Stručně z Ruska

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od alesesl »

Fajn TR, je videt, ze jsi si to uzil. Transsibirskou magistralu bych rad nekdy dal v cele jeji delce. Lety s SU95 :thumbup: Taky me jeden ceka na konci mesice na lince WAW-SVO.


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Lkprak »

alesesl píše:Fajn TR, je videt, ze jsi si to uzil. Transsibirskou magistralu bych rad nekdy dal v cele jeji delce. Lety s SU95 :thumbup: Taky me jeden ceka na konci mesice na lince WAW-SVO.


Díky moc a jo, užil :D Transsibiřská magistrála v celé délce a hlavně na jeden zátah, to je taky můj sen (kupodivu to není ani nijak drahé :) ). No, snad se z SU95 teď nestane mizející druh, letělo se mi s ní pěkně :thumbup:

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Yirina »

Krásný trip report a super fotky! Děkuju.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od michal4 »

Díky za super tripreport. Chválím, že není čistě o letech letadly a smekám před takto vypiplaným itinerářem i před občasným bohatýrstvím.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Lkprak »

Yirina píše:Krásný trip report a super fotky! Děkuju.


Já děkuju :D Tvoje ruské cestopisy u Tebe na blogu jsem kdysi zhltnul na jeden zátah a staly se hlavním impulsem pro uskutečnění této cesty :thumbup:


Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Lkprak »

michal4 píše:Díky za super tripreport. Chválím, že není čistě o letech letadly a smekám před takto vypiplaným itinerářem i před občasným bohatýrstvím.


Nemáš zač :) Itinerář jsem dával dohromady vlastně několik let (původně jsem podobnou cestu plánoval už na loňský rok, ale pak z toho z finančních důvodů sešlo :-( ). A to "občasné bohatýrství" je reakcí na dlouhá léta ultranízkonákladového cestování (nejlevnější letenky, nejlevnější přesuny mezi cíli pomalými autobusy, úplně nejlevnější hostely atd.). Jsem rád, že tahle doba už je za mnou :crazy:

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od michal4 »

Tomu rozumím. Taky se nacházím na Prahu tohoto přerodu. Stačilo by létat jednou dvakrát ročně a nejspíš bych to zvládl i byznysem. Zatím ale radši víc a častěji.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Lkprak »

michal4 píše:Tomu rozumím. Taky se nacházím na Prahu tohoto přerodu. Stačilo by létat jednou dvakrát ročně a nejspíš bych to zvládl i byznysem. Zatím ale radši víc a častěji.


Jj, to jsem řešil, byť v poněkud jiný formě. Buď jednou za rok nějaká velká cesta někam opravdu hodně daleko (Japonsko, Austrálie apod.) nebo víc malých. Letos jsem zvolil takový kompromis. Docela mně baví si skládat ty vetší cesty postupně (tady jsem na to dával peníze postupně asi z pěti výplat) než půl roku šetřit a pak to bouchnout naráz.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Airbus380 »

Pěkný report, super cesta! Jako šotouš samozřejmě musím pogratulovat k projetí všech systémů metra v Rusku :D A jsem rád, že jsem aspoň trochu přispěl k úspěšnému absolvování cesty :)

Pak Mácháč a Provodín.


No a tohle moc potěšilo!

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Lkprak »

Airbus380 píše:Pěkný report, super cesta! Jako šotouš samozřejmě musím pogratulovat k projetí všech systémů metra v Rusku :D A jsem rád, že jsem aspoň trochu přispěl k úspěšnému absolvování cesty :)

Pak Mácháč a Provodín.


No a tohle moc potěšilo!


Se nepodceňuj Kryštofe, přispěl jsi značně. Opravdu hodně si mi ušetřil čas při hledání informací. Ve většině případů ses ukázal jako spolehlivější zdroj, než Google mapy :-)

Gratulace se přijímá '-) . Ještě mi chybí ten Volgograd, ale to je spíš podzemní tramvaj. No a v nějaké fázi výstavby by snad mělo být metro minimálně ještě v Rostově Omsku, tak snad budu mít brzo důvod cestu v nějaké jiné verzi zopakovat.

Kolem Provodína jsem se pokoušel i o fotodokumentaci, ale zrovna se nějak nesešly světelné podmínky :-(

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Petrpakl »

Moc hezky report, ostatne jako vsechny od tebe. Libi se mi, ze si to vzdycky uzivas a hledas tu pozitivni stranku cestovani i kdyz to nejde podle planu. Ale nevim jestli bych 10 dni vydrzel tvoje poznavaci tempo, mas to vzdycky nabity do posledni minuty :-bd. Ja mam radsi klidnejsi itinerar. Za tu cestu vlakem :thumbup: to bych taky chtel vyzkouset.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Stručně z Ruska

Příspěvek od Lkprak »

Petrpakl píše:Moc hezky report, ostatne jako vsechny od tebe. Libi se mi, ze si to vzdycky uzivas a hledas tu pozitivni stranku cestovani i kdyz to nejde podle planu. Ale nevim jestli bych 10 dni vydrzel tvoje poznavaci tempo, mas to vzdycky nabity do posledni minuty :-bd. Ja mam radsi klidnejsi itinerar. Za tu cestu vlakem :thumbup: to bych taky chtel vyzkouset.


Děkuju za pochvalu :)

Poznávací tempo bylo v pohodě, jen vlivem různých okolností (počasí, rozbitý kufr) to bylo dost fyzicky náročný, což se hned od začátku začalo projevovat a v závěru jsem to už fakt nedával :cry:
Jo, vlak je zážitek, i když se nic neděje, je to zajímavá zkušenost.


Odpovědět