Let KLV-KLV

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Let KLV-KLV

Příspěvek od velpa.66 »

Konečně se mi podařilo přidat na seznam odletových letišť letiště Karlovy Vary. Po loňském nezdaru,kdy GERMANIA předčasně ukončila lety mezi KLV-DUS a vrátila mi peníze za zrušený let ,jsem přemýšlel jak z KLV letět. Moc možností není. Proto jsem se rozhodl pro vyhlídkový let spojený s dovolenou v lázních. Naplánoval jsem si odlet na úterý kolem dvanácté hodiny kdy je na letišti jeden pohyb B 737 společnosti POBEDA na VKO (11:15 - 11:55) .
Na letiště jsem jel linkou číslo 8 která odjíždí od tržnice v 10:10 . Dopravní podnik vypravuje přímé busy navázané na odlety a přílety. Bus je docela plný , odjíždí na čas za 25,- Kč na letiště. Jak se na letišti ukázalo část cetujících z busu se přijela na letiště jen podívat na letadlo.
Letiště KLV
Letiště KLV

Vstupuji do odletové haly kde už začalo odbavení na let do VKO. Na levé straně odbavovací přepážky na pravé za vchodem obsluha balí zavazadla do smrštitelné fólie .Za sklem je vidět do dvou prázdných salónků. V čele přepážka leteckých společností ,refundace tax,bezpečnostní kontrola, jeden automat s občerstvením a dva nápojové,jinak vše zavřeno.
Na velkém letišti si to člověk ani tak moc neuvědomuje,ale tady je vidět kolik lidí je potřeba k odbavení jednoho letadla. Počítám celkem osm ozbrojených členů policie v černých uniformách, pak minimálně tři v modrých které vidím ve veřejné části letiště,jeden sedí na "pasovce". Dvě odbavovací přepážky, jedno stanoviště bezpečnostní kontroly se čtyřčlennou obsluhou.
Protože mám čas ,tak se jdu podívat na vyhlídkovou plochu a volám si na uložené číslo v kolik přesně poletíme.
Domluvený čas byl orientační,číslo je momentálně nedostupné . Sleduji skrze plot startování motorů u pojízdných schodů. Nikdy jsem si toho nevšimnul . Vidím přistávat naši cesničku. Zachvíli mi volá pilot že se můžeme připravit na náš let. Podle pokynů se vracím do odbavovací haly,kde si mě přebírá jeho kolega.Vyfasuji visačku TEMPORARE.
Tento človíček ze kterého číší láska k malým letadlům a asi tak nějak patří k "inventáři letiště" oslovuje familiérně obsluhu bezpečnostní kontroly,která nám otevírá samostatnou přepážku ,zatím co vedle probíhá odbavení cestujících na let do Moskvy ,my máme privátní kontrolu. Klasika opasek dolů,příruční taška do přepravky a tunýlku,bezpečnostní rám.Potom mě protáhne neveřejnou částí a vtupujeme na letištní plochu.
Člověk už byl mnohokrát na letištní ploše při nástupu do letadla,ale nikdy ne před přistáním ,respektive přípravách na přistání. Tady už čeká cesnička na vyhlídkový let.Dostávám předletovou instruktáž a veškeré možné informace o tomto letadýlku. Jenže přichází letištní hasič aby jsme ji odlačili trochu stranou,protože na její místo potřebují postavit hasičské auto. Opíráme se do letadélka a vytlačujeme ho na trávník aby nezavazelo . To už ale přistává B 737. Počkáme až najede na značky a v momentě kdy má vyplé motory a přistavené schody my nasedáme do cesničky.Nasazuji si sluchátka pro vzájemnou komunikaci a zároveň mám možnost poslouchat pokyny z věže .
Tam kde teď stojí hasiči byla naše cesnička
Tam kde teď stojí hasiči byla naše cesnička
Za chvíli dostáváme povolení k pojíždění na dráhu.
Před staré letiště přistavěli novou halu
Před staré letiště přistavěli novou halu
Pojíždění směr Andělská Hora
Pojíždění směr Andělská Hora
Přece jen to trvá trochu déle než se dostaneme k prahu dráhy. Připadám si jako ve starém Favoritu na rozbité D1.Pilot pomalu přidává a najednou jsme ve vzduchu.
Úklidová četa
Úklidová četa
Nad letištěm
Nad letištěm

Letíme nad Karlovy Vary
Karlovy Vary Imperial
Karlovy Vary Imperial
Karlovy Vary kolonáda ,THERMAL
Karlovy Vary kolonáda ,THERMAL
Místo pro nohy
Místo pro nohy
směr Klínovec,
Klínovec
Klínovec
tam se otáčíme a nabíráme kurz Františkovy Lázně
Františkovy Lázně
Františkovy Lázně
cestou si dáme kolečko nad Novým Drahovem (rezervace SOOS)
Rezervace SOOS
Rezervace SOOS
a pokračujeme nad Cheb,
Cheb
Cheb
Cheb-zatopený most
Cheb-zatopený most
Lázně Kynžvart
Kynžvart
Kynžvart
pak kolečko nad Mariánskými Lázněmi
Mariánské Lázně
Mariánské Lázně
a vracíme se přes Bečov nad Teplou
Bečov
Bečov
zpět do Karlových Varů.
Jdeme na přistání
Jdeme na přistání
Přistáváme na prázdné letiště.Máme za sebou hodinový let a cca 170km.Pár fotek s letadýlkem.
CESSNA 172
CESSNA 172
Dočasná karta
Dočasná karta
Návštěvnickou kartu musím odevzdat,myslel jsem si že mi zůstane jako suvenýr,škoda. Loučím se s pilotem a jeho spolupracovníkem a společně odcházíme příletovou chodbou zpět do opuštěné odletové haly, kde paní stírá podlahu.
17. hala 1.jpg
18. hala 2.jpg
19 hala 3.jpg
Náhled do salonku
Náhled do salonku
Asi se bude hala zavírat.
Gagarin dříve stával před Vřídelní kolonádou.<br />Tady mu to sluší víc.
Gagarin dříve stával před Vřídelní kolonádou.
Tady mu to sluší víc.
Na shledanou KLV!
Na shledanou KLV!
Poslední pohled na letiště a zpět busem do ruchu lázeňského města.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Let KLV-KLV

Příspěvek od whiskey »

Vyborne, taketo lety mam rad. Ale preco si sedel vzadu??? :crazy:

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Let KLV-KLV

Příspěvek od alesesl »

Moc hezke cteni a fotky. Neco podobneho jsem absolvoval, ale z letiste UHE (Kunovice) pred cca 15 lety. Pronajmul jsem si cele letadlo a vzal dedu (byl to jeho darek k 65. narozkam). Nakonec se pridala i babicka a udelali jsme velky ohruh na jejich rodnou hroudou.

Jinak letiste KLV vypada docela slusne, terminal jak venku tak uvnitr se mi libi. Skoda jen toho, ze tam nic neleta.

Jen mala otazka, mozna jsem to prehledl v textu, ale co ten zastup traktoru na trave na letisti?

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Let KLV-KLV

Příspěvek od velpa.66 »

whiskey píše:Vyborne, taketo lety mam rad. Ale preco si sedel vzadu??? :crazy:

Neletěl jsem sám,proto vzadu.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Let KLV-KLV

Příspěvek od velpa.66 »

alesesl píše:Moc hezke cteni a fotky. Neco podobneho jsem absolvoval, ale z letiste UHE (Kunovice) pred cca 15 lety. Pronajmul jsem si cele letadlo a vzal dedu (byl to jeho darek k 65. narozkam). Nakonec se pridala i babicka a udelali jsme velky ohruh na jejich rodnou hroudou.

Jinak letiste KLV vypada docela slusne, terminal jak venku tak uvnitr se mi libi. Skoda jen toho, ze tam nic neleta.

Jen mala otazka, mozna jsem to prehledl v textu, ale co ten zastup traktoru na trave na letisti?


Nepsal jsem to,ale myslím že na zimní úklid letištní plochy(pokud je tam neparkují technické služby). Nedovedu si představit kolik stojí úklid letiště kvůli jednomu letadlu. To je ale na samostatné téma.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Let KLV-KLV

Příspěvek od alesesl »

velpa.66 píše:
alesesl píše:Moc hezke cteni a fotky. Neco podobneho jsem absolvoval, ale z letiste UHE (Kunovice) pred cca 15 lety. Pronajmul jsem si cele letadlo a vzal dedu (byl to jeho darek k 65. narozkam). Nakonec se pridala i babicka a udelali jsme velky ohruh na jejich rodnou hroudou.

Jinak letiste KLV vypada docela slusne, terminal jak venku tak uvnitr se mi libi. Skoda jen toho, ze tam nic neleta.

Jen mala otazka, mozna jsem to prehledl v textu, ale co ten zastup traktoru na trave na letisti?


Nepsal jsem to,ale myslím že na zimní úklid letištní plochy(pokud je tam neparkují technické služby). Nedovedu si představit kolik stojí úklid letiště kvůli jednomu letadlu. To je ale na samostatné téma.


Minimalne 20 traktoru jsem napocital. To mi prijde jako opravdu hodne na letiste tohoto formatu. Ikdyz, pokud je to pravda bych se nedivil nicemu, protoze v tomto nasem knedlikstanu je mozne vse.


Odpovědět