Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Odpovědět
trainzak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 11. 02. 2010, 19:25
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od trainzak »

Po dlouhé době jsem se opět někam vypravil za poznáním... A byla to skutečně adrenalinová cesta.

http://www.sharpwings.ivao.cz/2018/06/adrenalinova-cesta-z-brna-do-new-yorku.html


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od MarcosFT »

Moc hezký, vidět v Brně odbavovat moje zavazadlo do EWR, asi by i slza ukápla. Přestup v Mnichově i na lety mimo schengen je jeden z těch nejlehčích, co v Evropě je. Věř tomu, že bývá daleko hůř. Cestou zpět jsi měl pravděpodobně štěstí a měl si TSA Pre-check. A350 tady bude xx let, není třeba se za ní honit.

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od jonapet »

Dopadlo to relativně dobře. Vzhledem k tomu, že primárním důvodem zrušení letu/zpoždění příletu do finální destinace byla chyba softwaru si nezapomeň zažádat o kompenzaci dle 261/2004...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od whiskey »

MarcosFT píše:Moc hezký, vidět v Brně odbavovat moje zavazadlo do EWR, asi by i slza ukápla.

presne tak, podobne zazitky dosledne uchovavam v pamati spolu s luggage tagmi v papierovom archive. Favoriti su HON circle tagy a cervene BP z LH F BTS-JNB, a zdvojene tagy (nezmestilo sa na jeden) VIE-WAW-NRT-GUM-TKK :D
Samozrejme, takisto absolutny suhlas s nazorom, ze MUC je jedno z najlepsich (ak nie vobec najlepsie) letisk na prestup v Europe.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od MarcosFT »

whiskey píše:
MarcosFT píše:Moc hezký, vidět v Brně odbavovat moje zavazadlo do EWR, asi by i slza ukápla.

presne tak, podobne zazitky dosledne uchovavam v pamati spolu s luggage tagmi v papierovom archive. Favoriti su HON circle tagy a cervene BP z LH F BTS-JNB, a zdvojene tagy (nezmestilo sa na jeden) VIE-WAW-NRT-GUM-TKK :D
Samozrejme, takisto absolutny suhlas s nazorom, ze MUC je jedno z najlepsich (ak nie vobec najlepsie) letisk na prestup v Europe.


Také si vše poctivě schovávám a občas prohlížím, mám to vše ve třech šanonech :D :) Nikdy bych palubní vstupenku nebo bag tag nevyhodil :D Zdvojený tag jsem měl tuším třikrát, cestou na Zéland a zpět a jednou z Evropy do SYD. Těch si také vážím :D Naopak mě nikdy neoslovilo sbírání safety cards :?


trainzak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 11. 02. 2010, 19:25
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od trainzak »

jonapet píše:Dopadlo to relativně dobře. Vzhledem k tomu, že primárním důvodem zrušení letu/zpoždění příletu do finální destinace byla chyba softwaru si nezapomeň zažádat o kompenzaci dle 261/2004...


Myslím, že to byla kombinace technické chyby a špatného počasí (bouřky). Všiml jsem si, že těch zrušených letů bylo ten večer více. Vypadalo to, že opravdu chtějí připravit to náhradní letadlo, ale jakmile bouřka dorazila, tak to vzdali.

Mám vůbec nárok na finanční kompenzaci, pokud mi byl zajištěn hotel, strava a náhradní let? A jak je v tomto případě nejlepší postupovat? Mám to nejdřív zkusit přímo u Lufthansy?

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od jonapet »

Poskytnutí asistence během zpoždění je samostatným nárokem vedle nároku na odškodnění a nijak jej nenahrazuje.

Nejdřív se obrátit na Lufthansu. Pokud do 6 týdnů neodpoví/zamítne, pak se obrátit na německý Luftfahrt Bundesamt.

Kontakt na LBA: https://ec.europa.eu/transport/sites/tr ... bodies.pdf
Formulář: http://ec.europa.eu/transport/themes/pa ... orm_en.pdf

trainzak
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 51
Registrován: 11. 02. 2010, 19:25
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od trainzak »

Pokud by někoho zajímalo, jak probíhá můj proces žádání o kompenzaci za zrušený let:

Další týden po návratu jsem odeslal přes web Lufthansy formulář pro odškodnění. Stačilo jen vyplnit do předpřipravených kolonek údaje o letu, číslo bankovního účtu, atd. Obratem mi přišel automatický e-mail s ID mého požadavku.

Měsíc se nic nedělo, tak jsem zkusil zavolat na české call centrum Lufthansy. Zde ale nemají přístup k systému zákaznických stížností. Nicméně vzali si moje ID požadavku, které údajně měli zkusit urgovat u německých kolegů. Taky jsem dostal číslo přímo na německé call centrum, kdyby to nepomohlo.

Další týden uběhl a já stále neměl žádné vyrozumění. Tak jsem zavolal na německou pobočku. Naštěstí je možné hned po vytočení čísla zvolit podporu v angličtině. Slečně jsem nadiktoval ID a pak jsem pár minut čekal, než si můj případ dohledá. Nakonec oznámila, že kompenzace byla již zaslána před čtyřmi dny - na číslo účtu, které ale absolutně nesedělo. Opět jsem si pár minut počkal, nakonec se telefonistce podařilo najít to správné číslo účtu, které jsem zadával do formuláře. Prý tedy zkusí na účetním oddělení tu nesprávnou transakci zrušit a poslat peníze znovu na správný účet. Snad by to mělo být do cca 14 dní vyřízeno.

Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne. Je jasné, že se aerolinky budou chtít vyplácení kompenzací vyhnout. Otázka tedy je, jestli příběh se špatným číslem účtu je pravdivý, nebo ho mají nachystaný pro každého, kdo se začne o odškodnění více hlásit.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Adrenalinová cesta z Brna do New Yorku v režii BMI Regional, Lufthansy a United Airlines

Příspěvek od MarcosFT »

To nastve...mne LH vyplatila kompenzaci do 14ti dnu a tenkrat jsem ani nemel narok (bylo to kvuli pocasi)...ale stalo se 8) at se to dobre dotahne....


Odpovědět