Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od alesesl »

Nazdar,

Kdyz se cca pred 8 mesici objevila akce na letenky z PRG do KBP za nejakych 43 eur s Ukraine International Air (PS), tak jsme se rozhodli s Vladem koupit si kazdy zpatecku do KBP, ja z PRG a on z VIE. Bylo to po nasich velikonocich, ale na Ukrajine jsou o tyden pozdeji. Jelikoz jsme meli letenku od soboty do utery, tak plan byl, ze dame jeste nejakou otocku v ramci Ukrajiny, at je to zajimave. Jelikoz jsem uz byl v LWO a IFO, tak jsem zacal vybirat z jinych destinaci.

Samozrejme jsem mel celou dobu v merku let s Motor Sich ze Zaporozi do IEV, nebot na teto lince je casto nasazovan An-24, ale taky obcas, ikdyz vyjimecne YAK40. Jelikoz jsme s An-24 jeste oba neleteli, tak volba byla jasna. Ale jak do OZH. Nejdrive jsme chteli letet do DNK, ale letenky byly pomerne drahe, jelikoz byly velikonoce a i 7 mesicu pred cestou uz stal domestic one way nejakych 90 eur. Proto jsme se rozhodli, ze poletime s PS do Charkova, tam se podivame a pak vlakem do OZH. Nojo, ale lidi mini, ale PS meni. Cca mesic po nakupu zacaly kolecka nekonecnych zmen letovych casu u PS.

Zmena 1: Muj let PRG-KBP zmenen z 11 dopoledne na 15 odpoledne, tim padem by jsme nestihali odlet z KBP do HRK v 15 hod neco. Nakonec po nekolika telefonatech jsem si to nechal zmenit na let v 11 dopoledne z VIE, jak to mel Vlado a cestu nazpet podle puvodniho planu.

Zmena 2: Nas let z VIE v 11 dopoledne zrusen, a nabidnuto spojeni v 15 hod, anebo 5 rano. Po jednom telefonatu, nas prehodili na let Austrian v 950 hod. Super, alespon to nebude uplny hladolet smerem tam.

Zmena 3. Nas let z KBP do HRK v 15 hod neco byl zrusen a presunut na 20 hod. Tim padem by jsme toho moc nestihli v HRK a proto jsme se rozhodli pozadat o zmenu letu na KBP-DNK (puvodni plan). Byl tam let v 1545 operovany Windrose Airlines E145. Tim padem jsme meli puvodni spojeni v hodnote 90 eur za cenu letenky do HRK za 29 eur.

Zmena 4. Let KBP-DNK v 1545 zrusen, cca mesic pred odletem. Nezbyvalo nic jineho, nez letet jedinym letem KBP-DNK vecer ve 20 hod s PS. Navrhovali jsme zruseni letu VIE-KBP-DNK vymenou za primy let VIE-DNK, ale toto bylo zamitnuto. No co uz, alespon tech 7 hod v KBP vyuzijeme na navstevu mesta Borispol, v jehoz okrsku se nachazi hlavni letiste v Kyjeve. Nakonec to bylo moc fajn, ale o tom az nize.

Rano jsme se kazdy po svem dostali do VIE a sesli se na snidani u vajicek v SENATOR lounge par hod pred odletem. Po vydatne snidani a par rannich lahvacich, byl cas se vydat na stary terminal, odkud se boarduje na lety mimo EU.

FIDS
FIDS


oblibena vajicka v Senator lounge
oblibena vajicka v Senator lounge


07.04.2018
VIE-KBP
AUSTRIAN E195: OE-LWM
LF cca 80%


nastup
nastup


na kratky evropsky let porad lepsi nez dratem do oka
na kratky evropsky let porad lepsi nez dratem do oka


Obsazenost byla taky obstojna
Obsazenost byla taky obstojna


Dnepr pri priblizeni se k KBP
Dnepr pri priblizeni se k KBP


B767 s nemeckou registrackou letajici chartery do SSH a jinych destinaci v Egypte z KBP
B767 s nemeckou registrackou letajici chartery do SSH a jinych destinaci v Egypte z KBP


Let byl docela slusne zaplnen. Austrian porad dava neco malo zdarma v cene letenky. Pivko nebo vino urcite potesi a let hnedka ubiha rychleji. V KBP jsme pristali nacas a po pruchodu pasovkou jsme zacali hledat zpusob jak se dostat do Borispolu. Nejdrive jsme odmitli nahanece u priletu, nebot jsme si mysleli, ze UBER se o to postara. Ale to jsme narazili, nebo UBER z letiste do Borispolu nejezdi. Sice nam to naslo, ale ridici tuto jizdu zrusili. Proto jsme se nakonec rozhodli vyuzit sluzeb jednoho nahanece a za za 150 UAH se nechat prepravit do Borispolu cca 10 km. Cena asi nic moc, ale na nase pomery porad slusna, tak jsme to neresili. Touha si dat studene pivo a neco normalniho k jidlu byla vetsi nez ty blafy na letisti. Meli jsme neco malo pres 4 hod na to. Cesta trvala cca 15 min a po necele pul hodine jsme sedeli v hospudce Dr. Pub na pive. Jelikoz nemluvim ani rusky, ani ukrajinsky, a Vlado si neco malo umi, i tak domluva s obsluhou byla trosku komplikovana. Ale nakonec, i diky velmi prijemne mlade servirce vsechno dobre dopadlo. Dali jsme si par ukrajinskych piv a k tomu hovezi saslik. Ceny na nase pomery jsou opravdu smesne a za 100-150 kc ma clovek hodne muziky.

Centrum Borispolu s velikonocni vyzdobou
Centrum Borispolu s velikonocni vyzdobou


Radnice
Radnice


Dr. Pub kde jsme zakotvili
Dr. Pub kde jsme zakotvili


Hovezi saslik
Hovezi saslik


studene pivko prislo vhod
studene pivko prislo vhod


07.04.2018
KBP-DNK
UKRAINE INTERNATIONAL E190: UR-EMB
LF skoro 100%


Byl cas pomalu se odebrat smer letiste. U mekace hnedka vedle hospody jsme si zastavili tago. Tento krat to bylo za 100 UAH, coz je asi tak normalni cena. Na letisti jsme byli neco malo 2 hod pred odletem. Domestic terminal se nachazi v mezipatre mezi prilety a odlety mezinarodnich letu. Byla spicka, mraky odletu do vsech koutu Ukrajiny jako CWC, IFO, ODS, KHE, HRK, VIN, OZH, atd. Let do DNK byl naprosto v pohode. PS neposkytuje v ramci letu zadne obcerstveni zdarma, krom kelimku vody. Ale na ten 35 min let naprosto dostacujici.

Odlety v KBP
Odlety v KBP


KBP jsem si moc nezamiloval
KBP jsem si moc nezamiloval


nastup
nastup


dneska uz druhy Embraer
dneska uz druhy Embraer


Pristani v DNK bylo jiz za tmy, takze nebyla moznost si moc nafotit letiste. Vse bylo ponorene do tmy, sem tam nejake svetlo. Pred letistem opet par nahanecu. Maršrutku jsme nikde nenasli a tak nezbyvalo nez vzit nabidku mistnich taxi nahanecu. Do hotelu to bylo podle google mapy 15 km. Prvni prisel s nabidkou 300 UAH, coz jsme odmitli a s druhym jsme se domluvili na 250. I tak se nam to zdalo moc, ale bohuzel nic lepsiho na miste v sobotu vecer nebylo. Vetsinu mistnich si vyzvedlo uz do predu zamluvene auto. 250 UAH neni zas takova palka, aby nas to zruinovalo. Hotel Reikartz, ktery jsme meli zamluveny se nachazi skoro v samotnem centru mesta. Po check inu jsme vyrazili na lov jidla k veceri. Ale k nasemu zklamani, vetsina podniku melo zavreno z duvodu velikoncnich svatku. Anebo zaviralo okolo 23 hod a to byl cas naseho prichodu. Nakonec jsme skoncili v jednom karaoke klubu Mafia, kde meli i svoje prekvapive dobre psenicne nefiltrovane pivo.

Oba jsme byli stejne unaveni po nocni ceste do VIE, tak jsme to zabalili neco po 2 v noci a sli spat. Po snidani jsme trosku prosli toto zanedbane mesto. Na ulicich takovy vseobecny bordel, nedodelane chodniky, tuny pisku po zime, mhd na urovni krale klacka. Proste vse zanedbane, az na par vyjimek. Nam osobne to nejak nevadi, takova mista vyhledavame, ale jen popisuji situaci. Po kratke prochazce jsme vzali tramvaj smer hlavni nadrazi, odkud nam jel vlak neco po 13 hod do Zaporozi. Vlak byl kategorie IC+, tedy ne klasicke vagony, ale neco jako Pendolino u nas to vypadalo. Ve vlacich ne vyznam. Jizdenka do 2 tridy stalo nejakych 180 UAH na necelou 2 hod cestu. Pri ni jsme 2x prejeli Dnepr. Nikde jsem pres tak sirokou reku nejel. Clovek ma pocit, jako kdyby prejizdel more.

priletova hava v DNK
priletova hava v DNK


Budova terminalu
Budova terminalu


Mega budova mestske radnice
Mega budova mestske radnice


Lazaria Hloby Park
Lazaria Hloby Park


Pivko v Mafia podniku
Pivko v Mafia podniku


Vyhled z naseho pokoje do dvora byl opravdu luxusni
Vyhled z naseho pokoje do dvora byl opravdu luxusni


po snidani byl cas vyrazit do mesta
po snidani byl cas vyrazit do mesta


Nas hotel Reikartz je budova na levo
Nas hotel Reikartz je budova na levo


Holy Trinity Cathedral
Holy Trinity Cathedral


ul. Shevchenka. Mel jsem na chvilku pocit, ze jsem nekde v Americe, pri pohledu na budovy
ul. Shevchenka. Mel jsem na chvilku pocit, ze jsem nekde v Americe, pri pohledu na budovy


asi nejaka ukrajinska hospoda
asi nejaka ukrajinska hospoda


stare ceskoslovenske tramvaje a nejen ty jezdi po celem Dnipru
stare ceskoslovenske tramvaje a nejen ty jezdi po celem Dnipru


Jizdenka stala opravdu pakatel
Jizdenka stala opravdu pakatel


sit tramvajovych linek
sit tramvajovych linek


a zabavu se postaral starik s kytarou. I od nas si vyslouzil za svuj umelecky um par UAH
a zabavu se postaral starik s kytarou. I od nas si vyslouzil za svuj umelecky um par UAH


Dalsi tramvaj pred hlavnim nadrazim
Dalsi tramvaj pred hlavnim nadrazim


Budova hlavniho nadrazi Dnipropetrovsk
Budova hlavniho nadrazi Dnipropetrovsk


Opulentni budova
Opulentni budova


a to uz cekame na peronu na nas vlak do Zaporozi
a to uz cekame na peronu na nas vlak do Zaporozi


Dnipropetrovsk alespon ma nejake ty stare budovy a trosku te historie, ale Zaporozi samo o sebe nam prislo jako mesto postavene na zelene louce za ucelem prumyslu. A je to tak. Krom velke vodni elektrarny pres reku Dnepr, ktera zasobuje cely region elektrickou energii, se zde nachazi nekolik velkych podniku, jako jsou: ZaporižStal, metalurgický kombinát, ZAZ (AvtoVaz), Motor-Sič, výrobce letadel Antonov a jine chemické závody. V celem meste je hodne citit kour z nedalekych tovaren, ktere jsou prakticky na hranici mesta. Centrum mesta tvori jedna velka siroka ulice/nakupni trida a zbytek jsou ruzne rezidencni ulice, plne zanedbanych panelaku a jiny domu. Nastesti se nam podarilo najit pivovar Pinta, kde meli opet vyborne pivko a jidlo a hned vedle se nachazala restaurace One Gogi, ktera serviruje ukrajinske/gruzinske jidlo, ale v modernim stylu. MHD jsme v Zaporozi neresili. Uber zde funguje dobre a pro cestu z Pinty na hotel, coz je vzdalenost cca 10 km jsme platili mezi 60-90 UAH.

Budova nadrazi Zaporozi I
Budova nadrazi Zaporozi I


Nakonec jsem prijali nabidku tohoto pana s Zigulikem, ktery nas za 50 UAH hodil do hotelu
Nakonec jsem prijali nabidku tohoto pana s Zigulikem, ktery nas za 50 UAH hodil do hotelu


pokoj v hotelu Teatralʹnyy byl na mistni pomery v pohode
pokoj v hotelu Teatralʹnyy byl na mistni pomery v pohode


Hotel z vnejsi strany
Hotel z vnejsi strany


tramvaj byla hned za rohem, ale pro cestu do centra jsme zvolili radsi taxi
tramvaj byla hned za rohem, ale pro cestu do centra jsme zvolili radsi taxi


Pokracovani nize....
Naposledy upravil(a) alesesl dne 03. 08. 2018, 15:14, celkem upraveno 2 x.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich

Příspěvek od alesesl »

pokracovani 2 casti

Prehrada na Dnepru v Zaporozi
Prehrada na Dnepru v Zaporozi


Pristav pro nakladni lode
Pristav pro nakladni lode


Concert Hall im.Hlinky
Concert Hall im.Hlinky


bocni ulice
bocni ulice


Coudici tovarny jsou opravdu blizko
Coudici tovarny jsou opravdu blizko


Hlavni trida - Sobornyi
Hlavni trida - Sobornyi


Pivko v mistnim pivovaru Pinta
Pivko v mistnim pivovaru Pinta


Susene hovezi s cili
Susene hovezi s cili


autor TR si dava ukrajinsky borsc
autor TR si dava ukrajinsky borsc


a dalsi pivko
a dalsi pivko


na radu prislo i gruzinske khachapuri, ktere mi moc chutnalo v Kutaisi. Toto uz nebylo tak dobre, ale stejne.
na radu prislo i gruzinske khachapuri, ktere mi moc chutnalo v Kutaisi. Toto uz nebylo tak dobre, ale stejne.


Holy Protection Cathedral pred hotelem
Holy Protection Cathedral pred hotelem


Vecer v podniku One Gogi
Vecer v podniku One Gogi


Opet vyborny saslik
Opet vyborny saslik


gratis od podniku - ukrajinsky velikonocni kolac. Byla to hodne sucha buchta, ktera se nedala snist
gratis od podniku - ukrajinsky velikonocni kolac. Byla to hodne sucha buchta, ktera se nedala snist


Na zaver vecera jsme si dali v nasem hotelu jeste ukrajinskou vodku vcetne sadla s chlebem
Na zaver vecera jsme si dali v nasem hotelu jeste ukrajinskou vodku vcetne sadla s chlebem


09.04.2018
OZH-IEV
MOTOR SICH AN-24: UR-MSI (stari 46 let)
LF skoro 100%


Rano jsme si vyzvedli na recepci snidanovy balicek a vzali taxi na letiste. To jsme meli objednane dopredu pres recepci za 112 UAH za cca 15 km cestu.

Co rict na terminal letiste OZH? Tak jak mi to popsal Krystof (airbus380), proste je to jako autobusove nadrazi v Ceske Lipe. Budova tak vypada, a clovek ani nevi poradne kde to ma vchod. Ale na tech par letu, co tam leta to dostatecne staci, hlavne na mistni pomery. Rekonstrukce letiste je asi v nedohlednu. Check in je soucasti security a pak se jde hnedka nahoru po schodech od odletoveho terminalu, kde se nachazi mala restaurace. Bylo velikonocni pondeli a obsazenost letu byla dosti vysoka. Nebylo 100%, ale blizilo se to k tomu. Na tento let jsem se hodne tesil, sice jsem nevedel co cekat od An-24, ale nakonec to bylo super a letel bych zase. Za cenu letenky v prepoctu asi 28 eur to byl super zazitek. Stroj ma relativne pomale stoupani. Ani mne to neprislo o moc hlucnejsi v porovnani s ATRkem. Let vedl podel reky Dnepr a asi po hodine 10 min jsme pristali na druhem Kyjevskem letisti IEV.

Terminal letiste Zaporozi
Terminal letiste Zaporozi


Motor sich zde ma nejvetsi podil letu
Motor sich zde ma nejvetsi podil letu


Trosku jine FIDS
Trosku jine FIDS


po bezpecnosti kontrole po schodech na odlety
po bezpecnosti kontrole po schodech na odlety


Mistnost kde cekaji cestujici pred nastupem
Mistnost kde cekaji cestujici pred nastupem


boarding pass
boarding pass


Nase andulka uz na nas ceka
Nase andulka uz na nas ceka


UR-MSI
UR-MSI


Skoda, ze se mi ji nepodarilo vyfotit zepredu
Skoda, ze se mi ji nepodarilo vyfotit zepredu


Cisty a udrzovany interrier s absenci klasickych binu na bagly
Cisty a udrzovany interrier s absenci klasickych binu na bagly


Zaclony na oknech me dostaly
Zaclony na oknech me dostaly


bezpecnosti instrukce
bezpecnosti instrukce


Svaca behem letu. K ni se podaval jeste caj s koleckem citronu
Svaca behem letu. K ni se podaval jeste caj s koleckem citronu


mesto Kamianske
mesto Kamianske


ostrovy na Dnepru. Porad mi to pripadalo jako kdyby jsme leteli pres more
ostrovy na Dnepru. Porad mi to pripadalo jako kdyby jsme leteli pres more


behem klesani k IEV
behem klesani k IEV


Vystup
Vystup


Jeste jedna posledni fotka An-24
Jeste jedna posledni fotka An-24


Odletovy terminal IEV
Odletovy terminal IEV


Byla to jiz druha navsteva toho letiste pro me. Pred par lety jsme odsud letel s Krystofem do LWO s Motor Sich An140. Cca 300 m od letiste, je zastavka trolejbusu cislo 22, ktery vas za 4 UAH vezme na metro Shuliavska. Metrem jsem to pak vzali do stanice Arsenalna ( jedna z nejhlubsich stanic metra na svete). Z Arsenalne pak pesi parkem okolo vladnich budov do Hotelu Ukrajina na Maidanu. Opet v tomto hotelu jsem byl po druhe, pred par lety s Krystofem, ale tentokrat jsme dostali pokoj ve 13. patre, primo s vyhledem na Maidan. Bylo krasne pocasi, cca 22 stupnu a tak jsme si zavolali uber a za 89 UAH se nechali dopravit do pivovaru Solomianska. Jidlo tak i pivko bylo opet paradni, hlavne mi chutnalo to jarni bylinkove pivo. Pro cestu zpatky jsme opet zvolili uber namisto mhd co centra mesta ke stanici metra Khreshchatyk. Hlavni trida byla uzavrena pro auta, takze se mohlo chodit vsude mozne po hlavni silnici. Atmosfera byla paradni, poucilni umelci, deti s rodici cekajici ve fronte na zmrzline, cukrovou vatu a jine pochutiny, odpocivajici duchodci. Vsechno me to prislo jako za starych casu u nas. Nejak po tom pivku a slunicku prisla unava a tak jsme sli zpet na hotel a dali si maleho slofika.

Stanice metra Arsenalna
Stanice metra Arsenalna


Kongresove centrum s heliporty na strese
Kongresove centrum s heliporty na strese


Mariyinsky Palace
Mariyinsky Palace


Verkhovna Rada of Ukraine
Verkhovna Rada of Ukraine


Ochranka pred budovou narodni banky
Ochranka pred budovou narodni banky


Pokracovani nize...
Naposledy upravil(a) alesesl dne 19. 04. 2018, 19:04, celkem upraveno 3 x.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich

Příspěvek od alesesl »

pokracovani 3. a zaverecne casti

Vzpominka na udalost z let 2013-2014 u hotelu Ukrajina
Vzpominka na udalost z let 2013-2014 u hotelu Ukrajina


Po par letech open na miste cinu
Po par letech open na miste cinu


Tentkrat bych vyhled opravdu fantasticky
Tentkrat bych vyhled opravdu fantasticky


Economy pokoj byl taky v pohode
Economy pokoj byl taky v pohode


Borsc v pivovaru Solomianska
Borsc v pivovaru Solomianska


bylinkove pivo
bylinkove pivo


budovy na hlavni tride pobliz Maidanu jsou opravdu honosne
budovy na hlavni tride pobliz Maidanu jsou opravdu honosne


The Founders of Kyiv Monument
The Founders of Kyiv Monument


kvetinove hodiny
kvetinove hodiny


Vecer jsme vyrazili do ulic pobliz hotelu. Chteli jsme si dat nekde pivko a nakonec jsme narazili na tradicni ukrajinskou restauraci - Korchma Taras Bulba. Je to sice takovy trosku turisticky podnik, kterym se obvykle vyhybam, ale nakonec musim uznat, ze jak servis a dobrosrdecnost personalu a kvalita jidla byla vyborna. Obvykle v techto podnicich, kdyz s clovek neco necha doporucit, tak cloveku doporuci to nejdrazsi na menu. Ale nebylo to tak v tomto pripade a vysledek byl vyborny. Navic pivko melo dobre nacepovane. Nekdy okolo pulnoci jsme prisli zpet na hotel, dali sprchu a sli na kute. Rano jsme nestihali snidani, tak jsme si domluvili obedovy balicek. Recepcni jsme se zeptali, kolik vyjde taxi na letiste, a rekla nam okolo 600 UAH. Nakonec jsme vzali uber za 300 UAH.

Pri vecerni prochazce
Pri vecerni prochazce


v Taras Bulba meli i ceske menu, ale preklad asi zajistil google translator. I presto jsem si dal firemni borsc
v Taras Bulba meli i ceske menu, ale preklad asi zajistil google translator. I presto jsem si dal firemni borsc


Interier
Interier


ale pivo meli dobre natocene a vychlazene
ale pivo meli dobre natocene a vychlazene


polevka
polevka


hlavni chod
hlavni chod


10.04.2018
KBP-PRG
UKRAINE INTERNATIONAL B738: UR-PSV
LF 84%


Cesta na letiste ubehla pomerne rychle a v pohode. Vlado letel do VIE a ja do PRG v rozmezi asi 30 min. Nakoupili jsme nejakou ukrajinskou vodku v Dutyfree shopu a pak se vydali na gaty, ktere byly skoro vedle sebe. Vlado me nastup o neco driv nez ja. Po kratkem rozlouceni, zacal i muj nastup. Odlet do PRG byl nacas a v PRG jsme pristali vice meni opet nacas. Jelikoz jsem si vzal jen pul dne volna, tak jsem spechal domu, zbytek dne jsem mel homeoffice.

Fids na letisti v KBP
Fids na letisti v KBP


Pri cekani na boarding
Pri cekani na boarding


Nastup busem
Nastup busem


UR-PSV je ex letadlo FR
UR-PSV je ex letadlo FR


a uz taxujeme na odlet
a uz taxujeme na odlet


neco malo pro zprijemneni letu za 120 UAH
neco malo pro zprijemneni letu za 120 UAH


Po priletu do PRG
Po priletu do PRG


Vylet na Ukrajinu byl opet super. Da se tam zazit hodne muziky za malo penez. Urcite se na Ukrajinu vratime v blizke budoucnosti a pridame dalsi nova letiste. Doufam, ze se Vam tento TR libil a dekuji predem za komentare, poznamky.
Naposledy upravil(a) alesesl dne 19. 04. 2018, 15:29, celkem upraveno 1 x.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od Yirina »

Super report a zajímavá destinace. Pro mě daleko zajímavější varianta krátkého výletu než tlačit se někde v davech turistů v Barceloně nebo Paříži.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od Fabo »

Krasny. Budu se muset na Ukrajinu taky vydat, nez ty An-24 uplne zrusi. A v Kyjeve jsem taky dlouho nebyl. Mozna v lete...

PS: 777 nema winglety ;)


Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od Zoltan »

Borci, super! Ta AN24 je fakt zážitek. Jenom dotaz 737 po FR je zachovaná komplet včetně interieru, barev seatingu, nebo alespoň strhnuli nalepené bezpečnostní instrukce?

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od alesesl »

Yirina píše:Super report a zajímavá destinace. Pro mě daleko zajímavější varianta krátkého výletu než tlačit se někde v davech turistů v Barceloně nebo Paříži.


Dekuji za pochvalu. Urcite destinace typu PAR/BCN uz nevyhledavam. Nekdy tam vezmu svoje deti, ale takove vylety do mist jako v tomto TR mam nejradeji.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od alesesl »

Zoltan píše:Borci, super! Ta AN24 je fakt zážitek. Jenom dotaz 737 po FR je zachovaná komplet včetně interieru, barev seatingu, nebo alespoň strhnuli nalepené bezpečnostní instrukce?


Pro me to byl urcite zazitek. An24 leta pravidelne na mnoha linkach Motor Sichu, at uz je to OZH-IEV, tak jde s nim letet taky na IEV-ODS, IEV-LWO anebo MSQ-OZH.

Jinak ta 738 nemela puvodni interier po FR.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od alesesl »

Fabo píše:Krasny. Budu se muset na Ukrajinu taky vydat, nez ty An-24 uplne zrusi. A v Kyjeve jsem taky dlouho nebyl. Mozna v lete...

PS: 777 nema winglety ;)


Jelikoz An-24 leta nejaky ten patek, tak si nemyslim, ze by to uplne Motor Sich rusilo. Jelikoz maji stroje jen vychodni provenience, nedokazu si u nic predstavit nic jineho zatim. Ale kdo vi. Za rok to muze byt jinak, ale moc bych na to nesazel.

Navic jakozto vyrobce Antonovu, urcite maji pristup k velmi levnym nahradnim dilum, vcetne udrzby, takze jejich naklady v tomto smeru jsou urcite vic nez dobre v porovnani s konkurenci.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od MarcosFT »

Alesku hezka cesta. AN24 je super....mne to tenkrat vymenili do Uzgorodu, misto AN24 letela AN140. Na Ukrajine jsem dlouho nebyl, v kvetnu bych se snad mel otocit do Odesy, tak me tvuj report navnadil, alespon co se tyce jidla. Diky a mej se krasne :D :D

Peršan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 01. 2013, 21:37
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od Peršan »

Výborný report,
byl jsem v Kyjevě o pár dnů dříve s Tryskáčkem ....ten bude dávat svůj report o naší cestě na Planes... :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od alesesl »

Peršan píše:Výborný report,
byl jsem v Kyjevě o pár dnů dříve s Tryskáčkem ....ten bude dávat svůj report o naší cestě na Planes... :D


Diky, Jaky jste meli routing? Budu se tesit na TR na planes.cz

byvalypilot
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 01. 04. 2018, 18:52
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od byvalypilot »

MOC pekne cteni. Zaclonka v an24 mne dostava pokazde... :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Velikonoční hody na Ukrajině + An-24 s Motor Sich (TR komplet)

Příspěvek od alesesl »

byvalypilot píše:MOC pekne cteni. Zaclonka v an24 mne dostava pokazde... :D


Diky. Verim, ze ty mas AN-24 uz taky hodne krat. Kdyz tak se pochlub :D


Odpovědět