Borec ze štatlu v Lufthansa first class

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od MarcosFT »

jencik píše:2+2 ma v businesse po Europe TK, bohuzial je to pre vacsinu destinacii v Europe trochu od ruky. Co sa tyka dobry den, kozy ven, tak za tu cenu by som si osobne pripadal lacno, necelych 300e a xz virtualnych bodikov :crazy: Ale trip report fajn, je vidiet, ze si si to uzil a pobavila predpoved o zamku a opici :ymapplause:


Proč lacno? O tom to přeci je. Aerolinka nabízí stálým a tedy hodně platícím zákazníkům výhody. Tak proč je čas od času nevyužít? Když zaplatím 20 tisíc za letenku v Economy, mám si připadat a chovat se v Y jako nadčlověk? 2-2 ma i Aeroflot, Briti maji taky A321 konfigurovanou s lie flat....


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od jencik »

MarcosFT píše:
jencik píše:2+2 ma v businesse po Europe TK, bohuzial je to pre vacsinu destinacii v Europe trochu od ruky. Co sa tyka dobry den, kozy ven, tak za tu cenu by som si osobne pripadal lacno, necelych 300e a xz virtualnych bodikov :crazy: Ale trip report fajn, je vidiet, ze si si to uzil a pobavila predpoved o zamku a opici :ymapplause:


Proč lacno? O tom to přeci je. Aerolinka nabízí stálým a tedy hodně platícím zákazníkům výhody. Tak proč je čas od času nevyužít? Když zaplatím 20 tisíc za letenku v Economy, mám si připadat a chovat se v Y jako nadčlověk? 2-2 ma i Aeroflot, Briti maji taky A321 konfigurovanou s lie flat....


To bolo k prodejcovi a jeho prispevku a predstave 5* aerolinky s dobry den, kozy ven. Takto ako je to teraz mi to pride na urovni, pokial by mi tam zacala ukazovat letuska kozy, pripadal by som si ako v bordeli a to mi pripomenie mojich ruskych kolegov.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od persona »

Dojmy z 1. třídy super, s Plzní i Bláhovkou by se dalo značně polemizovat a pro prodejce mám pěknou recenzi na dokument o herci v ukázce, který - jak jistě všichni vědí - proslul ve svých snímcích velkou dramatičností podání a psychologickou drobnokresbou s výrazným zaměřením na (velký) detail a nuance partnerských vztahů.

Dokument jsem viděl tak způli - recenze slibuje více než divák dostane, ale některé obraty jsou téměř z letecké frazeologie.

https://www.hollywoodreporter.com/review/rocco-926205

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od Airbus380 »

Co si budeme povídat, je to paráda. Jako vždy čtivý report, Alan Arkin a jeho (ne)chtíč po trenkách a ponožkách mě pobavil :D

Jako popravdě, míle jsem nikdy tak úplně neřešil, celý život jdu jak slepice po flusu po nových a nových aerolinkách a letištích, ale uznávám, že občas to k něčemu asi bude :) I když nevim no, po cestě Fkem bych měl asi dost problém lítat jinak :D

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od LeeMer »

MarcosFT píše:
whiskey píše:To uz to fakt davaju dnes hocikomu, za A3 mile F, no toto :))
Pekny report. Teraz musis este 748 skusit, aby si si overil, ci som mal pravdu.
A 20k mil za 2 hodiny bez netu je super :-bd


Díky whiskey :D byla to fakt pecka..míle ještě připsány nejsou, tak uvidím, jak to nakonec celé dopadne..748 mám na FRA-IAD v červnu, ale hezky v Y :D :D


Aerolinky se někdy snaží a překvapí. Já jsem takto získal 20k mil do FB jenom za změněný let z PRG do AMS z KL na OK a posunutí odletu z PRG o 2,5 hodiny. Protože ale do finální destinace IST proběhl let normálně (stihl jsem navazující let), tak jsem nemohl žádat o kompenzaci jako takovou a uhrál to na snížený komfort na palubě = placené občerstvení na palubě ČSA :D


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od Fabo »

LeeMer píše:
MarcosFT píše:
whiskey píše:To uz to fakt davaju dnes hocikomu, za A3 mile F, no toto :))
Pekny report. Teraz musis este 748 skusit, aby si si overil, ci som mal pravdu.
A 20k mil za 2 hodiny bez netu je super :-bd


Díky whiskey :D byla to fakt pecka..míle ještě připsány nejsou, tak uvidím, jak to nakonec celé dopadne..748 mám na FRA-IAD v červnu, ale hezky v Y :D :D


Aerolinky se někdy snaží a překvapí. Já jsem takto získal 20k mil do FB jenom za změněný let z PRG do AMS z KL na OK a posunutí odletu z PRG o 2,5 hodiny. Protože ale do finální destinace IST proběhl let normálně (stihl jsem navazující let), tak jsem nemohl žádat o kompenzaci jako takovou a uhrál to na snížený komfort na palubě = placené občerstvení na palubě ČSA :D


A za tos dostal 20 tis. mil?
Doprdele, a ze ja mam porad stesti a 10 let se mi nestalo nic horsiho nez spozdeni do par desitek minut a jednou nestih kufr prestup... :D

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od LeeMer »

Fabo píše:
LeeMer píše:Aerolinky se někdy snaží a překvapí. Já jsem takto získal 20k mil do FB jenom za změněný let z PRG do AMS z KL na OK a posunutí odletu z PRG o 2,5 hodiny. Protože ale do finální destinace IST proběhl let normálně (stihl jsem navazující let), tak jsem nemohl žádat o kompenzaci jako takovou a uhrál to na snížený komfort na palubě = placené občerstvení na palubě ČSA :D


A za tos dostal 20 tis. mil?
Doprdele, a ze ja mam porad stesti a 10 let se mi nestalo nic horsiho nez spozdeni do par desitek minut a jednou nestih kufr prestup... :D


No asi je dobré mít status u oné aerolinky (třeba platinum :D) a trosku si do mailu poplakat. Já jsem to psal ožralý ze salonku, bo jsem neměl 2,5 hodiny co dělat :p

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od MarcosFT »

Fabo, neboj. To příjde, ale nesmíš to chtít hned..(kartičky a s tím i další věci spojené). FB je celkově zmateý program, mám započítané míle a segmenty i za lety, na kterých jsem z důvodu rebookingu nebyl (např. CAN-PEK) :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od Fabo »

LeeMer píše:No asi je dobré mít status u oné aerolinky (třeba platinum :D) a trosku si do mailu poplakat. Já jsem to psal ožralý ze salonku, bo jsem neměl 2,5 hodiny co dělat :p


Jo, to chapu, ze placici Platinum dostane asi jinou odpoved nez Ivory, ja bych asi dostal jen odpoved, ze duty to care byla splnena a mam drzet hubu, nebo mozna 10 eur na dalsi let s KL :D

MarcosFT píše:Fabo, neboj. To příjde, ale nesmíš to chtít hned..(kartičky a s tím i další věci spojené). FB je celkově zmateý program, mám započítané míle a segmenty i za lety, na kterých jsem z důvodu rebookingu nebyl (např. CAN-PEK) :D


Karticka prijde, o to se nebojim. Krucinal, kdybych vydrzel tempo poslednich dvou tydnu, tak mam do brezna Platinum :lol:

To s tim zapocitavanim letu z kterychs byl prebookovan, to neni bug, ale feature. Myslim, ze pomerne rozumna. Vem si ze bys mel treba 58 letu a 30.12 letis PRG-CDG-AMS at se dokodrcas k 60ce. A oni by te skrz nejaky snih v Parizi dali na KLM. No nenasralo by te to kdybys nedostal ty segmenty dva, ale jen jeden? :lol:

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od MarcosFT »

To verim, ze bych ukecal. Hlavne z pozice gold s 58 segmenty a jasnym approachem na uhelnatku :D nebo bych proste rekl NO WAY.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od Fabo »

Asi jo, ale pointa je v tom, ze to ukecavat nemusis, a dela se to automaticky. Ono to zkraceni/zmena nemusi nakonec vubec prijit v prosinci, mohls byt nekdy v cervnu prehozen z duvodu technickeho vypadku treba na Etihad nebo cokoli jinyho i mimo ST.
A podle mne je fer, ze kdyz sis zaplatil svou letenku rovnako jako nekdo kdo letel den predtim a odletel normalne, tak bys i mile a segmenty mel dostat stejne, bez ohledu na to, ze te z provoznich duvodu poslali jinac.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od MarcosFT »

Sorry ale sounds like a bullshit. Proč teda pak nemám zapsaný let PEK-AMS? Míle prostě vždy dostaneš za to, co skutečně proletíš. Je to jako no show, za vypuštění posledního segmentu v nějaké šikovné letence taky míle nedostaneš. Říkám to znovu a s přesvědčením, že toto je chyba Flying Blue, která se, díky moc, čas od času stane..

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od whiskey »

MarcosFT píše:Sorry ale sounds like a bullshit. Proč teda pak nemám zapsaný let PEK-AMS? Míle prostě vždy dostaneš za to, co skutečně proletíš. Je to jako no show, za vypuštění posledního segmentu v nějaké šikovné letence taky míle nedostaneš. Říkám to znovu a s přesvědčením, že toto je chyba Flying Blue, která se, díky moc, čas od času stane..

bezna prax u M&M, ze dostanes original routing mileage credit. Len musis dat request, najlepsie, ked uz mas mile za nahradnu dopravu na ucte ;)

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od MarcosFT »

Tak u Miles and more to maji zajimave :D :D

FB je plny chyb a zmatku :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Borec ze štatlu v Lufthansa first class

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:Sorry ale sounds like a bullshit. Proč teda pak nemám zapsaný let PEK-AMS? Míle prostě vždy dostaneš za to, co skutečně proletíš. Je to jako no show, za vypuštění posledního segmentu v nějaké šikovné letence taky míle nedostaneš. Říkám to znovu a s přesvědčením, že toto je chyba Flying Blue, která se, díky moc, čas od času stane..


PEK-AMS treba nemas zapsan kvuli nejake chybe.

Vypusteni posledniho segmentu, neboli nenastoupeni k letu je neco jineho nez rerouting.

A je to normalne v pravidlech:

FB T&C bod 2.7 píše: In the event of a transfer onto an alternative flight due to unforeseen circumstances the Member will earn Level and Award Miles for the flight the Member originally purchased, not for the route flown.


Odpovědět