Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:" Terminál vypadá na první pohled velice pěkně, jen to trochu zazdívají místní francoužští pasováci. Chtějí každému zkontrolovat doklady a nějak se to vleče, hlavně čekání v úzké chodbě...no, nic moc."
To kvůli migrační krizi nefunguje schengen mezi Španělskem a Francií nebo co se dělo? :o


To je ve Francii poněkud normální....třeba na CDG jsem nedávno při transferu schengen šel taky přes pasovku....a nebylo to poprvé..jsem to prostě frantíci...


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Airbus380 »

Jojo, je to tam už delší dobu, xkrát jsem po příletu z Schengenu procházel pasovkou, od roku 2015 minimálně 4x.

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od tramin »

Hezky napsané.Při vzpomínce na Barcelonu jsem ukápl slzu.Jako student jsem v Katalánsku každé prázdniny mezi lety 87-91 trávil 5 týdnů.Co se týče kontrol na hranicích,tak si stačí zajet po dálnici z Rakouska do Německa.A bude toho přibývat...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Globik »

tramin píše:Hezky napsané.Při vzpomínce na Barcelonu jsem ukápl slzu.Jako student jsem v Katalánsku každé prázdniny mezi lety 87-91 trávil 5 týdnů.Co se týče kontrol na hranicích,tak si stačí zajet po dálnici z Rakouska do Německa.A bude toho přibývat...

Jak to vypadá pži jízdě z Tvého regionu, tedy z Jižního Tyrolska do Severního Tyrolska? Jestli to tam vypadá jako na rakousko-německých hranicích, tak si nedokážu představit to rozjíždění kamionů v kopci od Sterzingu po Brenner.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:
Fabo píše:
MarcosFT píše:Sice nechapu setreni na Ryanu misto Air Europa, kdyz to pak utratis v (ne)smyslech na palube :)


Cena za FR: 24 EUR. Cena za FR vcetne kafe: 27 EUR. Cena za UX: ??? EUR.


1000 Kč (btw Petr mi to vysvetlil v postu nad tebou, musis na to reagovat znovu?)

UX je o 10 euro dražší než FR na této trase (pokud člověk nenakupuje jako jantar).


Kdyz jsem to psal, jeste to tam nebylo.

btw. tak o 10 eur drazsi asi zrovna nebyl, kdyz byl zrovna drazsi o 1000 kc... nebo se nejak zasadne zmenil kurs?


tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: RE: Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od tramin »

Globik píše:
tramin píše:Hezky napsané.Při vzpomínce na Barcelonu jsem ukápl slzu.Jako student jsem v Katalánsku každé prázdniny mezi lety 87-91 trávil 5 týdnů.Co se týče kontrol na hranicích,tak si stačí zajet po dálnici z Rakouska do Německa.A bude toho přibývat...

Jak to vypadá pži jízdě z Tvého regionu, tedy z Jižního Tyrolska do Severního Tyrolska? Jestli to tam vypadá jako na rakousko-německých hranicích, tak si nedokážu představit to rozjíždění kamionů v kopci od Sterzingu po Brenner.

Asi jsem nebyl zcela pochopen.Bydlím v Brně a cestou do Rakouska byl míněn úsek ze Salzburgu do Mnichova...

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Lkprak »

Fabo píše:
MarcosFT píše:
Fabo píše:
Cena za FR: 24 EUR. Cena za FR vcetne kafe: 27 EUR. Cena za UX: ??? EUR.


1000 Kč (btw Petr mi to vysvetlil v postu nad tebou, musis na to reagovat znovu?)

UX je o 10 euro dražší než FR na této trase (pokud člověk nenakupuje jako jantar).


Kdyz jsem to psal, jeste to tam nebylo.

btw. tak o 10 eur drazsi asi zrovna nebyl, kdyz byl zrovna drazsi o 1000 kc... nebo se nejak zasadne zmenil kurs?


V době, kdy jsem to kupoval, tak u ranních sobotních letů, které připadaly v úvahu, byl rozdíl opravdu cca 1000 korun.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Globik »

tramin píše:
Globik píše:
tramin píše:Hezky napsané.Při vzpomínce na Barcelonu jsem ukápl slzu.Jako student jsem v Katalánsku každé prázdniny mezi lety 87-91 trávil 5 týdnů.Co se týče kontrol na hranicích,tak si stačí zajet po dálnici z Rakouska do Německa.A bude toho přibývat...

Jak to vypadá pži jízdě z Tvého regionu, tedy z Jižního Tyrolska do Severního Tyrolska? Jestli to tam vypadá jako na rakousko-německých hranicích, tak si nedokážu představit to rozjíždění kamionů v kopci od Sterzingu po Brenner.

Asi jsem nebyl zcela pochopen.Bydlím v Brně a cestou do Rakouska byl míněn úsek ze Salzburgu do Mnichova...

Jo, tam jsme jednou skejsli dvě hodiny. Příště jsem to radši objel mimo dálnici, tam migranti nejezdí, tak není koho kontrolovat, že.
Tím Tvým regionem jsem samozřejmě myslel zemi, kde je město, podle kterého máš nick :D

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od MarcosFT »

Fabo píše:
MarcosFT píše:
Fabo píše:
Cena za FR: 24 EUR. Cena za FR vcetne kafe: 27 EUR. Cena za UX: ??? EUR.


1000 Kč (btw Petr mi to vysvetlil v postu nad tebou, musis na to reagovat znovu?)

UX je o 10 euro dražší než FR na této trase (pokud člověk nenakupuje jako jantar).


Kdyz jsem to psal, jeste to tam nebylo.

btw. tak o 10 eur drazsi asi zrovna nebyl, kdyz byl zrovna drazsi o 1000 kc... nebo se nejak zasadne zmenil kurs?



Máš pravdu Fabčo, seš borec.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:
Fabo píše:
MarcosFT píše:
1000 Kč (btw Petr mi to vysvetlil v postu nad tebou, musis na to reagovat znovu?)

UX je o 10 euro dražší než FR na této trase (pokud člověk nenakupuje jako jantar).


Kdyz jsem to psal, jeste to tam nebylo.

btw. tak o 10 eur drazsi asi zrovna nebyl, kdyz byl zrovna drazsi o 1000 kc... nebo se nejak zasadne zmenil kurs?



Máš pravdu Fabčo, seš borec.

Nebylo by lepší nechat každému svobodu, ať lítá s čím chce?

tramin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 196
Registrován: 28. 11. 2011, 10:04
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od tramin »

Globik píše:
tramin píše:
Globik píše:Jak to vypadá pži jízdě z Tvého regionu, tedy z Jižního Tyrolska do Severního Tyrolska? Jestli to tam vypadá jako na rakousko-německých hranicích, tak si nedokážu představit to rozjíždění kamionů v kopci od Sterzingu po Brenner.

Asi jsem nebyl zcela pochopen.Bydlím v Brně a cestou do Rakouska byl míněn úsek ze Salzburgu do Mnichova...

Jo, tam jsme jednou skejsli dvě hodiny. Příště jsem to radši objel mimo dálnici, tam migranti nejezdí, tak není koho kontrolovat, že.
Tím Tvým regionem jsem samozřejmě myslel zemi, kde je město, podle kterého máš nick :D


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:
MarcosFT píše:
Fabo píše:
Kdyz jsem to psal, jeste to tam nebylo.

btw. tak o 10 eur drazsi asi zrovna nebyl, kdyz byl zrovna drazsi o 1000 kc... nebo se nejak zasadne zmenil kurs?



Máš pravdu Fabčo, seš borec.

Nebylo by lepší nechat každému svobodu, ať lítá s čím chce?


Taky jsem napsal že to je jeho věc, to už nečteš???

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od persona »

Moc pekne. Segafredo na palube je to, co je ted, v tuto chvili, i v Ostrave. Na VCE jsem take platil tu palku s jednou kratkou zastavkou navic, ale priste si uz dam pozor (studoval jsem to dopredu a vsichni z dopravniho podniku na lagune kecaji, jak to nejde) je to opravdu jen kousek. Barcelona me ani behem 10 dni moc nezaujala a ac jsou do Palmy letenky za par eur, mam obavy z tech davu turistu.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od MarcosFT »

persona píše:Moc pekne. Segafredo na palube je to, co je ted, v tuto chvili, i v Ostrave. Na VCE jsem take platil tu palku s jednou kratkou zastavkou navic, ale priste si uz dam pozor (studoval jsem to dopredu a vsichni z dopravniho podniku na lagune kecaji, jak to nejde) je to opravdu jen kousek. Barcelona me ani behem 10 dni moc nezaujala a ac jsou do Palmy letenky za par eur, mam obavy z tech davu turistu.


Barcelona je asi specificka, clovek na to musi mit chut, musi proste vsechno vyjit, jiank verim, ze dokaze byt o nicem. Moje posledni navsteva taky nebyla nejlepsi, ale to bylo jen kvuli modre lagune... :crazy: :crazy:

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Lkprak »

persona píše:Moc pekne. Segafredo na palube je to, co je ted, v tuto chvili, i v Ostrave. Na VCE jsem take platil tu palku s jednou kratkou zastavkou navic, ale priste si uz dam pozor (studoval jsem to dopredu a vsichni z dopravniho podniku na lagune kecaji, jak to nejde) je to opravdu jen kousek. Barcelona me ani behem 10 dni moc nezaujala a ac jsou do Palmy letenky za par eur, mam obavy z tech davu turistu.


Děkuji za pochvalu. Přiznám se, že nejsem žádný kaféznalec, beru kafe jen jako prostředek pro zlepšení nálady a lék proti ospalosti. Ale tohle, co si tak vzpomínám, to nebylo vůbec špatné :D

Tu VCE jsem si dal taky kdysi v plné palbě, holt tenkrát ještě neexistoval jistý konkurenční server, který by mně na tyhle nástrahy upozornil :)

K Barceloně asi tolik...je to obrovské město, jež toho spoustu nabízí a je na každém, co si z toho vybere. A samozřejmě záleží na náladě, počasí. Já jsem tam byl, když mi bylo těch 22, venku neskutečný vedro a hlavně to bylo na konci opravdu dlouuuuhýho výletu a já toho měl plný kecky. Tenkrát jsem si prošel Montujic a trochu centrum, bylo mi jasný, že je to neskutečná nádhera, ale já z toho prostě moc neměl. Proto jsem tam teď taky vyrazil, abych si město prošel v klidu a dal mu druhou šanci. A nebyl to vůbec špatnej nápad :thumbup:


Odpovědět