Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Odpovědět
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od alesesl »

Vitam Vas u mého 1. TR (nikoliv leteckeho vyletu) v roce 2019.

Tentokrat me vitr zaval do UK na sluzebni cestu. Potreboval jsem letet do Southamptonu, pobliz kterého mame naši rafinerii v mestecku Fawley na prohlídku skladu materialu a taky se naucit procesy prijimani zboží na sklad dodaného dodavateli. Spolecne s timto jsem si naplanoval i schůzky s několika material suppliers, abych jim prezentoval nas Global Supply Chain team v Praze a taky vylepsil spolupraci co se tyce on time delivery. 2 z dodavatelu jsou v okolo 20 mil od rafinerie a a 3. ma sklad na severu Anglie v Middlesbrough.

Puvodne jsem chtěl lete do SOU, ale letenky na tuto trasu v moment nakupu byly uz pomerne vysoke. Bavim se o castce 25tis plus. v Y. Nakonec jsem jsem to vyresil tim zpusobem, ze jsem zakoupil multi-city letenku PRG-AMS-LHR/MME-AMS-PRG s KLM.
Pro cestu do Middlesbrough jsem puvodne chtěl vyuzit vlak, ale pote co jsem zjistil, ze cena jízdenky na muj vybrany spoj a cas vychazela okolo 370 GBP ow v 1.tride, tak jsem se rozhodl, ze poletim s BA za cca 80 GBP do Leedsu. A odtud autem do Middlesbrough. Vse naplanovano, prezentace pripravene a tak uz jen vyrazit.

10.03.2019 PRG-AMS KLM E190: PH-EZL

mapka
mapka
mapa1.jpg (77.11 KiB) Zobrazeno 4157 x


Rano pri ceste na letiste jsem jeste netusil, ze neskoncim v LHR jak jsem planoval, ale v SOU, kam jsem stejne puvodne chtel letet, ale cena letenky byla neumerne vysoka. Ale pekne poporadku.

Na letiste jsem dorazil taxikem cca 2 hod pred odletem. Potreboval jsem doladit jeste par veci a stahnout nejnovejsi data ze serveru. Proto jsem zapadnul do Erste salonku, abych mel klid na praci.

netusite co to bylo za linku do LJU?
netusite co to bylo za linku do LJU?


Jidlo opet bida, ale porad lepsi nez dratem do oka
Jidlo opet bida, ale porad lepsi nez dratem do oka


Let do AMS byl v pohode, zaplneny tak na 95%. Vsiml jsem si cca 20 clenne skupinky ceskych turistu co mirili na nejake safari do Afriky. Behem letu se podava male obcerstveni formou sandwichu a piti.

gablik
gablik


10.03.2019 AMS-SOU KLM E175: PH-EXZ

Po pristani jsem to si to zamiril do Non-Schengen salonku, ktery prosel nedavno rekonstrukci. Ta se povedla na jednicku a bylo to videt.

Dekorace podel eskalatoru
Dekorace podel eskalatoru


logo spolecnosti v salonku
logo spolecnosti v salonku


prijemny interier
prijemny interier


jako o nekoho v kuchyni
jako o nekoho v kuchyni


Chytil jsem ranni vlnu odletu, takze salonek praskal ve svech. Mista bylo opravdu hodne malo, ale nakonec se mi podarilo chytit prijemny flek.

ke snidani jsem si dal americke livance
ke snidani jsem si dal americke livance


Behem snidane mne pipla SMS ze muj let ve 13:30 je zruseny a ze se mam dostavit na servise desk. Dosnidal jsem a sel tam, kam mi bylo receno. Po asi 15 min cekani mi bylo oznameno, ze muj let byl kvuli pocasi (silnemu vetru) zruseny a ze jsem byl prebookovan na let v 19 hod. Za normalnich okolnosti by mne to nevadilo, ale predstava, ze priletim v 1940 na LHR, pak nez se dostanu do pujcovny aut, plus vecerni spicka a cesta 80 mil na jih, me nejak nenadchla. Proto jsem se zeptal, zda neni nejaka jina moznost se dostat do LHR treba pres CDG nebo primym letem BA. Hodne letu bylo zruseno na vsechny strany, anebo letadla zustala v destinacich, kam drive odletela, ale uz se nemohla vratit.

Nakonec jsem pani pozadal, zda by me nemohla prehodit na let do SOU. Tam jsem puvodne chtel letet, ale jelikoz letenky byly extreme drahe, tak jsem tu moznost zavrhl. Vysvetlil jsem ji, ze stejne do SOU mam cestu z LHR a nemusim tak cekat az do 19 hod do vecera na let do LHR. Pani nasla jedine posledni misto a bez problemu mne prehodila na let do SOU v 16 hod neco. I tak jsem mel extra 5 hod k dobru pred odletem do SOU.

Jeste jsem musel zavolat na firemni cestovku CWT, abych zmenil rezervaci na vyzvednuti vozu z LHR na SOU. Tento ukol byl behem 3 min vyrizeny a ja si mohl dat neco dobreho k jidlu na obed.


obedova nabidka
obedova nabidka


muj vyber
muj vyber


dekorace v salonku jsou opravdu stylove. Kterou vlajku Vam pripominaji tyto barvy?
dekorace v salonku jsou opravdu stylove. Kterou vlajku Vam pripominaji tyto barvy?


dalsi symbol holandske produkce
dalsi symbol holandske produkce


vrchni patro salonku s barem
vrchni patro salonku s barem


Cas odletu se blizil, a tak jsem se pomalu vydal na svuj gate. Cestou jsem potkal rozvaleneho kocoura v terminalu :D

neco pro decka
neco pro decka


Let do SOU ubehl opet velmi rychle. Za cca 40 min letu jsme dosedli na drahu letiste v SOU. Jedina vec co me nastavala bylo to, ze KL nebylo schopno za 7 hod casu v AMS prehodit muj kufr na let do SOU. Byla nedele vecer, vsude zavreno, a tak jsem jako socka musel do prace ve stejnych hadrech. V pondeli se kufr taky neukazal, a priletel az v utery vecer z AMS odpolednim letem a na hotel byl dorucen nekdy okolo pulnoci.

Vystup z letadla v SOU pres netradicni nastupni most
Vystup z letadla v SOU pres netradicni nastupni most


SOU ma malinkaty terminal
SOU ma malinkaty terminal


letadla jsou hnedka za plotem
letadla jsou hnedka za plotem


Vyfasoval jsem Nissan Juke a vyrazil na hotel Careys Manor (byvaly lovecky zamecek). Je to muj oblibeny hotel pobliz rafinerie, v prirodnim parku New Forest, v panstvi Beaulieu. V tomto prirodnim parku se volne pohybuji zvirata kde chcou, na ulici, po cestach mezi lidmi, proste maji svoji volnost a clovek musi byt pri rizeni, obzvlast v noci opatrny, aby neco nesrazil.

Careys Manor hotel
Careys Manor hotel


tento strom me vzdycky fascinoval
tento strom me vzdycky fascinoval


vstup do hotelu
vstup do hotelu


muj pokoj na 4 noci
muj pokoj na 4 noci


Ze vseho nejvic se tesim na snidane. Clovek nemusi nic pripravovat a necha se jen obsluhovat.

snidanove buffet
snidanove buffet


anglicka klasika - sice ne se vsim jak se patri, ale s tim co mi chutna
anglicka klasika - sice ne se vsim jak se patri, ale s tim co mi chutna


Muj kocar do ctvrtka
Muj kocar do ctvrtka


Cestou do rafinerie clovek projizdi opravdovym venkovem, uzke silnici, nektere nemaji ani mosty, jen brody. A hlavne pozor na kone a jina zvirata.

Pozor ford (brod) pred nama
Pozor ford (brod) pred nama


tento uz znam, hloubka do 1 stopy, kdyz neprsi
tento uz znam, hloubka do 1 stopy, kdyz neprsi


Mill Ln road
Mill Ln road


Behem obedove pauzy jsem vyrazil na mista, kde to mam rad a narazil jsem na tuto prekazku na silnici.

jsem na chvilku zastavil a kochal se
jsem na chvilku zastavil a kochal se


nekteri se zvedli a sli mym smerem
nekteri se zvedli a sli mym smerem


asi cekali neco dobreho k snedku
asi cekali neco dobreho k snedku


a dalsi stado si to kraci pres cestu
a dalsi stado si to kraci pres cestu


Dalsi den jsem si ke snidani nechal udelat Hemingwayovi vejce :)

vytecna kombinace uzeneho lososa a vajicka ve skle
vytecna kombinace uzeneho lososa a vajicka ve skle


Ten den zacal dobrou snidani, ale pocasi bylo mizerne. Nekde byly i lokalni zaplavy a hodne rozvodnenych potoku. V Brockenhurstu silnice u high st byla zaplavena potokem. Nebyl jsem si jisty, jak je to hluboke a tak jsem sel prozkoumat situaci, nez do toho vjedu. Hodne mistnich se otacelo a jelo jinudy. Nakonec jak tudy projel jeden Land Rover, tak jsem zjistil, ze hloubka je tak 30 cm max a ze to muj Juke zvladne taky.

Brod na Brookley Rd.
Brod na Brookley Rd.


nastesti jen rychle tekouci voda a hloubka nic moc
nastesti jen rychle tekouci voda a hloubka nic moc


Jelikoz byla hnusne pocasi vecer, a na pokoji se mi moc nechtelo byt, proto jsem vyrazil na nejakou tu hodinku do wellness a bazenu.

Cele wellness ma hotel nove predelane
Cele wellness ma hotel nove predelane


Druhy den rano pred cestou na LHR u zaparkovanych aut
Druhy den rano pred cestou na LHR u zaparkovanych aut


Rano 14.3. jsem mel schuzku s jednim dodavatelem. Okolo obeda jsem vyrazil na smer LHR.

14.03.2019 LHR-LBA BRITISH AIRWAYS A319: G-EUPW

Pro cestu na letiste LHR si vzdycky davam rezervu, zvlast v mistech kde se krizi M3 s M25 muze byt nekdy velky provoz. Jeste nez jsem vratil vuz, je potreba dotankovat. Nastesti provoz okolo obeda byl minimalni a vse mi zabralo vcetne cesty ze Southamptonu po odvoz na T5 2 hod. Tim padem jsem mel cca 3 hod casu do odletu, ktery jsem vyuzil pozdnim obedem v Galleries salonku na T5.

Leeds je moje premiera
Leeds je moje premiera


pozdni obed se sklenickou bublinek
pozdni obed se sklenickou bublinek


Let do LBA bez servisu trval cca 40 min. Letiste Leeds me nijak nezaujalo. Takove nemastne neslane tuctove anglicke letiste. Na to, ze je relativne male, tak pujcovna aut je mimo terminal, kde musite shuttlem.

Taxovani ke stojance - stejnou registraci jsem letel 10.3. na trase PRG-AMS
Taxovani ke stojance - stejnou registraci jsem letel 10.3. na trase PRG-AMS


pokracovani nize....
Naposledy upravil(a) alesesl dne 03. 04. 2019, 11:12, celkem upraveno 2 x.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od alesesl »

...pokracovani predchozi casti

Terminal letiste LBA
Terminal letiste LBA


V pujcovne jsem opet vyfasoval Nissan Juke a cekala me 60 mil cesta do Stockton-on-Tees, kde jsem mel rezervaci na ubytovani.

Tentokrat byl hotel o poznani skromejsi
Tentokrat byl hotel o poznani skromejsi


Hned naproti hotelu byl kostel k prodeji
Hned naproti hotelu byl kostel k prodeji


Schuzka s poslednim dodavatelem probehla podle predstav obou stran a dokonce se neplanovane protahla. Ale i tak jsem mel do odletu vice nez 4 hod. Jelikoz letiste v Durham je opravdu male, nedisponuje prepazkami auto pujcoven, jak zname vsude jinde. Proto jsem musel auto vratit ve meste Darlington, odkud me zavezli na letiste lidi z pujcovny.

mapka
mapka
mapa2.jpg (77.93 KiB) Zobrazeno 4150 x


15.03.2019 MME-AMS KLM E190: PH-EZG

Terminal letiste MME
Terminal letiste MME


KLM je jednim z mala sitovych dopravcu na tomto letisti
KLM je jednim z mala sitovych dopravcu na tomto letisti


Hrstka letu na cely tyden
Hrstka letu na cely tyden


Salonek dostacujici na tak male letiste
Salonek dostacujici na tak male letiste


IPA, ikdyz ji nevyhledavam, tento krat bodla
IPA, ikdyz ji nevyhledavam, tento krat bodla


Let do AMS mel male zpozdeni opet kvuli pocasi. Doufal jsem ze to stihnu nebot jsem se tesil opravdu domu, ale hlavne i na nekoho jineho.

Nastup na let do AMS
Nastup na let do AMS


pri zapadu slunce
pri zapadu slunce


Terminal letiste z plochy
Terminal letiste z plochy


reka Tees po startu
reka Tees po startu


V AMS byla cesta k terminalu busmo
V AMS byla cesta k terminalu busmo


V Ams jsme pristali na nejvzdalenejsi drahu 18R a tak taxovani zabralo dobrych 15 min. Let do PRG jsem chtel stihnout, protoze jsem se chtel potkat se segrou a jejim manzelem, kteri se ten samy den vraceli z libanek z ostrova Mauricius a leteli s KL pres AMS do PRG.

15.03.2019 AMS-PRG KLM B737-700: PH-BGN

Let do PRG nebyl nicim vyjimecnym. Nemeli jsme moznost sedet spolu, ikdyz jsem je odbavil dopredu a vybral misto vedle sebe, tak z nejakeho duvodu, dostali na checkinu jine mista. Odlet z AMS byl 20 min opozden z duvodu silneho provozu, ale v PRG jsme pristali nacas. Dalsi nemile prekvapeni me cekalo u pasu. Uz po druhe behem jednoho tydne mi nedorazil kufr.

To me docela vytocilo a tak jsem napsal KLM stiznost. Omluva prisla velmi rychle, hnedka druhy den a vcelku potesila. Za prvni ztraceny kufr mi dali jako omluvu 8000 mil do FB a za druhou ztratu kufru behem jednoho tydne 10000 mil do FB. Suma sumarum 18 tis mil, plus standartni mile za lety.

Preji hezky vikend vsem.
Naposledy upravil(a) alesesl dne 03. 04. 2019, 11:14, celkem upraveno 1 x.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od Lkprak »

Hezké čtení na úterní večer. Děkuji :D

Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od Roiman4 »

Pěkný trip report.

Jo, LBA mně vždy sralo s pasovkou, přistály dvě letadla a ta malá chodba byla hned plná lidí...

V Middlesbrough jsi byl v rafinérce vedle jaderné elektrárny ? Je tam pěkně velké golfové hřiště :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od alesesl »

Roiman4 píše:Pěkný trip report.

V Middlesbrough jsi byl v rafinérce vedle jaderné elektrárny ? Je tam pěkně velké golfové hřiště :D


Diky. Ne nebyl jsem tam v rafinerce. Nic tam nase firma nema. Byl jsem navstivit jednoho dodavatele - Van Leeuwen ve Skippers Lane Industrial Estate.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od alesesl »

Lkprak píše:Hezké čtení na úterní večer. Děkuji :D


Diky za precteni a preji hezky vecer. Tento rok me ceka vic takovych cest po anglickem venkove za nasimi "key" dodavateli. Tak uvidim, kam me vitr zase zavane.
Naposledy upravil(a) alesesl dne 03. 04. 2019, 11:56, celkem upraveno 1 x.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od Fabo »

Hezke. A hezky NS salonek, krucinal, AMS mam domovske letiste, ale lidi me predbihaj :D ja az v kvetnu. Ale novy Schengen Aspire lounge jsem dal v prvni den, tak 2 hodky po otevreni! :D

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od rpet »

alesesl píše:Tento rok me ceka vic takovych cest po anglickem venkove za nasimi "key" dodavateli. Tak uvidim, kam me vitr zase zavane.


tak si na těch příštích dej víc záležet - úroveň reportu dost snižuje nejen hromada gramatických chyb, ale i těch geografických (což zarazilo, když jsi se zmínil, že jsi v okolí SOU nebyl poprvé...). :?

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od alesesl »

rpet píše:
alesesl píše:Tento rok me ceka vic takovych cest po anglickem venkove za nasimi "key" dodavateli. Tak uvidim, kam me vitr zase zavane.


tak si na těch příštích dej víc záležet - úroveň reportu dost snižuje nejen hromada gramatických chyb, ale i těch geografických (což zarazilo, když jsi se zmínil, že jsi v okolí SOU nebyl poprvé...). :?


Omlouvam se za gramaticke chyby, ktere jsem po opetovnem precteni znovu opravil.
Co se tyce geografickych chyb, tak bych se rad dozvedel vice co mate na mysli?

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od rpet »

Carey Manor se zcela určitě nenachází na území Beaulieu Abbey, protože se nachází v Brockenhurst, správní jednotka New Forest a pokud se nemýlím, pak správním městem je Lyndhurst (a nebo se pletu a je jím Lymington...).

Beaulieu Abbey sice kdysi byla samostatnou farností, nadřazenou tehdejší vesnici Beaulieu, ale to již samozřejmě neplatí, z Beaulieu je dnes maloměsto a z Abbey se stala (pouze) historická a muzejní lokalita s poměrně známým National Motor Museum, kde jsem v roce 2014 nafotil cca 300 úžasných fotek perfektně zachovalých historických i méně historických vozidel - vřele doporučuju k návštěvě, stojí to za to. A 3 hodiny stačit asi nebudou :D

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od alesesl »

rpet píše:Carey Manor se zcela určitě nenachází na území Beaulieu Abbey, protože se nachází v Brockenhurst, správní jednotka New Forest a pokud se nemýlím, pak správním městem je Lyndhurst (a nebo se pletu a je jím Lymington...).

Beaulieu Abbey sice kdysi byla samostatnou farností, nadřazenou tehdejší vesnici Beaulieu, ale to již samozřejmě neplatí, z Beaulieu je dnes maloměsto a z Abbey se stala (pouze) historická a muzejní lokalita s poměrně známým National Motor Museum, kde jsem v roce 2014 nafotil cca 300 úžasných fotek perfektně zachovalých historických i méně historických vozidel - vřele doporučuju k návštěvě, stojí to za to. A 3 hodiny stačit asi nebudou :D


Jinak spravny nazev je Careys Manor jen pro upresneni. Jinak mistni znalosti mate dobre. V Beaulieu je hotel Montague Arms (kde obcas taky prespavam, kdyz cena v Careys Manor vyskoci nad 250 GBP za noc), ktery spada pod Careys Manor, tak proto jsem si to asi spletl s tim Beaulieu Abbey.

Mimochodem National Motor Museum urcite stoji za navstevu. Nejvic se mi libila James Bond kolekce. Ale uz jsem tam byl davno, vic jak 10 let to bude. Krom Beaulieu, je moc hezky u more v Lepe nebo Calshotu. Co se tyce dobreho jidla, tak The Ship Inn v Lymingtonu, nebo On the Rocks v Yarmouth, na ostrove Wight no a pivko na to se da jit do hodne podniku, ale par ktere stoji za tu atmosferu bych jmenoval. Jednim z nich je treba Pilgrim Inn na okraji New Forestu v Marchwoodu, anebo The Turfcutters Arms v East Boldre.

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Po dlouhe době opet do Southamptonu a nazpět z Durham Tees Valley

Příspěvek od rpet »

Jj, Careys Manor, z nějakého důvodu mi pořád to "s" vypadává - to i přes to, že už jsem tam dvakrát zavážel, takže bych to měl mít v hlavě nastavený... :oops: O druhém hotelu jsem do teď ani netušil, ale určitě si to zapamatuju, mezi klienty sice business travellers nemám, ale člověk nikdy neví a lokální znalosti se cení...

Jinak k muzeu: já tam jel fotit cíleně ty starší, historický auta a "30-tá léta", z těch jsem byl dost unešenej. a taky z instalace "pravděpodobně tvého zaměstnavatele (?)" :lol:

IMG_0080.jpg


IMG_0057.jpg


IMG_0110.jpg


Odpovědět