S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od alesesl »

Vsem preji hezkou sobotu v posledním dubnovem vikendu tohoto roku. Uz nekdy minuly rok byly na prodej letenky z Mariboru od spolecnosti VLM Slovenia. Nic se mi nepodarilo chytit, ale porad jsem mel zalusk na toto letiste, které ji ještě zatím chybi ve sbirce slovinskych letist. Az nekdy na zacatku tohoto roku se objevila nabídka, ze VLM spusti lety na trase Maribor-Mnichov-Antwerpy. Nejprve zacali nabízet letenky bud na jeden nebo i na oba segmenty za 59 eur. Fajnova cena a uz jsem uvazoval o koupi. Nakonec prisla akce, kde měli nejakou promotion za 19 eur. Tak jsem po tom skocil jako slepice po flusu a koupil MBX-MUC. ANR letiste uz mam, a navíc jsem to chtěl udelat jen v jednom dni a nechtělo se mi nikde nocovat. MUC vychazel idealne.

Letenky byly zakoupeny na ctvrtecni let. Ale asi mesic před odletem prisel email, ze po, ut, a ct rotace se rusi a zustavaji jen ve st a pa. Tak jsem si to posunul na patek 27.4. V praci jsem si domluvil homeoffice, abych nemusel cerpat radnou dovolenou. Casy letu byly idealni, prilet do MUC ve 1245, coz mi davalo dost casu na presun do Freisingu, odkud jezdi primy bus 635 z letiste a odkud několikrát denne jezdi vlakova společnost Alex do Prahy. Ja chytil spoj v 15:08 za 363 kc.
Pro cestu do Mariboru jsem vyuzil služeb spolecnosti Flixbus. Ono do Mariboru se da blbe dostat letecky a vlakem to taky není levna zalezitost. Chtel jsem na tento vylet minimalizovat naklady, tak bus se idealne hodil. Z PRG jede primy bus ve 23:15 – 7:40 rano v Mariboru. Jelikoz se mi nechtělo celou byt skoro 8 hod v buse, tak jsem vzal spoj ve 21:55 – 0030 z PRG do BRQ, tam si zasel na pivko a dal 1,5 hod pauzu. Ve 2 rano jsem pak pokracoval tim co vyjizdi z PRG ve 2315 hod. Po par pivech jsem hezky zabral a probral jsem se az na nadrazi v Grazu. Z Grazu je to pak necela hodka do Mariboru.

Před 2 mesici, když jsem jel flixbusem do BRQ, tak vytizenost nic moc, ale tentokrát PRG-BRQ byl slusne zaplnen, ikdyz to byla mezinarodni linka, která pokracovala do Kosic. Z BRQ do Mariboru byl bus taky skoro do posledního mista zaplnen.

Po prijezdu do BRQ z PRG
Po prijezdu do BRQ z PRG


Stará radnice
Stará radnice


Pocta T. A. Edisonovi - cestou zpatky na autobusove nadrazi
Pocta T. A. Edisonovi - cestou zpatky na autobusove nadrazi


po vystupu v Mariboru - bus poracoval do Zahrebu, kde mel konecnou
po vystupu v Mariboru - bus poracoval do Zahrebu, kde mel konecnou


Autobusove nadrazi v Mariboru je jedna velka dlouha nudle. Kdybych fotil druhou stranu, tak je to 2-3x vic nez co je na teto fotce
Autobusove nadrazi v Mariboru je jedna velka dlouha nudle. Kdybych fotil druhou stranu, tak je to 2-3x vic nez co je na teto fotce


Po prijezdu do Mariboru jsem si zjistil odkud mi to jede do Slivnice pri Mariboru a sel se podivat do centra.

Jelikoz 27.4. ve Slovinsku je statni svatek tak všude bylo relativne mrtvo a klid. Odlet jsem mel v 1130 dopoledne. Na letiste v Mariboru nezajizdi zadna MHD. Puvodni plan byl jet na letiste vlakem, tedy ne na letiste, a do vesnicky Orehova Vas a odtud pesi cca 1.6 km k terminalu. Jenze, spoj, který jsem mel vyhlidnuty nejel, z duvodu onoho svatku a byl jenom spoj v 730 rano a pak az v 1020. Prijezd do Mariboru jsem mel v 740. Taxi se me nechtělo brat, tak jsem vyuzil služeb spolecnosti Arriva, a vzal to busem v 905 hod do Slivnica pri Mariboru a odtud je to 3,2 km na letiste pesi. Cesta busem trva cca 20 min a na letiste jsem dorazil něco malo okolo 10 hod, takze vic nez dost casu před odletem.

Frančiškanski samostan Maribor
Frančiškanski samostan Maribor


Grad Maribor
Grad Maribor


Trg Leona Štuklja
Trg Leona Štuklja


Opet na autobusak a smer Slivnica pri Mariboru
Opet na autobusak a smer Slivnica pri Mariboru


Prochazim vesnickou Orehova vas
Prochazim vesnickou Orehova vas


Jdu spravne
Jdu spravne


Ten kostelik je ve Slivnici pri Mariboru
Ten kostelik je ve Slivnici pri Mariboru


terminal je uz opravdu kousek
terminal je uz opravdu kousek


Letiste je male, jediny prilet byl z ANR a MUC a odlet do tech samých destinaci. Na plose stalo je jedno vojenske letadlo, moc se v nich nevyznam, když tak me opravte – C17, které transportovalo slovinske vojaky neznamo kam. Odletelo asi 25 min před nasim letem.
A uz bylo dost slov. Vice na fotkách nize.

Terminal letiste Mariboru
Terminal letiste Mariboru


pojmenovano po Edvardovi Rusjanovi
pojmenovano po Edvardovi Rusjanovi


Edvard Rusjan (6. června 1886 Terst – 9. ledna 1911 u Bělehradu) byl rakousko-uherský průkopník letectví italsko-slovinského původu a konstruktér letadel. Zahynul při letecké nehodě u Bělehradu

27.04.2018
MBX-MUC
VLM F50: OO-VLI
LF 38%
Uplne tou samou registraci jsem letel 04/2016 s VLM na trase SOU-ANR-HAM


Priletova a odletova hala
Priletova a odletova hala


Palubky tisknou jeste na klasicky tvrdsi papir
Palubky tisknou jeste na klasicky tvrdsi papir


Vojensky special
Vojensky special


Ahoj OO-VLI, tak zase po vic nez 2 letech
Ahoj OO-VLI, tak zase po vic nez 2 letech


Nevim jak Vam, ale ten cumak F50 se mi proste libi
Nevim jak Vam, ale ten cumak F50 se mi proste libi


Letiste MBX po startu
Letiste MBX po startu


Obcerstveni na 60 min letu dostacujici
Obcerstveni na 60 min letu dostacujici


let nad Alpami zarucoval krasne vyhledy
let nad Alpami zarucoval krasne vyhledy


dalsi z mnoha udoli, s letistem Niederöblarn
dalsi z mnoha udoli, s letistem Niederöblarn


Hallštattské jezero
Hallštattské jezero


Wolfgangsee
Wolfgangsee


Mühldorf am Inn
Mühldorf am Inn


a copak to tu mame
a copak to tu mame


tak zase nekdy
tak zase nekdy


Barvy Condoru jsou proste sexy
Barvy Condoru jsou proste sexy


Na terminalu 1 byl klid, krom naseho letu pristala 757 z Islandu
Na terminalu 1 byl klid, krom naseho letu pristala 757 z Islandu


Cestou na autobusovou zastavku
Cestou na autobusovou zastavku


Za necelou pul hodku valim do Prahy
Za necelou pul hodku valim do Prahy


Tak jsem zvedavy jak dlouho bude VLM zase fungovat. Jejich historie fungovani ma uz hodne kotrmelcu. Tedka opet se snazi rozletat několik linek, jak uz v Nemecku, tak i přes jejich hub v ANR do CH, UK. Na priletu do MBX z ANR/MUC jsem napocital 4 pax. Na odletu nas bylo 19. Z toho 4, vcetne me vystoupili v MUC a co jsem slysel, tak 9 nastupovalo do ANR.

Doufam, ze se Vam i tento TR libil a trosku jsem Vas navnadil na mala zakouti Evropy, odkud jde letet jeste s F50.
Naposledy upravil(a) alesesl dne 28. 04. 2018, 17:55, celkem upraveno 1 x.


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od Marty-t »

Hezký TR a let s raritním typem.

Tipnul bych si, že moc dlouho ten Maribor VLM nevydrží obsluhovat - ceny za ow do MUC s 23kg kufrem a občerstvením příští dny 50-60 EUR, to jim asi letadýlko s 50 sedačkami moc nevydělává. Podotýkám jen, že z Mariboru je to po dálnici do Ljubljany 130km, do Grazu necelých 70km, Zagreb 120km, Vídeň 260 km... Samotný Maribor má 95.000 obyvatel. Na co narážím je jasné - tohle bez dotací samosprávy asi dlouho nepřežije - anebo přesto lze rozlítat i miniletišťátka na komerční bázi ?!?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od whiskey »

Ano, C-17 je spravne :thumbup:

byvalypilot
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 01. 04. 2018, 18:52
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od byvalypilot »

Moc pekne... obdivuju nocni cestu busem.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od Lkprak »

Člověče, já byl v Mariboru asi týden před Tebou (ale vlakem, takže TR nebude :x ). Kousek od toho autousáku jsem spal. Jeden den nám tam dokonce dělal cvičné kruhy A320 Austrianu.
Jinak jednosměrné vlakové jízdenky z Prahy se tam daly sehnat na eshopu ČD lehce přes tisícovku (s přestupem ve Vídni). To mi nepřijde jako kdovíjaká darda.

Každopádně moc hezký TR.

No, tím busem bych to fakt nedal :D


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Člověče, já byl v Mariboru asi týden před Tebou (ale vlakem, takže TR nebude :x ). Kousek od toho autousáku jsem spal. Jeden den nám tam dokonce dělal cvičné kruhy A320 Austrianu.
Jinak jednosměrné vlakové jízdenky z Prahy se tam daly sehnat na eshopu ČD lehce přes tisícovku (s přestupem ve Vídni). To mi nepřijde jako kdovíjaká darda.

Každopádně moc hezký TR.

No, tím busem bych to fakt nedal :D


no jo, ale dostanes se do Mariboru na odlet v 1130 z Prahy lehce pres tisicovku, aby jsi v Mariboru nemusel nocovat? dik z precteni.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od alesesl »

Marty-t píše:Hezký TR a let s raritním typem.

Tipnul bych si, že moc dlouho ten Maribor VLM nevydrží obsluhovat - ceny za ow do MUC s 23kg kufrem a občerstvením příští dny 50-60 EUR, to jim asi letadýlko s 50 sedačkami moc nevydělává. Podotýkám jen, že z Mariboru je to po dálnici do Ljubljany 130km, do Grazu necelých 70km, Zagreb 120km, Vídeň 260 km... Samotný Maribor má 95.000 obyvatel. Na co narážím je jasné - tohle bez dotací samosprávy asi dlouho nepřežije - anebo přesto lze rozlítat i miniletišťátka na komerční bázi ?!?


Diky. Urcite ne. Takova letiste nemaji smysl. ZAG, LJU, VIE jsou za rohem. Bez dotaci to nepujde. Ale myslim, si, ze jakekoliv dotace nemaji pro takova letiste smysl. Proste jsou na spatnem miste, s malou poptavkou a malou kupni silou, aby uzivili neco smysluplneho. VLM taky zacali prodavat linku na 5 rotaci tydne a po 2 mesicich to znizili na 2 rotace a kdo vi jak dlouho ty 2 vydrzi. MUC-ANR je neco jineho, tak je hafo business klientely a tam sance na slusny LF urcite je.

Proto jsem to vyuzil, abych mel to letiste ve sbirce, nez to utnou.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od alesesl »

byvalypilot píše:Moc pekne... obdivuju nocni cestu busem.


Zadna hitparada to neni, ale situace nijak nedovolovala to poresit jinak, tak jsem to nejak prezil, ale autobusy na dalkovou dopravu urcite nevyhledavam. Ty 3-4 max je pro me limit.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od Marty-t »

Marty-t píše:Tipnul bych si, že moc dlouho ten Maribor VLM nevydrží obsluhovat - ceny za ow do MUC s 23kg kufrem a občerstvením příští dny 50-60 EUR, to jim asi letadýlko s 50 sedačkami moc nevydělává.

Tak už se stalo - podobný trip už asi nikdo další nestihne udělat:
Munich - Maribor Last available bookable flight is on 17AUG18 (From 18AUG18 to 07SEP18, various dates displaying “sold out” on the airline’s website, all dates from 08SEP18 onwards displaying “no flights”)
On totiž VLM Airlines ruší vše - s výjimkou letů z Antwerp do Londýna a Zurichu... Zdroj: https://www.routesonline.com/news/38/ai ... -sep-2018/

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: S VLM Slovenia z Mariboru do MUC

Příspěvek od alesesl »

Marty-t píše:
Marty-t píše:Tipnul bych si, že moc dlouho ten Maribor VLM nevydrží obsluhovat - ceny za ow do MUC s 23kg kufrem a občerstvením příští dny 50-60 EUR, to jim asi letadýlko s 50 sedačkami moc nevydělává.

Tak už se stalo - podobný trip už asi nikdo další nestihne udělat:
Munich - Maribor Last available bookable flight is on 17AUG18 (From 18AUG18 to 07SEP18, various dates displaying “sold out” on the airline’s website, all dates from 08SEP18 onwards displaying “no flights”)
On totiž VLM Airlines ruší vše - s výjimkou letů z Antwerp do Londýna a Zurichu... Zdroj: https://www.routesonline.com/news/38/ai ... -sep-2018/


Ja od zacatku neveril, ze tato aerolinka nejak dlouho prezije. Sice uz mela nekolik padu a z mrtvych vstani, ale na to, aby mohlo prezit, budou muset prodavat hodne drahe letenky a ne za 50 eur segment a letat to s F50. ZRH-ANR-LCY je mozna jedina linka kde to jde delat.

Stejne jako trasa co jsem letel jednou SOU-ANR-HAM, kde letenka vysla na nejakych 350 ecek.


Odpovědět