Premiéra v A380: s SQ na JFK // Část druhá – peklo začíná

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od prodejce »

Seating u SQ se řídí podle ceny letenky - v "bucketech" Q N V K seating udělat nejde a zatím ani zaplatit ne. SQ teď mění svojí politiku seatingu a je v tom docela hokej. Ve vyšších "bucketech" od W nahoru jde udělat seating u prodejců, na webu ne, placený ne. Toť aktuální stav :D


xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Uh... :wtf: Asi jsem víceméně pochopil, jen co, prosím, znamená "Q N V K" a "W"? :) //A je tedy teoreticky možné, že to budu moct vybrat, než bude konec dubna?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od whiskey »

xmenadis píše:Uh... :wtf: Asi jsem víceméně pochopil, jen co, prosím, znamená "Q N V K" a "W"? :) //A je tedy teoreticky možné, že to budu moct vybrat, než bude konec dubna?

https://en.wikipedia.org/wiki/Fare_basis_code

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od prodejce »

xmenadis píše:Uh... :wtf: Asi jsem víceméně pochopil, jen co, prosím, znamená "Q N V K" a "W"? :) //A je tedy teoreticky možné, že to budu moct vybrat, než bude konec dubna?

Tak ukaž svůj fare bucket :)

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Trvalo mi to celkem dlouho, než mi to došlo, abych se přiznal :oops: Mám "N" a zpátky "Q"


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od prodejce »

Tak nezbývá než doufat, že do té doby zprovozní placený seating. Nicméně na celý duben je plánovaná tato konfigurace:

https://www.seatguru.com/airlines/Singa ... A380_D.php

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

ok, dík za info, počkám si tedy

Tomas28
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 04. 2010, 14:50
Oblíbené typy letadel: A320, A321, B77W, A380
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Tomas28 »

Mám to úplně stejně. Koupil jsem letenku PRG-FRA-JFK s LH/SQ. Koupil jsem ji přes prodejce, jelikož pro mě z nepochopitelných důvodů tuto trasu SQ ani LH na svých stránkách k prodeji nenabízí. Letenku tam mám v E, která by měla umožňovat výběr sedadla zdarma, nicméně na stránkách SQ jde vybrat jen preference, na stránkách LH mi to ani rezervaci nenajde a prodejce netuší co s tím... Nezbývá zřejmě nic jiného, než doufat.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Hele já zkusil napsat do SQ a po prvním nedorozumění, kdy mě pomocí screenshotů navedli, jak si rezervovat sedadlo za poplatek, konečně pochopili, že mi to nejde a zvolili zajímavé řešení problému... Do emailu jsem dostal screenshoty celé economy na letu tam i zpět, co už je zabráno a co ne :D A že si tedy mám vybrat a nějak to zařídí... ale dělal jsem to jen kvůli tomu, abych se ujistil, že tam economy na vrchní palubě opravdu nebude. Kdyby byla, tak bych si hned místa rezervoval tam :)

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Marr3wk »

Poletím na téhle trase příští neděli. Tak můžu dát vědět, jak to dopadlo. Hlavně, jaký ručník očekávat a tak. :biggrin:

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Marr3wk »

Je 48 hodin před odletem SQ FRA-JFK letu a Check In hlásí: "The next flight that is available for check-in is operated by our partner airline. Please proceed to the airport to check in for this flight. Find out more about airport check-in counter opening hours." Takže to vypadá o bitvu o sedadlo až na letišti. A otázkou je, na kterém.

Tomas28
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 04. 2010, 14:50
Oblíbené typy letadel: A320, A321, B77W, A380
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Tomas28 »

Marr3wk píše:Je 48 hodin před odletem SQ FRA-JFK letu a Check In hlásí: "The next flight that is available for check-in is operated by our partner airline. Please proceed to the airport to check in for this flight. Find out more about airport check-in counter opening hours." Takže to vypadá o bitvu o sedadlo až na letišti. A otázkou je, na kterém.


Mě se naštěstí sedačky povedlo rezervovat už přes české zastoupení SQ v Praze. Podle mě to asi ani moc bitva nebude. Já letím až v srpnu a už teď byl boj najít aspoň 1 samostatné místo u okna. Snad to nebude fungovat jako Eurowings + Lufthansa. EW používá jiný odbavovací systém než LH, takže pokud jsem letěl PRG-DUS s EW a pak DUS-EWR s LH, tak nejen, že mi nešel udělat OLCI, ale ani na letišti mi nemohli vybrat sedačku. Vytiskli mi BP na let s LH, kde systém náhodně vybral místa sám.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od xmenadis »

Marr3wk píše:Je 48 hodin před odletem SQ FRA-JFK letu a Check In hlásí: "The next flight that is available for check-in is operated by our partner airline. Please proceed to the airport to check in for this flight. Find out more about airport check-in counter opening hours." Takže to vypadá o bitvu o sedadlo až na letišti. A otázkou je, na kterém.

Tohle je dost nemilé překvapení. Letím se slečnou, pro kterou je osmihodinový let masakr a chtěl jsem tím pádem vybrat nějaké v pohodě místa. No nic, asi v úterý zavolám na linku SQ, případně skočím do kanclu SQ v Praze, jestli nějaký oficiálně mají... nevíte, jestli GSA Singapore Airlines u Hradčanské je to správné místo?

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Marr3wk »

Nakonec jsem vyhrál sedadlo u okýnka tak, že jsem ho měl přidělené už od systému. Slečna na přepážce LH v Praze říkala, ze sedadla měnit nemůže, ale nakonec mi nabízela i změnu do uličky, kdybych chtěl. Takže asi všechno jde.

A Pelikán by taky sedadlo změnit dokázal, kdybych se jich neptal až na poslední chvíli.

Teď už se jen proletět. :-)

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: Poprvé v A380: se Singaporem do New Yorku

Příspěvek od Marr3wk »

Hlásím, že ručníky jsou nahřáté a máslo první 7/10, druhé 6/10.

Jídlo slušné, nic výjimečného, ale jsou dvě plnohodnotná, teplá, ne jen nějaký snack před přistáním.


Odpovědět