Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:Btw. Hawaiian Airlines zrušili lety mezi Honolulu a Sapporem až do poloviny července. Docela bych chtěl vidět do myšlení těch, kdo o tom rozhodli. Mezinárodní linky, které pozastavili, jsou většinou do konce dubna nebo května, toto je výjimka.

Hokkaido je na tom najhorsie z celeho Japonska momentalne. Iny mozny dovod netusim.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Příspěvek od Globik »

Po dvou letech odložení mi snad konečně v lednu vyjde cesta na Hokkaido, plus k tomu přidávám další destinace od Hirošimy po Tokio, celkem budu v Japonsku 3 týdny.
Tak se znovu prokousávám tímto vynikajícím TR.
Nemíním si půjčovat auto, vše chci absolvovat vlaky. Budu spát dvě noci v Hakodate a pak sedm nocí v Sapporu. Budu tam částečně v době Sněhového festivalu, který chci samozřejmě také absolvovat.
Mám dva dotazy:
- Kde nejlépe se zastavit mezi Hakodate a Sapporem? Pojedu Limited Expressem.
- Kde nejlépe se zastavit v rámci jednodenního výletu ze Sappora do Wakkanai?
Díky

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Příspěvek od MEA »

z Hakodate do Sappora

- ak máš rád prírodu tak vulkanické jazero Tóya (Tóyako) v kaldere blízko rovnomennej stanice Tóya
- ak máš rád úchylný industriál tak jednoznačne mesto Tomakomai

cestou do Wakkanai

- neuvažoval si nad dlhším výletom ako denným? na Hokkaide idú vlaky navyše FEST pomaly
- podľa uváženia vystúp kdekoľvek medzi Asahikawou a Wakkanai podľa toho kde sa ti páčia scenérie
- a čo mesteo Abaširi-ši (tam tiež ide vlak) a povedzme more tam v okolí a sedlo Bihoro tóge
(mňa osobne Abaširi oslovilo viac ako Wakkanai)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Příspěvek od Globik »

MEA píše:
13. 12. 2023, 02:18
z Hakodate do Sappora
- ak máš rád prírodu tak vulkanické jazero Tóya (Tóyako) v kaldere blízko rovnomennej stanice Tóya
- ak máš rád úchylný industriál tak jednoznačne mesto Tomakomai
Mrknu na to
MEA píše:
13. 12. 2023, 02:18
cestou do Wakkanai
- podľa uváženia vystúp kdekoľvek medzi Asahikawou a Wakkanai podľa toho kde sa ti páčia scenérie
- a čo mesteo Abaširi-ši (tam tiež ide vlak) a povedzme more tam v okolí a sedlo Bihoro tóge
(mňa osobne Abaširi oslovilo viac ako Wakkanai)
Wakkanai je skoro o hodinu blíž a chci se tam podívat, protože nejseverní město Japonska a při štěstí uvidím Sachalin. Každopádně teď koukám, že četnost vlaků je taková, že nikde bez noclehu zastavit nemůžu.
MEA píše:
13. 12. 2023, 02:18
- neuvažoval si nad dlhším výletom ako denným? na Hokkaide idú vlaky navyše FEST pomaly
Jsem líný se zase stěhovat, jedu do Japonska na 3 týdny a bydlet budu celkem ve 4 hotelích a víc se stěhovat se mi nechce :)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Příspěvek od MEA »

"... líný se stěthovat..." hm, niekedy to za to stojí. to sme zjavne iný typ cestovateľov, ale to nevadí, každého baví niečo iné. áno, do wakkanai chodia preto, že je geograficky viac prominentné. predpokladám, že skočíš MHD-čkou na mys Noshappu, prpadne Sóya a kukneš vyhliadkovú vežu nad mestom, ale ak nejdeš na tie ostrovy rebun, riširi a tak, tak môže byť wakkanai celkom sklamanie vo veternej diere, kde toho zasa nejako veľa nie je. akože na deň dva v pohode ale nič extra. ak nebude výnimočné počasie, tak ten sachalin samozrejme nevidno, ale v zime býva číry luft tak možno hej...


zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Příspěvek od zennie »

Díky za komentáře, zrovna nedávno jsem myslel na to, že bych měl zimní Japonsko někdy zase zopakovat... :)

1. Jak už napsali ostatní, jezero Tōya je asi nejsnazší varianta - mám ho na konci reportu. Případně proč ne "pekelné údolí" Jigokudani (nedaleko Noboribetsu). Třetí varianta je nebrat přímý vlak, ale v Oshamambe to vzít lokálním vlakem severně přes hory, přes lyžařské středisko Niseko do Otaru. Otaru je poměrně populární město k návštěvě, i když musím říct, že osobně mě nějak moc nikdy nezaujalo. V Otaru se koná festival světel, který by mohl být hezký, ale až v únoru (https://www.japan-guide.com/e/e6706.html). Tak či tak, Otaru je snazší udělat jako denní výlet ze Sappora.

2. Taky už bylo řečeno. Po cestě toho fakt moc není a vlaky jezdí párkrát denně, takže někde vystoupit znamená tam prakticky nocovat. Touze kouknout na ostrovy kolem z kopce rozumím, ale jinak toho v samotném Wakkanai fakt moc není a asi bych osobně zamířil spíš někam jinam. Pokud to ale chceš opravdu stihnout za den, doporučoval bych zvážit aspoň jednu cestu letecky.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Stylově za koupáním k zamrzlému Ochotskému moři aneb Japonsko nejsou jen sakury a chrámy (NH First)

Příspěvek od Globik »

Do Otaru se samozřejmě plánuju podívat, festival světel ale bohužel začíná následující den po mém odletu.

Větrná díra, kde nic není, mi nevadí, mám rád místa, kde "nic" není :D

A dá se to na otočku zvládnout, pokud člověku nevadí, že se vrátí o půlnoci. Budu mít JR pass, tak se mi nechce vyhazovat za letadlo

Každopádně zatím díky, ještě se před cestou určitě ozvu :thumbup:


Odpovědět