Vozík s občerstvením v letadle

tony_92
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 09. 2018, 19:42
Stav: Offline

Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od tony_92 »

Dobrý den, omlouvám se možná za nevhodné téma, ale můj dobrý kamarád dělá na VŠ cestovního ruchu dotazník, týkající se komfortu letušek při obsluze vozíku s občerstvením :D jedná se mu údajně o detailní popis a fotografie vozíku, včetně zjištění od letušky na jejich názor, případně věcmi, které by jim při práci s vozíkem pomohly/ usnadnily.

Pakliže se někdo chystá brzy letět a dokáže něco zajímavého zjistit, budu za cokoli vděčný :D

Dekuji za vaše odpovědi.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od JackBrno »

Já mám poslední dobou pocit, že studenti VŠ jsou neskutečně líní lemplové a jediné na co se vzmůžou, je vytvoření dotazníku na internetu a spamování diskuzních fór s ním :) A tento to pozvedl na novou úroveň, že tím dokonce pověří kamaráda a sám se nehodlá namáhat :D Jinak moc nechápu, co na tom chce zjišťovat? Je to prostě kovová bedna na čtyřech kolech, dole šlapky na zabrždění a když je to naložené, tak jsou docela těžké, že s tím malé letušky mají co dělat :)

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od mandrinka »

Z pohledu cestujícího mohu doplnit, ře kdy je trochu ramenatý a dlouhý a čouhají mu nohy do uličky, tak ho ty vozíky neskutečně otravují.

Kacenka_hor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 05. 02. 2018, 15:58
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od Kacenka_hor »

Jsem letuška a letím v sobotu, co potřebuje zjistit? :)
Obávám se ale, že fotky poskytovat nemůžu

aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od aviatic »

Fotek je na netu tři pr....e . Stačí nebejt línej lempl a UTFG.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od Petr31 »

JackBrno píše:Já mám poslední dobou pocit, že studenti VŠ jsou neskutečně líní lemplové a jediné na co se vzmůžou, je vytvoření dotazníku na internetu a spamování diskuzních fór s ním :) A tento to pozvedl na novou úroveň, že tím dokonce pověří kamaráda a sám se nehodlá namáhat :D Jinak moc nechápu, co na tom chce zjišťovat? Je to prostě kovová bedna na čtyřech kolech, dole šlapky na zabrždění a když je to naložené, tak jsou docela těžké, že s tím malé letušky mají co dělat :)



..tak to je za 100 bodů, není co dodat :lol: :lol: :lol:

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od PavelD »

Mě by zase zajímalo, zda by soudruzi profesoři poznali rozdíl, kdyby se tazatel obtěžoval vopajcnout
vozík některého ze železničních dopravců. Ten v Piňďolínu je také občas obsluhován v náklonu :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od Fabo »

PavelD píše:Mě by zase zajímalo, zda by soudruzi profesoři poznali rozdíl, kdyby se tazatel obtěžoval vopajcnout
vozík některého ze železničních dopravců. Ten v Piňďolínu je také občas obsluhován v náklonu :-)


Nejsou to nakonec stejne ty same standardizovane voziky?

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od Lkprak »

No a já bych ještě doplnil, že letušky a stewardi jsou taky jenom lidi a mají svoje profily na Facebooku, Instagramu apod., kde by neměl být problém některou (některého) z nich zkusit kontaktovat a zeptat se přímo :?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od JackBrno »

mandrinka píše:Z pohledu cestujícího mohu doplnit, ře kdy je trochu ramenatý a dlouhý a čouhají mu nohy do uličky, tak ho ty vozíky neskutečně otravují.

Dokonce hrozí, že mu to urve přečnívající nohu nebo ruku, protože kdyby vozík během stoupání letuška pustila, tak nabere pěkný fofr :) A super to taky je, když člověk stojí v uličce před toaletou a letuška potřebuje projet do kuchyňky, to si člověk musí téměř lehnout na lidi v nejbližší řadě sedadel :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od JackBrno »

Lkprak píše:No a já bych ještě doplnil, že letušky a stewardi jsou taky jenom lidi a mají svoje profily na Facebooku, Instagramu apod., kde by neměl být problém některou (některého) z nich zkusit kontaktovat a zeptat se přímo :?

Přesně, to jsem ještě chtěl říct :) Je vrcholem lenosti (nebo naprosté neschopnosti, neslučitelné se studiem VŠ) nenajít si kontakt na kompetentní osobu :)

Alvin
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 113
Registrován: 04. 05. 2014, 09:17
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od Alvin »

To: JackBrno Nevím jak si z toho dotazu vydedukoval, že ten jeho kamarád si neshání informace i někde jinde. Ani z něj nevyplývá, že ho tímhle dotazem pověřil, jak tvrdíš ty. Třeba jenom občas zajde na tohle fórum a tak mu přišlo jako dobrý nápad, zeptat se i tady. Dokonce na úvod slušně pozdravil, omluvil se za možná "nevhodné téma" a na závěr poděkoval, což je známkou slušnosti v diskuzních fórech (nejen tady) téměř nevídané!
A jak pochodil?
Od zkušeného diskutéra tvého formátu se dočkal jenom nějakých těch "lemplů" a tvého subjektivního úsudku ohledně schopností studentů VŠ. Pár dalších "hrdinů" si přisadilo podle hesla "když už je na zemi, tak si taky kopneme", ale informační hodnota stále 0. Tak doufejme, že aspoň od Kačenky se dozví něco užitečného.

To: tony_92 Nejsem z branže, takže ti moc neporadím. Ale fotky a základní popis skutečně najdeš na netu pod heslem "airline service trolley", nebo na stránkách výrobců interiéru letadel (např Zodiac)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od JackBrno »

Alvin:
A co tomu kamarádovi bránilo se tady zaregistrovat a poptat se sám? Mohl mít hned kontakt na několik stewardů, nepochybně je jich tady dost. Ostatně je celkem běžné, že sem studenti chodí se žádostmi o vyplňování dotazníků. Bohužel místo reálné výzkumné práce, která by se měla u studia VŠ dělat, se to smrsklo na spamování webových dotazníků a není to ani zdaleka jen v tomto oboru, ale i dalších, jejichž fóra na netu navštěvuji, proto ta možná trochu přehnaná reakce. Jinak pozor, já jsem se nijak špatně nevyjadřoval o tazateli, co sem dotaz vložil, ten k tomu chudák přišel, jak slepej k houslím za svoji ochotu, ale spíš o úrovni studia toho jeho kamaráda :) Na jednu stranu chápu, že si chce studijní práci zjednodušit, ale na druhou stranu, tento obor je docela zajímavý a vybral si ho dobrovolně, takže k němu asi má nějaký vztah a to si představuji shánění informací trochu jinak :) Jakožto student mohl klidně oslovit pár leteckých společností a jsem si celkem jistý, že by šla domluvit i možnost, jít si vozík osobně prohlédnout a nafotit pro svoji práci. To bych považoval za studentský výzkum, pokud chce vyvíjet něco, co by to letuškám usnadnilo práci. A kromě toho, tazatel se ptal, jestli se nechystá někdo někam letět, aby se podíval po detailech, vždyť dnes koupí běžně letenku pod 1000kč, co mu brání proletět se sám a prozkoumat vozík a pokecat s letuškou? Nemůžu si pomoct, ale cítím tam hroznou lenost... Omlouval by ho jedině nějaký vážný tělesný handicap.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od Petr31 »

JackBrno píše:Alvin:
A co tomu kamarádovi bránilo se tady zaregistrovat a poptat se sám? Mohl mít hned kontakt na několik stewardů, nepochybně je jich tady dost. Ostatně je celkem běžné, že sem studenti chodí se žádostmi o vyplňování dotazníků. Bohužel místo reálné výzkumné práce, která by se měla u studia VŠ dělat, se to smrsklo na spamování webových dotazníků a není to ani zdaleka jen v tomto oboru, ale i dalších, jejichž fóra na netu navštěvuji, proto ta možná trochu přehnaná reakce. Jinak pozor, já jsem se nijak špatně nevyjadřoval o tazateli, co sem dotaz vložil, ten k tomu chudák přišel, jak slepej k houslím za svoji ochotu, ale spíš o úrovni studia toho jeho kamaráda :) Na jednu stranu chápu, že si chce studijní práci zjednodušit, ale na druhou stranu, tento obor je docela zajímavý a vybral si ho dobrovolně, takže k němu asi má nějaký vztah a to si představuji shánění informací trochu jinak :) Jakožto student mohl klidně oslovit pár leteckých společností a jsem si celkem jistý, že by šla domluvit i možnost, jít si vozík osobně prohlédnout a nafotit pro svoji práci. To bych považoval za studentský výzkum, pokud chce vyvíjet něco, co by to letuškám usnadnilo práci. A kromě toho, tazatel se ptal, jestli se nechystá někdo někam letět, aby se podíval po detailech, vždyť dnes koupí běžně letenku pod 1000kč, co mu brání proletět se sám a prozkoumat vozík a pokecat s letuškou? Nemůžu si pomoct, ale cítím tam hroznou lenost... Omlouval by ho jedině nějaký vážný tělesný handicap.


..pravděpodobně má něco s rukama (krtčí nemoc) a s mozkem - vrozená lenost. Jinak přesně co píšeš znám taky odjinud...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Vozík s občerstvením v letadle

Příspěvek od JackBrno »

Petr31 píše:..pravděpodobně má něco s rukama (krtčí nemoc) a s mozkem - vrozená lenost. Jinak přesně co píšeš znám taky odjinud...

Jj, vypadá to tak :) To je nešvar moderního vysokoškoláka :) Obecně bych řekl, že školy mají příliš malé nároky a příliš mnoho studentů těmi VŠ projde. S takovým "výzkumem" by měli studenta vyrazit. Není nutné, aby bylo tolik vysokoškoláků. Stačilo by míň a kvalitnějších, které jejich obor skutečně zajímá, ne aby jen měli diplom.


Odpovědět