Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Globik »

Lemon píše:
zdenda píše:No recenze se celkem cist dala ale autor si spise dal zalezet v akcentu na to, žepatri mezi tzv.lepsi cestujici (salonky, drahe placene obcerstveni apod.).

Tohle mi nepřijde úplně fér... řekl bych, že TR by vypadal poněkud divně, pokud bych si dal jen vodu a lamentoval nad tím, že nedostanu víc, příp. konstatoval že placené občerstvení je drahé. Cílem bylo primárně zjistit, zda catering u TS stojí za vynaložené prostředky, což dle mého stojí. A osobně si myslím, že cenově je to srovnatelné s ostatními aerolinkami s placeným cateringem (ČSA má minimálně tu plzeň dražší). Komu to přijde drahé, nechť si nedává, to je čistě každého vkus...

A salónky? Do salónku je možné dostat přes PriorityPass, který se již standardně vydává k prémiovým kreditním kartám. Prémiový účet se dá získat i bez placení měsíčních poplatků i přehazováním prostředků mezi běžným a spořícím účtem, takže to může mít opravdu kdekdo. Výhodou není jen celoroční cestovní pojištění pro celou rodinu (což je pro mne hlavní důvod), ale i třeba PriorityPass, kde mám 4 vstupy ročně zdarma... Nyní jsem odečetl dva a nemít žádné, tak do salónku za klasické vstupné nepůjdu - zřejmě ani sám a už vůbec ne s celou rodinou... Takže asi tak, vono zas tak nóbl vašnosta asi nebudu... :wink:
Zdenda tu vyhrožuje, že nevíme co je zač a když si dáš průmyslové pivo, sprostou whiskey a panino celkem za necelé tři stovky, tak má blbé kecy, že se tu chlubis jaký jsi zbohatlík. Je to holt sprostý troll. Zajímavé, že třeba Cocika si kritizovat asi netroufne.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od JackBrno »

Fabo píše:
Globik píše:
zdenda píše:No recenze se celkem cist dala ale autor si spise dal zalezet v akcentu na to, žepatri mezi tzv.lepsi cestujici (salonky, drahe placene obcerstveni apod.).

Kde vidíš to drahé placené občerstvení? A do salonku může kdo chce, ne jen lepší cestující. Až sem dáš TR z dovolené za 7000 Kč, na které odmítas cokoli zaplatit, tak tu určitě nebude mít někdo jiný blbé kecy.


Akorat zdenda, jak to bylo cele naprd, a jak s travelou uz nikdy.

To určitě ne, Zdenda tady sice hejtuje jak může, ale stejně nakonec zase jako už několikrát sklopí uši a bude rád, že ho TVS někam zaveze :D

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Paul1 »

Asi jsem teda z jinýho kraje, ale já bych si nepochvaloval služby se zpožděným odletem o hodinu, zvlášť kolem půlnoci a s výmluvou, kterou zmínil autor. Ale možná jsem už za posledních 6 let, co jsem opustil TVS, rozmazlenej a měl jsem jen štěstí na zpoždění max. 20 min. :)

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Lemon »

Je fakt, že mne dodatečně napadlo, že to zpoždění je věc, která by se dala oběma letům asi vytknout, ale už jsem to nechtěl editovat. Ale zas bych nerad nějak tohle relativně drobné zpoždění paušalizoval na TS jako celek, na to s nimi nemám dost nalétáno.

Uznávám, že se mnou podobné zpoždění do hodiny nic moc nedělá... spíš třeba přemýšlím, kolikrát budu letos vyplňovat Property Irregularity Report po libovolném příletu, protože loni se mi to poštěstilo čtyřikrát. Třeba tohle mne míchá daleko víc, než nějaké malé zpoždění... :D

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od jencik »

Pokial nema clovek program hned po prilete ci nema prestup, tak mu meskanie nemusi az tak vadit, pri ceste na hotel to moze znamenat skratenie cakania na izbu, pri ceste je to fajn, ak je na letisku co robit. Je to podobne, ako pri zmene typu lietadla, niekto sa len potrebuje dostat z bodu A do B, iny ocakava isty standard (resp moze ist o chorobu z povolania, pretoze ak by si on v odbore dovolil viacere veci, tak skonci)


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od marthym »

Mně s prckem vadí i to, když má autobus zpoždění pět minut :D Zvláště takhle na noc je to naprd¨- ale pokud v pohodě usnuly, tak palec nahoru, naše nezná spaní vsedě. A vlastně i proto jsem se ptal (a proto jsem taky radši kupil dražší letenky). Tohle bych do sebe kdysi vážně neřekl (přespávání na letišti je vážně minulost)

vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od vit.spinka »

Letadlo není zdaleka plné, což si spousta lidí uvědomuje a snaží se ještě před startem ukořistit nějaké jiné místo. Následuje hlášení, aby všichni sedli na svá místa, které je nutné dodržovat z hlediska vyvážení letadla. To pán za mnou kvituje slovem „pí*ovina“ a vydává se hledat jiné místo.

Tohle je fakt na charterech normální? Nic takového jsem nikdy na pravidelné lince nezažil (ok, létám jen po civilizovaných zemích a těch pár případů, kdy se třeba dva lidi prohodí, aby seděli u sebe, nepočítám). To jsou koupáci opravdu tak jiní, nebo je to absencí online checkinu (a tedy výběru sedadla předem)?

Hodinové zpoždění by mě tedy rozladilo a hodinové čekání na kufry už vytočilo (ale proto taky létám pokud možno jen s příručákem). Asi holt nejsem ta cílová skupina.

Mimochodem, vzpomněl jsem si na letošní let s OK-TSU, linka ČSA, posádka TS: po safety video v CZ jim vypadl IFE a anglickou verzi dělali manuálně. Připomínalo to spíš komedii, už to asi dlouho nedělali. To jen tak pro zasmání :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3157
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Fabo »

vit.spinka píše:
Letadlo není zdaleka plné, což si spousta lidí uvědomuje a snaží se ještě před startem ukořistit nějaké jiné místo. Následuje hlášení, aby všichni sedli na svá místa, které je nutné dodržovat z hlediska vyvážení letadla. To pán za mnou kvituje slovem „pí*ovina“ a vydává se hledat jiné místo.

Tohle je fakt na charterech normální? Nic takového jsem nikdy na pravidelné lince nezažil (ok, létám jen po civilizovaných zemích a těch pár případů, kdy se třeba dva lidi prohodí, aby seděli u sebe, nepočítám). To jsou koupáci opravdu tak jiní, nebo je to absencí online checkinu (a tedy výběru sedadla předem)?


Bohuzel je...

vit.spinka píše:Hodinové zpoždění by mě tedy rozladilo a hodinové čekání na kufry už vytočilo (ale proto taky létám pokud možno jen s příručákem). Asi holt nejsem ta cílová skupina.


Litam pomerne hodne (ale ne tolik jako autor TR), a hodinove zpozdeni me nejak nebere (pokud mi pak nehrozi, ze mi uleti dalkovy pripoj).
Cekani na kufry me ale umi na...srdit. Hodne.
Ale to neni jen domena QS beztak, uz jsem cekal hodne dlouho na kufry LO, AZ i KL, zejmena v AMS to je vecne. Kdybych si mohl alespon zajit do salonku na kafe, nebo nakoupit behem cekani... ale samozrejme supermarket je vonku, a salonek kam mam pristup i po priletu je bud taky vonku nebo pak v non-Schengen casti, odkud prilitam malokdy.

vit.spinka píše:Mimochodem, vzpomněl jsem si na letošní let s OK-TSU, linka ČSA, posádka TS: po safety video v CZ jim vypadl IFE a anglickou verzi dělali manuálně. Připomínalo to spíš komedii, už to asi dlouho nedělali. To jen tak pro zasmání :D


Tohle se mi stalo taky, v lufthansi velerybe. Akorat jim to neslo pustit vubec, ale mel jsem pocit, ze holky to delaly naposled ve vycviku :D

vit.spinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 63
Registrován: 04. 07. 2010, 12:30
Bydliště: Tauranga
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od vit.spinka »

U těch kufrů bych to tipl na to, že QS chartery přilétají v noci, kdy je provozu málo a je tedy i málo lidí na handlingu. A když se (i kvůli těm zpožděním) sejde víc letadel najednou, tak těch pár chudáků na směně nestíhá.

Já moc problémy s čekáním na kufry nemívám, jen v Praze:-) Ale to je tím, že když už někam letím s kufrem, tak je to někam daleko a stojí se tam dlouhá fronta na imigračním a než se dostanu k pásům, už tam kufr je. Akorát v Praze je pasovka moc rychlá, rychlejší než kufry. :lol:

Hodinové zpoždění... asi záleží, jak kde. Když tu hodinu prosedím v salonku, tak je mi to jedno. Když musím čekat o půlnoci na gatu, tak už tak nadšený nejsem. Ale jasně, je to jen hodina, to o nic nejde.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od hafi »

Za hodinu čekání na kufry bych je asi zabil, ve dvě ráno tuplem. Btw co se stane s kufrem, který tam krouží a nikdo si ho nepřevezme? Někdo ho odnese do nějakých ztrát&nálezů? To bych se na to možná radši vykašlal, nechal kufry kuframa a dojel si tam pro ně druhý den...

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od bureaucrat »

hafi píše:Btw co se stane s kufrem, který tam krouží a nikdo si ho nepřevezme? Někdo ho odnese do nějakých ztrát&nálezů? To bych se na to možná radši vykašlal, nechal kufry kuframa a dojel si tam pro ně druhý den...

Nevím jak to funguje (a v Praze už vůbec), ale já bych se docela bál, aby se na to nevztahovalo hlášení, které třeba na LHR pouštějí furt dokola "for security reasons, baggage left unattended will be removed and destroyed".

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Globik »

bureaucrat píše:
hafi píše:Btw co se stane s kufrem, který tam krouží a nikdo si ho nepřevezme? Někdo ho odnese do nějakých ztrát&nálezů? To bych se na to možná radši vykašlal, nechal kufry kuframa a dojel si tam pro ně druhý den...

Nevím jak to funguje (a v Praze už vůbec), ale já bych se docela bál, aby se na to nevztahovalo hlášení, které třeba na LHR pouštějí furt dokola "for security reasons, baggage left unattended will be removed and destroyed".

Tim se samozřejmě myslí zavazadla opuštěná v nejrůznějších prostorách letiště, ale ne nevyzvednuta na pásu. Btw.nedavno jsem viděl několik zavazadel na pásu na LKPR T2, tedy ti lidé se nemohli zaseknout na pasovce a zavazadla tam obíhala dlouhou dobu a nikde nikdo.
Naposledy upravil(a) Globik dne 20. 06. 2018, 11:49, celkem upraveno 1 x.

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od zbozivulekral »

hafi píše:Btw co se stane s kufrem, který tam krouží a nikdo si ho nepřevezme? Někdo ho odnese do nějakých ztrát&nálezů? To bych se na to možná radši vykašlal, nechal kufry kuframa a dojel si tam pro ně druhý den...


Krouží tam tak 20 minut a pak pro to jdou z reklamací zavazadel. Zjistí pak, jestli to není nějaký zpožděný kufr a pokud ano, naloží ho a odvezou majiteli.

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Roiman4 »

Jsem rad, ze nekteri by zabijeli za hodinove zpozdeni kvuli kufru, ale kdyz v tu dobu je malo lidi na handlingu a prileti to s hodinovou sekerou, tak se hold nestiha, kdyz prileti k tomu dalsi letadla... opravdu, nekteri by to snad chteli na zlatem podnose...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cesťák koupákem (PRG-RHO s dětmi, na křídlech Travel Service)

Příspěvek od Night fly »

Mam zcela cerstvou obdobnou zkusenost (PRG-PVK-PRG), ale kolega byl s TR rychlejsi, tak sem pridam jen heslovite par mych postrehu:

-odbaveni v PRG (utery rano, 4:30): velke prekvapeni, otevrena cela rada prepazek pro vsechny aktualni odlety TVS, ve fronte max.10 minut a mozna ani to ne
-ochotna slecna na ckinu nam na vyzadani zjisti, ze letadlo neni plne a da nam trojku pro dva
-do salonku jit nemelo cenu, otvira v 5 a uz v 5:20 byl boarding
-cestou tam jeden z 737NG, vzadu poloprazdny, odlet zcela na cas a pristani o 15 min drive
-servis OK, voda potesila, dospavani brutalniho budicku a nasledne noviny a airshow me zabavily na zbytek letu
-komunikace posadky OK
-pax byli jeste v utlumu, prece jen odlet v 6 znamena pro vetsinu vstavat prinejlepsim ve 3:30, takze nejakych vyraznych projevu jsme byli usetreni (samozrejme az na potlesk po pristani...)
-celkove se cesta tam vyrovnala drivejsim zkusenostem s FR, EZY apod., vydrzet to slo. Akorat uz by se TVS mohl treba konecne posunout do 21.stoleti, zavest OLCI a na letisti uz mit jen baggage drop-off.

-na letisti v PVK otevreny 3 prepazky pro nas let, ale kazda mela svou frontu, vyber byl loterie, my cekali asi 15 minut, ostatni se vlekli znatelne vic
-ckin agentky mely ruzny pristup, u jedne prepazky vazily div ze ne i damam kabelky, u ostatnich to braly dost okometricky
-co se 15kg zavazadel tyce, skoro mam pocit, ze je to soucast neajkeho dealu TVS s provozovateli letist a zejmena freeshopu, protoze par flasek vina, nejake ty olivy, syr a jine serepeticky klidne zaberou 3-5kg a kdyz nechcete platit 6€/kg nadvahu, musite si to koupit az ve freeshopu za security s patricnou prirazkou oproti vnitrozemi. Snad polovina pax naseho letu ve freeshopu nakupovala.
-nejvetsi zasek byl security, na dva temer soucasne odlety jel nejdriv jen jeden pas, az po chvili spustili i druhy a security tak jela naplno
-cestou zpet letel EI-CSG (a.k.a. Mongol), komunikace posadky spatna, i pres velmi vcasny prilet do PVK a nasledny brzky nastup byl odlet nacas, plne naboardovane letadlo stalo snad 20 min.na apronu aniz by posadka sdelila co se deje nebo treba pustila klimatizaci (teplota v kabine vyrazneji klesla az po startu). Oproti letadlu na ceste tam byl interier v podstatne jetejsim stavu, zadne airshow atd. Jako obycejnemu koupakovi by ve mne asi duveru nevzbuzovaly ani vsudypritomne napisy v mongolstine nebo chybejici safety karta.
-cesky palubni personal OK, standard, nelze nic zasadniho vytknout, mongolsti FA se komunikace s pax neucastnili (prestoze na palube byli min.dva)
-v PRG horor, na priletu se potkalo snad 10 letu ze vsech moznych koupackych destinaci, na kazdem pasu se sesly 2-3 lety, na zavazadla se cekalo skoro hodinu. Poprve jsem videl priletovku na T2 na hrane unosnosti a mozna i za ni (fronty na WC, zejmena damskych - vzhledem k uzavreni WC u tranzitnich prepazek - byly nedustojne civilizovaneho sveta)
-chaos z priletove haly pak pokracoval i ve fronte na GoParking, ale to uz nejde za TVS.

Kolem a kolem, cesta tam naprosto prijatelna (8/10), cesta zpet podprumer (4/10). Vzhledem k faktu, ze jsme leteli na ultra-last-minute zajezd, jsem za zaplacene penize dostal odpovidajici sluzbu. Na tomto bode se nicmene trochu pozdrzim: cena zajezdu, kterou jsme platili (vc.ubytovani a transferu), byla o nekolik TISIC kc nizsi, nez jen samotne letenky na ty stejne lety, ktere slo koupit jeste den pred odletem na webu smartwings. Kdybych si kupoval jen ty letenky, byl bych ze sluzeb TVS otravenej mnohem vic, nicmene jako low-cost koupak musim objektivne uznat, ze nabidnuta sluzba zhruba odpovidala cene. A tady asi tkvi zasadni problem TVS: jejich core business je hromadna doprava nenarocnych cenove citlivych koupaku, kteri snaz toleruji nedostatky v urovni sluzeb, a toto plni evidentne dobre. Ale pokud s nimi leti clovek jako s normalni aerolinkou, uroven sluzeb za standardem pokulhava a pozadovana cena je v tomto pripade naprosto neumerna nabizene sluzbe.
Naposledy upravil(a) Night fly dne 26. 06. 2018, 11:55, celkem upraveno 2 x.


Odpovědět