Borec ze štatlu v Lufthansa first class

MarcosFT
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Status: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvekod MarcosFT » 21. 01. 2018, 22:53

jencik píše:2+2 ma v businesse po Europe TK, bohuzial je to pre vacsinu destinacii v Europe trochu od ruky. Co sa tyka dobry den, kozy ven, tak za tu cenu by som si osobne pripadal lacno, necelych 300e a xz virtualnych bodikov :crazy: Ale trip report fajn, je vidiet, ze si si to uzil a pobavila predpoved o zamku a opici :ymapplause:

Proč lacno? O tom to přeci je. Aerolinka nabízí stálým a tedy hodně platícím zákazníkům výhody. Tak proč je čas od času nevyužít? Když zaplatím 20 tisíc za letenku v Economy, mám si připadat a chovat se v Y jako nadčlověk? 2-2 ma i Aeroflot, Briti maji taky A321 konfigurovanou s lie flat....

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod jencik » 21. 01. 2018, 22:59

MarcosFT píše:
jencik píše:2+2 ma v businesse po Europe TK, bohuzial je to pre vacsinu destinacii v Europe trochu od ruky. Co sa tyka dobry den, kozy ven, tak za tu cenu by som si osobne pripadal lacno, necelych 300e a xz virtualnych bodikov :crazy: Ale trip report fajn, je vidiet, ze si si to uzil a pobavila predpoved o zamku a opici :ymapplause:

Proč lacno? O tom to přeci je. Aerolinka nabízí stálým a tedy hodně platícím zákazníkům výhody. Tak proč je čas od času nevyužít? Když zaplatím 20 tisíc za letenku v Economy, mám si připadat a chovat se v Y jako nadčlověk? 2-2 ma i Aeroflot, Briti maji taky A321 konfigurovanou s lie flat....

To bolo k prodejcovi a jeho prispevku a predstave 5* aerolinky s dobry den, kozy ven. Takto ako je to teraz mi to pride na urovni, pokial by mi tam zacala ukazovat letuska kozy, pripadal by som si ako v bordeli a to mi pripomenie mojich ruskych kolegov.

persona
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod persona » 22. 01. 2018, 11:31

Dojmy z 1. třídy super, s Plzní i Bláhovkou by se dalo značně polemizovat a pro prodejce mám pěknou recenzi na dokument o herci v ukázce, který - jak jistě všichni vědí - proslul ve svých snímcích velkou dramatičností podání a psychologickou drobnokresbou s výrazným zaměřením na (velký) detail a nuance partnerských vztahů.

Dokument jsem viděl tak způli - recenze slibuje více než divák dostane, ale některé obraty jsou téměř z letecké frazeologie.

https://www.hollywoodreporter.com/review/rocco-926205

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž

Příspěvekod Airbus380 » 22. 01. 2018, 14:55

Co si budeme povídat, je to paráda. Jako vždy čtivý report, Alan Arkin a jeho (ne)chtíč po trenkách a ponožkách mě pobavil :D

Jako popravdě, míle jsem nikdy tak úplně neřešil, celý život jdu jak slepice po flusu po nových a nových aerolinkách a letištích, ale uznávám, že občas to k něčemu asi bude :) I když nevim no, po cestě Fkem bych měl asi dost problém lítat jinak :D

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195

Příspěvekod LeeMer » 22. 01. 2018, 15:34

MarcosFT píše:
whiskey píše:To uz to fakt davaju dnes hocikomu, za A3 mile F, no toto :))
Pekny report. Teraz musis este 748 skusit, aby si si overil, ci som mal pravdu.
A 20k mil za 2 hodiny bez netu je super :-bd

Díky whiskey :D byla to fakt pecka..míle ještě připsány nejsou, tak uvidím, jak to nakonec celé dopadne..748 mám na FRA-IAD v červnu, ale hezky v Y :D :D

Aerolinky se někdy snaží a překvapí. Já jsem takto získal 20k mil do FB jenom za změněný let z PRG do AMS z KL na OK a posunutí odletu z PRG o 2,5 hodiny. Protože ale do finální destinace IST proběhl let normálně (stihl jsem navazující let), tak jsem nemohl žádat o kompenzaci jako takovou a uhrál to na snížený komfort na palubě = placené občerstvení na palubě ČSA :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 22. 01. 2018, 15:38

LeeMer píše:
MarcosFT píše:
whiskey píše:To uz to fakt davaju dnes hocikomu, za A3 mile F, no toto :))
Pekny report. Teraz musis este 748 skusit, aby si si overil, ci som mal pravdu.
A 20k mil za 2 hodiny bez netu je super :-bd

Díky whiskey :D byla to fakt pecka..míle ještě připsány nejsou, tak uvidím, jak to nakonec celé dopadne..748 mám na FRA-IAD v červnu, ale hezky v Y :D :D

Aerolinky se někdy snaží a překvapí. Já jsem takto získal 20k mil do FB jenom za změněný let z PRG do AMS z KL na OK a posunutí odletu z PRG o 2,5 hodiny. Protože ale do finální destinace IST proběhl let normálně (stihl jsem navazující let), tak jsem nemohl žádat o kompenzaci jako takovou a uhrál to na snížený komfort na palubě = placené občerstvení na palubě ČSA :D

A za tos dostal 20 tis. mil?
Doprdele, a ze ja mam porad stesti a 10 let se mi nestalo nic horsiho nez spozdeni do par desitek minut a jednou nestih kufr prestup... :D

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195

Příspěvekod LeeMer » 22. 01. 2018, 15:41

Fabo píše:
LeeMer píše:Aerolinky se někdy snaží a překvapí. Já jsem takto získal 20k mil do FB jenom za změněný let z PRG do AMS z KL na OK a posunutí odletu z PRG o 2,5 hodiny. Protože ale do finální destinace IST proběhl let normálně (stihl jsem navazující let), tak jsem nemohl žádat o kompenzaci jako takovou a uhrál to na snížený komfort na palubě = placené občerstvení na palubě ČSA :D

A za tos dostal 20 tis. mil?
Doprdele, a ze ja mam porad stesti a 10 let se mi nestalo nic horsiho nez spozdeni do par desitek minut a jednou nestih kufr prestup... :D

No asi je dobré mít status u oné aerolinky (třeba platinum :D) a trosku si do mailu poplakat. Já jsem to psal ožralý ze salonku, bo jsem neměl 2,5 hodiny co dělat :p

MarcosFT
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod MarcosFT » 22. 01. 2018, 16:34

Fabo, neboj. To příjde, ale nesmíš to chtít hned..(kartičky a s tím i další věci spojené). FB je celkově zmateý program, mám započítané míle a segmenty i za lety, na kterých jsem z důvodu rebookingu nebyl (např. CAN-PEK) :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 22. 01. 2018, 16:43

LeeMer píše:No asi je dobré mít status u oné aerolinky (třeba platinum :D) a trosku si do mailu poplakat. Já jsem to psal ožralý ze salonku, bo jsem neměl 2,5 hodiny co dělat :p

Jo, to chapu, ze placici Platinum dostane asi jinou odpoved nez Ivory, ja bych asi dostal jen odpoved, ze duty to care byla splnena a mam drzet hubu, nebo mozna 10 eur na dalsi let s KL :D

MarcosFT píše:Fabo, neboj. To příjde, ale nesmíš to chtít hned..(kartičky a s tím i další věci spojené). FB je celkově zmateý program, mám započítané míle a segmenty i za lety, na kterých jsem z důvodu rebookingu nebyl (např. CAN-PEK) :D

Karticka prijde, o to se nebojim. Krucinal, kdybych vydrzel tempo poslednich dvou tydnu, tak mam do brezna Platinum :lol:

To s tim zapocitavanim letu z kterychs byl prebookovan, to neni bug, ale feature. Myslim, ze pomerne rozumna. Vem si ze bys mel treba 58 letu a 30.12 letis PRG-CDG-AMS at se dokodrcas k 60ce. A oni by te skrz nejaky snih v Parizi dali na KLM. No nenasralo by te to kdybys nedostal ty segmenty dva, ale jen jeden? :lol:

MarcosFT
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod MarcosFT » 22. 01. 2018, 16:51

To verim, ze bych ukecal. Hlavne z pozice gold s 58 segmenty a jasnym approachem na uhelnatku :D nebo bych proste rekl NO WAY.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 22. 01. 2018, 16:55

Asi jo, ale pointa je v tom, ze to ukecavat nemusis, a dela se to automaticky. Ono to zkraceni/zmena nemusi nakonec vubec prijit v prosinci, mohls byt nekdy v cervnu prehozen z duvodu technickeho vypadku treba na Etihad nebo cokoli jinyho i mimo ST.
A podle mne je fer, ze kdyz sis zaplatil svou letenku rovnako jako nekdo kdo letel den predtim a odletel normalne, tak bys i mile a segmenty mel dostat stejne, bez ohledu na to, ze te z provoznich duvodu poslali jinac.

MarcosFT
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod MarcosFT » 22. 01. 2018, 17:03

Sorry ale sounds like a bullshit. Proč teda pak nemám zapsaný let PEK-AMS? Míle prostě vždy dostaneš za to, co skutečně proletíš. Je to jako no show, za vypuštění posledního segmentu v nějaké šikovné letence taky míle nedostaneš. Říkám to znovu a s přesvědčením, že toto je chyba Flying Blue, která se, díky moc, čas od času stane..

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod whiskey » 22. 01. 2018, 17:07

MarcosFT píše:Sorry ale sounds like a bullshit. Proč teda pak nemám zapsaný let PEK-AMS? Míle prostě vždy dostaneš za to, co skutečně proletíš. Je to jako no show, za vypuštění posledního segmentu v nějaké šikovné letence taky míle nedostaneš. Říkám to znovu a s přesvědčením, že toto je chyba Flying Blue, která se, díky moc, čas od času stane..

bezna prax u M&M, ze dostanes original routing mileage credit. Len musis dat request, najlepsie, ked uz mas mile za nahradnu dopravu na ucte ;)

MarcosFT
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod MarcosFT » 22. 01. 2018, 17:10

Tak u Miles and more to maji zajimave :D :D

FB je plny chyb a zmatku :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 22. 01. 2018, 17:16

MarcosFT píše:Sorry ale sounds like a bullshit. Proč teda pak nemám zapsaný let PEK-AMS? Míle prostě vždy dostaneš za to, co skutečně proletíš. Je to jako no show, za vypuštění posledního segmentu v nějaké šikovné letence taky míle nedostaneš. Říkám to znovu a s přesvědčením, že toto je chyba Flying Blue, která se, díky moc, čas od času stane..

PEK-AMS treba nemas zapsan kvuli nejake chybe.

Vypusteni posledniho segmentu, neboli nenastoupeni k letu je neco jineho nez rerouting.

A je to normalne v pravidlech:

FB T&C bod 2.7 píše: In the event of a transfer onto an alternative flight due to unforeseen circumstances the Member will earn Level and Award Miles for the flight the Member originally purchased, not for the route flown.

Zpět na “Trip reporty”