Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od pavelpmi »

Ze ses neozval, mam taky pokoj pro hosty. :D Zrovna 9.6. jsem se vracel z Tenerife.

Hezky report. Akorat mne teda sedacky ve Vuelingu pripadnou jako naproste utrpeni, nepohodlne a hlavne malo mista na nohy.

Nevim, kdy jsi byl v Sagrade naposledy, ale co je dokonceny interier baziliky, je navsteva naprosto o necem jinem. Ja jsem byl po letech hodne prekvapeny a naprosto nadseny. A vubec Barcelona se mi hodne libi.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Lkprak »

pavelpmi píše:Ze ses neozval, mam taky pokoj pro hosty. :D Zrovna 9.6. jsem se vracel z Tenerife.

Hezky report. Akorat mne teda sedacky ve Vuelingu pripadnou jako naproste utrpeni, nepohodlne a hlavne malo mista na nohy.

Nevim, kdy jsi byl v Sagrade naposledy, ale co je dokonceny interier baziliky, je navsteva naprosto o necem jinem. Ja jsem byl po letech hodne prekvapeny a naprosto nadseny. A vubec Barcelona se mi hodne libi.


Jé, to mně ani nenapadlo :D

Díky za pochvalu. Mám za sebou spoustu letů s Wizzairem, tak co se týče sedaček, jsem docela nenáročný :biggrin:

Poprvé a naposledy jsem byl v Sagradě v roce 2006, jak se od té doby stavba posunula, jsem nějak nezjišťoval. Teď jsem si chtěl udělat spíš jen takový cíl procházky. A jasně, to že je Barcelona jeden z nejčastějších cílů eurovíkendů u našich spoluobčanů, je naprosto logické a tu fascinaci městem dokážu pochopit.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od persona »

Lkprak: ja to urcite jeste nekdy zkusim, ale za mesic a pul pro zajimavost Madrid. Barcelone moc pomohla olympiada a krome toho jsem podvedome srovnaval s Parizi a Londynem, zejmena galerie a obchody a trafiky. :-) Ale urcite na El Prat, cesta z Girony byla utrpeni (07/2009).

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Lkprak »

persona píše:Lkprak: ja to urcite jeste nekdy zkusim, ale za mesic a pul pro zajimavost Madrid. Barcelone moc pomohla olympiada a krome toho jsem podvedome srovnaval s Parizi a Londynem, zejmena galerie a obchody a trafiky. :-) Ale urcite na El Prat, cesta z Girony byla utrpeni (07/2009).



Jj, udává se, že do "první turistické ligy" dostala Barcelonu letní olympiáda v roce 1992. Mám na to i osobní vzpomínku, jsem ročník 1984 a tohle byla druhá olympiáda, na kterou si vzpomínám, že jsem jí jako dítě sledoval v televizi (tou první byla ta zimní cca o půl roku dříve v Albertvillu). Ostatně, když jsem byl v Barceloně v roce 2006 poprvé, byl olympijský areál tak nějak automaticky prvním místem, kam jsem zamířil :D

Madrid je fantastické místo, zejména pro milovníky oněch galerií, umění a tak. Jen je tam neskutečné vedro a to i takhle na podzim. S jistou nadsázkou se dá říct jediné - že mu chybí moře, kam by se člověk po celodenním courání mohl jít zchladit :))

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od LeeMer »

Díky za hezké odpolední čtení, sice tyto jižní národy moc nemusím a navíc neovládám místní jazyky, ale z tvého tripu to bylo velmi na pohodu.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Víkendovým koupákem v Barceloně, na Mallorce i v Basileji

Příspěvek od Lkprak »

LeeMer píše:Díky za hezké odpolední čtení, sice tyto jižní národy moc nemusím a navíc neovládám místní jazyky, ale z tvého tripu to bylo velmi na pohodu.



Děkuji za pochvalu :thumbup: Já tyto místní jazyky taky neovládám, ale tady to vůbec nevadilo :D


Odpovědět