Turkish z Košíc cez Istanbul poza kaluž

Odpovědět
leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Turkish z Košíc cez Istanbul poza kaluž

Příspěvek od leokontra »

Pondelok 2. jula nasadame na IC-čko do Kosic kde v noci v apartmane prespime a na druhy den rano berieme taxika rovno na letisko kde ideme rovno na check-in. Odovzdame kufre, overime ci mame zaregistrovane M&M na tuto cestu a ideme rovno cez security. Za security uz sadame do stanku s nejakymi ranajkami a ideme pozriet na vyhliadkovu vezu v ktorej bolo tak 50°. Na ploche nic zaujimaveho tak zideme dole a pockame kym bude nasa 320ka na final approach nech vylezieme zase hore. Pristala, zastavila a my sme presli cez pasovu kontrolu a hned nato boli v gate. Boarding zacal asi 20 minut potom.

TK1201 KSC-IST
Airbus A320-232 TC-JUF
9:25-12:01
6F LF:90&


Naboardovali sme a STD 8:55 sa postupne zacal vzdialovat...Bolo asi 9:05 a este len dosiel dalsi plny vozik batozin. Nakoniec sme o 9:25 odleteli z drahy 19 a nabrali smer Istanbul. Co sa tyka sedadla...legroom sa mi zdal obrovsky, mozno ze len prve rady, nebol som vzadu, ohnutelne operadlo hlavy a celkom pohodlne. Hned po vzlete nam rozdali studene ranajky celkom kvalitne (nie len nejaky trapny sandwich ale aj s kolacikom, salatom a vsetkym co sa patri na tacke)
Po asi hodine letu sme uz zacali klesat a samozrejme sme nad Istanbulom aj chvilu holdovali a pristali nakoniec o 12:01. Dalsich 15 minut to trvalo kym sme prisli na stojanku pri domestic terminale a po schodoch vystupili. Busom do terminalu a rovno cez security ku gatom. Nas let do Miami mal odlet o 13:30 a boarding zacal uz 12:30. Gate bol samozrejme na uplne opacnej strane letiska tak sme asi 20 minut este kracali cez cely preplneny Ataturk.

Ranajky na lete z Kosic
Ranajky na lete z Kosic

TC-JUF
TC-JUF


TK77 IST-MIA
Boeing 777-3F2ER TC-LJH
14:30-18:35
42K LF: 95&


Prisli sme ku gatu 228 okolo jednej a tam skoro nikto uz nebol. Vsetci uz boli v lietadle a my sme medzi poslednymi nastupili. Vytlacili nas, zapli sme motory a zacali rolovat na RWY 17R. Presli sme okolo Lufti A320 s logojetom 5starhansa a ako sme prisli na holding point tak sme asi este hodinu stali, lebo vsetky ostatne lietadla odlietali z opacneho smeru. Nakoniec sme sa rozbehli a s hodinovym meskanim odleteli. Ako sme nabrali dobry smer tak sme leteli kusok od noveho letiska, ktore otvaraju za 3 mesiace. Bolo ho pekne vidiet a je naozaj velke! Potom letusky zacali rozdavat obed, na vyber bolo hovadzie s ryzou alebo cestoviny s rajcinovou omackou. Vybral som si maso ale skusil som aj cestoviny a obidve jedla boli vyborne. Pocas letu sa hrali 2 osemfinalove zapasy futbalovych MS... Prvy (Svedsko-Svajciarsko) presiel rychlo ale druhy (Kolumbia-Anglicko) uz pozerala viac nez polovica cestujucich a bolo jasne koho ma cele lietadlo radsej :D Kedze boli penalty tak bolo o zabavu postarane :D No nakoniec postupili anglicania a zvysok letu uz bol vyrazne tichsi :silent: Este pocas penalt letusky zacali rozdavat veceru: kuraci perkelt s ryzou...skoda len tej ryze ze bola aj na obede aj na veceri :confused: . Po veceri sme uz zacali klesat a tocit na drahu 12. Po pristani prebehlo kratke rolovanie na gate J11 a bol koniec...
Immigration prebehlo prekvapivo rychlo, iba asi 15 minut. Kufre nam prisli vsetky aj napriek kratkemu transferu v IST a dovolenka mohla zacat!

5starhansa
5starhansa

Istanbul New Airport
Istanbul New Airport

Obed
Obed

Vecera
Vecera

Approach do MIA
Approach do MIA


Turkish by som zhodnotil velmi pozitivne...sluzby najvyssej kvality, ceny lacne. Tie ocenenia najlepsej spolocnosti europy co dostali si naozaj zasluzia!

Ak ste docitali az sem tak vam za to dakujem, urcite napiste co by som mohol zlepsit a taak... :thumbup:

PS: Cestu spat napisem asi do dalsieho tripreportu, nech toto neni moc dlhe.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Turkish z Košíc cez Istanbul poza kaluž

Příspěvek od Globik »

Hezky stručné. Dej pak k druhému TR i pobyt na Floridě, ne jen cestu zpět.
A díky i za fotku snídaně, netušil jsem, že slovo višeň je tureckého původu.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Turkish z Košíc cez Istanbul poza kaluž

Příspěvek od MarcosFT »

Díky za report. Turky mám strašně rád, jejich 77W také...servis v Y je rozhodně nad průměr. Kolik mil do M&M si dostal? Vždycky mi přišly economy třídy po SQ k ničemu - proto jsem s němi také letěl jen v error fare, aneb nedává to téměř nic.

Já měl to štěstí letět minulý týden na JFK v business...a catering byl opravdu jako fist, sedadlo a soukromí pak teda dost strašný, ale po pár skleničkách (nepříliš dobrého) šampaňského a jednohu Chivasu jsem to zalomil někde nad Irskem a spal spánkem spravedlivých až k JFK..

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Turkish z Košíc cez Istanbul poza kaluž

Příspěvek od leokontra »

MarcosFT píše:Kolik mil do M&M si dostal? Vždycky mi přišly economy třídy po SQ k ničemu - proto jsem s němi také letěl jen v error fare, aneb nedává to téměř nic.

Na stranke maju napisane ze pridu mile do 14 dni, ale este mi ziadne neprisli... Asi si ich budem musiet vypytat priamo cez ten formular. Ked dostanem tak napisem :wink:

leokontra
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 09. 06. 2017, 21:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Trenčín
Stav: Offline

Re: Turkish z Košíc cez Istanbul poza kaluž

Příspěvek od leokontra »

leokontra píše:
MarcosFT píše:Kolik mil do M&M si dostal? Vždycky mi přišly economy třídy po SQ k ničemu - proto jsem s němi také letěl jen v error fare, aneb nedává to téměř nic.

Na stranke maju napisane ze pridu mile do 14 dni, ale este mi ziadne neprisli... Asi si ich budem musiet vypytat priamo cez ten formular. Ked dostanem tak napisem :wink:


Tak vo formulari pri otazke na booking class mi nedavalo na vyber moznost U, ktoru som mal tak som im napisal ze co teraz a odpisali mi ze tento booking class neni eligible na mile ani na kvalifikovany segment. Cize z cesty do US nemam na M&M vobec nic.


Odpovědět