Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

Příspěvek od jay80 »

Globik píše:
Lkprak píše:A co se týče přechodů hranic mezi tureckou a řeckou částí Kypru - co jsem si všiml, tak zahraniční turisté šli všichni na pas, kdežto místní jsem viděl přecházet i na "jihokyperské" občanky.

Turista je tvor vyplašený :) Dle MZV: "Mezi oběma částmi Kypru je pro české turisty možné cestovat na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. "

Btw.jak autor TR tesknil po vstupním razítku v pase, je možné, že ho nedávají schválně, aby člověk neměl problém při přechodu na Jih.


Přestali ho dávat před nějakými pár lety (2012 jsem ho dostal, ale 2014 či 2015 už ne) - navíc to ani nedávali do pasu, ale na speciální papír, kterej se předkládal pouze jim.


Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

Příspěvek od Admin »

jay80 píše:
Globik píše:
Lkprak píše:A co se týče přechodů hranic mezi tureckou a řeckou částí Kypru - co jsem si všiml, tak zahraniční turisté šli všichni na pas, kdežto místní jsem viděl přecházet i na "jihokyperské" občanky.

Turista je tvor vyplašený :) Dle MZV: "Mezi oběma částmi Kypru je pro české turisty možné cestovat na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. "

Btw.jak autor TR tesknil po vstupním razítku v pase, je možné, že ho nedávají schválně, aby člověk neměl problém při přechodu na Jih.


Přestali ho dávat před nějakými pár lety (2012 jsem ho dostal, ale 2014 či 2015 už ne) - navíc to ani nedávali do pasu, ale na speciální papír, kterej se předkládal pouze jim.


Severní Kypr zavedl v roce 2015 bezvízový styk pro celý svět (s výjimkou Arménie a Nigérie).

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

Příspěvek od zennie »

Díky za komentáře.

alesesl: zmiňoval jsem v reportu, byly prý časy, kdy ECN lítal z vnitrostátního. Ostatně když jsem kupoval letenku, tak jsem to taky tak nějak automaticky předpokládal, až pak mě napadlo to ověřit.

MeKE: díky; já s A3 jiné zkušenosti než tuhle nemám, ale klidně bych opakoval. O automatickém odbavení teda v PRG nevím, bavíme se o zařízení, co ti zavazadlo odveze zcela bez asistence člověka?

pettte: díky moc za parádní report :) Sice pointou mojí cesty nebylo poznání Kypru, ale když to vidím, tak mě mrzí, že jsem tam nezůstal víc, ta hranice celkově by mě zajímala.

Globik: jj, tenhle důvod mě samozřejmě napadl hned jako první (taky jsem jel vybaven dvěma pasy), ale stejně jsem to razítko tak nějak čekal.

johnnybeverley
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 61
Registrován: 04. 01. 2014, 19:04
Bydliště: Glasgow
Stav: Offline

Re: Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

Příspěvek od johnnybeverley »

Vďaka za report, pekné!

K automatickému odbavovaniu dodám, že to má už aj AF v Paríži, takže ak budete mať tú smolu, že poletíte v Y s AF z CDG, odbavíte sa sami. Ale neviem, pripadalo mi to ako pri samoobslužných pokladniach v Tescu, pretože mnohí mali nejaký problém a jediná obsluhujúca osoba sa nikam neponáhľala. Mne sa to podarilo na prvú dobrú, stláčal som furt zelené...:)

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

Příspěvek od Orus-x »

Super report! Přechod kyperské hranice mě čeká v březnu, chci si ale jen odskočit po ulici Ledra na sever a zase zpět
Automatické odbavení bagáže bez asistence je i u Brussels Airlines v Bruselu. Položit kufr na pás, naskenovat si čtečkou kód, nalepit si tag na bagáž a zmáčknout OK...hláška "your luggage will start to move soon...3 - 2 - 1" :D


zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

Příspěvek od zennie »

Díky. Nečekal jsem teda z jediné nevinné zmínky, že jsem jinde v Evropě neviděl automatické odbavení zavazadel, stane dlouhý výpis lokací, kde je mají, ale dobrá no... :D

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Pro flašku olivového oleje přes Fort Erdoğan a pololegální EU hranici (PRG-SAW/ISL-ECN/LCA-ATH-PRG)

Příspěvek od Roiman4 »

Ja bych to nebral jako neco spatneho na tvoji poznamku, ale spis jako, kde muzes potkat dalsi :)


Odpovědět