Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 669
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od MarcosFT »

Jako Star Alliance gold member s programem řeckých aerolinek Miles & Bonus mám nárok na upgrade zdarma. Konkrétně mi na účtu zbyly 4 vouchery na seat upgrade. Kvůli rekvalifikaci musím také během roku proletět 4 lety s Aegean, takže bylo docela logické vouchery využít. Nicméně Aegean je známý svými levnými one way letenkami, které jsou však v nejnižší třídě P, T nebo U, a tyto třídy upgradeable prostě nejsou.

Voucherů mi bylo líto a navíc jsem byl vždycky příjemně překvapen ze servisu v economy, až jsem jednoho dne našel jednosměrné letenky za dobrou cenu. Konkrítně se jednalo o lety Praha – Atény – Soluň a druhý den hned zpět přes Atény do Vídně. Ihned po obdržení eticketů jsem zavolal na call centrum, přes které se upgrady řeší. Cesta do Soluně byla potvrzena hned, cesta do Vídně je na stand by a o případném upgradu dostanu informaci emailem. Zhruba po 3 dnech přišel email o upgradu na letu SKG-ATH. Pár dní před odletem jsem kontroloval obsazenost business class na letu do Vídně, která byla mizerná, takže jsem si začal dělat velké naděje na upgrade i pro poslední leg cesty. A opravdu se tak stalo, přišel i poslední email oznamující upgrade.

Přes webové stránky jsem dopředu zarezervoval sedadla, vždy 1A, až na letu do Vídně pro mě zbylo 1F. Pátek 9. února byl odlet plánován až na 16:30. Na pražské letiště jsem díky bezproblémové dopravě po D1 dorazil ve dvou hodinovém předstihu a check in se sotva otevíral. Dostal jsem jednu palubní vstupenku pro oba lety, byl upozorněn o tom, že mohu využít fast track a salónek Menzies.

Fast track se mi snad poprvé na T2 hodil, jelikož jsem trefil nějakou odpolední špičku a bylo dost plno, přitom rentgenů fungovalo dost. Já byl pár okamžiků po obdržení palubní vstupenky na recepci v Menzies. Menzies asi není třeba nějak představovat. Gastronomický zážitek se čekat nedá. Co mě však vždy potěší je Bohemia sekt a plzeňské pivo. Wifi v salónku šla relativně dobře.

Jakmile se na tabuli v lounge rozsvítilo u mého letu baording, vydal jsem se na C7. Dlouhý zástup cestujících jsem přeskočil a jako poslední cestující business class (3/12) jsem se usadil na 1A.

Ještě na zemi mi byl nabídnut welcome drink a obdržel jsem tištěné menu. Na výběr bylo mezi vodou, džusem a šumivým vínem. Vedoucí kabiny také nabídla noviny. Vybral jsem si The New York Times. Odletěli jsme přesně na čas. Krátce po startu začal servis. Nejprve jsem byl dotázán, co si přeji k pití a spolu se šumivým vínem mi byly dodány i nějaké keksy a sdělil jsem, jakou možnost večeře jsem si vybral. Ano, Aegean v business class na dvou hodinovém letu nabízí dvě možnosti. To už jsem za sebou měl také osvěžení horkým ručníkem.

A3 1.jpg


A3 2.jpg


Večeře byla servírována na jednom tácku spolu se salátem. Nabídnuto mi bylo i teplé pečivo a sklenička šumivého vína byla doplněna. Celé jídlo bylo velmi dobré. Salát čerstvý, telecí včetně brambor opravdu dobré a sýry příjemný závěr chodu. Tak omyl. Nabídnut mi byl dezert, který jsem samozřejmě neodmítnul a byl jsem velice překvapen. Všechny tři části dezertu chutnaly fantasticky. Po dezertu jsem si objednal capuccino . Před přistáním ještě horký ručník a krásné přblížení nad nočním centrem Atén, které jsem sledoval ze tří oken (jo, tolik místa) a přistání o pár minut dříve.
Nebylo žádné překvapení, že jsme s terminálem nebyli spojeni pomocí jet bridge, ale zaparkovali někde v poli. Jedna z letušek zatarasila cestu z economy, počkalo se, až business class cestující vystoupí z letadla. Do terminálu jsme byli ve třech odvezeni privátním autobusem. Pár kroků a byl jsem v zrekonstruované Aegean lounge. Která nabízí konečně super výběr jídla. Co je však otravné je absence toalet a sprch v salónku.

A3 4.jpg


A3 menu.jpg


A3 5.jpg


A3 3.jpg


A3 7.jpg


A3 6.jpg


Čas v salónku uběhl relativně rychle a byl čas naboardovat další A320, tentokrát do Soluně. Let byl v economy úplně plný, v business class obsazenost opět 3/12. Na servis na tomto krátkém letu, trvajícím pouhých 40 minut, jsem byl opravdu zvědavý. Welcome drink se tentokrát nekonal, pouze nám byly nabídnuty noviny. Odlet byl opět na čas.

Krátce po vzletu horký ručník, nápoj a při informacích o letu od kapitána mi na stolečku přistály dva chlebíčky. Na 40ti minutovém letu skvělý servis. V Soluni se při výstupu z letadla konala stejná procedura jako v Aténách, takže pro business class cestující byl přistaven separátní autobus.

ath-skg.jpg


6 hodin na to jsem se prvním letem vracel do Atén. Boarding proběhl přímo ze salónku, což je další úžasná věc, kterou v Evropě nabízí jen Turkish Airlines v Istanbulu (na vnitrostátních letech) a pak samozřejmě společnosti mající first class (LH, AF, LX). Let začal opět bez welcome drinku, ale s nabídkou denního tisku a obligátního bonbónu.

Servis začal ihned, co to šlo. K snídani jsem dostal jogurt a tři malé ale dobré wrapy. Trochu ironické, že minulý týden jsem v business class na trase CDG-PRG s AF dostal wrap jen jeden. Na třikrát delším letu třikrát menší snack. Spolu se snídaní čaj a pomerančový džus za neustálého úsměvu nádherné vedoucí kabiny.

skg-ath.jpg


V Aténách jsme přistáli opět dost minut před plánem díky odletu bez zpoždění. Na přestup jsem měl něco málo přes hodinu a díky tomu, že v ranní hodinu byla otevřena i Lufthansa lounge, navštívil jsem tuto. Spánkový deficit se však projevil a po skleničce Brutu a malého zákusku k snídani jsem celý hodinový layover prospal.

Budík pět minut před boardingem naštěstí nezklamal, na gate B23 to zas tak daleko nebylo a přišel jsem ještě před začátkem boardingu, který na let do Vídně probíhal pomocí autobusu. Nejprve mohli nastoupit prioritní cestující a pak další cestující v economy class. Takže jsme se nakonec všichni potkali v jednom autobusu.

Jízda k letadlu však byla relativně krátká a mezi prvními jsem nastoupil do naší A320. Po welcome drinku jsem však usnul, matně si pamatuji start a probudil jsem se až na snídani. Na výběr bylo z menu, které mi bylo dáno spolu s welcome drinkem, opět ze dvou možností. Obě možnosti byly vajíčkové. Vyhrála to omeleta se špenátem.. Žádný kulinářský zázrak to rozhodně nebyl, prostě obyčejné letadlové vajíčka. Tady se pravděpodobně nic lepšího vymyslet nedá. Fenomenální části snídaně však bylo ovoce, které chutnalo neuvěřitelně čerstvě. Po snídani ještě capuccino a poté sladký spánek až do Vídně. Obsazenost kabiny byla tentokrát 9/12. Při výstupu bylo ještě malé zdržení, jelikož rakouská policie vyzvedávala pasažéra letícího přes Atény z Larnaky. Výstup klasicky přes jet bridge, káva v Jet lounge a odjezd domů do Brna.

menu ath-vie.jpg


snidane ath-vie.jpg


Je Aegean opravdu nejlepší regionální aerolinkou v Evropě? Servis v economy na jejich letech patří k dnes k tomu lepšímu průměru. Jídla není nikdy tolik, jako třeba u Turkish Airlines, kteří jsou, pokud se nepletu, letecká společnost číslo 1 v Evropě, ale servírování teplého jídla zdarma je v dnešní době spíše nevídané na evropských letech. Pokud k tomu připočteme bohatý výběr z alko i nealko nápojů, smysl pro detail v podobě různých bonbónků před odletem a před přistáním, asi není moc z čeho dalšího vybírat.

Business class je naopak 100% to nejlepší, co po evropském nebi lítá. Welcome drink, tištěné menu, opravdový horký ručník, výběr ze dvou možností, vedoucí kabiny, která nikam neuteče pomáhat dalším kolegyním v economy, skvělé jídlo, dezert, priortní autobus, lety na čas. Tady už nelze vůbec o ničem přemýšlet. Aténské letiště prošlo rekonstrukcí, takže tranzit je daleko příjemnější, než tomu bylo ještě před pár měsíci. Salónek není rozhodně místo, kam bych se zrovna vyloženě těšil, ale není to tragédie ve stylu Menzies či AF na CDG. K tomu skvělý FFP a o vítězi je rozhodnuto. Takže ano, Aegean Airlines jsou nejlepší regionální aerolinkou v Evropě!


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4033
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od whiskey »

Fajny report

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od jvoj »

Pěkný trip report, dobře se četl a fotky perfektní, hned jsem dostal chuť s nimi letět :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3001
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od pepa007 »

Hezkej report, ale jen 6 hodin v Soluni je trestuhodné! :-) Není to nejkrásnější město (půlka shořela, druhou půlku vybombardovali), ale je to “food capital of greece”! V soluni je neskutečná koncetrace krásných restaurací, barů a kaváren. Tak příště ;-)

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od bepo »

Prečo si myslíš že lounge AF v CDG je tragédia?


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 669
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od MarcosFT »

Pepo, Soluň jsem prochodil x let zpět křížem krážem. Kdybych zůstal déle, vrátil bych se do ČR až v neděli a to jsem si nemohl dovolit :)

AF lounge na CDG je katastrofa z důvodu interiéru, nedostatečné kapacity, slabého výběru jídla (a catering se nezměnil za posledních 13 měsíců), otřesného piva a často velice špatně jdoucího internetu. A ve sprše jim přes rok neteče teplá voda... :D v porovnání s LH, LX, IB, OS a i AZ a i KL je to chudý příbuzný. I takový LOT má velice kvalitní salónek ve WAW.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od CheckFlyer »

Aegean je sympatická společnost a jedna z věcí, co v Řecku funguje opravdu dobře. Díky za TR.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 255
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od zdenda »

MarcosFT píše:Jako Star Alliance gold member s programem řeckých aerolinek Miles & Bonus mám nárok na upgrade zdarma. Konkrétně mi na účtu zbyly 4 vouchery na seat upgrade. Kvůli rekvalifikaci musím také během roku proletět 4 lety s Aegean, takže bylo docela logické vouchery využít. Nicméně Aegean je známý svými levnými one way letenkami, které jsou však v nejnižší třídě P, T nebo U, a tyto třídy upgradeable prostě nejsou.

Voucherů mi bylo líto a navíc jsem byl vždycky příjemně překvapen ze servisu v economy, až jsem jednoho dne našel jednosměrné letenky za dobrou cenu. Konkrítně se jednalo o lety Praha – Atény – Soluň a druhý den hned zpět přes Atény do Vídně. Ihned po obdržení eticketů jsem zavolal na call centrum, přes které se upgrady řeší. Cesta do Soluně byla potvrzena hned, cesta do Vídně je na stand by a o případném upgradu dostanu informaci emailem. Zhruba po 3 dnech přišel email o upgradu na letu SKG-ATH. Pár dní před odletem jsem kontroloval obsazenost business class na letu do Vídně, která byla mizerná, takže jsem si začal dělat velké naděje na upgrade i pro poslední leg cesty. A opravdu se tak stalo, přišel i poslední email oznamující upgrade.

Přes webové stránky jsem dopředu zarezervoval sedadla, vždy 1A, až na letu do Vídně pro mě zbylo 1F. Pátek 9. února byl odlet plánován až na 16:30. Na pražské letiště jsem díky bezproblémové dopravě po D1 dorazil ve dvou hodinovém předstihu a check in se sotva otevíral. Dostal jsem jednu palubní vstupenku pro oba lety, byl upozorněn o tom, že mohu využít fast track a salónek Menzies.

Fast track se mi snad poprvé na T2 hodil, jelikož jsem trefil nějakou odpolední špičku a bylo dost plno, přitom rentgenů fungovalo dost. Já byl pár okamžiků po obdržení palubní vstupenky na recepci v Menzies. Menzies asi není třeba nějak představovat. Gastronomický zážitek se čekat nedá. Co mě však vždy potěší je Bohemia sekt a plzeňské pivo. Wifi v salónku šla relativně dobře.

Jakmile se na tabuli v lounge rozsvítilo u mého letu baording, vydal jsem se na C7. Dlouhý zástup cestujících jsem přeskočil a jako poslední cestující business class (3/12) jsem se usadil na 1A.

Ještě na zemi mi byl nabídnut welcome drink a obdržel jsem tištěné menu. Na výběr bylo mezi vodou, džusem a šumivým vínem. Vedoucí kabiny také nabídla noviny. Vybral jsem si The New York Times. Odletěli jsme přesně na čas. Krátce po startu začal servis. Nejprve jsem byl dotázán, co si přeji k pití a spolu se šumivým vínem mi byly dodány i nějaké keksy a sdělil jsem, jakou možnost večeře jsem si vybral. Ano, Aegean v business class na dvou hodinovém letu nabízí dvě možnosti. To už jsem za sebou měl také osvěžení horkým ručníkem.

A3 1.jpg


A3 2.jpg


Večeře byla servírována na jednom tácku spolu se salátem. Nabídnuto mi bylo i teplé pečivo a sklenička šumivého vína byla doplněna. Celé jídlo bylo velmi dobré. Salát čerstvý, telecí včetně brambor opravdu dobré a sýry příjemný závěr chodu. Tak omyl. Nabídnut mi byl dezert, který jsem samozřejmě neodmítnul a byl jsem velice překvapen. Všechny tři části dezertu chutnaly fantasticky. Po dezertu jsem si objednal capuccino . Před přistáním ještě horký ručník a krásné přblížení nad nočním centrem Atén, které jsem sledoval ze tří oken (jo, tolik místa) a přistání o pár minut dříve.
Nebylo žádné překvapení, že jsme s terminálem nebyli spojeni pomocí jet bridge, ale zaparkovali někde v poli. Jedna z letušek zatarasila cestu z economy, počkalo se, až business class cestující vystoupí z letadla. Do terminálu jsme byli ve třech odvezeni privátním autobusem. Pár kroků a byl jsem v zrekonstruované Aegean lounge. Která nabízí konečně super výběr jídla. Co je však otravné je absence toalet a sprch v salónku.

A3 4.jpg


A3 menu.jpg


A3 5.jpg


A3 3.jpg


A3 7.jpg


A3 6.jpg


Čas v salónku uběhl relativně rychle a byl čas naboardovat další A320, tentokrát do Soluně. Let byl v economy úplně plný, v business class obsazenost opět 3/12. Na servis na tomto krátkém letu, trvajícím pouhých 40 minut, jsem byl opravdu zvědavý. Welcome drink se tentokrát nekonal, pouze nám byly nabídnuty noviny. Odlet byl opět na čas.

Krátce po vzletu horký ručník, nápoj a při informacích o letu od kapitána mi na stolečku přistály dva chlebíčky. Na 40ti minutovém letu skvělý servis. V Soluni se při výstupu z letadla konala stejná procedura jako v Aténách, takže pro business class cestující byl přistaven separátní autobus.

ath-skg.jpg


6 hodin na to jsem se prvním letem vracel do Atén. Boarding proběhl přímo ze salónku, což je další úžasná věc, kterou v Evropě nabízí jen Turkish Airlines v Istanbulu (na vnitrostátních letech) a pak samozřejmě společnosti mající first class (LH, AF, LX). Let začal opět bez welcome drinku, ale s nabídkou denního tisku a obligátního bonbónu.

Servis začal ihned, co to šlo. K snídani jsem dostal jogurt a tři malé ale dobré wrapy. Trochu ironické, že minulý týden jsem v business class na trase CDG-PRG s AF dostal wrap jen jeden. Na třikrát delším letu třikrát menší snack. Spolu se snídaní čaj a pomerančový džus za neustálého úsměvu nádherné vedoucí kabiny.

skg-ath.jpg


V Aténách jsme přistáli opět dost minut před plánem díky odletu bez zpoždění. Na přestup jsem měl něco málo přes hodinu a díky tomu, že v ranní hodinu byla otevřena i Lufthansa lounge, navštívil jsem tuto. Spánkový deficit se však projevil a po skleničce Brutu a malého zákusku k snídani jsem celý hodinový layover prospal.

Budík pět minut před boardingem naštěstí nezklamal, na gate B23 to zas tak daleko nebylo a přišel jsem ještě před začátkem boardingu, který na let do Vídně probíhal pomocí autobusu. Nejprve mohli nastoupit prioritní cestující a pak další cestující v economy class. Takže jsme se nakonec všichni potkali v jednom autobusu.

Jízda k letadlu však byla relativně krátká a mezi prvními jsem nastoupil do naší A320. Po welcome drinku jsem však usnul, matně si pamatuji start a probudil jsem se až na snídani. Na výběr bylo z menu, které mi bylo dáno spolu s welcome drinkem, opět ze dvou možností. Obě možnosti byly vajíčkové. Vyhrála to omeleta se špenátem.. Žádný kulinářský zázrak to rozhodně nebyl, prostě obyčejné letadlové vajíčka. Tady se pravděpodobně nic lepšího vymyslet nedá. Fenomenální části snídaně však bylo ovoce, které chutnalo neuvěřitelně čerstvě. Po snídani ještě capuccino a poté sladký spánek až do Vídně. Obsazenost kabiny byla tentokrát 9/12. Při výstupu bylo ještě malé zdržení, jelikož rakouská policie vyzvedávala pasažéra letícího přes Atény z Larnaky. Výstup klasicky přes jet bridge, káva v Jet lounge a odjezd domů do Brna.

menu ath-vie.jpg


snidane ath-vie.jpg


Je Aegean opravdu nejlepší regionální aerolinkou v Evropě? Servis v economy na jejich letech patří k dnes k tomu lepšímu průměru. Jídla není nikdy tolik, jako třeba u Turkish Airlines, kteří jsou, pokud se nepletu, letecká společnost číslo 1 v Evropě, ale servírování teplého jídla zdarma je v dnešní době spíše nevídané na evropských letech. Pokud k tomu připočteme bohatý výběr z alko i nealko nápojů, smysl pro detail v podobě různých bonbónků před odletem a před přistáním, asi není moc z čeho dalšího vybírat.

Business class je naopak 100% to nejlepší, co po evropském nebi lítá. Welcome drink, tištěné menu, opravdový horký ručník, výběr ze dvou možností, vedoucí kabiny, která nikam neuteče pomáhat dalším kolegyním v economy, skvělé jídlo, dezert, priortní autobus, lety na čas. Tady už nelze vůbec o ničem přemýšlet. Aténské letiště prošlo rekonstrukcí, takže tranzit je daleko příjemnější, než tomu bylo ještě před pár měsíci. Salónek není rozhodně místo, kam bych se zrovna vyloženě těšil, ale není to tragédie ve stylu Menzies či AF na CDG. K tomu skvělý FFP a o vítězi je rozhodnuto. Takže ano, Aegean Airlines jsou nejlepší regionální aerolinkou v Evropě!

Zas jeden zpovykanej rozmazlenej co nam to tu hezky popsal ale co ten byznys vyhledava jen kvuli tomu jidlu:-)

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 153
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od tramin »

Nedá se reagovat,aniž by bylo nutné citovat celý příspěvek?Děkuji

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2794
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od alesesl »

zdenda píše:Zas jeden zpovykanej rozmazlenej co nam to tu hezky popsal ale co ten byznys vyhledava jen kvuli tomu jidlu:-)


A co je na tom spatneho? Kazdy ma sve duvody proc cestuje a ja taky si radsi vyberu aerolinku kvuli jidlu, pokud je cena vice mene stejne, nebo-li i vyssi o neco malo.

Navic souhlas s Markem, A3 je aerolinka na velmi slusne urovni v Evrope jak v Y tak i podle fotek v C. Dik za fajn TR.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od bepo »

MarcosFT píše:AF lounge na CDG je katastrofa z důvodu interiéru, nedostatečné kapacity, slabého výběru jídla (a catering se nezměnil za posledních 13 měsíců), otřesného piva a často velice špatně jdoucího internetu. A ve sprše jim přes rok neteče teplá voda... :D v porovnání s LH, LX, IB, OS a i AZ a i KL je to chudý příbuzný. I takový LOT má velice kvalitní salónek ve WAW.

Si si istý že si bol v AF loungi a nie nejakého partnera? Lebo z toho čo si napísal je fakt iba ten pomalý internet, porovnávať to napr s OS je totálny fail lebo jediné čo je vo Viedni vynikajúce je superrýchly net, LH a AZ som nebol tak neviem posúdiť, IB je asi najlepší ale v AF je celá stena sklo s výhľadom na stojánky s runway a posledné mesiace sa postupne jednotlivé lounge rekonštruujú, interiér asi bude subjektívna záležitosť ale je normálny. Teplá voda tam tiekla ako pred rokom tak aj pred 2 týždňami čo som bol naposledy, jediný rozdiel je že predtým dávali taštičku s l’Occitane produktmi,teraz do spŕch namontovali držiaky s mydlom a šampónom a tašku nedávajú. Jedlo má obmedzený výber ale je kvalitné, s KL sa to ani nedá porovnať taký je medzi nimi rozdiel.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 669
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od MarcosFT »

bepo píše:
MarcosFT píše:AF lounge na CDG je katastrofa z důvodu interiéru, nedostatečné kapacity, slabého výběru jídla (a catering se nezměnil za posledních 13 měsíců), otřesného piva a často velice špatně jdoucího internetu. A ve sprše jim přes rok neteče teplá voda... :D v porovnání s LH, LX, IB, OS a i AZ a i KL je to chudý příbuzný. I takový LOT má velice kvalitní salónek ve WAW.

Si si istý že si bol v AF loungi a nie nejakého partnera? Lebo z toho čo si napísal je fakt iba ten pomalý internet, porovnávať to napr s OS je totálny fail lebo jediné čo je vo Viedni vynikajúce je superrýchly net, LH a AZ som nebol tak neviem posúdiť, IB je asi najlepší ale v AF je celá stena sklo s výhľadom na stojánky s runway a posledné mesiace sa postupne jednotlivé lounge rekonštruujú, interiér asi bude subjektívna záležitosť ale je normálny. Teplá voda tam tiekla ako pred rokom tak aj pred 2 týždňami čo som bol naposledy, jediný rozdiel je že predtým dávali taštičku s l’Occitane produktmi,teraz do spŕch namontovali držiaky s mydlom a šampónom a tašku nedávajú. Jedlo má obmedzený výber ale je kvalitné, s KL sa to ani nedá porovnať taký je medzi nimi rozdiel.


Ano, jisty si jsem. Lounge pro non-schengen docela ujde, ale porad je to bida. Ja teda nevim co snidas ty, ale SEN lounge ve VIE ma rozhodne tisickrat lepsi snidane, nez AF na CDG.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2794
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od alesesl »

MarcosFT píše:
bepo píše:
MarcosFT píše:AF lounge na CDG je katastrofa z důvodu interiéru, nedostatečné kapacity, slabého výběru jídla (a catering se nezměnil za posledních 13 měsíců), otřesného piva a často velice špatně jdoucího internetu. A ve sprše jim přes rok neteče teplá voda... :D v porovnání s LH, LX, IB, OS a i AZ a i KL je to chudý příbuzný. I takový LOT má velice kvalitní salónek ve WAW.

Si si istý že si bol v AF loungi a nie nejakého partnera? Lebo z toho čo si napísal je fakt iba ten pomalý internet, porovnávať to napr s OS je totálny fail lebo jediné čo je vo Viedni vynikajúce je superrýchly net, LH a AZ som nebol tak neviem posúdiť, IB je asi najlepší ale v AF je celá stena sklo s výhľadom na stojánky s runway a posledné mesiace sa postupne jednotlivé lounge rekonštruujú, interiér asi bude subjektívna záležitosť ale je normálny. Teplá voda tam tiekla ako pred rokom tak aj pred 2 týždňami čo som bol naposledy, jediný rozdiel je že predtým dávali taštičku s l’Occitane produktmi,teraz do spŕch namontovali držiaky s mydlom a šampónom a tašku nedávajú. Jedlo má obmedzený výber ale je kvalitné, s KL sa to ani nedá porovnať taký je medzi nimi rozdiel.


Ano, jisty si jsem. Lounge pro non-schengen docela ujde, ale porad je to bida. Ja teda nevim co snidas ty, ale SEN lounge ve VIE ma rozhodne tisickrat lepsi snidane, nez AF na CDG.


Hlavne vajicka v SEN lounge ve VIE jsou klasika, ktera nikdy neomrzi.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1171
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od Lkprak »

zdenda píše:Zas jeden zpovykanej rozmazlenej co nam to tu hezky popsal ale co ten byznys vyhledava jen kvuli tomu jidlu:-)


Nezáviď!

Za mně moc pěknej TR.

A To, že někdo vyhledává bussines jen kvůli tomu jídlu, naprosto chápu.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 669
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Je Aegean doopravdy nejlepší regionální aerolinkou?

Příspěvek od MarcosFT »

Toto nebylo kvuli jidlu jako spise o proleteni nutnych segmentu k rekvalifikaci a vyuziti voucheru na upgrade... :D kvuli jidlu se proletim s Turkama na JFK :D


Odpovědět