 (asi v 17:10) je již téměr kompletní

IMG_3505.JPG
Nástup autobusem, který nás zavezl našemu Airbusu A321

IMG_3509.JPG
Tímhle zítra zpět

IMG_3515.JPG
Příjezd ke schodům a nástup do nástupního mostu. V ledadle bylo překvapivě hodně neČíňanů. Aby ne, SZX i WUX jsou jedny z center čínského průmyslu.

IMG_3518.JPG
Překvapivě hodně místa na nohy a velmi pohodlné sedačky

IMG_3519.JPG
Bezpečnostní instrukce. Bohužel se mi to nepodařilo vyfotit, ale instrukce byly podávané v Americkém stylu, tj. Zkušený kapitán v letech vás ujištujě o bezpečnosti ze svého kokpitu

IMG_3521.JPG
Krátce po startu na sever

IMG_3525.JPG
Následovala okamžitá ostrá zatáčka vpravo směr Severo východ

IMG_3529.JPG
Celkem impresivní mapa letů, chvíli jsem naši trasu hledal

IMG_3531.JPG
Ale našel

IMG_3533.JPG
Během krátkého dvouhodinového letu se podávalo i teplé jídlo. Na výběr bylo Chicken Noodle a Pork Rice. Vybírám vepřové s rýží. Krabička obsahovala ještě housku, želé, jakýsi snack a ubrousek. K pití byly standardní nápoje včetně západních značek.

IMG_3545.JPG
Po otevření přišlo ale to, co jsem očekával

IMG_3546.JPG
Jelikož čínské jídlo obecně nemusím, tak jsem nic nesnědl. Ovšem řekl jsem si, že vše ochutnám. To jsem udělal a vytáhl vlastní zásoby.

IMG_3549.JPG
Po necelých dvou hodinách jsme se začali promotávat místím provozem směrem k letišti ve Wuxi

IMG_3552.JPG
Poslední ostrá vpravo a jdeme na přistání

IMG_3556.JPG
Po přistání jsme si to zaparkovali vedle China Eastern, výstup byl tentorát přes most přímo do terminálu. Během 10 minut od dosednutí jsem seděl v autě směrem do hotelu.

IMG_3558.JPG
Moje sedadlo po přistání

Hodnocení: Na Evropské poměry mi to přišlo celkem slušný let. Pohodlná sedadla, velmi nadprůměrný servis. To, že mi nechutná čínské jídlo je můj problém. Pro Číňana výborný.

WUX – SXZ ZH9810
1.11.2017 20:03 - 22:12
Shenzhen Airlines Boeing 737-800 B-5411 25A

Jednání proběhla podle plánu a já mohl vyrazit na cestu zpět. Tentokrát s Shenzhen Airlines.

IMG_3606.JPG
Příjezd k vnitrostátnímu terminálu

IMG_3618.JPG
Odbavovací hala vnitrostátního terminálu

IMG_3612.JPG
Společné přepážky Shenzhen Airlines a Air China

IMG_3616.JPG
Dnešní let ZH9810 do Shenzhenu (nebo Šen-Čenu)

IMG_3620.JPG
Neveřejná část terminálu, západních obchody zde už vymizely.

IMG_3624.JPG
Až na jeden, který bude sloužit jako místo k večeři

IMG_3623.JPG
Můj Gate 20 zhruba 2 hodiny před odletem

IMG_3627.JPG
Když se vracím, boarding už je v plném proudu

IMG_3628.JPG
Jediná fotka našeho Boeingu 737-800 před odletem.

IMG_3630.JPG
Uvítání na palubě v čínském stylu

IMG_3633.JPG
Sedadla podobná těm v China Southern

IMG_3634.JPG
Místa na nohy o poznání méně

IMG_3636.JPG
Kolega na vedlejší stojánce

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Re: Skok po Číně

Příspěvekod Brut » 07. 01. 2018, 09:28

IMG_3637.JPG
Nápadité bezpečnostní instrukce podávané dětmi

IMG_3642.JPG
Centrum Suzhou těstě po startu

IMG_3643.JPG
I na tomto letu bylo podáváno občerstvení, tentokrát bez teplého chodu

IMG_3645.JPG
Krabička obsahovala několik čínských snacku a zelenou mandarinku. Zase jsem všechno ochutnal a poté vrátil.

IMG_3646.JPG
Na přiblížení do SZX neprve přelétáváme centrum Guangzhou, kde je krásně vidět finanční centru, včetně jedné z největších budov na světě. Na fotce není uplně rozpoznatelná.

IMG_3653.JPG
Přiblížení pokračoval klesáním přes deltu řeky směrem do Hong Kongu a levotočivou zatáčkou. Letiště v Číně nejsou vůbec osvětlená a nejsou tak za tmy rozpoznatelná. Na fotce je SZX, které jsem poznal díky tvaru terminálu.

IMG_3654.JPG
přílet o 50 mínut příve, ale poté jsme 20 minut taxovali k hangáru abychom poté ještě jeli zpět autobusem ještě delší dobu.

IMG_3655.JPG
Náš Boeing 737-800 nocuje u hangáru Shenzhen airlines na druhé straně letiště

IMG_3664.JPG
Dostat se ven už pak byla otázka minut a už jen hodinu a byl jsem v posteli. Honem spát, další den mě čekala cesta do Guangzhou a následně let z Hong Kongu zpět do Evropy.

Hodnocení: Opět standardní let, sedadla byla pohodlná a servis adekvátní. Evropan si musí přinést svoje tak jako tak.

Srovnání: Jak CZ tak ZH letěli načas, což jsem měl nejspíš štěstí. Servis byl v CZ o poznání lepši, ale u ZH pořád na vyšší úrovni než např. v Evropě. Pokud bych si měl znova vybírat, tak jako číňan bych zvolil CZ, jako nečíňan bych zvolil podle časů. Pak je zde faktor salonků a aliancí. CZ je Skyteam a ZH je ve Star Alliance. Jelikož je ale moje aliance One World, tak jsem neměl nárok na žádný salonek a míle nakonec nekreditoval nikam.

Doufám, že se trip report líbil a alespoň trochu obohatil zdejší fórum

alesesl
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Kontaktovat uživatele:

Re: Skok po Číně

Příspěvekod alesesl » 07. 01. 2018, 10:16

Diky za fajn TR a priblizeni trosku netradicnich letist na tomto foru. Jinak ten interier Shenzen Airlines mi prijde znacne osuntely a nevim jestli tato aerolinka moc dobre reprenzetuje Star Alliance.

Zpět na “Trip reporty”