Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa -a jak to dopadlo. SIN pokračování

Odpovědět
velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa -a jak to dopadlo. SIN pokračování

Příspěvek od velpa.66 »

Pro připomenutí,nebo pro ty kteří to čtou poprvé. Jsem na své cestě kolem světa kterou jsem začal 1.10.2015 v PRG a přes AMS-SXM-JFK-MEX-LAS-LAX-ICN-SYD-CAN-KUL jsem se po šestnácti dnech dostal až do SIN.Ubytoval jsem se v hotelu Marina Bay Sands kde trávím jeden z posledních dnů mé cesty.Momentálně jsem si našel volné lehátko u bazénu na terase hotelu.

Během pár minut mě oslovuje obsluha baru a já si objednávám odpolední koktejl a něco k zakousnutí. Obsluha je perfektí. Ceny? Koktejl s vrapem stál asi 46,- singapurských dolarů.
566 koktejl.jpg
567 vrap.jpg
568 MBS bar bazen.jpg
Těch posledních pár dnů které mám před sebou chci věnovat odpočinku a relaxaci. Procházím se kolem bazénu a bazénem,je tady tolik lidí že se nedá pořádně plavat. Bazén je rozdělený na tři části. Jedna je vyhrazena pro malé děti,do zbylých mají vstup zakázaný.
569 virivka.jpg
Ještě se můžu naložit do výřivky na horní straně terasy s výhledem na botanickou zahradu,ale musím čekat až bude volné místo.Přestává mě to bavit , tak se jdu podívat do nákupního centra a kasína pod hotelem.
570 NC.jpg
571 lode NC.jpg
572.jpg
573.NC.jpg
Pořád se nemůžu zbavit dojmu že už jsem to všechno někde viděl. Pak mi to dojde ,hotel má stejného majitele jako Venetian v Las Vegas a je vlatně řešený stejně. Jen po kanálu uprostřed nákupního centra neplují benátské gondoly.Narozdíl od Vegas,tady před vstupem do kasína kontrolují pasy návštěvníků, tak tam ani nejdu. Herny mě nezajímaly ve Vegas a nezajímají mě ani tady. Nákupní centrum mě taky nebaví ,tak se vracím k bazénu , když už jsem sem kvůli němu letěl.
573a.bazen.jpg
Dávám si malou večeři a protože se blíží dvacátá hodina jdu spát.
Dnes se probouzím hodně brzy už ve čtyři hodiny. Nějak nemůžu déle spát. Vařím si kávu kterou mám k dispozici na pokoji a vytahuji ze své železné zásoby sušeky a přikusuji je ke kávě.
574.nocni kava.jpg
Vždy sebou vozím pár balíčků těchto sušenek,sýrové tyčinky a "polystyrenový" chleba, kdyby náhodou. Náhodou přišlo až dnes ráno, zbytek zásob se jen proletí kolem světa.
575.bot.noc.jpg
Ještě na hodinu zalehávám do postele.
576.svitani.jpg
Po snídani se jdu ještě naposledy vykoupat do bazénu na terase. Po ránu je tady přece jem méně lidí,ale sluníčko se pořád skrývá za horkou mlhou. Dnes tady trávím svůj předposlední den před cestou domů.V 11 hodin se odhlašuji z pokoje, ne recepci nechávám pár pohledů které chci poslat domů. Ptám se na poštovní známky,ale recepční mávne rukou s tím že mi pohledy odešlou na náklady hotelu.Tak pozdravy z cesty mám vyřešené,teď si ještě odložím zavazadlo do úschovny a vyrazím na procházku do botanické zahrady.Docela komplikovaně se dostávám na spojovací most nad hotelovou dvoranu abych se dostal na rampu vedoucí do botanické zahrady.
577.cesta do zahrady.jpg
578.rosti.jpg
Hotel je vyzdoben několika uměleckými kreacemi. Zrovna o této jsem si myslel že to je roští z nějakého dřeva,ale později jsem si pouštěl v letadle dokument o stavbě hotelu a dozvěděl jsem se že to je umělecké dílo z nerezavějící leštěné oceli za nemalé peníze.
579.korunova cesta.jpg
580.korunova cesta.jpg

Botanická zahrada je ale opravdu příjemné místo,procházím se korunovou stezkou užívám si tropického vzduchu.Nikdy v životě jsem nebyl tak blízko rovníku jako tady. Teď už jde na mě zase hlad,tak se chci jít najíst do restaurace která je v jedné z věží korunové cesty,ale není tam volné místo.
Kousek odtud jsou restaurace které kromě asijského jídla nabízí buď pizzu a steaky,nebo kuře. Vybírám si kuře.
581.kuře sin.jpg

Po jídle projdu zahradu až ke skleníkům,ale dovnitř se mi nechce,když vidím ty davy lidí.
582.zahrada liany.jpg
583.zshrada lev.jpg
584.hotel ze zahrady.jpg
585.stromy v zahrade.jpg
586.kvet.jpg
Z botanické zahrady vypadá hotel elgantně. Pomalu se vracím do hotelové úschovny zavazadel a přesouvám se metrem do posledního hotelu na mé cestě, oázy klidu uprostřed letiště Changi jménem Crowne Plaza.
588.perd hotelem.jpg
589.plan metra.jpg
590.bata.jpg
Před vstupem na třetí terminál mě překvapí prodejna obuvnické firmy BATA.
591.plaza.jpg
Pokračuji dál k hotelové recepci a nechávám se ubytovat.
591.pohled z chodby.jpg
592.pokoj.jpg
592.vana.jpg
593.koupelna.jpg
594.vyhld z okna.jpg
595.salonek vstup.jpg
Hotelový salónek je velmi příjemný,jeden z těch kde vás oslovují jménem a jsou velice úslužní,ale ne vlezlí.
596.salonek.jpg
597.salonek.jpg
598.nabidka salonek.jpg
599.nabidka salonek.jpg
600.misto pro kuraky.jpg
Vyřídím si elektronickou korespondenci a dávám si odpolední koktejl a malé občerstvení. Pak už jen relax v bazénu,kde jsem skoro celou dobu sám.
V hlavě si srovnávám co jsem kde viděl a co bylo to nejzajímvější,ale druhá půlka mysli už je v práci a řeší co na mě čeká po návratu.
601.bazen.jpg
602.bazen.jpg


krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mám opravdu rád svoji banku aneb cesta kolem světa -a jak to dopadlo. SIN pokračování

Příspěvek od krakra »

SUPER
A kdy bude zase pokračování?

Odpovědět