Mysticke Faerske ostrovy, SAS z Kodane

Odpovědět
Dominik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 11. 2018, 22:31
Stav: Offline

Mysticke Faerske ostrovy, SAS z Kodane

Příspěvek od Dominik »

Zdravim kazdeho,

som citatelom trip reportov na airways.cz a inych strankach od nepamati a teraz, ked som dokoncil moje prve trip report video, nastal cas aby som prispel aj pisanim prispevkom :D

Zaciatkom roku 2018 som sa rozhodol, ze cez leto konecne absolvujem vylet na Faerske ostrovy, na ktory som sa chystal uz roky. Byvam v Kodani a odtialto sa lieta denne viackrat. Dvakrat denne lietaju faerske ATLANTIC AIRWAYS a raz denne SAS. Kedze som so SAS letel uz viackrat, pokukoval som po letenkach Atlantic Airways, aby som ako spravny avgeek vyskusal novu spolocnost, ale vo februari som na facebooku natrafil na akcne ceny leteniek SAS, ktorym som nevedel odolat. Spiatocna letenka za 1400DKK (cca 4866CZK) sa mi zdala ako dobry deal, tak som to zabookoval.


20. August 2018
CPH - FAE
SK1777
Airbus A320neo
11.00 - 12.15


Kedze som chcel natacat cely trip, zamyslal som sa nad tym, ze si kupim vopred miesto pri okne za 100DKK (350CZK). Nakoniec som na to ale nejak zabudol, co sa mi vyplatilo, kedze pocas mobile checkinu ktory som robil cez aplikaciu SAS si moze kazdy vybrat miesto uplne zadarmo. :D
Zvolil som teda 28F, ktore sa mi zdalo ako utulne miesto, kedze najradsej sedim stale v zadu. Na letisko som dorazil metrom, naskenoval som telefon cez malu masinku, ktora za sekundu vytlacila bag tag a potom som si naskenoval batozinu. Uplny self-service. Prvi zamestnanci SAS s ktorymi som sa stretol boli vlastne az palubni sprievodcovia :lol:
Myslim ze toto bol najrychlejsi taxiing ktory som kedy zazil. Od brany k drahe to trvalo menej ako 5 minut, ani som sa nenazdal a uz sme boli vo vzduchu. Leteli sme z Kodane na severozapad cez Jutsky polostrov, juzne pobrezie Norska a cez Severne more. Samotny let bol velmi prijemny, bol krasny slnency den, takze som sa vyzival vo vyhlade na modre more a modre nebo. V lietadle som bol obkluceny skupinkou starsich talianskych turistov. Kava a caj zadarmo, este som si k tomu dokupil bagetu a nic viac ani nepotrebujem k stastiu :biggrin:

Po hodine 40 minut letu sme zacali klesat a naskytol sa mi jeden z najuzasnejsich vyhladov. Jednoznacne najkrajsie pristatie v mojom zivote, takze som bol nesmierne stastny, ze som mal kameru pri ruke. Faerske ostrovy posobia velmi dramaticky a mal som stastie aj na dobre slnecne pocasie, ktore sa tam meni kazdu chvilu. Kapitan oznamil, ze draha je celkom kratka, takze bude intenzivne brzdit a ze je to uplna normalka. Pristali sme v pohode a kym som cakal na autobus do hlavneho mesta Torshavn, pozrel som si aj odlet airbusu naspat do Kodane. Z Faerskych ostrovov sa lieta pravidelne do
Danska - Aalborg, Billund, Kodan
Norska - Bergen
Island - Reykjavik

Letisko sa nachadza na ostrove Vagar, po ktorom je aj pomenovane. Je to priblizne hodina autobusom do hlavneho mesta Torshavn. Alebo si clovek moze zaletiet aj helikopterou. Tej to trva len 12 minut do Torshavn. V den priletu som zvolil autobus, ale o dva dni neskor som uz sedel v helikoptere Atlantic Airways, ale to je na rozpravanie do nasledujuceho trip reportu.

Ak mate chut, pozrite si video, myslim ze to pristatie sa mi podarilo celkom slusne natocit.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9kMOoxJcn-s[/youtube]


Chystane trip reporty:
- Atlantic Airways, let helikopterou z Torshavn do Frodba
- Nordic Seaplanes, pravidelny vnutrostatny let hydroplanom Aarhus - Kodan

Lety absolvovane, uz len najst cas a rychlo ich spracovat do videa a pisanych trip reportov.

S pozdravom,
Dominik

Screenshot 2018-11-12 at 23.45.35.png
Screenshot 2018-11-12 at 23.45.35.png (421.92 KiB) Zobrazeno 4039 x

Screenshot 2018-11-12 at 23.46.52.png
Screenshot 2018-11-12 at 23.46.52.png (411.34 KiB) Zobrazeno 4039 x

Screenshot 2018-11-12 at 23.47.16.png
Screenshot 2018-11-12 at 23.47.16.png (416.62 KiB) Zobrazeno 4039 x

Screenshot 2018-11-12 at 23.46.22.png
Screenshot 2018-11-12 at 23.46.22.png (350.72 KiB) Zobrazeno 4039 x

Screenshot 2018-11-12 at 23.47.38.png
Screenshot 2018-11-12 at 23.47.38.png (365.85 KiB) Zobrazeno 4039 x


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Mysticke Faerske ostrovy, SAS z Kodane

Příspěvek od Lkprak »

Velice hezké video. O Faerských ostrovech jsem kdysi uvažoval jako o netradiční a zajímavé destinaci na výlet...bohužel, ceny letenek tomu (zatím) odpovídají :-(

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Mysticke Faerske ostrovy, SAS z Kodane

Příspěvek od procvi »

Na Faerských ostrovech jsem byl letos v červnu a jsou úžasné. Hlavně byla to opravdu dovolená skoro bez turistů. To si pak užíváte vše úplně jinak.
Dráha je opravdu krátká a dokonce je "vroubkovaná", nejspíše pro lepší brzdící účinky.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mysticke Faerske ostrovy, SAS z Kodane

Příspěvek od Nemec »

procvi píše:Na Faerských ostrovech jsem byl letos v červnu a jsou úžasné. Hlavně byla to opravdu dovolená skoro bez turistů. To si pak užíváte vše úplně jinak.
Dráha je opravdu krátká a dokonce je "vroubkovaná", nejspíše pro lepší brzdící účinky.

Vroubky jsou spíš, aby tam nestála voda

Dominik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 11. 2018, 22:31
Stav: Offline

Re: Mysticke Faerske ostrovy, SAS z Kodane

Příspěvek od Dominik »

Lkprak píše:Velice hezké video. O Faerských ostrovech jsem kdysi uvažoval jako o netradiční a zajímavé destinaci na výlet...bohužel, ceny letenek tomu (zatím) odpovídají :-(


Dakujem. Je to bohuzial tak, Faerske ostrovy nie su najlacnejsie. Ja som planoval cestu uz dlhsie, ale kym Atlantic Airways bola jedina spolocnost ktora lietala z Danska na ostrovy, ceny leteniek boli este vyssie. Vdaka konkurencii na linke od SAS (myslim posledne 2 roky lietaju) ceny samozrejme klesli.


Dominik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 12. 11. 2018, 22:31
Stav: Offline

Re: Mysticke Faerske ostrovy, SAS z Kodane

Příspěvek od Dominik »

procvi píše:Na Faerských ostrovech jsem byl letos v červnu a jsou úžasné. Hlavně byla to opravdu dovolená skoro bez turistů. To si pak užíváte vše úplně jinak.
Dráha je opravdu krátká a dokonce je "vroubkovaná", nejspíše pro lepší brzdící účinky.


Je to tak. Ja som bol na ture kazdy den od rana do vecera. Niekedy som presiel aj 5, 6 hodin uplne sam v krasnej prirode, kym som na trase niekoho stretol. Ovce som ale stretol kazdych 10 minut :D Je to velmi vynimocne miesto.


Odpovědět